Dudak Dolgusu Acıyor mu?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben 18 yaşındayım ve üst dudağım çok ince bu yüzden üst dudağıma dolgu yaptırmak istiyorum.Dolgu iğneli birşeyle yapılıyor sanırım acır diye korkuyorum yaptırmaya. Dudak dolgusu yaptırsam acı hisseder miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 2, 2020

Merhaba, Dudak büyütme, üst ve alt dudakların genel görünümünü ve şeklini geliştirmek için tasarlanmış bir medikal uygulamadır. Bazı kişilerin dudaklarının pembe kısmı diğerlerine göre çok daha ince hatta görünmez olur. Dudaklar yüzdeki en hassas bölgedir. Dudak dolgusu öncesi dudaklarınıza lokal anestezik bir krem sürüyoruz ve dudaklarınız 15-20 dk içerisinde uyuşuyor. Ardından dudak dolgusunu 10 dk içinde uyguluyorum. Dudaklarınız uyuştuğu için dudak dolgusu esnasında acı hissetmezsiniz. Dudak dolgusu sonrası şişlik ve ödemler oluşabilir, bu durum normaldir ve geçicidir. Dudak dolgusu son halini bir hafta sonra alır ve kalıcılığı 15-18 ay sürer. Kısa ve konforlu bir işlemdir, bu yüzden eğer üst dudağınız sizi rahatsız ediyorsa acı hissederim korkusuyla yaptırmaktan çekinmeyin.

blank

İyi günler Leyla Hanım, üst dudağım alt dudağıma oranla biraz daha ince. İkisinin orantılı olmasını hatta üst dudağımın biraz daha dolgun olmasını istiyorum. Dudak dolgusu yapılırken iğne yapılıyormuş sanırım dudaktan. Bu beni aşırı korkutuyor. Dudak dolgusu yapılırken acıyor mu? acıyı çok hisseder miyim acaba?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, dudak büyütme işlemini sadece dudakları büyültmek için değil aynı zamanda hacimlendirmek ve asimetrisini sağlamak için de uygulanmaktadır. Yüzdeki göz çevresinden sonra en hassas bölge olan dudakakların dolgu işlemi sırasında yaptığımız iğneden dolayı acımaması için anestezi etkili bir krem sürülür. Bu kremle yaklaşık 20 dakika içinde dudaklar uyuşur ve dolgu işlemi için hazır hale gelir.Dudak dolgusu işleminde dudaklardan girilen bir iğneyle dolgu maddesi olan hyaluronik asit bazlı dolgu verilir. Dudak dolgusu işlemi tahminen 10 dk kadar sürmektedir. Dudaklar uyuşuk bir halde olduğu için ne iğne ne de yapılan işlem kesinlikle hissedilmemektedir. Bu bakımdan korkmanıza gerek yoktur. Dolgu sonrasında ödem ve şişlik oluşması gayet normal olup birkaç gün içinde geçmektedir. Dudakların kalıcılığı 1.5 yıl cicarındadır. Zamanı gelmedem dolgu işlemini yenilenmesini yaptırmak dolgunun kalıcılığının devamı bakımından önemlidir.

blank

Merhabalar Doktor Hanım, size muğladan yazıyorum. yakın zamanda istanbula geleceğim inşallah, benim dudaklarım biraz ince. dolgu yaptırmak istiyorum da, bu dolgu işleminden çok korkuyorum iğneyle yapıldığı için. dudak dolgusu acıyor mu? Çok canım yanar mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

Merhabalar, sağlıklı ve gözalıcı dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar için oluşturulan medikal bir işlem olan dudak dolgusu dudakları hacimlendirirken aynı zamanda şeklini de güzelleştirmektedir. Uyguladığım dudak dolgusu işleminde birinci sınıf dolgu kullanmaktayım. İşlem öncesinde dudaklara lokal şekilde anestezi uygulayacak olan kremi sürmekteyim. Bu krem sayesinde dudaklar yaklaşık 15-20 dakika içinde uyuşmaktadır. Krem sayesinde hiçbir acı duymazsınız. Bu bakımdan korkmanıza gerek yoktur. Tam uyuşma sağlandıktan sonra dudak dolgusunu yaklaşık 10 dakika gibi bir sürede uygulamaktayım. Uygulama sonrasında dudaklarda şişlik birkaç gün görülebilmektedir. Şişlikler indikten sonra dudak dolgusu yaklaşık olarak 16-18 ay arasında kalıcı olmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar