Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

958 görüntülenmeGöz Kapağı Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba benim bir sorum olacak. Çok fazla zamanım yok çocuklarımdan dolayı. Onlar okuldayken gelip işlemi yaptırıp hızlıca eve dönmek istiyorum hocam. Acaba göz kapağı ameliyatı ne kadar sürüyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatını poliklinik ortamında lokal anestezi ile yapıyorum. Eğer sadece üst göz kapağında sarkmanız varsa. İşlem ortalama 1 saat sürer. Göz kapağı estetiği, göz kapağı bölgesindeki kaşların pozisyonuna, sarkıklığın derecesine, ve gözleri çevreleyen kasların durumuna bağlı olarak değişir. Göz kapağı ameliyatında üst göz kapaklarında yapılan kesi, göz kapağının ince kırışıklığına ve doğal katlanıp açılma bölgesinin arasına gizlenir. Açılan bu kesilerden fazla yağ dokuları ve fazla deri parçası alınır. Gözün doğal yapısını takip ettiği için kesi izi fazla belli olmaz.
Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi altında yaklaşık 60 dakika sürer. Alt göz kapağı ise yaklaşık 1.5 saat sürer ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Alt kapakta kesiler ya kirpik hemen altından veya kapağın içinden yapılır. Alt göz kapağı estetiği ile birlikte genellikle orta yüz bölgesine de germe işlemi uygulanır. Üst göz kapağı ameliyatı esnasında kaşlar da kaldırılacaksa ameliyat süresi biraz daha uzar. Sorduğunuz soruda tam olarak hangi işlemi istediğinizi belirtmemişsiniz. Fakat en uzun işlem bile en fazla 3 saat sürmektedir. Bu yüzden sabah saatine randevu alıp işlemi hızlı bir şekilde yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, ben size göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum. Şehir dışından geleceğim de göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer? Yalnız gelmem sorun olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatları sorunun derecesine göre ortalama 45 ila 90 dakika arasında sürer. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanede kalmayı gerektirmez. İlk 24 saat ödem oluşumuna açıktır, şişlikler görülebilir. Dolayısıyla bu sürede sürekli buz kompres yapmak önemli. İlk 3- 4 gün başı olabildiğince dik tutmak ve bölgeyi dışarıdan alınabilecek darbelerden korumak gerek. 10 gün süresince ise gözü yoracak aktivitelerden kaçınılmalı. Bunun haricinde öncelikle ameliyata gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını tespit etmeliyiz öncelikle. Sarkmanın oranını görmeden bununla ilgili bir yorum yapmam pek mümkün olmaz. Ameliyat olursanız ve hemen kendi şehrinize dönecekseniz benim önerim yanınızda bir refakatçi bulundurmanız olur. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, yakın zamanda göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum. Göz kapaklarımdaki düşüklük oldukça ilerledi. Acaba göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer? Çok zorlu bir operasyon mu? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz kapağı ameliyatı sizin de belirttiğiniz üzere göz kapaklarındaki düşüklük sorununu gidermek amacı ile uygulanan bir estetik operasyondur. Bu operasyonda göz kapaklarındaki düşüklüğe neden olan fazla deri kesilerek vücuttan atılır. Göz kapağı ameliyatı lokal anestezi etkisinde gerçekleştirilen bir operasyon olduğundan işlem sonrası hastanede yatış zorunlu değildir. Ameliyat süresi hastadan hastaya farklılık gösterse de çoğunlukla 45 ila 90 dakika arasında sürmektedir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar, göz kapaklarımdaki düşüklük sebebiyle ameliyat olmak istiyorum ancak ameliyatın süresi uzun mu merak ediyorum. Bir de iyileşme dönemi çok uzun sürüyor mu? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapağı estetiği olmak üzere ikiye ayrılır. Her ikisinin süresi değişim gösterir. Ayrıca hastadan hastaya ameliyat süresinde farklılıklar vardır. Ancak genel olarak üst göz kapağı estetiği en az 45 en fazla 60 dakikada tamamlanır. Alt göz kapağı estetiği ise yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Elbette süreler kişiden kişiye göre şekillenebilmektedir. Göz kapağı ameliyatlarında iyileşme süreci çok uzun sürmez. Genellikle aynı gün içerisinde hastayı taburcu ederiz. İşlem sonrası ameliyat yapılan bölgede ödem ve morluk belirebilir. Ancak bunlar normal komplikasyonlardır. Buz kompres uygulayarak hafifletilebilir. Uzman bir cerrah tarafından yapılan göz kapağı ameliyatının yan etkisi yoktur. Fakat eğer ameliyat için zamanınız yok ise ameliyatsız göz kapağı estetiği yöntemlerimiz de mevcut. Ancak öncesinde sizi muayene etmemiz gerekir.

0

Leyla Hanım merhaba, ben yurtdışında yaşıyorum ve göz kapağı ameliyatı için Türkiye’ye gelmeyi planlıyorum. Göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer? Yalnız gelmeyi düşünüyorum da. Bilgi verirseniz çok iyi olur. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle göz kapağı ameliyatı için uygunluğunuzu kesinleştirmemiz gerek. Bazı durumlarda ameliyat yerine medikal tedavi yöntemlerinden de faydalanabiliyoruz çünkü. Ameliyat kararı verdiğimizi varsayarsak, operasyon 45- 90 dakika arasında biter. Hastanede kalmanıza gerek yoktur. Özellikle ilk 24 saat şişlik ve ödem oluşabilir dolayısıyla bu sürede sık sık buz kompres uygulamalısınız. İlk 3-4 gün başınızı dik tutun ve göz bölgenizi özellikle dışarıdan gelebilecek darbelere karşı koruyun. Sonrasında günlük yaşantınıza dönmenizde sakınca yok. Ancak gözü yoran aktivitelerden kaçının. Tam iyileşme ise ortalama 10 gün içerisinde tamamlanıyor. Seyahatinizi bu bilgiler özelinde planlamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam hayırlı günler. Yaşım 30. Göz kapaklarımda düşüklük var ve göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum. 2 tane çocuğum var ancak onlara uzun süreli bakacak kimse yok. Hastanede kalmam falan da mümkün değil. Göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer? Hemen hastaneden çıkabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı ameliyatlarında göz kapağındaki sarkan fazla deriyi alıp kişiyi rahatlarız. Göz kapağı ameliyatları lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi kişinin ihtiyacına bağlı olarak ortalama 45- 90 dakika arasında sürer. Ameliyattan sonra hastanede kalmanıza gerek yoktur, günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Ancak özellikle ilk 24 saat önemlidir. Bu süreçte şişlik ve ödem meydana gelmemesi için buz kompres yapmanızı öneririz. Çocuklarınızın yaşları küçükse dikkatli olmanızda yarar var çünkü ameliyat bölgesi herhangi bir darbe almamalı. İlk 2- 3 gün başınızı olabildiğince dik pozisyonda tutmalısınız. Tüm önerilere uyduğunuz takdirde iyileşme süreci hızlı olacak ve 5- 7 gün içerisinde tamamen normale dönebileceksiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar