Boyun Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ,38 yaşındayım daha önce yüzüme ve boynuma hiçbir şey yapmadım. Hayatımda güneş kremi dışında bir üründe kullanmadım boynumdaki sarkmalar çok arttı geçici bir çözüm istemiyorum kalıcı bir çözüm istiyorum bu yüzden boyun ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ameliyat nedir kaç saat sürüyor beni aydınlatabilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 17, 2020

Merhaba, Alt boyun bölgesindeki gevşeyen deriyi gererek fazlasını çıkarmak, deri altındaki kas tabakasını dikişlerle gerginleştirmek ve boyun bölgesindeki fazla yağ dokusunu alma işlemlerine boyun germe deniliyor. Boyun germe ameliyatının amacı yüzün daha genç ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Böylece hastanın operasyon sonrası yüz hatlarının bütününde kusursuz görünüm sağlanır. Alt boyun sarkmaları genellikle 40 yaşının üzerinde görülür. Bazı kişilerde yoğun kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkık boyun görünümü 40 yaşından önce de görülebiliyor. Çene kenarlarında yığılmaları olan, boyunda yağlanması, boyun cildinde sarkması olan kişiler tam alt boyun germe işlemleri için uygun adaylardır. Alt boyun germe ameliyatında kulak önünden başlayan ve kulak arkasına dönen bir kesi açılarak deri kaldırılır. Buradaki yüz ve boyun derisi serbest bırakılır ve yukarı doğru asılır. Buradaki derinin fazlası kesilerek çıkarılır. Hastanın boyun altındaki gıdı bölgesinde de sarkma varsa tam alt boyun germe ameliyatında gıdı da alınabilir. Gıdıdaki yağ alımı liposuction ile sağlanır. Sadece boyun germe ameliyatı yapılacaksa işlem ortalama 2-3 saat sürer.

blank

İyi günler Leyla Hanım, ben 53 yaşında bir beyim. Bir dönem aşırı kiloluydum ancak daha sonra diyetle zayıfladım. Neredeyse 60 kilo kadar vücudumdan yağ gitti. Ancak zayıflama sonrasında boynumda sarkma meydana geldi. Bu sarkan cildin ameliyatla alınabilir mi? Boyun germe ameliyat süresi de beni korkutuyor. Boyun germe ameliyatı kaç saat sürüyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, boyun derisi yüz derisine oranla daha ince bir formdadır. Ancak erkeklerde boyun derisi biraz daha kalın olduğu için boyun germe operasyonu kadınlara oranla daha kolay geçmektedir. Boyun germe ameliyatı, alt boyun bölgesindeki derinin kulak önünden başlayarak kulağın arkasına doğru yapılan kesiden derinin yukarı doğru kaldırılarak gergin bir hale getirilmesi, bu bölümdeki fazla yağ ve cilt dokusunun alınma işlemine verilen isimdir. Boyun germe operasyonuyla yüz ve boyun daha sıkı ve gergin görünmektedir. Boyun germe ameliyatı ortalama iki buçuk üç saat sürmektedir. Eğer gıdı bölgesinde yağlanma mevcut ise liposuction yöntemiyle fazla yağlar alınmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, yıllar içerisinde hızlı kilo alıp vermem nedeniyle boyun bölgemdeki deride sarkma meydana geldi. Boynumda bulunan bu fazla derinin ameliyatla alınması mümkün mü? Boyun germe ameliyatı kaç saat sürer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 29, 2020

İyi günler, hızlı kilo alımı ve verilmesinin yanı sıra yerçekiminin de negatif etkisi sonucunda yüz dokusu aşağıya doğru çekilmekte ve yüz ile boyun derisinin ve duruşunun yapısını bozmaktadır. Özellikle boyun derisi vücuttaki diğer bölgelerdeki cilt yapısına oranla daha ince bir forma sahip olduğu için deformasyonlar daha çabuk olmakta ve izler derinleşmektedir. Boyun germe ameliyatı genel olarak yüz germe ameliyatıyla beraber yapılan kombine bir ameliyat olsa da tek başına da yapılabilmektedir. Ameliyatta kulak arkasından deri saçlı bölgeye doğru bir kesi yeri açılır. Boyun derisi yukarıya doğru gerdirildikten sonra cilt içerden ve dışardan dikişler atılarak sabitlenir. Fazla derinin kesilmesinden sonra boyundaki sarkma giderilir. Boyun germe ameliyatı genel anesteziyle yaklaşık olarak iki saat civarında sürmektedir. Ameliyat kesisi kulak arkasında kaldığı için dışardan görülmemektedir. Ameliyatla sarkma ve kırışıklıklar tamamen giderilir ve boyun gergin ve genç bir görünüme bürünür.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar