Dudak Estetiği

Dudak Kalınlaştırma

dudak Dudaklarının ince olmasından yakınan kadınlar ve erkekler, dudaklarını dolgunlaştırmak için dudak kalınlaştırma operasyonundan yardım alıyorlar. İlerleyen teknoloji sayesinde artık ince dudaklarla yaşamak zorunda değilsiniz. Dudaklarınızın dolgun ve kalın görünmesi için yeni nesil dolguları tercih edebilirsiniz. Dudak kalınlaştırma işlemi, kadınların güzellik simgesi olan dudaklarını hem estetik hem de kadınsı göstermek amacıyla dolgu ile yapılan  dudak dolgunlaştırma işlemidir. Dudak dolgusu estetik görünümü güzelleştirmek için değil, travmalar, bazı hormonsal aktivite, doku destek yapılarının azalmasına bağlı hacim kaybedilmesi nedeniyle de uygulanmaktadır.

Dudak kalınlaştırma  kimlere uygundur?

İnce dudaklı, dudak çizgisinin belli olmasını isteyen, daha çekici görünmek isteyen kadınlar dudak dolgusu yaptırabilir. Dudak dolgusu kadınların dudaklarını dolgunlaştırmak ve hacim kazandırmak için sıklıkla uygulanır. Dudak dolgusu estetik ameliyatında sadece dudağın kontürleri belirginleştirilecek, daha hacimli, dolgun dudaklara sahip olunması sağlanacak ve dolgunluk arttırılacaktır.

Dudak dolgusu nedir?

Dudak kalınlaştırma için genellikle geçici dudak dolgusu tercih edilir. Dudak dolgularının içeriğinde hyaluranik asit denilen insan derisinde bulunan bir madde vardır. İlerleyen yaşla birlikte bu asitin salgılanması azaldığı için ciltteki esneklik kaybolur. Dudak dolgusunun içinde yer alan hyaluranik asit insan vücudu ile oldukça uyumlu olduğun için doğal bir sonuç verir. Dudak dolgusu hastanın isteğine bağlıdır. Genellikle 1 mllik enjektörlerde bulunan dolguların, bazı firmalarca 0,5 cc’lik enjektörlerde olanları da var. İlk uygulamada tercihim 1 ml olanları tercih edilirken takip eden uygulamalarda 0,5 cc’lik olan kullanılabilir.

Dudak dolgusu ile dudak kalınlaştırma nasıl yapılır?

Uygulama önce hastaya anestezi uygulanır ve sonrasında çok ince iğneler vasıtasıyla dudağın içine dolgu maddesi enjekte edilir. Operasyondan sonra uygun süre beklendikten sonra masaj ile dolgunun dağıtılması dolgunun tüm dudağa eşit şekilde yayılmasını sağlar. Devamında dudak kontürü oluşturmak için dudak çizgilerine biraz daha dolgu enjekte edilebilir. Dudak dolgusu yaptırmanın en iyi tarafı kişilerin sonucu anında görmesidir. Dudak dolgunlaştırma estetiği yaklaşık olarak 25-30 dakika sürer ve hasta uygulama sonrası günlük hayatına hemen dönebilir.

Dudak dolgusu his kaybına yol açar mı?

Klasik kalıcı dudak dolgusu, dudağın çevresindeki dokulara baskı yaparak his kaybına yol açabiliyordu. Günümüzde tercih edilen hyaluronik asit içeren geçici dudak dolguları dudaklarda his kaybına yol açmaz, mimik bozukluğuna neden olmaz.

Dudak kalınlaştırma fiyatları?

Dudak kalınlaştırma fiyatları yapılan dolgu miktarına ve uygulayan doktorun tecrübesine bağlı olarak değişir. Dudak kalınlaştırma için verilen fiyatlar 1 ml dolgu ücretini içerir. Ancak daha fazla dolgu yapılması halinde ücret artacaktır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dudak dolgunlaştırma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.