Dolgu Uygulamaları

Nazolabial Dolgu

nazolabial dolgu

Nazolabial kıvrımlar, iç yanaklarınızın yanında oluşan derin kırışıklıklardır. Burnunuzun yanlarından ağzınızın köşelerine kadar uzanırlar. Herkesin belli bir dereceye kadar bu kırışıklıkları vardır, ancak dış etmenler, kalıtsal faktörler, yoğun mimik kullanımı ve yaş faktörleri ile birlikte derinleşme eğilimindedirler.

Bu çizgiler zamanla derinleşir ve yüz ifadesi bozar. Derinn izler için çok sayıda tedavi mevcut olsa da, hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddeleri önerilen ilk ve en etkili tedavi yöntemidir. Bunun yerine kıvrımların şiddetine ve ciltte sarkma gibi diğer endişelere bağlı olarak başka tedavilerde kullanılabilir.

Nazolabial Dolgu Tedavisi

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgular, yüz kırışıklıklarının tedavisinde kullanılan enjekte edilebilir bileşiklerdir. İnce çizgilerin ve derin kırışıklıkların daha pürüzsüz görünmesi için cilt bölgesini “dolgunlaştırarak” çalışırlar. Her tür dolgu maddesi, yaşla birlikte doğal olarak kaybettiğiniz cilt dolgunlaştırıcı bir protein olan kolajeni uyarmaya ve tetiklemeye yardımcı olur.

Nazolabial kıvrımlar için en yaygın dolgu türleri hyaluronik asit içeren çapraz bağlı dolgulardır. Uygulama alanı derin dermis ve subkutanöz olan bu berrak madde ciltte doğal olarak üretilir, sıkılığa ve nemlenmeye yardımcı olur.

Cilt altı uygulamalarında yüksek bir kaldırma kapasitesine sahip olan stabilize Hyalüronik asit dermal dolguları nazolabial kıvrımların yanı sıra yanaklar, elmacık kemikleri, çene hattı ile yatay çene çizgileri, buldog tipi sarkma ile çok derin marionette çizgilerinin  18 aya kadar yok edilmesini hedefler. Ancak zamanla azalır ve ciltte bu azalmaya bağlı olarak çizgilenmeler artar.

Nazolabial Kıvrımlara Ne Sebep Olur?

Herkesin nazolabial kıvrımları vardır, ancak doğal kollajen kayıpları nedeniyle yaşlandıkça daha belirgin hale gelebilirler. Yaşlanmayla beraber cildin elastikiyeti de azalır. Kolajeni kaybettiğinizde cildiniz daha az sıkı ve esnek hale gelebilir ve bu nedenle bu tür kırışıklıklar derinleşir. Cilt çok daha çabuk sarkma eğilimi gösterir.

Nazolabial kıvrımların yaşla birlikte daha belirgin hale gelmesinin bir başka nedeni de yanaklardaki cilt altı yağ doku kaybına bağlı olarak düzleşme eğilimidir. Bu meydana geldiğinde, cildiniz aşağı doğru sarkar ve yanaklarınızın etrafındaki kıvrımları derinleştirir.

Kontrol edebileceğiniz başka faktörler de var. Kronik güneşe maruz kalma ciltteki elastin ve kolajeni yok ederek cilt yaşlanmasına (foto yaşlanma) katkıda bulunur. Bu da nazolabial kıvrımlar gibi cilt kırışıklıklarını daha belirgin hale getirir. Her gün güneş kremi kullanmak kanserleri ve foto yaşlanmayı önlemek için bir zorunluluktur.

Nazolabial Dolgu İçin En Uygun Zaman

Nazolabial dolgu işlemi 18 yaşından büyük, sağlıklı kişiler için cinsiyet ayırt etmeksizin kullanılabilir. Estetik kaygıları çok daha fazla yaşayan kadınlar tarafından sıklıkla yaptırılması tercih edilse de erkeklerin de son yıllarda sıklıkla tercih ettiği dolgu işlemlerindendir. Nazolabial dolgu için uygun zaman tanımlaması yapılamaz.

Nazolabial olukların tam olarak derinleşmeden müdahale edilmesi ile sonuçlar çok daha anlamlı olmaktadır. Bu işlem için kırışıklıkları oluşmasını beklemek gereksizdir. Cildin yukarı kalkmasını dolayısıyla, kişinin olduğundan daha genç görünmesini sağlayan nazolabial dolgu uygulamaları, kişinin yüz ifadesinde dinamik etki gösterir. Cildin nem dengesini koruyucu özellikte olan bu dolgular ile yaşlanma belirtileri çok daha geç oluşmaktadır.

Kimi kişilerde yapısal olarak burun kenarı nasolabial çizgileri çok daha fazla derindir. Mutsuz, yorgun ve üzgün bir ifadeye sebep olan bu çizgiler erken yaşlarda nazolabial dermal dolgular ile kolayca ve kısa sürede giderilebilir.

nazolabial dolgu

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial dolgu uygulamalarında uzman hekim, hastanın burun çizgisi, yanak, dudak ve çene yapısını analiz eder. Hastanın hyalüronik asit dolgusunu kaç seansta ve hangi dozda alınacağına yönelik uygulama planı çıkarır. Nazolabial dolgu uygulamalarının diğer dolgu uygulamalarından farkı tek doz şeklinde değil, birden fazla seanslar halinde uygulanıyor olmasıdır.

Diğer estetik dolgu işlemlerinde kullanılan iğneler ile yapılan dolgu işleminde nazolabial bölgeye tek seansta yoğun dolgu jeli uygulaması tavsiye edilemez. En sağlıklı ve en naturel sonuçlar için 6 aylık seans uygulamaları ile yapılmalıdır. Dermal dolgunun ilk uygulandığı andan itibaren nazolabial bölgenin takibi başlar ve hyaluronik asitin vücut tarafından absorbe edildiği anda uygun miktardaki nazolabial dolgu işlemi tekrar edilir.

Bazı kişilerde kalıtsal sebepler, zayıflık ya da yatış pozisyonuna bağlı olarak bazı kişilerde özellikle yanak bölgesinde çökme görülebilir. Yanak yapısının bu şekilde olması nazolabial çizgilerin çok daha görünür olmasına sebep olur. Bu tür bir yanak yapısına sahip olan kişilere uygulanan nazolabial dolgu uygulamalarının yanı sıra elmacık kemiği dolgusu ve lifting dolgusu desteği ile cilt yukarı kaldırılarak daha aydınlık bir yüz ifadesi kazandırılması hedeflenir.

Nazolabial Dolgu Uygulamalarında Altın Standart Nedir?
Nazolabial dolgu uygulamaları, orta yüz bölümünde uygulanmasından dolayı, uygulama aşamasında çok daha dikkatli olunması gereken bir bölgedir. Orta yüz bölümü, yüz asıcı destek dokusunu en kolay kaybeden ve dolayısıyla sarkmaya en meyilli bölümdür.

Nazolabial dolgu uygulamasında seçilen doğru teknik ile yüzü kaldırmaya yönelik lifting etkisi yaratan adımla başlanması, memnun edici sonuçların elde edilmesi bakımından elzemdir. Öncelikle elmacık kemiğinin desteklenmesi ile orta yüzün gerilmesini ve kalkmasını sağlamak ikinci hamlede ise nazolabial derin çizgisinin doldurulması uygulamadaki en doğru yaklaşım olarak belirlenmiştir.

Nazolabial Dolgu Uygulaması Etkileri Ne Zaman Başlar?

Yapılan dolgu uygulamasından hemen sonra yüzdeki pozitif etkileri görmek mümkündür. Uygulamadan sonra enjeksiyon yapılan bölgenin iyileşmesi, kendine gelme süresi, dolgunun dokulara tam olarak nüfuz etmesi ile beraber dolgunun tam olarak oturması ortalama olarak iki haftayı bulabilmektedir. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de nazolabial bölge uygulamadan iki hafta sonra son esnek halini alır.

Dolgu uygulamasının etkisi kişinin mimik kullanımı ve vücut tarafından emilmesi ile doğru orantılıdır. Ortalama olarak 9 ile 18 ay arasında dolgu maddesi etkisini sürdürmektedir. Düzenli aralıklarla tekrar edilen uygulama ile nazolabial çizgilerin görünürlüğü yüksek oranda yok edilmektedir. İşlem tekrarı için hyalüronik asit içerikli dolguların tamamen erimesini beklemeden tekrar uygulamaları yaptırmak, dolgunun ömrünü uzatmaktadır. Böylelikle kırışıklıkların derinleşmesine müsaade edilmez.

Nazolabial İçin Dolgu Kullanmanın Faydaları
Tipik olarak, cerrahi gibi daha invaziv prosedürler yerine nazolabial kıvrımlar için dolgu maddeleri önermek hem daha hızlı hem daha konforlu sonuçlar elde eder. Bireysel sonuçlar değişiklik gösterse de, dermal dolgu maddeleri genellikle aşağıdaki faydaları sağlar:

 • Hedeflenen bölgeyi dolgunlaştırmaya yardımcı olan ciltte artan kolajen
 • Dudak çevresinde artan hacim
 • Ciltte genel bir “kaldırma” etkisi
 • Daha pürüzsüz ve daha yumuşak bir cilt görünümü
 • Yüz ifadesinin gençleşmesi
 • Minimal yan etkiler
 • Anında sonuçlar
 • İstenirse tedavinizden sonra makyaj yapma seçeneği

Nazolabial Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Nazolabial dolgu uygulaması sonrası;

* Sıcak banyo, sauna, hamam, solaryum gibi yerlerden kaçınmalısınız.
* Güneş altında kalmamalısınız.
* Ağır spor yapmamalı, yüze darbe gelme ihtimali olan her durumdan sakınmalısınız.
* İlk gün alkol ve sigara kullanımına dikkat etmelisiniz

İlk günler uygulama bölgenizde şişlik ya da topaklanma oluşursa hafif masajla bu rahatsızlığı giderebilirsiniz. Dolgunun yüzünüze yerleşmesi ve son şeklini alması 14 gün içerisinde gerçekleşecektir.

Nazolabial Dolgusu Riskleri ve Olası Yan Etkileri!

Nazolabial kıvrımlar için yüz germe gibi büyük ameliyat yerine dolgu çok daha etkileyici bir konfor sağlar çünkü bu tedavi seçeneği nadiren enfeksiyon, kanama ve ameliyatların yapabileceği diğer yan etkiler riskini ortaya çıkarır. Bununla birlikte, dermal dolgu maddelerinin küçük yan etkilere neden olabileceğini bilmek yine de önemlidir. Bu yan etkiler ortalama birkaç gün içinde kaybolma eğilimindedir;

 • Enjeksiyon bölgesinde morarma
 • Şişme
 • Kırmızılık
 • Deri döküntüsü
 • Kaşıntı

Nadir görülen olası yan etkiler şunlardır:

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Nekroz (doku ölümü)
 • Akne benzeri lezyonlar

Nazolabial Dolgu Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Nazolabial Dolgu fiyatları ve diğer yüz dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nazolabial Dolgu” İçin 36 Soru Soruldu

 1. Selma dedi ki:

  Fiyat alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Elif dedi ki:

  Merhabalar ben de fiyat bilgisi alabilir miyim lütfen

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Sevim dedi ki:

  Merhabalar nazolabial dolgu fiyatini ogreneblrmym

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Ayşe dedi ki:

  Meraba fiyat alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Nazlı dedi ki:

  Nazolabiel icin fiyat nedir

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Yasemin dedi ki:

  Merhaba, nazolabial dolgu için fiyat nedir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile tarafınıza dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 7. Beyza dedi ki:

  Fiyatlar ortalama nasıl acaba? Fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 8. nuran dedi ki:

  mimik çizgisi dolgusu için fiyat alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir