Blog, Botox®

Kaz Ayaklarına Botox

Kaz Ayaklarına Botox

Göz çevresindeki ince kırışıklıklara kaz ayağı denir. Kaz ayakları adı verilen bu ince kırışıkları gidermek için kaz ayaklarına botox işlemi göz çevresine yapılır.

Göz çevresindeki kırışıklarının oluşma sebebi yaş faktörü ve tekrarlayan mimik hareketleridir. Bu kırışıklığın derinliği kişiden kişiye göre değişebilir. Göz kenarındaki kasların çok kullanılması, kişinin erken yaşlarda kaz ayağı görüntüsüne sahip olmasına yol açabilir.

Göz kısma veya gülmek gibi hareketler de kaz ayağı oluşumunun nedenlerinden bazılardır. Bunların yanı sıra cilt yapısı çok ince olan kişilerde göz kenarındaki kırışıklıklar daha erken yaşta oluşmaya başlar.

Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltleri kırışmaya daha yatkındır. Bu nedenle cilt tipinize uygun göz kremi kullanmak göz çevresindeki kırışıklığın oluşumunu ve derinleşmesini geciktirecektir.

Kaz ayaklarına botoks işlemi nedir?

Gözün dış yapısının etrafında oluşan ışınsal tarzdaki çizgilenmelere kaz ayağı denir. Bu kırışıklıkların açılması için botox tedavisi önerilir. Kişinin kaz ayağı çizgileri henüz yerleşmediyse botox işleminden mükemmel bir sonuç alabilirsiniz. Ayrıca kaz ayağı botoksu sonrasında kaşlar da bir miktar yukarı kalkarak göz çevresinde bir aydınlanma oluşur.

Kaz ayakları göz çevresinden orta yüz bölgesine doğru ve derin kırışıklıklar oluştuysa botox tek başına yeterli olmayabilir. Bu aşamada dolgu uygulaması devreye girer. Dolgu ile göz çevresindeki kırışıklar doldurulur ve cildin kırışmasına karşı direnç elde edilir.

Kaz ayakları Botox nasıl yapılır?

Kaz ayakları bölgesi için botox uygulaması ortalama olarak 25 ünite önerilir. Her bir göz çevresine 12.5 ünite kullanılması önerilir. Dysport uygulaması için her bir göz çevresi için 40, toplamda 80 ünite kullanılmalıdır. Eğer kişinin kırışıkları derinse, bunun yanı sıra dolgu uygulaması da yapılmalıdır.

Göz çevresindeki kırışıklıkları doldurmak için Volbella veya Teosyal Redensity 2 dolguları tercih edilir. Çünkü bu dolgular su gibi akışkan olduğundan göz çevresinde çok iyi yer tutar, doğal bir görüntü bırakırlar. Dolgu uygulaması için toplamda 0,5 & 1 ml. yeterli olacaktır.

Kaz ayakları botoksu hangi işlemlerle birleştirilebilir?

Kaz ayakları görünümü botoks ile açılarak daha genç ve gergin göz çevresi oluşturulabilir. Fakat göz çevresine botoks yaparken, yüzünüzün diğer kısımlarıyla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Göz çevresindeki kırışıklardan kurtuldunuz, peki ya göz kapağınız? Gözlerinizi bütünüyle kusursuz göstermek için alt göz kapağını dış yanlarına da botox yapılmalıdır. Böylece gözlerinizde daha yumuşak bir geçiş olacak, yoğun farklılık görülmeyecektir.

Kaz Ayakları Botoks Fiyatları

Kaz ayakları botoks fiyatları kullanılan botoks miktarına göre fiyatlandırılır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kaz ayakları botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir