Dudak Dolgusu Acıyor mu?

1.43K görüntülenmeDudak Dolgusu
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben 18 yaşındayım ve üst dudağım çok ince bu yüzden üst dudağıma dolgu yaptırmak istiyorum.Dolgu iğneli birşeyle yapılıyor sanırım acır diye korkuyorum yaptırmaya. Dudak dolgusu yaptırsam acı hisseder miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Dudak büyütme, üst ve alt dudakların genel görünümünü ve şeklini geliştirmek için tasarlanmış bir medikal uygulamadır. Bazı kişilerin dudaklarının pembe kısmı diğerlerine göre çok daha ince hatta görünmez olur. Dudaklar yüzdeki en hassas bölgedir. Dudak dolgusu öncesi dudaklarınıza lokal anestezik bir krem sürüyoruz ve dudaklarınız 15-20 dk içerisinde uyuşuyor. Ardından dudak dolgusunu 10 dk içinde uyguluyorum. Dudaklarınız uyuştuğu için dudak dolgusu esnasında acı hissetmezsiniz. Dudak dolgusu sonrası şişlik ve ödemler oluşabilir, bu durum normaldir ve geçicidir. Dudak dolgusu son halini bir hafta sonra alır ve kalıcılığı 15-18 ay sürer. Kısa ve konforlu bir işlemdir, bu yüzden eğer üst dudağınız sizi rahatsız ediyorsa acı hissederim korkusuyla yaptırmaktan çekinmeyin.

0

Merhaba doktor hanım, dudak dolgusu çok acıyor mu? Çevremdekiler beni biraz korkuttu. Sizden de duymak istedim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dudak dolgusu oldukça acısız bir işlemdir. İşlem sırasında lokal anesteziden faydalanılır. Bu sayede herhangi bir acı hissetmezsiniz. Uygulama sonrası da gayet konforlu bir iyileşme dönemi yaşanır. Korkmanıza gerek yoktur. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama korkuyorum. 19 yaşındayım. Dudak dolgusu acıyor mu? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hayır korkmanıza gerek yok. Dudak dolgusu çok fazla hastamın tercih ettiği ve sonuçlarından memnun kaldığı bir uygulama. Ortalama 30 dakika kadar süren bu işlemde öncelikle dudakları lokal anestezi ile uyuşturduğumuz için dayanılmayacak bir acı ya da ağrı hissi oluşmaz. Bu uygulamanın bir yan etkisi de yok. Sadece 3-4 gün bir şişlik oluyor. O da 1 hafta içerisinde azalarak kayboluyor. Endişe duymanıza gerek yok. Muayene için gelebilirseniz ne oranda dolguya ihtiyacınız olduğunu konuşur aklınızdaki diğer soru işaretlerini de cevaplarız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, dudak dolgusu yaptırsam çok acıtır mı? Ağrılı bir işlem midir? Yanıtlarsanız çok sevineceğim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu işleminde lokal anesteziden yararlanırız. Lokal anestezi ile dudaklar iyice uyuştuğundan işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissi duymazsınız. Yarım saat gibi bir sürede kolayca halledilebilen bir işlem olan dudak dolgusu sonrası anında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Sancılı bir süreç değildir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben dudaklarımın daha dolgun görünmesini istiyorum. Bir arkadaşım dudak dolgusu yaptırdı çok beğendim. Ancak acıdığını söyledi ben de biraz korktum. Dudak dolgusu acıyor mu? Yanıtlarsanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu en çok tercih edilen ve sıklıkla yaptığım estetik dokunuşlardan biri. 30 dakika gibi kısa bir işlem süresi bulunuyor. İşlem yapmadan önce dudakları lokal anestezi ile uyuşturuyorum. Dolayısıyla operasyon süresince herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmiyor. Günlük yaşantınıza ise hemen işlem sonrası dönebiliyorsunuz. Korkmanıza hiç gerek yok. Gönül rahatlığı ile hayal ettiğiniz dudaklara kavuşabilirsiniz. Bence mutlu olmak için zaman kaybetmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, dudaklarımda biraz asimetri sorunu var ve dudaklarımın ince olmasından da hoşlanmıyorum. Dudak dolgusu yaptırarak dudaklarımı biraz dolgunlaştırmak ve dudak asimetrisi sorunumdan kurtulmak istiyorum. Dudak dolgusu kolay uygulanabilen bir işlem mi yoksa dudak dolgusu acıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu en kolay uygulanan estetik prosedürlerden biridir. İşlem süresi yaklaşık olarak 30 dakikadır. Dudak dolgusuna başlamadan önce dudaklar lokal anestezi yöntemiyle uyuşturulduğu için herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Dudak dolgusu çok kısa süren ve çok kolay uygulanabilen bir işlem olduğu için uygulamadan sonra hemen günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı