Erkeklerde Gıdı Nasıl Eritilir?

1.37K görüntülenmeGıdı Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam,erkekelere gıdı eritme işlemi yapılıyor mu yapılıyorsa hangi yöntemleri kullanıyorsunuz. En kalıcı yöntem nedir kilolu değilim sadece gıdı problemim var aslında.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı eritme işlemi tabii ki erkeklere de yapılabilmektedir. Kadınlarda uyguladığımız tüm yöntemleri erkekler üzerinde de uygulayabiliyoruz. En kalıcı ve tercih ettiğim yöntemlerden biri gıdı liposuction yöntemidir. Poliklinik ortamında lokal anestezi uygulayarak yapılmaktadır. Gıdı bölgesinde ince bir delik açıp kanül yardımıyla yağlar parçalanıp dışarı alınıyor. Sadece yağlar değil yağ hücreleri de alındığı için yeniden yağlanma oluşması çok zordur. Bir diğer yöntem ise Ultheradır. Hem gıdıyı eritmeye yardımcı olur hem de alt yüze uygulandığı zamana çene hatlarını belirginleştirir. Ultheranın en büyük avantajı derinin 3,5-4 mm altına odaklanan ses dalgalarını kullanmasıdır. Böylece uygulamadan sonra boynunuz daha sıkı görünecek, cilt kaliteniz artacaktır. Ulthera sadece 30 dakika sürer, işlemin sonuçları kalıcıdır. Daha pürüzsüz, genç ve sıkı bir çene ve boyun görüntüsüne yardımcı olur. Bunlar dışında thermage ile radyofrekans kullanarak gıdıyı eritmek mümkündür. Thermage uygulamasından önce gıdı bölgesi iyice temizlenir ve soğutucu sprey ile cilt korunur. Çünkü Thermage uygulamasının temelinde deri ve deri altına ısı verilmesi yatar. Deri altındaki kolajen dokusuna ısı verilerek kolajen üretiminin arttırılması amaçlanır. Thermage cihazının başlığı CRF enerjisini dikkatlice deri altına iletir. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan sıcaklık deri altı dokusunun sıkılaşmasına ve yeni kolajen üretilmesine yardımcı olur. Uygulamadan sonra gıdı ve çenenin şekli daha yeni ve belirgin görünecektir.

0

Doktor Hanım merhaba, 45 yaşında bir erkek hastanızım. Erkeklerde gıdı nasıl eritilir bilgi almak istiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı problemi olan hastalarda uyguladığımız yöntemler kadın ve erkeklerde aynı oluyor. Bizim için önemli olan gıdıdaki deformasyonun ne oranda olduğu diyebilirim. Şöyle ki gerekli analizleri yapmadan sizdeki sorunu nasıl çözeriz net bir bilgi veremem. Ancak genel bir bilgi aktarabilirim. Başlangıç seviyesindeki sarkmalar için en etkili tedaviyi Ulthera ya da Thermage gibi yöntemlerden alıyoruz. Ancak sarkma ileri boyuta vardıysa Liposuction ve gıdı germe ameliyatı da gerekli olabiliyor. Muayene için gelebilirseniz mevcut durumunuza bir bakalım ve en etkili tedavi yönteminin ne olduğuna karar verelim. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, oğlumda ciddi bir gıdı sarkması var. Acaba erkeklerde gıdı nasıl eritilir? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, erkeklerde gıdı oluşumu ve sarkması genetik yapı, kilo alma ve yaş almaya bağlı olarak oluşur. Erkeklerde gıdı eritme yöntemlerimiz de kadınlara uygulanan yöntemler ile aynıdır. Hem medikal hem de cerrahi yöntemler uygulayabilmekteyiz. Buradaki önemli nokta sarkmanın şiddetidir. Sarkma şiddetine göre uygun tedavi planlanır. Bu nedenle kısa süre içerisinde uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir.

0

 Merhaba Leyla Hanım ben 50 yaşında bir erkeğim. Gıdımdaki sarkmadan çok şikayetçiyim. Acaba erkekler için de gıdı sarkmasını önleyen tedavileriniz var mıdır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı sarkması yalnızca kadınlarda değil erkek hastalarımızda da oldukça sık rastladığımız bir durum. Uygulanan tedavi yöntemleri ise her iki cinsiyette de aynıdır. Burada en dikkat ettiğimiz nokta sarkmanın ciddiyet düzeyidir. Yoğun bir sarkma yaşıyorsanız liposuction ve germe ameliyatları ile bu sorun çözülebilir. Ancak bu işlemleri olabilmeniz için genel sağlık durumunuzun elverişli olması gerekir. Öte yandan sarkma çok ilerlememişse thermage ve ulthera gibi vücuttaki kolajen artışını tetikleyen medikal uygulamalarımız da mevcut. En doğru tedavi yöntemini sizi muayene ettikten sonra belirleyebilirim. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, erkeklerde gıdı nasıl eritilir? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı eritmede genel olarak başvurduğumuz yöntemler Thermage veya Ulthera gibi medikal yöntemlerdir. 15- 20 dakika ayırmanızı gerektiren bu uygulamalar ilk seansta etkisini gösterir. Ancak medikal estetiğin yeterli gelmediği noktada Liposuction yöntemine de başvurabiliyoruz. Sarkma yağlanmaya bağlı değilse o zaman gıdı germe ameliyatı da gerçekleştirebiliyoruz. Gördüğünüz üzere bir çok farklı uygulama var. Dolayısıyla etkili olacak yöntemin kişinin durumuna göre belirlenmesi gerekiyor. Muayene öncesinde öneride bulunmak doğru olmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler. Ben 40 yaşında bir erkek danışanınızım. Erkeklerde gıdı nasıl eritilir bununla ilgili bilgi almak istiyorum. Son 5 yıldır biraz kilo aldım. Buna bağlı olarak gıdımda yağlanma oldu. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı eritme yöntemleri kadın ya da erkekler için değişmez. Tedavi yöntemini gıdıdaki yağlanmanın ya da sarkmanın oranına göre belirlenir. Size uygun tedavi yöntemi ile ilgili net bir bilgi vermem için önce sizi muayene etmem gerek. Ancak genel olarak şu şekilde bilgi verebilirim. Gıdı sarkmaları çok ciddi boyutlarda değil ise öncelikle Ulthera ya da Thermage gibi medikal estetik uygulamalarından faydalanırız. Bunlar 15-20 dakikalık tek bir seansta etkisini gösterir. Diğer bir yöntem Liposuction uygulamasıdır. Bunu yağ oranı daha yüksek hastalarımıza öneririz. Yağlanma harici sarkma da maksimum düzeyde ise gıdı germe ameliyatı ile sorunu giderilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar