Dudak Üstü Kırışıklık Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba Doktor Hanım,dudak üstündeki kırışıklıklar nasıl geçer? ben 47 yaşındayım ve 20 yıl evvelden beri sigara kullanan bir bayanım, dudak çevremde ince kırışıklıklar yol yol oldu bunlardan nasıl kurtulabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 7, 2020

Merhaba, dudaklar da tıpkı eller gibi yaşlılığın en erken belirtilerini yansıtan ve çok hassas deriye sahiptir. Sigara kullanımı, sıcak-soğuk etkileri ve fazla mimik kullanımı ile çok fazla dış etkene maruz kalması nedeniyle de hızla deformasyon gösterir. Bu noktada sıklıkla tercih ettiğim işlem nem dolgusu uygulaması ve H-100 gençlik aşısıdır. Her iki uygulama da hem hyaluronik asit oranı çok yüksek hem de içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde hem ince kırışıklıkların tedavisinde hem de nem oranı ile bölgenin daha dolgun ve gergin görünmesini sağlamak adına çok etkilidirler. Cilt aşıları ve nem dolguları hem anında sonuç almanızı hem de uzun vadede etkileri ile cildin tedavisini sağlıyor. Cildin kaybettiği su oranını içeriğindeki malzemelerle doğal nemlendirme olan kolajen üretimini tetikler iken neme tekrar kavuşmasını sağlıyor. Nem dolgusu ve nem aşısı enjeksiyon uygulamalı bir estetik cerrahi tekniğidir. Yaklaşık 30 dakika süren uygulama ile nem aşısı cilde uygulanır. Uygulamadan hemen sonra sonuçları gözlemlenir fakat asıl sonuç için yaklaşık 1 ay boyunca cilt kendini yenilemeye devam edecektir.Deri kalitesine bağlı olarak ortalama 1 yıl boyunca etkisini devam ettirir. Nem depolama için en az 3-4 seans öneriyorum. Kişinin tercihine göre bir yılın sonunda nem aşısının tekrarlanması mümkün

blank

Merhaba doktor hanım, dudaklarımın üst bölgesinde yani üst dudağımla burun arasında kalan bölgemde sigara kullanımından dolayı kırışıklık meydana geldi, dudak üstü kırışıklıklar nasıl geçer, bu ince çizgilerden nasıl kurtulabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, dudak bölgesi yüzümüzdeki ince deri tabakasına sahip olan bir bölümdür. Sigara kullanımı, sıcak ve soğuk havaya maruz kalmak, mimik hareketleri dudak üstündeki bölgenin kırışmasını kolaylaştırmakta ve ince çizgiler oluşmaktadır. Maalesef deri üzerinden uygulanan çeşitli kremlerle bu bölümdeki kırışıklıkları yok etmek neredeyse imkansızdır. Kliniğimde özel olarak uyguladığım nem dolgusu uygulaması ve H-100 Gençlik aşısı uygulamaları enjeksiyon ile tatbik edilen estetik uygulamalardır. Bu uygulamalar cildin neme doymasını, canlı, parlak ve diri görünmesini sağlamaktadır. Bu nem dolguları ile cilt aşıları cildi nem bakımından yeterli doygunluğa ulaştırırken, deri altındaki kolajen üretimini de tetiklemektedir. Böylelikle cildin kolajen bağları sıkılaşmaktadır. Yaklaşık yarım saat süren uygulamadan hemen sonra sonuçlar gözle görülebilmekte ve uygulamanın etkileri bir yıl boyunca devam etmektedir. Kişinin isteğine göre yılda bir tekrarlanabilen uygulama ile dudak üstü kırışıklıklar geçmiş ve kalıcılığı da uzatılmış olmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, bıyık bölgemde sigaraya bağlı  kırışıklıklar var, eskiden çok fazla sigara içiyordum, şimdi o kadar içmiyorum ama bu kırışıklıklar geçmiyor, dudak üstü kırışıklık nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, dudaklar ve dudak çevresi aynı yaş alımını belli eden eller gibi hassas bir deriye sahiptir. Başta sigara kullanımı olmak üzere mimik kullanımı ve sıcak- soğuk gibi dış etmenler dudak üstü kırışıklığı artırmakta ve boyuna ince çizgiler oluşturmaktadır. Dudak üstü kırışıklıkları için kliniğimde vitamin ve minarellerden yüksek nem dolgusu enjeksiyonu ve H-100 Gençlik Aşısı uygulamalarını yapmaktayım. Gençlik aşıları cildi onarmakta, dolgun ve gergin görünmesini sağlamaktadır. Nem dolgusu enjeksiyonu 30 dakika boyunca cilde uygulanmaktadır. İçindeki doğal malzemeler ile kolajen üretimi tetiklenir ve cildin nem ile doygunluğa ulaşmasını sağlamaktadır. Uygulamanın akabinde ciltteki ışıltı gözlemlenmektedir, bu durumda cilt kendini bir ay boyunca yenilemeye devam eder ve bu işlem ortalama bir yıl boyunca etkisini devam ettirir. Nem depolama işlemi için 3 ya da 4 seans yaptırılması yeterli olmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar