Gıdı liposuction iyileşme süresi ne kadar?

26 görüntülenmeGıdı Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba hocam, gıdı liposuction sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer? Teşekkürler, sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı liposuction lokal anestezi uygulanarak yapıldıysa 1 saat; genel anestezi uygulanarak yapıldıysa 4-6 saat içinde taburcu olmak mümkün. İşlem sonrasında hastaya gıdı korsesi verilir ve hastanın 2 hafta süreli olmak üzere kullanması gerekir. Gıdı liposuction sonrası uygulama bölgesinde ödem ve şişlik oluşabilir ancak bu durum geçicidir. Doktorunuzun önerdiği uygulamalar ile süreci kısaltabilirsiniz. Ağrı ve acı çok sık rastlanılan etkiler arasında yer almaz ancak olduğu takdirde de basit ağrı kesiciler ile üstesinden gelinir.

0

Merhabalar, 28 yaşındayım. Gıdı liposakşın işlemi yaptırma düşüncem var ancak çalışan biri olduğumdan operasyon sonrasında işime en erken ne zaman geri dönebileceğimi merak ediyorum. Gıdı yağ aldırma iyileşme süresi ortalama ne kadar süre alıyor? Cevabınıza göre planlamamı yapıp sizi ziyaret etmek istiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba; gıdı liposuction işlemi sonrasında sosyal ya da iş yaşamınıza ne zaman dönebileceğinize dair pek çok soru ile karşılaşıyorum. En baştan şunu söyleyebilirim ki; bu işlem için tüm izinlerinizi kullanmanız tabii ki gerekmiyor, birkaç günlük izin almanız yeterli olacaktır. Bu süre aslında yaptığınız işe göre değişmektedir. Eğer insanlarla çok iç içe olduğunuz, sürekli karşılıklı diyalog kurduğunuz bir işiniz var ise en azından 2-3 gün işinize ara vermeniz sağlıklı olacaktır. Çünkü operasyonun ardından ortalama 3 gün boyunca özel bir baş korsesi takmanızı istiyoruz. Korse kullanımı, işlem sonrası oluşabilecek ödem, şişlik ve morlukların asgari seviyede olması ve bir an önce son halinize ulaşmanıza destek olması için oldukça önemlidir. Kısaca bir genelleme yapmam gerekirse hastalarımız çoğunlukla 5. günden itibaren iş yaşamlarına herhangi bir sorun ile karşılaşmadan dönüş yapabilmektedir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı