Karın Estetiği

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı, Abdominoplasti, orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını kapsayan estetik karın germe ameliyatıdır. Karın germe ameliyatında, karın duvarı kaslarının sıkılığı ve gerginliği sağlanarak hastaya dümdüz bir karın görünümü yaratılır. Karın germe ameliyatı genellikle hamilelik, aşırı kilo alıp verme sonucunda, karın derisi ve kaslarında deformasyon oluşan kişilere uygundur.

Karın Germe Ameliyatı ile Sarkmaya Son

Doğum sonrası yada kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmayı karın germe estetiği ile tedavi etmek mümkün!

Karın Germe Ameliyatı, Abdominoplasti ,orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını kapsayan estetik karın germe ameliyatıdır. Karın germe ameliyatında, karın duvarı kaslarının sıkılığı ve gerginliği sağlanarak hastaya dümdüz bir karın görünümü yaratılır. Karın germe ameliyatı genellikle hamilelik, aşırı kilo alıp verme sonucunda, karın derisi ve kaslarında deformasyon oluşan kişilere uygundur.

Aşırı kilo kaybının negatif yan etkilerinden en gözle görünür olanı karın bölgesindeki derinin gevşemesi, bollaşması ve dolayısıyla sarkmasıdır. Çoğu zaman da yeni doğum yapan anneler için karın sarkması sinir bozucu olabiliyor. Hassas bir dönemden geçen anneler karın germe ameliyatı ile daha fit ve daha sıkı bir karın görünümüne sahip olmak için sabırsızlanıyorlar. 

Bollaşan karın derisini sıkılaştırmak, deforme olan kasları onarmak için karın germe ameliyatı yaptırabilirsiniz. Karın germe estetiği herkesin istediği hayalini kurduğu vücuda sahip olmasını amaçlıyor. 

Karın Germe Ameliyatı ile Sarkmaya Son

Doğum sonrası veya kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmayı karın germe estetiği ile yok etmek mümkün!

Tam Karın Germe Ameliyatının Etkileri Nelerdir?

Tam karın germe estetiği 3 problemi hedef alır: 

 • Gevşeyen cilt görünümü
 • Karın bölgesindeki ayrılan ve yırtılan kaslar
 • Sarkan deri 

Tam karın germe estetiğinin etkileri;

 • Sarkan karın derisi kesilerek vücuttan atılır
 • Karın derisi gerilerek daha düz bir karına sahip olmanız sağlanır
 • Göbek deliği yeniden konumlandırılır
 • Ayrılan Rektus abdominis kaslarının sıkılaştırılır

Tam Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Büyük ölçüde kilo kaybı olan kişilerde de karın derisinde gevşeme ve sarkma meydana gelir. Normal ölçülere ve ortalama kiloya sahip olan kişilerde bile bazen karında bir miktar fazlalık, gevşeklik ve sarkma oluşabilir. Bu durumun en önemli nedenleri; genetik özellikler, çoğul gebelikler, daha önce geçirilen cerrahi işlemler ve kilo değişiklikleridir. Deri ve derialtı yağ dokusunun çıkarılması ve kasların sıkılaştırılmasını içeren karın germe operasyonu, karın bölgesinin sarkıklığı estetik bir şekilde düzeltilir.

Eğer daha sıkı ve düz bir karın elde etmek istiyorsanız, karın germe ameliyatı sizin için en uygun çözüm olacaktır. Karın germe işlemi aşırı yağın ve fazla derinin alınmasını sağlar. Bazı olgularda gevşemiş ve ayrışmış olan kasları onarmak gerekebilir. Bu işlem de daha düz, gergin bir karın görünümü sağlar.

karın germe

Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamilelik

Karın germe ameliyatından sonra hamile kalabilirsiniz. Karın germe ameliyatı doğumu etkilemez. Fakat kısa zaman içerisinde çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için karın germe ameliyatını ertelemek en akılcı karar olacaktır. Eğer sigara içiyorsanız karın germe ameliyatından sonra en iyi sonucu almak için sigarayı azaltmanın hatta bırakmanın en doğru karar olduğunu bilmeniz  gerekir. Sigara vücudumuzdaki damarları daraltmak sureti ile kan akımını azalttığından yavaş ve kötü bir iyileşme gerçekleşecektir. Aspirin gibi bazı ağrı kesiciler kanamayı arttırabileceğinden karın germe ameliyatından birkaç hafta önce kesilmelidir. Fiziksel muayene karın germe ameliyatı için iyi bir aday olup olmadığınızı ortaya koyacaktır. Unutulmamalıdır ki abdominoplasti direkt bir kilo verme yada karın yağlarından kurtulma operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltme ameliyatıdır.

Diastasis Rekti Veya Abdominal Ayrılma Nedir?

Merak etmeyin, yeni doğum yapan annelerin %60’ında kas ayrılması problemi görülür. Diastasis Rekti yani karındaki baklava kaslarının ortadan ayrılması durumu yeni doğum yapan kadınlar arasında yaygındır. Uterus büyüyen bebeğe uyum sağlamak amacıyla karın kaslarını germektedir. Tekli, ikiz ya da çoğul gebeliklerde karın içindeki basınç artar. Bu bebeğin büyük olması ile de gerçekleşir. Kaslar olması gereken normal yapısını kaybederek aşırı derecede esneyerek orta hattan ayrılır. Hamilelik döneminin sonuna gelindiğinde kadınların karnında 9 cm ila 35 cm arasında genişleme olduğu görülür. Karın bölgesindeki bu büyüme abdominal kasların ayrılmasına veya yırtılmasına yol açar. Abdominal kaslarda görülen bu deformasyon için cerrahi müdahale gereklidir. Karnın düzleşmesi için yapılan ağır kaldırma egzersizleri ya da çömelme hareketleri Diastasis Rekti problemine neden olan bir başka sebeptir. Bu durum kadınlarda idrar kaçırma, sarkma ve karında şişkinliğe sebep olur. Diastasis Rekti problemi kadınlarda sırtta ve pelviste ağrıya yol açar, fıtık gelişmesine zemin hazırlar ve yol açar. Tam karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki bu kaslar orta hatta getirilir, parantez açıklığına sahip  deformasyon tedavi edilir ve karın kasları sağlam bir şekilde dikilerek annelerin eski sağlığına kavuşması sağlanır. İleri zamanlarda oluşması muhtemel fıtıklar ve daha büyük karın deformiteleri de bu şekilde önlenmiş olur. Karın germe ameliyatı sonrası hastanın karnı düz, gergin ve estetik bir görünüme sahip olur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı hastanede gerçekleştirilmesi gereken bir ameliyattır. Genel anestezi tercih edilmelidir. Mini karın germe ameliyatı da olsanız genel anestezi uygulanır. Karın germe ameliyatında hangi operasyonun uygun olduğu ve size yapılacak işlemin ayrıntıları, doktorunuz ile görüşmeniz sonucunda belirlenir. Karın germe ameliyatı sarkan alanın büyüklüğüne bağlı olarak 4-6 saat sürmektedir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8-10 cm altında kalan bir kesi hattı yapılır. Göbek deliği üzerindeki alan  pubis bölgesi üstü sezaryen izine kadar gerdirilerek indirilir ve ardından  fazlalık çıkartılır. Eğer gerekirse göbek deliği yeniden tasarlanır. Sarkan deri kesilerek vücuttan atılır. Fazla bölgesel yağlar dışarı çekilir. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Karın derisi yukarıdan aşağı doğru gerilir ve dikilerek ameliyat tamamlanır. Karın bölgesindeki kaslar sıkılaştırılır ve sağlamlaştırılır. Karın germe ameliyatından hemen sonra  hastaya uygun özel korse giydirilir.

Karın Germe Ameliyatında Sonra İyileşme

Karın germe ameliyatı sonrasında uyandığınızda unutmamalısınız ki karnınızın çevresinde baskılı bir sargı olacaktır. Bu sargı ameliyat sonrasında oluşabilecek şişme, ödem ve kanamayı azaltmak içindir. Bütün bunlarla birlikte cildin altına yerleştirilmiş dren tüpleri olacaktır. Bu tüpler 24-48 saat içerisinde alınacaktır. Karın germe ameliyatından sonra dizlerinizin arkasında 1-2 yastık olacak şekilde yatmanız önerilir. Bu yastıklar bacaklarınızın bükülü vaziyette olmasını sağlayacak ve böylece karın bölgesindeki gerginliği azaltacaktır. İlk birkaç gün karın bölgesindeki gerginlik nedeni ile eğik bir vaziyette yürüyecek sonraki günlerde aşamalı olarak yavaş yavaş dik konumda yürüyebileceksiniz.

Karın germe ameliyatı sonrası deri altında kan toplanması (hematom), enfeksiyon, yara dokusu problemleri çok nadir fakat olası komplikasyonlardır. Bunlara karşı operasyon sahasına mutlaka diren (içeride biriken kanı boşaltacak boru) konmakta, antibiyotik, yara alanı için uygun pansuman ve gerekli destekleyici ilaçlar (yara izini düzelten jeller, masajlar) uygulanmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrası hasta 2 gece hastanede kalmaktadır. Hastaya özel korse giydirilerek sosyal ve iş yaşamına biran önce kavuşması sağlanmaktadır. Hasta normalde operasyon sonrası 5-6 günden itibaren günlük hafif aktivitelerine dönebilir. 15-18 günde aktif yaşamına başlayabilir. 6-8 haftada spor aktiviteleri yapabilir hale gelir.

Tam bir abdominoplasti de bikini çizgisi denilen iç çamaşırı içinde  bir iz kalmaktadır. Karın duvarını oluşturan ancak elastikiyeti azalmış kaslar yeniden gerilip ve fazla deri alınacağından herhangi bir olumsuzluğu yaşamamak için 24-48 saat kalacak drenler yerleştirilecektir. Bu drenler içeride olabilecek minimal kanama ve sızıntıların cilt altında kalmasını , drenaj yapmak sureti ile önleyecektir.

Karın germe ameliyatında iz kalır mı?

Tam bir abdominoplasti de bikini çizgisi denilen iç çamaşırı içinde  bir iz kalmaktadır. Karın duvarını oluşturan ancak elastikiyeti azalmış kaslar yeniden gerilip ve fazla deri alınacağından herhangi bir olumsuzluğu yaşamamak için 24-48 saat kalacak drenler yerleştirilecektir. Bu drenler içeride olabilecek minimal kanama ve sızıntıların cilt altında kalmasını , drenaj yapmak sureti ile önleyecektir.

Tam karın germe operasyonundaki kesi çizgisi sezaryen çizgisinden uzun olmaktadır. Yönü belin iki yanına doğru olur. Bu çizgi bikini altında kalacak şekilde planlanmaktadır. Operasyon sonrasında özel olarak tasarlanan korsenin kullanımı en az iki haftadır. Operasyon sonrasındaki 1 hafta 10 gün boyunca 45 derecelik açı ile yatılması ve  ev içinde eğimli durulması gerekmektedir. Böylelikle izler kısa sürede iyileşir ve kesi bölgesi gereğinden fazla gerilmez.  

Tam Karın Germe Ameliyatı Ve Yağ Enjeksiyonu

Tam karın germe ameliyatı ile Liposuction ameliyatını birleştirmek isteyen hastalar, vücuttan çekilen bölgesel yağları vücut ve yüz şekillendirmek amacıyla kullanabilirler. Karın bölgesinden çekilen fazla yağlar kişinin meme büyütme estetiğinde, yanak estetiğinde veya popo büyütme estetiğinde değerlendirilebilir. Kombine estetik ameliyatları hastanın daha etkili değişimler yaşamasına ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacak. 

Mini Karın Germe ameliyatı Nedir?

Mini karın germe ameliyatı, karnın alt kısmında oluşan yüksek orandaki yağlanma sonrasında , esnekliğini kaybetmiş ve aşağıya doğru sarkmış karın derisine uygulanan bir yöntemdir. Mini karın estetiğinde öncelikle karnın alt kısmında bulunan yağlar, vaser liposuction yöntemi ile vücut dışına çıkarılır.  Mini Abdominoplasti ameliyatında, kasık bölgesi üstünde tam karın germe işlemine oranla  daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Karın derisini germe işlemi kasık üstü ile göbek arasında yapılmaktadır, göbek deliğine dokunulmamaktadır, karın gerginleştirilip dikişler alındıktan sonra göbek deliği biraz aşağı çekilmiş görünmektedir. 

Mini karın germe estetiği özellikle alt karın kaslarında zayıflıkla beraber sarkmış, gevşemiş ve toparlanamayan alt karın kaslarına yönelik bir prosedürdür.  Karın germe ameliyatında karnın üst bölgesine dokunulmaz. Sadece alt karın bölgesinde işlem yapılır. Operasyon öncesinde hastaya diyet tedavisi uygulanarak bir miktar kilo kaybetmesi sağlanır. Mini  karın germe ameliyatında karın ve bel bölgesinde vaser liposuction işlemi ile kalan yağlar alınır ve yapılacak olan operasyon ile karın bölgesinde bulunan kas ve bağ dokuları birbirlerine doğru yakınlaştırılarak dikilir ve sağlam olması sağlanır. 

Mini karın germe  ameliyatında göbek deliğine dokunulmaz ve yeri değiştirilmez. Karnın üst bölümünde de yağlanma bulunan hastalarda tam abdominaoplasti ile estetik yapılır. 

Mini karın germe estetiği sonrası

Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında 3-5 saat arası sürmektedir. Ameliyatın sonucunda sadece ve sadece pubik bölge üstünde kısa bir iz olacaktır. Karın Germe işlemi sınırlı olacağından göbek çevresinde iz olmayacaktır. Liposuction bu yöntem ile beraber kullanılabilir ve hastadan alınan yağlar, yine hastanın ihtiyacına göre vücudun başka bölgelerinde kullanılabilir.

Mini karın germe operasyonundan sonra aşırı düzeyde ağrı hissedilmemektedir. Operasyon öncesinde yapılan genel anestezi etkisini uzun bir süre devam ettirmektedir. Operasyon bitiminden sonra hekimin tavsiye edeceği ağrı kesiciler ile beraber ağrı azaltılmaktadır. 

Hastanın yemek yemesine operasyondan iki saat sonra izin verilir. Bu aşamada hasta yerinden kaldırılıp yürütülür ve kan dolaşımının hızlanması sağlanır. Karın germe ameliyatında kullanılan dikişler estetik dikiştir ve operasyon sonrasında alınmasına gerek olmaz. Bu özel iplikler vücut tarafından tamamen emilir. 

Mini karın germe ameliyatından 24 saat sonra duş alınması tavsiye edilir. 3-4 gün sonra rutin hayata dönmekte bir sakınca olmamaktadır. 

Mini karın germe estetiğinin kalıcılığı var mıdır?

Mini karın germe estetiğinden sonra yeniden yapılandırılan karın kasları ve karın derisinin esnememesi için kişinin diyetine dikkat etmesi gerekmektedir. Bol su ve sağlıklı besinlerin belirli oranda yenildiği beslenme programıyla kişi yeniden kilo almaz ise alt karın bölgesinin estetik görünümü de aynı kalacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyat fiyatları  mini karın germe yada tam karın germe ameliyatı yapılmasına göre değişkenlik gösterir. Karın germe ameliyat fiyatını belirleyen bir diğer unsur doktorunuzun tecrübesi ve bu konuda uzmanlaşmış olmasıdır. Karın germe ameliyat fiyat bilgisini Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Karın Germe Ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Karın Germe Ameliyatı

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

KARIN GERME AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Karın Germe Ameliyatı hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı” İçin 231 Soru Soruldu

 1. blank HAYAL dedi ki:

  Merhaba 80 kilo kaybı sonucu olusan deri sarkmaları için kol göbek göğüs ve iç bacak uyluk için fiyat bilgilerinizi alabilirmiyim ?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. blank Sibel dedi ki:

  Merhaba karın germe ve göğüs toparlama ortalama fiyat rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim ☺️

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. blank Tarık dedi ki:

  Hocam slm öncelikle erkek hasta 180 boyunda 83 kg memelerde büyüme sarkık göbek ve sert bir bel bölgesi liposuction mi germe ameliyatı mi fiyat alabilir miyim .Şunuda belirteyim genetik ağır basıyor belirtmek isterim

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. blank Işıl dedi ki:

  Merhaba karın germe ve göğüs dikleştirme ameliyatları ile ilgili fiyat rica ediyorum. Ve ikisi bir arada olursa hasta için zorlayıcı bir süreç mi olur acaba?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 5. blank Çağla dedi ki:

  İç bacak ve karın germe+göğüs dikleştirme ameliyatı için fiyat olabilir miyim

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. blank Aslı dedi ki:

  Merhaba karın germe ameliyatı yatrdım 15gün önce ve lipo ile birrlikte karın bölgem uyuşuk şuan normalmidir ve geçermi

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, karın germe sonrası uyuşukluk 1 sene içinde geri dönecektir. Bu uyuşukluk ilk aylarda daha fazla iken zamanla azalacaktır.

 7. blank Nur dedi ki:

  Bende karın germe icin fiyat alabilirmiyim

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 8. blank Dudu dedi ki:

  Merabalar ameliyati çok araştiriyorum karın germe hakkında fiyat ve iyileşme sürecini merak edıyorum hastanede dahil tüm fiyatları söylermisniz teşekkür ederim

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 9. blank Hilal dedi ki:

  Karın germe operasyonunun fiyatı nedir

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 10. blank Melahat dedi ki:

  merhaba bendede sezeryandan kalan alt karin sorunum var fiyat bilgisi alabilirmiyim rica etsem.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir