Karın Estetiği

Karın Germe ile Doğum Öncesine Dönüş

karın germe

Karın germe ile doğum öncesine dönüş, fazla derinin alınması, kasların onarılması ve göbek deliğinin yeniden konumlandırılması içerir.

Hamilelik süreci her kadının hayatındaki en özel ve en hassas dönemlerden biridir. Kadınlar hayatının en büyük mutluluğunu yaşarken aynı zamanda karın bölgesindeki deformasyonlardan dolayı kaygı duyabilirler. Karın bölgesindeki sarkmanın, çatlakların ve kırışıkların tedavisi için karın gerdirme estetiği anne adaylarını rahatlatır. Doğum sonrası kiloları vücudunuzda sarkmaya sebep olduysa bu durum karın germe ameliyatıyla ortadan kalkar. Gebeliğinde aşırı kilo alan veya birden fazla doğum yapmış olan kişiler için karnı germe estetiği ve Liposuction uygulamaları doğru tercihler olacaktır.

Hamilelik sonrası liposuction uygulaması

Hamilelikte alınan fazla kiloların bir kısmı doğumdan sonra verilirken, bir kısmı malesef kalıyor. Alınan fazla kilolar emzirme süresi sonrası yapılan uygun diyet ve egzersiz programlarıyla verilebilir. Ancak diyet ve spora rağmen verilemeyen inatçı kilolar ve bölgesel yağlanmalar doğumdan yaklaşık 1 yıl sonra yapılan liposuction ameliyatı ile tamamen yok olabilir. Liposuction ile özellikle karın, bel, basenler gibi inatçı yağ birikimlerinin olduğu yerlerde etkili sonuç alınabilir. Böylece hastalar hamilelik öncesindeki formlarına ve kıyafetlerine kavuşabilirler.

Karın germe ameliyatı

Hamilelik sonrası kişinin karnında yağlanmanın yanı sıra ciddi bir gevşeklik, çatlama ve sarkıklık oluşmuş ise bu durumda liposuction tek başına çözüm olmaktan çıkar. Yapılacak işlem sarkıklığın düzeyine göre mini ya da total(tam) karın germe ameliyatıdır. Bu ameliyatlarla hastaya dümdüz bir karın sağlamak genellikle mümkün olmaktadır. Bu ameliyatla, gevşemiş karın kasları sıkılaştırılıp daraltılmakta ve fazla yağlar alınarak sarkmış, gevşemiş karin derisi çıkartılmaktadır. Bu ameliyatın izi bikini ve çamaşır altında kalmakta ve zamanla daha az belirgin hale gelmektedir. Ancak karının gerilmesi ameliyatı planlanıyorsa tekrar gebelik için en az 2 yıl beklemek daha doğru olur.

Anne adaylarına hamilelik sırasında oluşabilecek deformasyonlarına karşı önlem almalarını öneririz. Hamilelik sürecinde normalden fazla kilo almak çatlaklara yol açacağı için kontrollu bir şekilde kilo almak ve çatlak kremi kullanmak ilk aşamada faydalı olacaktır. Bunların yanı sıra hamilelik sürecinde yürüyüş yapmak ve basit egzersiz programlarıyla vücudu zinde tutmak da önemlidir. Fakat yine de hamilelik sürecinden sonra oluşan deformasyonlar karın germe ameliyatı ile etkili bir şekilde düzeltilebilir.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Mini abdominoplasti ve abdominoplasti diye iki farklı grupta incelenebilir.

Mini abdominoplasti, karın derisi çok az sarkmış kişilere uygundur. Tam karın germe ameliyatı da karın derisinde ileri derecede sarkma olan kişilere önerilir. Öncelikle kişiye kanamayı engelleyen bir sıvı enjekte edilir. Daha sonra karın bölgesindeki yağlar liposuction uygulaması ile alınır. İki kasık arasından sezaryen kesiğinden daha uzun bir kesi yardımıyla girilir ve kaslar ve deri birbirinden ayrılır. Birbirinden ayrılan karın kasları ve eğer varsa göbek fıtığına müdahale edilir.

Eğer kişi kilo alıp vermekten dolayı sarkık karın yapısına sahipse, kas yapıları ve kaslar üzerindeki karın duvarı zarlarına toplayıcı dikişler konulabilir. Böylece karın ön duvarı daha gergin bir hale gelecektir. Göbek ilk olarak yukarıda kalan deriden ayrılır, sonra karın derisinden açılan yeni bir göbek deliğine dikilir. Eski göbek deliğinin altında yer alan fazla deri, yağ ve çatlaklar uzaklaştırıldıktan sonra, deri tekrar gerilerek dikilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.