Fraxel Dual

Fraxel Dual ile Çatlak Tedavisi

Fraxel DUAL ile çatlak tedavisi, vücudunuzun kolajenini yeniden şekillendirmesini hızlandırmak için cildinize derinlemesine nüfuz eden mikroskobik lazer kolonları ile yaşlanma ve güneş hasarlı cildi tedavi eder. Fraxel Dual, vücudunuzdaki çatlak görüntüsünü azaltır, vücudunuza pürüzsüz bir görüntü verir. Fraxel Dual tek bir seansta hedefe odaklanır ve çevredeki dokuyu bozmadan çatlakları tedavi eder. Böylece Fraxel Dual sonrası iyileşme çok hızlı gerçekleşir. Fraxel DUAL  ile çatlak tedavisi, yeni, sağlıklı cilt hücrelerinin içten dışa büyümesini teşvik ederek cildinizi yeniden şekillendirir.

Fraxel Dual ile çatlak tedavisi nedir?

Fraxel Dual ile çatlak tedavisi uygulamasında acı hissetmezsiniz, hastalar genellikle sıcak bir ısı hissini duyar. Bazı kişilerde işlemden önce anestezik krem uygulanabilir. İşlem sonrasında ise kişinin rahatlaması için soğuk hava verilir. Tedaviden sonraki ilk 1-3 saat arasında kişiler güneş yanığı gibi bir hassasiyet duyabilir. İşlem sonrasında serinletici nemlendirici kullanmanız önerilir.

Çatlak tedavisinde etkili bir sonuç için 2-4 hafta aralıkla 3 ila 5 seans Fraxel Dual yaptırmanız önerilir. 2 ay içinde çatlaklarınızın azaldığını gözle görebileceksiniz. Bu zaman dilimi içinde sorunlu bölgede Fraxel Dual tarafından kontrollü hasar bırakılır, vücudun ürettiği kolajen ve elastin sayesinde bu bölge onarılarak çatlak görünümü de minimuma indirilir. Fraxel Dual öncesinde bölge temizlenir daha sonra lazer uygulaması başlar. Tek bir çatlak bölgesi toplam 20-25 dakika içinde tamamlanır, tüm vücut için 60 dakikalık seanslar önerilir.

Fraxel Dual ile Tedavi Bölgeleri

 • Göz çevresindeki kırışıklıklar
 • Sivilce izleri
 • Cerrahi yara izleri
 • Yaşlılık lekeleri / güneş lekeleri (pigmentli lezyonlar)
 • Melazma (alın, yanaklar, üst dudak ve burun üzerinde düzensiz kahverengi lekeler)
 • Çatlaklar

Fraksiyonel lazer cildin hem alt hem de üst tabakasına etki ettiği için çatlak tedavisinde tercih edilir. Lazer ışığı cilde minik sütunlar halinde iletilir ve yeni kolajen üretilir. Böylece hasarlı bölgelerde kolajen üretilerek bu bölgeyi onarır. Fraxel lazer iki çeşitten oluşur. Biri hasarlı bölgeyi soyarak tedavi eder, diğeri ise soymadan etkili olur.

İşlemden sonra SPF 30 veya daha yüksek bir güneş koruyucusu kullanmalısınız, son işlemden sonra en az 3 ay boyunca doğrudan güneş ışığından kaçının ve güneşin altındayken geniş kenarlı bir şapka takın.

Benzer Yazılar

Fraxel Dual ile Çatlak Tedavisi” İçin 4 Soru Soruldu

 1. zehra dedi ki:

  MERHABA ,
  BEYAZLAŞMIŞ VE BÜYÜKÇATLAKLAR İÇİN İYİLEŞME ORANI % KAÇTIR. BİR DEFİYATLARI NELERDİR.

  TEŞEKKÜRLER.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, çatlak konusu uzun bir süreç, özellikle beyaz ve eski çatlakların tedavisi oldukça zor olabiliyor. Ben bu çatlaklar için fraxel Dual tedavisi kullanıyorum. Hem buradaki cildi canlandırıyor hemde derine kadar inerek kolajen aktivasyonu sağlıyor. 2-4 seans arasında silinmeyi görebilirsiniz ancak %100 geçer diyemem. Seans sayısını arttırdıkça daha az görünür hale geliyor. Ancak kırmızı çatlaklarda daha başarılı sonuçlar alıyoruz. Başka bir sorunuz olursa sorabilirsiniz. teşekkürler.

 2. Yonca dedi ki:

  Merhaba, doğum sonrası karın ve kalça bölgemde ciddi çatlaklarım oluştu. Fraksiyonel çatlak tedavisi sonrası vücudum buna yatkınsa tekrar çatlama ihtimalimde var sanırım tekrar hamilelik geçirirsem.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba,
   Her kilo alıp vermede çatlak oluşumu riskimiz vardır. Bunu cildinizi koruyarak ve nemlendirerek azaltabilirsiniz.
   Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.