Erkeklerde Gıdı Nasıl Eritilir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam,erkekelere gıdı eritme işlemi yapılıyor mu yapılıyorsa hangi yöntemleri kullanıyorsunuz. En kalıcı yöntem nedir kilolu değilim sadece gıdı problemim var aslında.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 15, 2020

Merhaba, gıdı eritme işlemi tabii ki erkeklere de yapılabilmektedir. Kadınlarda uyguladığımız tüm yöntemleri erkekler üzerinde de uygulayabiliyoruz. En kalıcı ve tercih ettiğim yöntemlerden biri gıdı liposuction yöntemidir. Poliklinik ortamında lokal anestezi uygulayarak yapılmaktadır. Gıdı bölgesinde ince bir delik açıp kanül yardımıyla yağlar parçalanıp dışarı alınıyor. Sadece yağlar değil yağ hücreleri de alındığı için yeniden yağlanma oluşması çok zordur. Bir diğer yöntem ise Ultheradır. Hem gıdıyı eritmeye yardımcı olur hem de alt yüze uygulandığı zamana çene hatlarını belirginleştirir. Ultheranın en büyük avantajı derinin 3,5-4 mm altına odaklanan ses dalgalarını kullanmasıdır. Böylece uygulamadan sonra boynunuz daha sıkı görünecek, cilt kaliteniz artacaktır. Ulthera sadece 30 dakika sürer, işlemin sonuçları kalıcıdır. Daha pürüzsüz, genç ve sıkı bir çene ve boyun görüntüsüne yardımcı olur. Bunlar dışında thermage ile radyofrekans kullanarak gıdıyı eritmek mümkündür. Thermage uygulamasından önce gıdı bölgesi iyice temizlenir ve soğutucu sprey ile cilt korunur. Çünkü Thermage uygulamasının temelinde deri ve deri altına ısı verilmesi yatar. Deri altındaki kolajen dokusuna ısı verilerek kolajen üretiminin arttırılması amaçlanır. Thermage cihazının başlığı CRF enerjisini dikkatlice deri altına iletir. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan sıcaklık deri altı dokusunun sıkılaşmasına ve yeni kolajen üretilmesine yardımcı olur. Uygulamadan sonra gıdı ve çenenin şekli daha yeni ve belirgin görünecektir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, çenemin altında yani gıdımda yağ birikmesi gibi bir şişlik var, bu şişlik  beni daha olgun yaşta gösteriyor. Bu arada henüz 38 yaşındayım. Erkeklerde gıdı nasıl eritilir? Eğer varsa yaptırmak istiyorum ancak iğneden kesici aletlerden biraz korkuyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, Kadınlara uyguladığımız estetik operasyonların bir çoğunu erkek hastalarımıza da uygulamaktayız. Gıdı eritme uygulamalarında en sık kullandığımız birkaç yöntem bulunmaktadır. Sizin gibi cilt üstünden işlem görmek isteyen hastalarımız için Thermage ve Ulthera uygulamalarını önermekteyim. Bu iki uygulamada da kanül ya da operasyon aletleri kullanılmaz. Bu bakımdan korkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Thermage uygulamasında deri soğutulur ardından deri altına verilen ısı ile kolajen bağların çoğaltılması sağlanır. Ulthera uygulamasında ise deri altına uygulanan odaklı ses dalgaları ile yağ hücreleri eritilmektedir. İki uygulamanın da en büyük özelliği hiçbir yan etkisinin olmaması bunun yanında gıdı bölgesindeki yağların eritilerek gergin ve sıkı bir gıdı elde edilmesidir.

blank

İyi günler Leyla Hocam, ben 60 yaşında gençliği sporla geçmiş milli atletim. Hayatım boyunca hep sporla uğraştım ve spor benim bir hayat biçimim haline geldi. Ancak benim bir sıkıntım var. Çene altımda bir yağlanma oluştu. Aslına bakarsanız ben gayet fit bir erkeğim. Erkeklerde gıdı nasıl eritilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler beyefendi, gıdı bölgesindeki yağlanma sadece kadınlarda değil, erkeklerde de sık karşılaştığımız, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren bir problemdir. Gıdı eritme işlemi aynı kadınlara uyguladığımız yöntemler gibidir. Uygulama yöntemi bakımından kadın ve erkekler arasında herhangi bir farklılık olmamaktadır. Gıdı eritme yöntemleri arasında benim en çok tercih ettiğim , kalıcılık bakımından uzun süren bir performans sergileyen Liposuction yöntemidir. Bu yöntemde gıdı bölgesine yerleştirilen kanülden yağ hücreleri ve depo edilmiş yağlar çekilmektedir. Lokal anestezi altında yaklaşık 50-60 dakika süren uygulama sonucunda gıdı bölgesindeki kalıcı hale gelmiş yağlardan kurtulup genç ve diri bir görüntüye sahip olursunuz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar