Karın Estetiği

İkiz-Çoğul Gebelik Sonrası Karın Germe Ameliyatı

gebelik sonrası karın germe

karın germeİkiz ve çoğul gebelik yaşayan kadınlar, doğum sonrası eski vücuduna kavuşmak için karın germe ameliyatına yüksek oranda ihtiyaç duyarlar. Çoğul gebelik sonrası karın germe bir tür yenilenme ve eski vücut hatlarına kavuşmayı sağlar.  İkiz gebelik yaşayan kadınların beslenmelerine dikkat ederek ve düzenli spor yaparak eski formlarına kavuşmaları neredeyse imkansızdır. İkiz ve çoğul hamilelik yaşayan kadınlar doğum sonrası fazla kilolarını verdikten sonra karın bölgesindeki deformeleri düzeltmek için karın germe ameliyatını tercih ediyorlar. Eğer siz de ikiz gebelik yaşıyor veya yeni doğum yaptıysanız kara kara düşünmenize gerek kalmadı. Estetik dünyasındaki en son teknolojilerden yararlanarak karnınızın dümdüz, pürüzsüz ve sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz. 

İkiz ve Çoğul Hamilelik Sonrası Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyarız?

İkiz ve çoğul gebelik sonrası kadınların en çok şikayetçi olduğu durumların başında karın bölgesindeki çatlak, gevşemiş ve sarkmış karın derisi geliyor. Yeni anne olan kadınların bu sarkmayı doğal yöntemlerle ortadan kaldırma şansı neredeyse sıfır. Deforme olan karın kasları ve hamilelik boyunca karın ön duvarını oluşturan bağ dokusu hamilelik sonrasında kendi kolay bir şekilde toplayamaz. İkiz ve çoğul gebelikte oluşan basınca karşı koyamayan karın kasları gevşeyerek kendini bırakırlar. Hamilelik sonrası hassas bir dönemden geçen kadınlar, sarkan karın görüntüsü ile birlikte kendilerini mutsuz hissedebilirler. Bu durumda devreye anne estetiği giriyor. Karın germe ameliyatı sayesinde anneler, doğum öncesi formuna kavuşarak daha sıkı bir karın görünümüne sahip olabiliyorlar. 

Gebelik Sonrası Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İkiz ve çoğul hamilelik yaşayan kadınlar için karın germe estetiği genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılır. İkiz veya çoğul gebelik sonrasında genellikle göbeğin alt kısmında sarkma, çatlak ve gevşeyen deri kalır. Karın germe (Abdominoplasti) estetiğinde göbeğin alt kısmında kalan deforme olan deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Gebelik sonrası karın germe ameliyatında hastaya yeni göbek deliği de yapılarak karın bölgesinin yenilenmesi sağlanır. 

Karın germe ameliyatında, hamilelik sırasında karın içi basınçtan dolayı meydana gelen karın kaslarındaki gevşeme ve deformasyon da tamir edilir. Böylece hamilelikten sonra oluşan sahte karın sarkıklığı da düzeltilmiş olur. 

Karın germe ameliyatında, sezeryan izini andıran bir ameliyat izi kalır. Karın estetiği ameliyat izi çamaşırın altına gizlendiği için dışarıdan bakıldığında belli olmaz. 

Gebelik Sonrası Karın Germe Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

İkiz gebelik sonrası karın germe ameliyatı yaptırmak, karın bölgesindeki sarkıklığı ortadan kaldırarak çok daha sıkı ve şekilli görünmenizi sağlar. Karın germe estetiğinde karın duvarı onarılır, sarkık olan karın deriniz sıkılaştırılır ve karnınızdaki çatlak görüntü yok edilir. İkiz ve çoğul hamilelik sonrasında görülen ekstra gevşemiş olan karın derisi yerini daha fit bir karına bırakır. İkiz gebelik sonrası karın germe estetiği yaptıranlar, ameliyat sonrası kendilerini daha enerjik ve dinamik hissettiklerini söylüyorlar. 

Karın Germe Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Karın germe estetiği ortalama 3,5 – 4 saat sürer. Ameliyat sonrasında 2 gece hastanede kalmanızı öneriyoruz. Evde bir hafta boyunca dinlenmelisiniz. İkinci haftadan itibaren günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Karın germe estetiğinden sonraki 3.gün duş almaya başlayabilirsiniz.

İkiz veya çoğul gebelik sonrası yaptırdığınız karın germe estetiğinin hızlı iyileşmesi için doktorunuzun önerdiği korseyi giymelisiniz. Bir ay boyunca korse giymek, karnınızın daha hızlı şekil almasını sağlayacaktır. 

Karın Germe Estetiğinden Sonra Tekrar Hamile Kalabilir Miyim?

Karın germe ameliyatından sonra hamile kalabilirsiniz. Hastalarımıza karın germe estetiğinden en az bir sene sonra hamile kalmalarını öneriyoruz. Fakat tekrar hamile kalmayı planlayanlar, karın germe estetiğini en son hamilelikten sonra yaptırmalılar. Böylece daha kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

İkiz veya Çoğul Gebelik Sonrası Karın Germe Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak karın germe fiyatları ve hakkında bilgi alabilirsiniz.

İkiz-Çoğul Gebelik Sonrası Karın Germe Ameliyatı” İçin 3 Soru Soruldu

 1. Deniz dedi ki:

  Merhaba
  Esim icin
  Karin germe icin fiyat ogrenmek istiyordum .

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam benim 3 tane çocuğum var. 3 çocuktan sonra karnımda sarkma meydana geldi. Spor yapmama rağmen eskisi gibi olmadı karnım. 3 çocuktan sonra karın germe ameliyatını bana önerir misiniz? bu konuda yardımcı olun lütfen.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Çoğul gebelik sonrasında çok fazla karın germe ameliyatı yapıyorum. Çok ince hastalarım oluyor. Çok çatlakları oluyor. Tabi ki öneriyorum. Ancak en az 6-12 ay geçmesini bekliyorum. Ameliyattan sonra tekrar gebe kalacak hastalarım için de en az 1 yıl kadar beklemelerini öneriyorum. Çünkü o bölgedeki kasların iyileşmesi gerekiyor. Gebelik sonrasında beklememin nedeni ise özellikle rahmin ve organların kendi boyutlarına ulaşmaları. Bazı hastalara doğumdan sonra sezeryandan sonra hemen aynı ameliyatta yapıldığını duyuyorum. Bu son derece yanlış. Bu konuda mutlaka uzman bir hekimden destek almalısınız. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.