Et beni aldırmak zararlı mı?

47 görüntülenmeBen Aldırma
0
1 Yorum

Selamlar doktor hanım, Annemin başında et beni  var. Bunu aldırmak istiyoruz. Et beni aldırmak zararlı mı acaba? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.Teşekkürler

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hayır et beni aldırmak zararlı değildir. Aksine kansere neden olacak et benlerinin vücuttan alınması son derece önemlidir. Bazı et benleri bulundukları bölgeler nedeniyle zararlı etkilere yol açabilir. Bu tarz et benlerinin alınması gerekir. Ancak yine de uzman bir hekimden destek alarak tedaviye başlamanız çok daha sağlıklı bir yol izlemenizi sağlayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, kendim bildim bileli benlerimden rahatsızım ama bir türlü cesaret edip ben aldırma işlemine başvuramadım. Et beni aldırmak zararlı diyor bazıları, bu doğru mudur? Açıkçası bu nedenle bu yaşıma kadar bir uzmana görünemedim, biraz korktum. Sözün özü et beni aldırmak zararlı mı sorusunun cevabını sizden isteyecektim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hastalarımızdan tarafımıza en çok yöneltilen sorulardan biri de benlerin alınmasının zararlı olup olmadığıdır. Doğru tedavi, doğru tetkikler ve doğru yöntemle et beni alınmasının herhangi bir sakıncası yoktur. Hatta bazı benlerin alınması sizin de duymuş olduğunuz yanlış söylemlerin aksine insan sağlığı için çok faydalıdır. Ben aldırmak halk arasında bir kesimin söylediği gibi kansere yol açmaz, bunun aksine sonradan kanser riski oluşturabilecek benlerin ciltten alınması gereklidir. Ayrıca bazı benler bulundukları bölgelerin de etkisiyle takılabilir, kimi zaman darbe alıp kanayabilir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra bu tür benlerin de alınması kişi sağlığına olumlu katkı sağlayacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı