Dudak Üstü Kırışıklık Nasıl Geçer?

1.25K görüntülenmeKırışıklık Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba Doktor Hanım,dudak üstündeki kırışıklıklar nasıl geçer? ben 47 yaşındayım ve 20 yıl evvelden beri sigara kullanan bir bayanım, dudak çevremde ince kırışıklıklar yol yol oldu bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudaklar da tıpkı eller gibi yaşlılığın en erken belirtilerini yansıtan ve çok hassas deriye sahiptir. Sigara kullanımı, sıcak-soğuk etkileri ve fazla mimik kullanımı ile çok fazla dış etkene maruz kalması nedeniyle de hızla deformasyon gösterir. Bu noktada sıklıkla tercih ettiğim işlem nem dolgusu uygulaması ve H-100 gençlik aşısıdır. Her iki uygulama da hem hyaluronik asit oranı çok yüksek hem de içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde hem ince kırışıklıkların tedavisinde hem de nem oranı ile bölgenin daha dolgun ve gergin görünmesini sağlamak adına çok etkilidirler. Cilt aşıları ve nem dolguları hem anında sonuç almanızı hem de uzun vadede etkileri ile cildin tedavisini sağlıyor. Cildin kaybettiği su oranını içeriğindeki malzemelerle doğal nemlendirme olan kolajen üretimini tetikler iken neme tekrar kavuşmasını sağlıyor. Nem dolgusu ve nem aşısı enjeksiyon uygulamalı bir estetik cerrahi tekniğidir. Yaklaşık 30 dakika süren uygulama ile nem aşısı cilde uygulanır. Uygulamadan hemen sonra sonuçları gözlemlenir fakat asıl sonuç için yaklaşık 1 ay boyunca cilt kendini yenilemeye devam edecektir.Deri kalitesine bağlı olarak ortalama 1 yıl boyunca etkisini devam ettirir. Nem depolama için en az 3-4 seans öneriyorum. Kişinin tercihine göre bir yılın sonunda nem aşısının tekrarlanması mümkün

0

Merhaba Leyla Hanım, dudaklarım üstündeki kırışıklıklar çok arttı ve bu durum ifademi daha sert yapıyor. Nasıl çözebilirim bunu? Dudak üstü kırışıklık nasıl geçer acaba? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak üstündeki kırışıklıklar genellikle yaş artışına ve sigara tüketimine bağlı olarak gelişir. Dudak üstü kırışıklığı yok etmenin en etkili yolu ise dolgu uygulamasıdır. Eğer kesin kararlı iseniz, en yakın zamanda kliniğimize gelebilir ve tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben sigara kullanan bir danışanınızım. Buna bağlı olarak dudak üstümde kırışmalar var. Dudak üstü kırışıklık nasıl geçer? Tavsiyeniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak üstünde sigara kullanımına bağlı olarak bir çok kişide dikey şekilde kırışmalara rastlanır. Dudak üstü kırışıklık medikal yöntemler ile tedavi edilebilir. Özellikle hyaluronik asit bazlı dolgu kullanılarak kırışıklık görüntüsü giderilebilir. Kesin bir tavsiyede bulunabilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Ancak çoğu benzer durumda önerim genellikle dolgu uygulaması oluyor diyebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, hem yaş artışına hem de uzun yıllar sigara tüketimine bağlı olarak dudak üstümde yoğun bir kırışma söz konusu. Bu durumu nasıl çözebilirim? Dudak üstü kırışıklık nasıl geçer? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin de bahsettiğiniz gibi yaş alımına ve sigara kullanımına bağlı olarak dudak üstlerinde kırışıklık meydana gelir. Bu durumu tedavi etmenin en etkili yolu ise dolgu uygulamasıdır. Hyalüranik asit bazlı dolgu uygulaması ile etken dolgu maddesi çizgilerin bulunduğu bölgeye enjekte edilir. Böylece çok daha gergin ve genç görünen dudak üstü yapısına kavuşmuş olursunuz.

0

Leyla Hanım merhaba, 10 yıldır sigara kullanıyorum. 35 yaşındayım. Dudak üstümde kırışma oldu. Dudak üstü kırışıklık nasıl geçer? Bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ciltte kırışıklıklar genetik yatkınlıklar sebebiyle ya da yaşa bağlı olarak ortaya çıkabilir. Dudak üstü ise belirttiğiniz gibi sigara kullanımından çok etkilenir ve dikey çizgiler şeklinde kırışır. Dudak üstü kırışıklığın tedavisinde biz medikal yöntemlerden yararlanırız. Örneğin hyaluronik asit bazlı nem dolgusu bu kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. İçeriğindeki vitamin, protein, aminoasit ve mineraller sayesinde kırışıklıkları gidermenin yanı sıra cildi besleyerek çok daha pürüzsüz, aydınlık ve parlak bir görüntü sağlar. Ayrıca ciltteki nem oranını da dengeler. Oldukça basit ve konforlu bir işlemdir. Kısa süre içerisinde uzman bir hekime görünmenizi ve sizi rahatsız eden bu görüntüden kurtulmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi günler Leyla hanım, dudağımın üst bölümünde kırışıklıklar var. Çok kötü görünen bu dudak üstü kırışıklıkları nasıl geçer,  kırışıklıklardan kurtulmak için neler yapmak gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak üstünde oluşan kırışıklıklar yaşın ilerlemesinden ve sigara kullanımından dolayı oluşur ve tedavisi için en etkili yöntem dolgu uygulamasıdır. Dudak üstü kırışıklıklarının geçmesi için kırışıklığın olduğu alanlara hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi uygulanır ve ciltteki kırışıklık giderilerek pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar