Kalıcı dudak dolgusu mümkün müdür?

1.29K görüntülenmeDudak Dolgusu
0
1 Yorum

İyi günler ben uzun süredir dudaklarıma dolgu yaptırıyorum. Üst dudağım çok ince ama sürekli dolgu yaptırmaktan sıkıldım. Kalıcı dudak dolgusu var mıdır? Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Kalıcı olarak dolgun ve belirgin dudaklara sahip olmak mümkündür. Kalıcı dudak dolgusunun daha doğal ve etkili versiyonu için sizlere lip lift estetiğini önerebiliriz. Lip lift estetiğinde dudak ile burun tabanı arasındaki fazla olan deri parçası kesilerek üst dudak yukarı doğru kaldırılır. Böylece dudak dolgusunun sahte görüntüsü yerine daha doğal ve çekici dudaklara sahip olabilirsiniz. Lip lift estetiğinin etkisini ömür boyu görebilirsiniz. Lip lift estetiği dudaklarınıza kalıcı melek dokunuşu sağlayacaktır. Dudaklarınızda ki somurtkan ifade silinecek daha güleç ve genç görüneceksiniz. Özellikle dudak ile burun tabanı arasındaki mesafenin uzun olduğu yüz hatları daha şaşkın ve somurtkan görünür. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için lip lift estetiği doğru tercih olacaktır.Sevgiler.

0

İyi çalışmalar Leyla Hanım, dudak dolgusunun kalıcı bir versiyonu var mı? Böyle bir şey mümkün mü? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dudak dolgusu maalesef kalıcı bir işlem değildir. Uygulamada kullanılan madde zamanla erime gösterir. Bu nedenle dolgunun devamlı yenilenmesi gerekir. Eğer kalıcı bir uygulama arıyorsanız lip lifting veya dudak kalınlaştırma ameliyatı gibi cerrahi yöntemlerden faydalanmalısınız. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben dudaklarımın daha dolgun görünmesini istiyorum. Ama kalıcılığının çok olmadığını ve tekrarlanması gerektiğini duydum. Kalıcı dudak dolgusu mümkün müdür diye sormak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudaklarınızın dolgun bir görüntüye kavuşmasını istiyorsanız en memnun edici sonuçların dudak dolgusu ile sağlandığını söyleyebilirim. Kalıcı bir yöntem olarak dudağa silikon koyulabiliyor ancak ben bu yöntemi pek önermiyorum. Gerek estetik görünüm gerekse sağlık açısından uyguladığım bir yöntem de değil. Benim size önerim dudak dolgusu olur. Kalıcılık süresi ortalama olarak 6 aydır ancak uygulama tekrarlandıkça bu süre artar. Sağlıklı günler dilerim.

0

 Merhaba Leyla Hocam, acaba kalıcı dudak dolgusu mümkün müdür? Yoksa devamlı yenilenme mi ister? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kalıcı dudak dolgusu uygulaması mümkün değildir. Dolgu maddesi zamanla eriyen bir madde olduğundan dudak dolgusu düzenli tekrar ister. Dolgu uygulaması ne kadar sık yapılırsa kalıcılığı da o denli artış gösterir. Eğer kalıcı bir dudak estetiği düşünüyorsanız lip lifting veya dudak kalınlaştırma ameliyatı olabilirsiniz. Ancak lip lifting yalnızca üst dudağa uygulanan bir yöntemdir. Siz hangi dudağa işlem yaptırmak istiyorsanız bilmediğimden net bir cevap veremeyeceğim. Ameliyat ise benim dudak estetiğinde önermediğim bir yöntem. Fakat yine de size kalmış. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Ancak yaptıran arkadaşlarıma sordum, bir süre sonra dolgu eriyor ve tekrar yaptırmak gerekiyor dediler. Ben tek seferde bitsin istiyorum. Kalıcı dudak dolgusu mümkün müdür? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 6 aydır. Bu sürenin sonunda işlemi tekrar ettirmeniz gerekebilir. Daha kalıcı bir yöntem olarak Lip Lift uygulaması var. Ancak bu yöntemde sadece üst dudak havaya kaldırılıyor bir miktar, doğal bir görüntüsü var. Alt dudakta herhangi bir işlem uygulanmıyor. Eğer dudaklarınızı dolgunlaştırmak amacıyla dudak dolgusu düşünüyorsanız sizin için en iyi yöntem dudak dolgusudur. Kalıcılık için dudağa silikon protez takılabilir ancak bu benim çok önerdiğim ve uyguladığım bir yöntem değil. Hem estetik görüntü açısından hem de daha sağlıklı olması açısından dudak dolgusu yaptırmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, dudaklarımın kalın ve dolgun görünmesini istiyorum ama dudak dolgusu tekrar gerektiren bir uygulama olduğu için başka bir dudak şekillendirme yöntemi arıyorum. Dudakları kalıcı olarak dolgunlaştıracak bir dudak şekillendirme yöntemi var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak şekillendirmek için dudak dolgusu, lip lift adı ile bilinen dudak kaldırma estetiği ya da dudak protezi kullanılabilir. Dudak dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 18 aydır. Lip Lift ise cerrahi bir yöntemle üst dudağın kaldırılmasıyla dudağın yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Lip Lift yaptırdığınızda üst dudağınız daha dolgun görünür ama bu dolgunluk sizin için yeterli olur mu bilemiyorum. Dudak protezi dudakların kalıcı olarak şekillenmesini sağlar ama benim tavsiye ettiğim bir dudak şekillendirme yöntemi değil. Dudak protezi yerine dudak dolgusunu düzenli olarak tekrarlatmanızı öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar