Gençlik Aşısının Süresi Ne Kadardır?

92 görüntülenmeGençlik Aşısı (IAL- Sistem)
0

 Merhabalar Leyla Hanım, ben cildimi gençleştirmek ve hücre yenileme için gençlik aşısından faydalanmak istiyorum. Fakat biraz daha bilgiye sahip olmam gerek. Mesela gençlik aşısının etki süresi ne kadar? Bu işlem kalıcılığını ne kadar süre koruyor? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gençlik aşısı genellikle ilk seanstan itibaren cildinizde etkilerini hissetmeye başlayacağınız bir uygulamadır. Seanslar arttıkça gençlik aşısının olumlu sonuçlarını daha çok fark etmeye başlarsınız. Çoğunlukla en az 3 seans bu tedavinin uygulanması önerilir. Ancak sigara kullanan bir bireyseniz 5-6 seans daha uygun olacaktır. Gençlik aşısında her seans arasında en az 2-3 hafta bulunması gerekir. Uygulamanın etkilerini anında hissedeceğiniz bu tedavinin kalıcılık süresi 6 ila 8 ay arasında değişmektedir. Bu zaman aralığı her hastada farklılık gösterir. Hastanın cilt yapısı uygulamanın kalıcılık süresinde oldukça etkilidir. Tedavinin etkilerini cildinizde daha uzun süre hissetmek isterseniz devamlı olarak yeniletmeniz gerekmektedir.

3 Cevap

0

Kolay gelsin doktor hanım, gençlik aşısı yaptıran birkaç arkadaşım var. Birinde 6 ay geçerlilik gösterirken diğerinde 1 yıla yakın geçerlilik gösterdi. Bu neden oluyor merak ediyorum. Gençlik aşısının süresi ne kadardır? Ben de bu uygulamanın yarattığı etkiden faydalanmak istiyorum fakat ne kadar süreceğini kestiremiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Gençlik aşısı etkisi hemen hissedilmeye başlanan, pratik, ameliyatsız bir işlemdir. Gençlik aşısının kalıcılık süresi kişiden kişiye değişir. Kalıcılık süresini etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. En önde gelen nedenler; yaş, genetik, geçirilen hastalıklar, stres gibi faktörlerdir. Özellikle uygulanan kişinin yaşı oldukça önemlidir. Gençlik aşısını 30-35 yaş aralığındaki kişilere 15 gün arayla 2 seans uygulamayı tavsiye ediyoruz. Daha yaşlı kişilere ise 2. seans sonrasında IAL sistem ACP yaptırmayı öneriyoruz. Bu sayede gençlik aşısının ömrü uzamakta ve alınan sonuç daha etkili olmaktadır. Gençlik aşısı ortalama olarak 6-8 ay aralığında kalıcılığa sahiptir. Aşının tekrar yenilendiği kişilerde kalıcılık süresi gitgide uzamaktadır. Sizin ne kadar sürede gençlik aşısı etkisi yaşayabileceğiniz çeşitli faktörlere bağlı olduğundan önceden kestirilemez. Bu aşıyı deneyerek bir fikir sahibi olabilirsiniz ancak.

0

Hocam 45 yaşındayım ve yaşıma göre cildimde çok kırışıklıklar var. Gençlik aşısı yaptırmayı düşünüyorum, gençlik aşısının süresi ne kadardır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gençlik aşısı son yıllarda oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Kliniğimizde de başarıyla uyguladığımız gençlik aşısı, hastaların ciltlerinin gençleşip daha kusursuz görünmesini sağlamaktadır. Uygulama öncesinde bölge, lokal anestezik kremlerle uyuşturularak hastanın acı hissetmemesi sağlanır. Enjeksiyon yöntemiyle yapılan uygulamada çok ince uçlu iğneler kullanılır. Ortalama 20 dakika süren uygulamada cilde hyaluronik asit etken maddesi enjekte edilir. Şayet hasta 30-35 yaş aralığında ise ilk uygulamadan 15 gün sonra ikinci uygulama yapılır. Daha ileri yaşta olan hastalar için ikinci seanstan sonra IAL sistem ACP yapılır. Bu sistemlerin ilavesi ile hyaluronik asidin kalıcılığının etkisi artırılmış olur. Aşı sonrasında aşının etkisi tam olarak il 3 ay içerisinde oturmaya başlar ve aşı 3 ayda bir yenilenerek kalıcılığı devam ettirilir. Tabii tedavi planınızın size özel oluşturulması için öncelikle cilt kırışıklıklarınız analiz edilmeli ve doktorunuzun önerileri uygulanmalıdır. Bazen daha iyi sonuçlar için farklı yöntemleri kombine şekilde uyguladığımız da oluyor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, ilk fırsatta gençlik aşısı yaptırmak üzere kliniğinize geleceğim. Öncesinde öğrenmek istediğimi bir şey var. Gençlik aşısının süresi ne kadardır? Ne sıklıkla yeniletmem gerekecek? Teşekkürler. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tabii ki ne zaman müsaitseniz bekleriz. Gençlik aşısında seans sayısı arttıkça ortaya çıkan fark da daha belirgin olmaktadır. Kişiden kişiye göre değişmekle beraber genellikle 2-3 hafta aralıklarla yapılan 3-4 seanslık gençlik aşısı uygulamasının kalıcılığı ise yine kişinin yaşına, cilt yapısına ve mevcut cilt görünümüne bağlı olarak ortalama 6-8 ay arasındadır. Bu sürenin sonunda işlemin etkisi geçmekte ve arzu edilmesi halinde ise tekrarı yapılmaktadır. Gençlik aşısı ne kadar sık aralıklarla yeniletilirse etki derecesi ve süresi de o kadar optimum seviyede olmaktadır. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.