Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Tedavi Edilir?

713 görüntülenmeGöz Kapağı Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım, benim yıllardır göz kapağı düşüklüğüm var ailemizde genetik sanırım. 6 ay önce ameliyattan korktuğum için bir güzellik merkezinde plexr lazer diye birşey yaptırdım ama işe yaramadı hatta daha kötü oldu. Göz kapaklarım halen düşük. Göz kapakları düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet göz kapağı düşüklüğünün en yaygın sebeplerinden biri genetik, faktörlerdir. Plexr lazer tedavisi doğru hastaya ve uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Yanlış hastaya yanlış şekilde uygulanırsa kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ameliyat olmak istemeyen hastaların tercih nedeni olsa da ben çok önermiyorum. Çünkü kalıcı bir çözüm değil ve etkisi çok kısa sürüyor. Etkisinin 6 ay sürdüğü söyleniyor fakat sizin gibi plexr yaptırıp 1 ay sonra ya da 2 ay sonra etkisini kaybettiğini söyleyen çok fazla hastam var. Bu yüzden en etkili ve en kalıcı çözüm cerrahi müdahaledir. Göz kapağı ameliyatında fazla olan deriyi alıp göz hizasından ince ve estetik bir dikiş yapıyoruz. Özel dikiş kullandığımız için iz kalma ihtimali söz konusu değildir. Yaptırdığınız işlemin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra göz kapağı operasyonunu yaptırabilirsiniz. Lokal anesteziyle 1 saat içinde yapılan küçük bir cerrahi müdahale ile mükemmel gözlere sahip olabilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, 45 yaşındayım. Son 2 yıldır göz kapaklarımda düşme oldu. Göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı düşüklüğünde tedavi yöntemini belirlemede ilk baktığımız şey düşüklüğün oranı olur. Eğer fazla oranda bir sarkma deride mevcut değilse uygun bir medikal tedavi ile sorunu çözmemiz mümkün olur. Ancak sarkma ileri boyuttaysa deri sarkması fazlaysa o zaman göz kapağı ameliyatı sorunu çözmekte en etkili tedavi olur. Muayene için gelebilirseniz bakalım, 2 yıl içerisinde ne kadar ilerlemiş sorun görelim. Mevcut duruma göre tedavi kararını verelim. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, göz kapaklarımda düşüklük mevcut. Acaba göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz kapağı düşüklüğü tedavisine başlanmadan önce hastanın genel bir muayeneden geçmesi gerekir. Düşüklüğün sebebi ve şiddet seviyesine göre bir tedavi planlaması yapılmalıdır. Göz kapağı düşüklüğü hem medikal hem de cerrahi yöntemler ile tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Eğer çok ileri bir seviyede düşüklük yoksa medikal yöntemler ile bu sorunu gidermek yeterli olacaktır. Ancak düşüklük ilerlemişse ameliyat çok daha sağlıklı ve etkili bir yöntemdir. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, sol gözümde göz kapağı düşüklüğü var. Aile geçmişimde de sık sık karşılaştığımız bu sorun için bir çözüm yolu arıyorum. Acaba göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı düşüklüğü birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkabilir. Genetik faktörler de bunlardan biridir. Göz kapağı düşüklüğü kişiyi oldukça yorgun ve mutsuz gösteren bir ifadeye yol açar. Çoğu kişi de bu durumdan oldukça şikayetçidir. Göz kapağı düşüklüğünün birçok tedavisi bulunur. Öncelikle düşüklüğün sebebini muayene yoluyla saptamamız gerekir. Alerjik bir tepkime ise veya enfeksiyon ise ameliyata veya daha ciddi bir operasyona gerek yoktur. Ancak sizin gibi düşüklük nedeni yapısal özellikler olan hastalarımız için genellikle göz kapağı estetiğini öneriyoruz. Göz kapağı estetiği lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Göz kapağının kıvrım bölgesinden kesi çizilerek buradaki fazla deri dokusu vücuttan alınır. Fazla dokular ortadan kaldırarak hacim eksikliği yaşanan bölgelere taşınır. Göz kapağı estetiği hastadan hastaya değişim gösteren bir uygulamadır. Bu sebeple işlem öncesi hasta iyice muayene edilmeden tedaviye başlanmamalıdır. Umarım yardımcı olmuştur. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben sizden ablam için bilgi almak istiyorum. Göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir? Ameliyat şart mı? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz çevresi tedaviler için bizim öncelikli yöntemlerimiz medikal tedavilerdir. Ancak bazı durumlarda göz kapağındaki düşüklük çok ileri boyutlara ulaşmış olur ve medikal yöntemler yeterli tedavi sonucu vermez. Böyle durumlarda göz kapağı ameliyatı ile beklenen sonuçlara ulaşabiliriz. Dolayısıyla ablanızla ilgili net bir şey söyleyebilmem için öncelikle muayene etmeliyim. Hem genel sağlık bilgilerini öğrendikten hem de göz kapağındaki düşüklük oranını gördükten sonra kendisi için en uygun tedavi yöntemini önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 60 yaşındayım. Göz kapağı düşüklüğüm var. Göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir? Ameliyat olmadan bu sorundan kurtulmam mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı düşüklüğü genellikle ileri yaşlarda artan bir rahatsızlıktır. Göz çevresi tedavilerinde medikal yöntemlere öncelikle başvururuz ancak göz kapağı düşüklüğü özellikle de ileri boyutlara ulaştıysa en garantili tedavi şekli göz kapağı ameliyatlarıdır. Göz kapağı düşüklüğü yaşayan kişiler hem estetik görüntülerden dolayı hem de düşüklük sebebiyle görmeyi etkilediği için göz kapağı ameliyatı olmayı tercih ederler. Yine de en sağlıklı cevap olacağınız muayene akabinde size sunulacaktır. Eğer göz kapağı ameliyatı olmanız uygun görülürse lokal anestezi altında uygulanan ufak cerrahi bir operasyon ile göz kapağınızdaki deri fazlalığı alınır. Operasyondan sonra 10 gün içerisinde günlük yaşantınıza geri dönersiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı