Lip Lift mi ? Dudak Dolgusu mu?

1.16K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

Leyla hanım merhaba, benim üst dudağım ince bu beni çok rahatsız ediyor. Ama dudak dolgusu mu yoksa lip lifting ameliyatımı yaptırmalıyım bu konuda çok kararsızım yardımcı olursanız sevinirim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Dudak dolgusu ve lip lifting birbirinden farklı etkilere sahiptir. Öncelikle dudak dolgusunun geçici olduğunu söylememiz gerekir. Dudak dolgusunun ömrü ortalama 5 aydır. Her 5 ayda bir dudak dolgusunu yenilemeniz önerilir. Dudak dolgusu fazla yapıldığında ‘duck lips’ yani ördek dudak görüntüsü ortaya çıkabilir. Dudak dolgusu dudakları şişkin ve büyük gösterir. Lip lifting ameliyatı lokal anestezi altında yapılan bir estetik girişimidir. Etkileri çok uzun yıllar kalıcıdır. Lip lifting yaptıran kişiler dudak dolgusuna göre daha doğal bir görünüş sağlanır. Lip lifting estetiğinden sonra dudaklarınızda meleksi bir gülüş, daha kalkık bir dudak ve en önemlisi yüzünüzde daha dinamik bir etki görülür. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, dudaklarım daha dolgun görünsün istiyorum. Sizin öneriniz nedir bunun için? Lip Lift mi? Dudak dolgusu mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudakların dolgun görünmesini isteyen hastalarımıza biz genellikle dudak dolgusu yaparız. Lip lift ise üst dudak kıvrımını eski formuna kavuşturarak burun ve üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltmak için yaptığımız bir operasyondur. Ancak, kesin bir öneride bulunabilmem için mutlaka sizi görüp muayene etmeli ve mevcut durumunuzu analiz etmeliyim. Bu noktada hem yapacağımız analizler hem de sizin istek ve beklentileriniz çok önemli. Muayene için gelebilirseniz en uygun, en estetik görünümü nasıl yakalayacağımızı değerlendirebiliriz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, dolgun dudaklara sahip olmak istiyorum. Bu nedenle estetik operasyon yaptırmaya karar verdim. Sizce lip lift mi yoksa dudak dolgusu mu benim için daha uygun olur? Cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin için hangi operasyonun daha uygun olacağına sizi muayene etmeden karar vermem çok zor. Ayrıca hastanın beklenti ve istekleri de hangi operasyonun yapılması gerektiği konusunda önemli hususlardan biri. Bu nedenle karşılıklı bir ön görüşme ve muayene süreci olmadan destek vermem doğru olmaz. Fakat kısaca açıklamak gerekirse lip lift cerrahi bir işlemdir ve bu sebeple kalıcıdır. Bu uygulamada üst dudak kaldırılarak daha dolgun dudaklar elde edilir ve yüzünüze dinamik bir görünüm katar. Dudak dolgusu ise etkisi 5-6 ay süren, tekrar isteyen bir uygulamadır. Eğer yoğun bir dolgunluk istiyorsanız dudak dolgusu daha çok işe yarayacaktır. Sevgiler.

0

Hocam merhaba, ince dudaklarımdan çok şikayetçiyim. Daha kalın ve seksi dudaklara sahip olmak istiyorum ancak lip lift mi yoksa dudak dolgusu mu yaptırmalıyım emin değilim. Konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Benim için hangisi daha uygun olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Sizin için hangi operasyonun daha etkili olacağına karar vermek için öncesinde sizi muayene etmem gerekir. Dudak dolgusu ile lip lift çok ayrı uygulamalardır. Dudak dolgusunda cerrahi işlem yapılmaz. Etkisi geçicidir, uzun süre sizinle birlikte olmaz. Lip lift ameliyatı ise dolgunun tersine kalıcıdır. Cerrahi prosedürler uygulanır. Lip lift daha çok üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafeyi kısaltmak, daha doğal ve estetik bir etki yaratmak için uygulanır. Alt dudağa müdahale edilmez. Ancak dudak dolgusunda her iki dudağa da işlem yapılır. Daha dolgun dudaklar elde etmek isteyen hastalar dudak dolgusu yaptırırlar. Fakat dolgu işlemi kalıcı değildir. Bu nedenle tekrar ister. Devamlı dudak dolgusu yaptırmak ise zaman içerisinde sizi doğal görüntünüzden uzaklaştırabilir. İyi günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim üst dudağım çok ince. Onun için bir işlem yaptırmak istiyorum. Lip Lift mi? Dudak dolgusu mu? Öneriniz ne olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu sorunuza net bir cevap verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem ve ihtiyaçlarınızı analiz etmem gerekli. Lip Lift ameliyatları cerrahi işlemler ve bu operasyonda amacımız fazla deriyi alarak burun ve üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltmak. Ayrıca üst dudağa kaybettiği kıvrımı geri kazandırarak daha kalkık bir görüntü elde etmek. Bu işlem dudağa hafif bir hacim kazandırır. Ancak dudak dolgusu ile kazandırılan hacim daha yoğundur. Dolayısıyla önce ihtiyacınızı ve beklentinizi doğru tespit etmemiz gerek. Sonrasında uygulamaya geçebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben dudaklarımın daha çekici bir görüntüye sahip olmasını istiyorum. Sizce yaptırmam gereken işlem Lip Lift mi? Dudak dolgusu mu? Bilgi verirseniz memnun olurum, iyi akşamlar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ve dudak dolgusu arasında hem uygulamaların amacı hem de hem de hangi ihtiyaca yönelik oldukları açısından farklılıklar vardır. Uygulama kararında hastayı muayene ederiz ve ihtiyacını saptarız. Aynı zamanda danışanımızın isteklerini de göz önüne alarak uygulama yöntemine karar veririz. Lip Lift ameliyatları üst dudak ile burun arasındaki açıklığın fazla derinin alınması yöntemiyle azaltılmasını sağlamak için yapılır. Dudak dolgusu ise dudaklara dolgunluk verir ve kısmi asimetrileri de düzeltebilir. Önce ihtiyacı saptamak gerek, bunun için de muayene olmanız gereklidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı