Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

blank
1 Cevap

Merhaba benim bir sorum olacak. Çok fazla zamanım yok çocuklarımdan dolayı. Onlar okuldayken gelip işlemi yaptırıp hızlıca eve dönmek istiyorum hocam. Acaba göz kapağı ameliyatı ne kadar sürüyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 9, 2020

Merhaba, göz kapağı ameliyatını poliklinik ortamında lokal anestezi ile yapıyorum. Eğer sadece üst göz kapağında sarkmanız varsa. İşlem ortalama 1 saat sürer. Göz kapağı estetiği, göz kapağı bölgesindeki kaşların pozisyonuna, sarkıklığın derecesine, ve gözleri çevreleyen kasların durumuna bağlı olarak değişir. Göz kapağı ameliyatında üst göz kapaklarında yapılan kesi, göz kapağının ince kırışıklığına ve doğal katlanıp açılma bölgesinin arasına gizlenir. Açılan bu kesilerden fazla yağ dokuları ve fazla deri parçası alınır. Gözün doğal yapısını takip ettiği için kesi izi fazla belli olmaz.
Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi altında yaklaşık 60 dakika sürer. Alt göz kapağı ise yaklaşık 1.5 saat sürer ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Alt kapakta kesiler ya kirpik hemen altından veya kapağın içinden yapılır. Alt göz kapağı estetiği ile birlikte genellikle orta yüz bölgesine de germe işlemi uygulanır. Üst göz kapağı ameliyatı esnasında kaşlar da kaldırılacaksa ameliyat süresi biraz daha uzar. Sorduğunuz soruda tam olarak hangi işlemi istediğinizi belirtmemişsiniz. Fakat en uzun işlem bile en fazla 3 saat sürmektedir. Bu yüzden sabah saatine randevu alıp işlemi hızlı bir şekilde yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

blank

Merhaba hocam benim göz kapağımda düşüklük problemi var ameliyat olmak istiyorum ama çalışıyorum ve iş hayatım  çok yoğun göz kapağı ameliyat ne kadar sürüyor ve ne zaman normal hayatıma dönebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba iş yoğunluğumuz nedeni ile kendimiz vakit ayıramıyoruz. Göz kapağı ameliyatı kaslar gevşer ve deri sarkar daha sonrasında sarkan deri kesilerek dikiş atılır, ameliyat ortalama 1-2 saat sürer. Ameliyat sonrası normal hayatınıza dönebilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar