Gıdı liposuction tehlikeli mi?

52 görüntülenmeGıdı Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba, gıdı liposuction tehlikeli mi hocam? Riskleri var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı liposuction uygulamasının kanıtlanmış bir riski bulunmamaktadır. Önemli olan bu uygulamayı uzman cerrahların yapmasıdır. Profesyonel ellerde uygulanan gıdı liposuction işlemi sonrası herhangi bir sorun yaşamanız mümkün değildir. Yalnızca her cerrahi operasyonda ortaya çıkabilecek enfeksiyon ve iç kanama gibi riskler elbette mevcuttur. Fakat bunlar oldukça nadir görülen durumlardır. Antibiyotik ilaçlar yardımı ile bu gibi komplikasyonlar kolayca ortadan kaldırılır.

0

Merhabalar Elif ben, 31 yaşındayım. Gıdı bölgemde yağ birikmesi ve gıdımda bir miktar sarkma mevcut. Gıdı liposakşın işleminin bu sorunları gidermek adına iyi sonuç verdiğini okuyorum. Belki çok büyük bir operasyon gibi görünmüyor ama açıkçası biraz korkum da yok değil:( Acaba gıdı liposuction tehlikeli mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Sevgili Elif merhaba, gıdı liposuction bize en çok sorulan estetik cerrahi operasyonlarının başında geliyor. Pek çok takipçimiz özellikle sizin gibi gıdı yağ aldırma işleminin herhangi bir risk içerip içermediğini merak ediyor. Dolayısıyla bu konuda yalnız olmadığını söylemem lazım. İlk olarak şunu söylemem gerekir ki; gıdı bölgeni kontrol ettikten sonra gıdı liposuction işlemine ihtiyacının olup olmadığını söyleyebilirim. Çenenin altında sarkan bölgede yağ olup olmadığını, varsa ne derece olduğunu analiz etmem gerekiyor. İhtiyaç duyulursa gıdı liposuction ile gıdı germe ameliyatını kombinleyebiliyoruz. Son olarak gıdı liposuction işleminin herhangi bir tehlike içermeyen, kolay bir cerrahi operasyon olduğunu söyleyebilirim. Kısacası bu konuda içiniz rahat olabilir. Operasyonun ardından birkaç gün baş bandajı takmanızın ardından 3 ila 5 gün içinde normal yaşantınıza dönebiliyorsunuz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı