Fraxel Dual ile Çatlak Tedavisi

Fraxel DUAL 1550/1927 lazer tedavisi, vücudunuzun kolajenini yeniden şekillendirmesini hızlandırmak için cildinize derinlemesine nüfuz eden mikroskobik lazer kolonları ile yaşlanma ve güneş hasarlı cildi tedavi eder. Fraxel Dual, vücudunuzdaki çatlak görüntüsünü azaltır, vücudunuza pürüzsüz bir görüntü verir. Fraxel Dual tek bir seansta hedefe odaklanır ve çevredeki dokuyu bozmadan çatlakları tedavi eder. Böylece Fraxel Dual sonrası iyileşme çok hızlı gerçekleşir. Fraxel DUAL 1550/1927 tedavisi, yeni, sağlıklı cilt hücrelerinin içten dışa büyümesini teşvik ederek cildinizi yeniden şekillendirir.

Fraxel Dual ile çatlaklarınızdan kurtulun

Fraxel Dual uygulamasında acı hissetmezsiniz, hastalar genellikle sıcak bir ısı hissini duyar. Bazı kişilerde işlemden önce anestezik krem uygulanabilir. İşlem sonrasında ise kişinin rahatlaması için soğuk hava verilir. Tedaviden sonraki ilk 1-3 saat arasında kişiler güneş yanığı gibi bir hassasiyet duyabilir. İşlem sonrasında serinletici nemlendirici kullanmanız önerilir.

Çatlak tedavisinde etkili bir sonuç için 2-4 hafta aralıkla 3 ila 5 seans Fraxel Dual yaptırmanız önerilir. 2 ay içinde çatlaklarınızın azaldığını gözle görebileceksiniz. Bu zaman dilimi içinde sorunlu bölgede Fraxel Dual tarafından kontrollü hasar bırakılır, vücudun ürettiği kolajen ve elastin sayesinde bu bölge onarılarak çatlak görünümü de minimuma indirilir. Fraxel Dual öncesinde bölge temizlenir daha sonra lazer uygulaması başlar. Yüz bölgesi toplam 20-25 dakika içinde tamamlanır, vücut için 60 dakikalık seanslar önerilir.

Tedavi bölgeleri

Göz çevresindeki kırışıklıklar

Sivilce izleri

Cerrahi yara izleri

Yaşlılık lekeleri / güneş lekeleri (pigmentli lezyonlar)

Melazma (alın, yanaklar, üst dudak ve burun üzerinde düzensiz kahverengi lekeler)

Çatlaklar

Fraksiyonel lazer cildin hem alt hem de üst tabakasına etki ettiği için çatlak tedavisinde tercih edilir. Lazer ışığı cilde minik sütunlar halinde iletilir ve yeni kolajen üretilir. Böylece hasarlı bölgelerde kolajen üretilerek bu bölgeyi onarır. Fraxel lazer iki çeşitten oluşur. Biri hasarlı bölgeyi soyarak tedavi eder, diğeri ise soymadan etkili olur.

İşlemden sonra SPF 30 veya daha yüksek bir güneş koruyucusu kullanmalısınız, son işlemden sonra en az 3 ay boyunca doğrudan güneş ışığından kaçının ve güneşin altındayken geniş kenarlı bir şapka takın.

Benzer Yazılar

Fraxel Dual ile Çatlak Tedavisi” İçin 2 Soru Soruldu

 1. Yonca dedi ki:

  Merhaba, doğum sonrası karın ve kalça bölgemde ciddi çatlaklarım oluştu. Fraksiyonel çatlak tedavisi sonrası vücudum buna yatkınsa tekrar çatlama ihtimalimde var sanırım tekrar hamilelik geçirirsem.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba,
   Her kilo alıp vermede çatlak oluşumu riskimiz vardır. Bunu cildinizi koruyarak ve nemlendirerek azaltabilirsiniz.
   Sevgiler

BİR SORU SORUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir