Boyun Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

888 görüntülenmeBoyun Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam ,38 yaşındayım daha önce yüzüme ve boynuma hiçbir şey yapmadım. Hayatımda güneş kremi dışında bir üründe kullanmadım boynumdaki sarkmalar çok arttı geçici bir çözüm istemiyorum kalıcı bir çözüm istiyorum bu yüzden boyun ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ameliyat nedir kaç saat sürüyor beni aydınlatabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Alt boyun bölgesindeki gevşeyen deriyi gererek fazlasını çıkarmak, deri altındaki kas tabakasını dikişlerle gerginleştirmek ve boyun bölgesindeki fazla yağ dokusunu alma işlemlerine boyun germe deniliyor. Boyun germe ameliyatının amacı yüzün daha genç ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Böylece hastanın operasyon sonrası yüz hatlarının bütününde kusursuz görünüm sağlanır. Alt boyun sarkmaları genellikle 40 yaşının üzerinde görülür. Bazı kişilerde yoğun kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkık boyun görünümü 40 yaşından önce de görülebiliyor. Çene kenarlarında yığılmaları olan, boyunda yağlanması, boyun cildinde sarkması olan kişiler tam alt boyun germe işlemleri için uygun adaylardır. Alt boyun germe ameliyatında kulak önünden başlayan ve kulak arkasına dönen bir kesi açılarak deri kaldırılır. Buradaki yüz ve boyun derisi serbest bırakılır ve yukarı doğru asılır. Buradaki derinin fazlası kesilerek çıkarılır. Hastanın boyun altındaki gıdı bölgesinde de sarkma varsa tam alt boyun germe ameliyatında gıdı da alınabilir. Gıdıdaki yağ alımı liposuction ile sağlanır. Sadece boyun germe ameliyatı yapılacaksa işlem ortalama 2-3 saat sürer.

0

Doktor Hanım merhaba, boyun sarkması için ameliyat olmak istiyorum. Yanımda refakatçi bir arkadaşım kalacak. Boyun germe ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun germe ameliyatlarının süresi kişideki mevcut duruma göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1 buçuk ile 3 saat arasında sürer. Ancak ameliyat kararı vermeden önce sizi muayene etmek isterim. Çünkü sarkma çok çok ileri boyutlara gelmediyse cerrahi yerine Ulthera gibi cildin kalitesini arttıran medikal tedavi yöntemlerinden de faydalanabiliriz. Ameliyat kararı verirsek ameliyat sonrası ilk gece size refakat edebilecek bir yakınızla gelmenizi tavsiye ediyorum. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, yakın zamanda boyun germe ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak daha önce hiç cerrahi operasyon geçirmediğimden endişelerim var. Acaba boyun germe ameliyatı kaç saat sürer? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, boyun germe ameliyatı boynundaki sarkma ve kırışıklıklar çok ileri seviyede olan, genellikle ileri yaştaki hastalarımız için uyguladığımız bir tedavi çeşididir. Eğer kişiye yalnızca boyun germe ameliyatı uygulanacaksa hastadan hastaya değişmekle beraber bu süre 3 saati geçmemektedir. Minimum ise 1,5 saat sürer. Bazı hastalarda boyun germeye ek olarak liposuction da yapılabilir. Bu nedenle işlem süresi uzayabilir. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, boynumdaki sarkmalardan kurtulmak için boyun germe ameliyatı olmak istiyorum ancak merak ediyorum. Acaba boyun germe ameliyatı kaç saat sürüyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, boyun germe ameliyatı boynundaki sarkıklıkların ileri düzeyde olduğu ve medikal işlemlerin işe yaramadığı hastalarımız için uyguladığımız bir yöntemdir. Öncelikle sizi muayene etmeden ameliyat için uygun olup olmadığınızı görmem gerekiyor. Eğer genel sağlık durumunuz da yerindeyse ameliyat olabilirsiniz. Boyun germe operasyonunun süresi kişiden kişiye değişse de genellikle 1,5 ila 3 saat arasında sürüyor. Ameliyat öncesinde hastamızı genel anestezi ile uyutarak işlem esnasında hiçbir acı hissetmemesini sağlıyoruz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben boyun sarkması için doktora gittim. Ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ancak o panikle çok bilgi alamadım. Boyun germe ameliyatı kaç saat sürer? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle panik yapmanıza hiç gerek yok. Uzman bir hekime başvurduğunuz sürece sorununuz kolaylıkla çözülecektir. Boyun germe ameliyatlarının süresi boyundaki deformasyona bağlı olarak değişir. Ortalama olarak 1 buçuk ila 3 saat arasında sürer diyebilirim. Daha kesin bilgiler için doktorunuzla daha detaylı görüşmenizi ya da soru işaretlerinizi gidermek adına muayene için kliniğimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, benim boynumda ciddi bir sarkma var. 68 yaşındayım. Ameliyattan korkuyorum. Boyun germe ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun germe ameliyatlarına medikal estetik uygulamalarının yeterli gelmeyeceğini düşündüğümüz durumlarda başvururuz. Bu ameliyatlar boyundaki deformasyon oranına bağlı olarak 1,5- 3 saat arasında sürer. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat kararını vermede genel sağlık durumunuzu da bilmek gerek. Öncesinde bir doktora görünmenizi ve detaylı bir muayene sonrası kararı sizi muayene eden doktorun vermesini öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar