Ekilen sakal dökülür mü?

20 görüntülenmeSakal Bıyık Ekimi
0
1 Yorum

Selamlar doktor hanım, kolay gelsin. Ben sakal ekimi yaptıracağım ancak bazı akranlarım sakal ekimi sonrası ekilen sakalların döküldüğünü söyledi. Ne düzeyde bir dökülmeden söz ediyoruz? Bu doğru mu yoksa değil mi? Beni biraz endişelendirdi. Şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sakal ekimi uygulamasından sonraki 2 hafta içinde aniden meydana gelen bir şok dökülme yaşanır. Bu şok dökülme olağan bir durum olduğundan endişe etmenize gerek yoktur. Sakal ekimi uygulaması sonrası her hasta bu dönemden geçmektedir. Dökülen sakalların yerine sağlıklı sakal köklerinin çıkması için şok dökülmenin yaşanması gerekir. Geçici bir süreç olan şok dökülme sonrasında sağlıklı sakal kökleriniz oluşmaya başlayacaktır. Bu süre elbette her hastamda farklılık gösterse de ortalam bir süre vermek gerekirse 4 ila 8 ay arasında bir sürede sakallar tekrar çıkar.

0

Hocam merhaba, son yıllarda sakal bölgemde ciddi bir seyrekleşme oluşmaya başladı. Ve bu durum beni giderek rahatsız etmeye başladı. Sakal ektirme işlemini bir süredir araştırıyorum ancak şu konuda net bir bilgi bulamadım. Ekilen sakal dökülür mü? Yani yaptırdıktan sonra aynı hisleri ve evreyi yaşamak istemem. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sakal ekimi işlemi öncesi ve sonrasıyla başlı başına bir süreçtir. Evet, bu süreçte bazı dökülmelerle karşılaşacaksınız ancak bu sandığınız kadar kötü bir durum değil! Çünkü olası dökülmeler iyileşme sürecinizin bir parçasından ibarettir. Ekim sonrasında ilk iki hafta boyunca dökülme olması normal bir durumdur. Hatta ikinci haftada şok dökülme adını verdiğimiz süreç yaşanabiliyor. Ancak bu, dediğim gibi sakal bıyık ekiminde iyileşme sürecinin bir parçası. 4 ila 8 ay arasındaki süreçte dökülen bölgelerde sakal yani kıl kökleri yeniden çıkmaya başlar. Kısacası sakal ekiminde tam ve sağlıklı sonucu almanız, görmeniz bir yıla yakın bir süreç gerektirmektedir. Ekilen sakalın ilerleyen dönemde dökülüp dökülmeyeceği durumu ise kıl kökünün alındığı bölgedeki saç köklerinin gücüyle paraleldir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı