Blog

Dudak Dolgusu Fiyatları 2023

dudak dolgusu fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları  kullanılacak dolgu markasına ve miktarına göre değişkenlik gösterir. Öncelikle kişinin ihtiyacına ve dudak yapısına göre dolgu miktarı ve uygulanacak dolgu tekniği belirlenmelidir.

Dudak dolgusu estetik müdahaleler arasından en sık yaptırılan işlemlerden biridir. Daha dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak çoğu kadının hayalidir. Genetik nedenlerden dolayı dudak yapısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. 

Dudak dolgusu fiyatları nasıl belirlenir?

Dudak dolgusu fiyatlarını belirlerken kullanılan dolgular ince yapılı olmalıdır. Dudaklarda orta yoğunlukta dolgularda kullanılabilir. Dudaklar için bazı dolgu markalarında özel üretilmiş içerikler vardır. Bunlar dudak yapısını daha güzel gösterir. Ayrıca dudağın sınırlarının dolgu ile belirlenmeside dudak yapısını güzelleştirmede önemlidir. Genellikle dudak dolguları 0.5 – 0,7 ml den başlayarak yapılır. Kontrol muayenesinde kalan dolgu 1 ml ye tamamlanabilir. Dudakları çok ince olan kişilerde bu dolgu miktarı 2 ml ye kadar çıkabilir. 

Dudak dolgusu fiyatlarını kullanılacak dolgu maddesinin markası ve miktarı, kullanılan teknik, doktor tecrübesi gibi durumlar etkilemektedir. En doğru fiyat bilgisine sahip olmak için kliniklerimize gelip yüz yüze görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 1 ml dolgu fiyatına göre verilir. Burada kullanılan dolgu miktarına doktorun uygulama ücreti dahildir.

Dudak dolgusu nedir?

Dudak dolgusu dudak şeklinde ve boyutunda değişiklik yapmayı sağlayan bir estetik müdahaledir. Özel dermal dolgu maddesi ince enjektör yardımı ile dudak içine yerleştirilir ve daha sonra ise şekil verilir. Bu işleme dudak dolgusu denilmektedir.Dudak hattı çizgisinin belirgin olması, dudakların dolgun olması daha çekici bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Dudak dolgusu için kullanılan madde sağlık açısından uygun olan ve herhangi bir risk içermeyen bileşenlerden oluşmalıdır. Aksi halde ortaya kötü görüntüler çıkabilir ve sağlığınız ciddi oranda etkilenebilir. Dudak dolgusu doğru ve kararında yapıldığında ortaya oldukça iyi bir estetik görünüm çıkmaktadır. 

Dudak dolgusu kimlere yapılmaktadır?

Dudak dolgusu dudak boyutu küçük olanlara, alt ve üst dudak arasında orantısızlık olanlara, dudak çizgisi belli olmayan kişilere ve asimetri problemi yaşayanlara yapılır. Kısacası dudak şekli yüzüne uymayan ve dudaklarının görüntüsünden memnun olmayan herkese yapılabilmektedir. 

Dudak dolgusu nasıl yapılmaktadır? 

Dudak dolgusu öncesinde işlemi yapacak olan doktor yüz şeklinize en uygun dudak şeklini belirler. Ne kadar dolgu yapılacağı belirlenir. Herhangi bir alerjiniz olup olmadığı öğrenilir. Sonrasında ise belirlenen miktarda dolgu işlemi yapılması için dudak ve çevresine lokal anestezi yapılır. Lokal anestezi için uyuşturucu krem kullanılmaktadır. Çok ince uçlu ve ağrı hissi vermeyen enjektör yardımı ile dolgu dudak altına yerleştirilir. Sonrasında doktorunuz eli ile şekillendirme yapıp dolgunun doğru yayılmasını sağlar. Böylelikle işlem sona erer.

Dudak dolgusu sonrası iyileşme dönemi nasıldır?

Dolgu işlemi sonrasında aynı gün normal hayata dönüş yapabilirsiniz. İlk gün şişkinlik, kızarıklık veya hafif ödem oluşması normaldir. Şişkinlik ve ödem oluşmasını engellemek için buz uygulaması yapılabilir. Dudaklarınıza ilk 2-3 gün herhangi bir darbe gelmemeli ve korumalısınız. Sonrasında dudak görünüm iyice oturacaktır.

Dudak dolgusu riskli bir işlem midir? 

Tüm estetik operasyonlar doğru bir şekilde işinin uzmanı doktorlar tarafından steril ortamlarda yapılmadığı sürece risklidir. Merdiven altı diye tabir edilen güzellik salonlarında sağlığınızı riske atıp dolgu veya diğer estetik işlemleri yaptırmamanızı öneririz. Çünkü sonrasında kalıcı sağlık ve estetik görüntü kayıpları yaşama riskiniz oldukça yüksektir.

Dudak dolgusu sonrasında dudak gençleşir mi? 

Evet gençleşir. Dolgu sayesinde dudak çizgileri dolar, dudaklar kaybettiği hacmi ve parlaklığı geri kazanır. Bu da dudakların daha genç görünmesini sağlayacaktır. 

Dudak dolgusunun kalıcılık süresi nedir? 

Dolgu uygulamalarında kalıcılık süresi sonsuza kadar değildir. Genellikle dolgu uygulamalarında kalıcılık süresi 6-12 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Dolgu zamanla vücut tarafından emildiğinden, etkisini kaybeder ve bu süre zarfları sonunda tekrardan yeniletmeniz gerekmektedir.

Dudak dolgusunun avantajları nelerdir? 

Dolgu işleminin birden fazla avantajı vardır. Dudaklarınızın daha kalın ve dolgun görünmesini sağlar, dudak çizgilerinin dolmasını sağlar, dudak hattı çizgisini belirginleştirir, dudakların daha genç görünmesini sağlar. 

Dudak dolgusu sonrasında iz kalır mı?

İşlem herhangi bir cerrahi uygulama gerektirmediği için sonrasında iz kalma gibi bir durum yaşanmaz. Dolgu maddesi ince uçlu enjektörler yardımı ile dudağa enjekte edilir. Kısacası işlemde kesi atılmadığı için sonrasında iz kalması imkansızdır. 

Dolgu etkisini ne zaman gösterir?

Dudak dolgusu etkisini işlem sonrasında hemen görebilirsiniz. Ancak ödemde olacağından istenenden fazla görünebilir. Bu nedenle sonuç için 3-4 gün beklemek ve ödemin geçmesinden sonra son sonucu görmek doğru olacaktır.

Dudak dolgusunun yan etkileri var mıdır? 

Dolgu işlemleri doğru yapıldığında herhangi bir yan etki yaşanmaz. Fakat bazı kişilerin vücutlarının daha hassas olması nedeniyle geçici morarma ve kızarıklık durumları görülebilir. Eğer bu yan etkiler uzun zaman boyunca geçmez ise mutlaka işlemi yapan doktor ile görüşünüz.

Dolgu ile dudak asimetrisini düzeltmek mümkün müdür? 

Evet mümkündür. Asimetri ve üst- alt dudak arasında yer alan boyut farklılıkları için dolgu uygulaması güzel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. 

Dolgu maddesinin içeriği nedir?

Dolgu maddesinin içeriği Hyaluronik asitten oluşmaktadır. Hyaluronik asit sağlık açısından riskli değildir ve dudaklarınıza herhangi bir zarar vermemektedir.

Dudak dolgusu sonucundan memnun kalmazsam ne yapmalıyım?

İyileşme sona erdiğinde dudak dolgunuzu etkisiz hale getirmek için hiyalüronidaz isimli enzim kullanılır. Bu enzim sayesinde dudaklarınızda yer alan dolgu eritilir ve etkisi kaybolur. Sonrasında tekrardan dolgu yaptırabilirsiniz.

Kimler dudak dolgusu yaptıramaz?

Alerjik reaksiyona sahip kişiler, ilaç tedavisi görenler, kemoterapi olanlar, hamile ve emzirme döneminde olan kişilerin dudak dolgusu yaptırmaması gerekir.

Dudak dolgusu için yaş sınırı nedir?

Dolgu ve diğer tüm estetik uygulamalar için yaş sınırı +18’dir. Yasal ebeveyn izni ile 18 yaş altına da uygulanabilir.

Hamilelik ve emzirme döneminde dolgu yaptırabilir miyim?

Her ne kadar lokal yapılan bir uygulama olsa da herhangi bir risk almamak adına yapılması önerilmez.

Dudak dolgusunda dolgu markası önemli mi?

Dermal dolguların pek çok marka ve içeriği bulunmaktadır. Bunların içeriği ve yapısı her dolguda değişkendir. Hangi dolgunun uygulanması gerektiğini doktor belirlemelidir. Dolgunun yapısı ince ve yumuşak olmalıdır. Dudakta sert yapıda dolgular kullanılması şekil bozukluklarına neden olabilir. Hatta farklı markaların sadece dudak dolgusu için üretilen çeşitleri vardır. Marka seçerken önemli olan FDA onaylı bir dolgu markasını tercih etmektir.

Dudak dolgusunu erkekler de yaptırabilir mi?

Dolgu uygulamalarında cinsiyet farkı yoktur. Erkekler de dudaklarını daha iyi bir şekle sokmak için dudak dolgusu yaptırabilir. 

Dudaklarıma ne kadar dolgu yapılacak?

Bu sorunun cevabını en iyi doktorunuz cevaplayacaktır. Yüz şeklinize en uygun ve doğal bir görünüm elde etmek için ne kadar dolgu yapılması gerektiğine fiziki muayene sırasında karar verilmektedir. Genellikle 0.5 mlden başlanarak zaman içinde miktar artışı sağlanması daha doğal bir görünüm için önemlidir. 

Dudak dolgusu için en uygun yaş aralığı nedir?

Dudak dolgusu için en uygun yaşlar +18 yaş sonrasıdır. Gençlik dönemi estetik kusurlarımızı en çok gördüğümüz dönemdir. Bu dönemde 18-30 aralığı en tercih edilen yaşlardır. Aynı zamanda yaş alma ile beraber dudak dokusu zamanla azalır ve dudaklar incelir. Bu 45 yaş sonrası dönemde dudak dolgusunun tercih edildiği dönemdir.

Daha önce dolgu sonrası dudak komplikasyonu yaşayan kişiler tekrar dolgu yaptırabilir mi? 

Daha önce dudak dolgusu sonrasında komplikasyon oluşmuş ise iyileşme beklenmelidir. Tedavi sonrasında dudaklar normal haline döndüğünde tekrar dolgu yapılabilir. Fakat kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ve doktorun tecrübesi önemlidir. 

Dudak dolgusu işlem süresi ne kadardır? 

Yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar sürmektedir. Uygulama oldukça konforlu, ağrısız ve kısa bir işlemdir. 

Dudak dolgusu sonrasında his kaybı olur mu?

İşlem sonrasında ilk günler his kaybı yaşanabilir. Hatta dudaklarda dolguların varlığı hissedilebilir. Bu dolgu hissi zamanla kaybolacaktır. Fakat bu durum geçicidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir