Lip Lift mi ? Dudak Dolgusu mu?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhaba, benim üst dudağım ince bu beni çok rahatsız ediyor. Ama dudak dolgusu mu yoksa lip lifting ameliyatımı yaptırmalıyım bu konuda çok kararsızım yardımcı olursanız sevinirim. Sevgiler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Dudak dolgusu ve lip lifting birbirinden farklı etkilere sahiptir. Öncelikle dudak dolgusunun geçici olduğunu söylememiz gerekir. Dudak dolgusunun ömrü ortalama 5 aydır. Her 5 ayda bir dudak dolgusunu yenilemeniz önerilir. Dudak dolgusu fazla yapıldığında ‘duck lips’ yani ördek dudak görüntüsü ortaya çıkabilir. Dudak dolgusu dudakları şişkin ve büyük gösterir. Lip lifting ameliyatı lokal anestezi altında yapılan bir estetik girişimidir. Etkileri çok uzun yıllar kalıcıdır. Lip lifting yaptıran kişiler dudak dolgusuna göre daha doğal bir görünüş sağlanır. Lip lifting estetiğinden sonra dudaklarınızda meleksi bir gülüş, daha kalkık bir dudak ve en önemlisi yüzünüzde daha dinamik bir etki görülür. Sevgiler.

blank

Hocam ben dudaklarımı dolgunlaştırmak istiyorum, fakat lip lift ile ilgili mesafeden bahsediliyor yani işlem sonucunda dudak dolgunlaşıyor mu? Lip lift mi? Dudak dolgusu mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Dudak dolgusu ya da dudak kalınlaştırma, birbirlerinden çok farklı prosedürlerdir. Dudak kalınlaştırma işlemlerinde çeşitli dolgu maddeleri kullanarak dudak kalınlaştırılır. Ancak Lip lifting işleminde üst dudak ile burun arasındaki mesafe kısaltılır ve üst dudak bir miktar dışa doğru döner. Bu da üst dudağı kalınlaştırır. Dolgu ihtiyacını ortadan kaldırır. Özellikle hem ince dudak hemde burun dudak arası mesafe uzunluğu varsa dudak dolgusu daha çirkin bir ifade oluşturur. Bunu en kolay önlenmesi hemde dudak dolgusu ihtiyacını ortadan kaldırması nedeni ile lip lift tercih edilir.

blank

Merhaba Leyla Hanım. Dudaklarımın çok ince olduğunu düşünüyorum ve kalınlaştırmak istiyorum fakat lip lift ve dudak dolgusu arasında kaldım. Sizce Lip lift mi yoksa dudak dolgusu mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhaba. Dudaklarımız genetik olarak ince olabilir, asimetriler olabilir. Ve yaşlanmanın da etkisiyle dudaklarımız hacmini kaybetmeye başlar. Bu noktada hyaluronik asit bazlı doğal dolgular ve lip lift imdadımıza yetişiyor. Lip lift cerrahi bir işlemdir. Üst dudak ile burun arası mesafesi uzunsa ve kişinin üst dudağı inceyse lip lift öneriyoruz. Uzun mesafeyi lip lift yaparak kısalttığımızda bu şekilde daha doğal sonuçlar elde ediyoruz. Üst dudak ve burun arasındaki mesafe uzunsa ve yine de dolgu yapılıyorsa bu şekilde doğallıktan uzak, yapay bir sonuç elde ediliyor. Üst dudak ile burun mesafesi kısaysa, bu durumda dudakları dolgunlaştırmak için hyaluronik asit bazlı dudak dolgusu öneriyorum. Hyaluronik asit bazlı doğal olan dolgular zamanla vücudumuz tarafından emildiği için, 6-8 ayda bir yenilenmesi gerekmektedir. Fakat lip lift kalıcı bir işlemdir. Bu sebepten tercih sizin. Hyaluronik asit bazlı dolgu ile kalınlaştırılabilir ya da lip lift ile dudağımız kaldırılabilir. Eğer dudaklarınız çok inceyse ve lip lift yeterli gelmediyse eğer, lip lift yaptırıp iyileştikten sonra dolguyla da destekleyebiliyoruz. Alt dudağınızı da üst ile uyumlu bir hale getirebiliyoruz.

blank

Leyla hanım iyi günler, benim dudaklarım çok ince. Özellikle üst dudağım alt dudağıma göre daha da ince. İnternetten araştırma yapıyorum. Dudak dolgusu işlemini bir türlü karar veremedim, acaba hangisini yaptırmalıyım? Lip Lift mi Dudak dolgusu mu? Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, lip lift ile dudak dolgusu işlemleri birbirini andıran ama aralarında büyük farklılık olan iki işlemdir. Dudak dolgusunun etkileri geçicidir. Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra kullanma süreniz 5 aydır. 5 ayda bir yinelenen tekrarlarla dolgu yaptırmanız gerekmektedir. Tekrarlayan dolgu işlemlerinde dolgunun dudaklara yaptığı baskı ve ağırlık sonrasında özellikle üst dudakta öne doğru çıkıntı oluşur ve dudağın aşağıya doğru sarkması gözlenir. Kişi bu durumun ortadan kalkması için her seferinde dolgunun miktarında artış talep eder. Bu da Duck Lips yani ördek dudaklılığa sebep olur. Dudak dolguları kişinin dudaklarını maalesef böcek ısırmış gibi şişkin de gösterebilmektedir. Dolgu malzemesinin kalitesi ve oranıyla ilgili olan bu durumda yanlış yere uygulanan dolgularda dudak yamuklukları da söz konusu olabilmektedir. Lip lift uygulaması ise kalıcı etkisinden dolayı çok fazla tercih edilen bir yöntemdir. Kişiler yoğun şehir temposu içerisinde her zaman dolgu işlemlerine yeterli zaman ayıramayabilirler. Bir kere yapılan ve kalıcılık etkisi olan işlemler her zaman çok daha fazla tercih edilmektedir. Lip lift ile özellikle üst dudakta doğal bir kalkıklık ve dolgunluk oluşturulur. Hacimsel olarak yoğun görünüm sağlayan bu estetik operasyon ile kişinin yüz ifadesinde dinamik ve enerjik bir ifadenin yanı sıra meleksi bir gülümseme de görülür.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar