Kalıcı dudak dolgusu mümkün müdür?

blank
1 Cevap

İyi günler ben uzun süredir dudaklarıma dolgu yaptırıyorum. Üst dudağım çok ince ama sürekli dolgu yaptırmaktan sıkıldım. Kalıcı dudak dolgusu var mıdır? Bu konuda yardımcı olur musunuz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Kalıcı olarak dolgun ve belirgin dudaklara sahip olmak mümkündür. Kalıcı dudak dolgusunun daha doğal ve etkili versiyonu için sizlere lip lift estetiğini önerebiliriz. Lip lift estetiğinde dudak ile burun tabanı arasındaki fazla olan deri parçası kesilerek üst dudak yukarı doğru kaldırılır. Böylece dudak dolgusunun sahte görüntüsü yerine daha doğal ve çekici dudaklara sahip olabilirsiniz. Lip lift estetiğinin etkisini ömür boyu görebilirsiniz. Lip lift estetiği dudaklarınıza kalıcı melek dokunuşu sağlayacaktır. Dudaklarınızda ki somurtkan ifade silinecek daha güleç ve genç görüneceksiniz. Özellikle dudak ile burun tabanı arasındaki mesafenin uzun olduğu yüz hatları daha şaşkın ve somurtkan görünür. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için lip lift estetiği doğru tercih olacaktır.Sevgiler.

blank

Hocam merhaba, ben dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama sürekli bütçe ayıramam o yüzden kalıcı dudak dolgusu var mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, Kalıcı dudak dolgusu yaptırmak elbette mümkün. Bunun için birkaç farklı yöntem mevcut. Dudak dolgularında daha doğal sade bir görünüm için Hyalüronik asitten oluşan dudak dolgusunu tercih edebilirsiniz. Ömür süresi 6 ay olan bu dolgu ile daha doğal ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Vücutta bulunan bir asit türü olduğu için alerjik yan etkileri yoktur fakat zaman içerisinde eriyerek yok olur. 5 dakika içinde işlem biter ve uygulama sonrası buz konulmasını tavsiye ederiz.
Bir diğer yöntem ise Lipt Lift uygulamasıdır. Dudak ile Burun arasında yer alan fazla deri kesilir ve böylelikle üst dudak yukarı doğru kalkık ve dolgun olur. Etkisi bir ömür boyu sürer Dudak dolgusu ile belirgin, dolgun bir dudak yapısı estetik bir gülüş sağlayabilirsiniz.
Dudakların dolgunluğu için silikon protezde vardır fakat memnuniyet oranı düşüktür, alerjik reaksiyonlar oluşturabilir. Bu nedenle ben tercih etmiyorum.

blank

Merhabalar Leyla Hocam. Dudaklara 6 ayda geçici dolgulardan yaptırmak yerine kalıcı bir dolgu düşünüyorum. Kalıcı dudak dolgusu mümkün müdür? Bu konuda görüşleriniz nelerdir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 8, 2020

Merhaba. Doğal, dermal dolguların kalıcılığı yapılan bölgelere ve kişiden kişiye değişebilmekle birlikte 6 aydan 1,5 yıla kadar uzayabilmektedir. Artecoll adlı madde, dudakları şişiren, doğan olmayan, sentetik bir malzemedir. Dolayısıyla vücudunuzun bu yabancı maddeyi kabullenmesi daha zor olur. Artecoll kullanımında alerjik reaksiyon göstermenizin riski daha yüksektir fakat benim kullanmayı tercih ettiğim dermal dolgulara nazaran, sentetik olduğundan daha uzun ömürlüdür. Burada tercih kişiye kalmıştır. Ayrıca dudak için kullanılan silikon protezlerde vardır. Ancak bunlar dudaklara yerleştirildikten sonra memnuniyetsizlik olursa tekrar çıkarılması cerrahi olarak mümkündür. Ama şahsen ben hyaluranik asit bazlı, doğal, dermal dolguları ve yağ enjeksiyonu uygulamayı tercih ediyorum. Böylece hastalarımın alerjik reaksiyon ya da yan etki görmelerini en aza indirgemiş oluyorum. Eğer üst dudağınızın kalıcı olarak kalınlaşmasını, kalkık durmasını istiyorsanız size Lip lift öneriyorum.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar