Göz Kapağı Ameliyatı Tehlikeli mi?

1.45K görüntülenmeGöz Kapağı Estetiği
0
1 Yorum

Hocam merhaba ben 42 yaşındayım göz kapağım çok düşük kitap okurken bile rahatsız oluyorum. Ameliyat olmayı düşünüyorum fakat hocam göz kapağı ameliyatının riski var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatı basit bir operasyonu basit gibi görünsede her ameliyat gibi belli riskleri vardır. Çok nadir olmakla birlikte operasyon sırasında yada sonrasında kanama riski vardır. Ameliyat sırasında kanama sorunu yaşanırsa acil drenaj tedavisi uygulanmaktadır. Bu nedenle hastalarımıza ameliyat öncesi ilk 10 günde kan sulandırıcı ilaçları kesmeleri önerilir. Kontrol altında olmayan hipertansiyon rahatsızlığı varsa bu durumda kanamaya neden olabilir. Bu nedenle mutlaka öncesinde hekiminize bilgi vermeniz gerekir. Göz kapağı estetiğinde göz kapağı altına oluşacak bi kanama iyileşme sürecini geciktirdiği gibi iz kalmasına neden olabilir. Operasyon sonrasında enfeksiyon riskine çok rastlamayız. Ama olası bir enfeksiyon durumunda antibiyotik tedavisi uygulanır. Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında körlük çok düşük bir ihtimaldir. İşlem esnasında yada sonrasında göz içine oluşabilecek bir kanama buna neden olabilir. Böyle bi durumda da erken teşhis ile giderilebilir. Operasyonlarda en korkulan komplikasyon alt göz kapağının aşağıya doğru çekmesidir. Bu risk ikinci kez ameliyat olan hastalarda daha fazladır. Yer çekimi etkisi, yaşlanma, güneş ışınlarına fazla maruz kalma ve diğer bazı şartlar göz kapağının görüntüsünü değiştirebilir. Göz kapağı estetiği yüzünüzün gençleşmesini, göz çevrenizin daha gergin olmasını sağlar. Göz kapağı estetiği sonuçlarını korumak adına gelecekte yeni ek tedavi ve operasyonlar gerekebilir.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum. Bir yerde okudum bazen ameliyat sonrası göz kapanmıyormuş vs. Göz kapağı ameliyatı tehlikeli mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatı büyük riskler taşıyan tehlikeli bir operasyon değildir. Ancak tabi ki her işlemde olduğu gibi bu cerrahi operasyon için de alanında bilgi sahibi ve yeterli tecrübeye sahip bir doktorun ameliyatı gerçekleştiriyor olması lazım. Okuduğunuz bilgilerin doğruluk payı var. Göz kapağından fazla deri alınırsa operasyon esnasında, göz kapağının aralık kalması söz konusu olabilir ya da kaslar hasar görürse göz kapağı düşüklüğü riski de vardır. Ancak dediğim gibi bu risklerden uzak kalmanın tek yolu tecrübeli bir doktordur. Doktorunuza güvenirseniz endişe etmeden göz kapağı ameliyatınızı olabilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, göz kapağı estetiği yaptırmak istiyorum. Acaba göz kapağı estetiği ameliyatı tehlikeli mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz kapağı ameliyatı düşük risk içeren bir operasyondur. Bu düşük riskleri de aza indirmenin en etkili yolu doktorunuzla operasyon öncesinde her şeyi paylaşmaktır. Örneğin kronik bir rahatsızlığınız, düzenli kullandığınız ilaç vs var ise bu bilgileri doktorunuzla paylaşmalısınız. Alanında uzman tecrübeli bir cerrah tarafından yapılan göz kapağı estetiği risk taşımaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, göz kapaklarımdaki deri fazlalığı sarkıklığa neden olmakta, bu durum da gözlerimin görüş mesafesini daraltmaktadır. İnternetten araştırdığım kadarıyla göz kapağı ameliyatı olmam gerekiyor ancak daha önce hiç cerrahi operasyon geçirmedim. Şüphelerim var. Acaba göz kapağı ameliyatı çok tehlikeli midir? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatı ile göz kapaklarınızdaki sarkıklıktan kurtulabilirsiniz. Göz kapağı estetiği oldukça düşük riskli bir ameliyattır. Elbette her cerrahi işlemde olduğu gibi göz kapağı estetiğinin de belli başlı riskleri mevcuttur. Bunlardan ilki ameliyat sırasında ve sonrasında meydana gelebilecek kanamalardır. Bu kanama riskini en aza indirmek için ameliyattan en az iki hafta önce mutlaka kan sulandırıcı ilaç ve benzeri gıdaları kullanmayı bırakmalısınız. Aynı zamanda sigara ve alkole de ara vermelisiniz. Göz kapağı ameliyatındaki bir diğer risk göz kapağı düşüklüğünün meydana gelmesidir. Oldukça nadir olmakla birlikte işlem bölgesinde kas dokusunun zedelenmesi sebebiyle ortaya çıkar. Bu noktada alanında uzman tecrübeli bir cerrah ile çalışmanızı öneririm. Enfeksiyon riski ise yok denecek kadar azdır. Olası enfeksiyon gelişmesi durumunda antibiyotik tedavisinde başlanır. Tüm bu riskler oldukça nadir görülür. Bu nadir riskleri de minimuma indirmek sizin elinizdedir. Mutlaka ameliyat öncesi doktorunuzla her şeyi paylaşmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam iyi günler, göz kapağı olmak istiyorum ama ameliyat olmaktan da korkuyorum. Gözüme zarar gelir diye endişe ediyorum. Göz kapağı ameliyatı tehlikeli mi? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatı düşük riskli bir operasyondur. Ancak bu düşük riskleri de azaltabilirsiniz. Örneğin ameliyattan önce geçmişinizde sağlıkla ilgili geçirdiğiniz önemli bir rahatsızlık veya operasyon varsa doktorunuzla paylaşın. Doktorunuzun genel sağlık durumunuz ile ilgili sorduğu sorulara doğru ve eksiksiz cevap verin. Göz kapağı ameliyatlarının en büyük riski göz kapağından fazla deri alınması sonucunda göz kapağının aralık kalması ya da kaslarda oluşabilecek hasar neticesinde göz kapağı düşüklüğü yaşanmasıdır. Bu riskleri azaltmanın tek yolu alanında tecrübeli ve uzman bir hekime ameliyat olmaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, göz kapağımdaki düşüklükten çok rahatsızım. Göz kapağı ameliyatı olmaya karar verdim ve biraz araştırma yaptım. İnternetteki haberlerde bu ameliyatın ciddi riskleri de yazıyor. Bunlar doğru mu? Göz kapağı ameliyatı tehlikeli mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatındaki riskler çok fazla değildir ancak hiç risk yok demek de doğru olmaz. Genel sağlık durumunuzla ilişkilendirilebilecek risklerden korunmak için ameliyat öncesi muayenede tıbbi geçmişiniz ile ilgili bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doktorunuza anlatmalısınız. Geri kalan detaylar zaten sizden istenilen kan tahlilleri neticesinde belirlenecektir. Göz kapağı ameliyatlarında bazen göz kapağından gereğinden fazla deri alınması sonucu göz kapağı aralık kalabilir ve tam kapanmaz. Göz kapağındaki kaslara zarar gelirse göz kapağı düşmesi sorunu da ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için operasyonu gerçekleştirecek doktorunuzu doğru seçin. Güvenilir bir hekim ile yola çıkarsanız ameliyatın tüm risklerini en aza indirmiş olursunuz ve şu an göz kapağı düşüklüğünden dolayı yaşadığınız sıkıntıdan çok basit bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı