Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Tedavi Edilir?

blank
1 Cevap

Merhaba doktor hanım, benim yıllardır göz kapağı düşüklüğüm var ailemizde genetik sanırım. 6 ay önce ameliyattan korktuğum için bir güzellik merkezinde plexr lazer diye birşey yaptırdım ama işe yaramadı hatta daha kötü oldu. Göz kapaklarım halen düşük. Göz kapakları düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 15, 2020

Merhaba, evet göz kapağı düşüklüğünün en yaygın sebeplerinden biri genetik, faktörlerdir. Plexr lazer tedavisi doğru hastaya ve uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Yanlış hastaya yanlış şekilde uygulanırsa kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ameliyat olmak istemeyen hastaların tercih nedeni olsa da ben çok önermiyorum. Çünkü kalıcı bir çözüm değil ve etkisi çok kısa sürüyor. Etkisinin 6 ay sürdüğü söyleniyor fakat sizin gibi plexr yaptırıp 1 ay sonra ya da 2 ay sonra etkisini kaybettiğini söyleyen çok fazla hastam var. Bu yüzden en etkili ve en kalıcı çözüm cerrahi müdahaledir. Göz kapağı ameliyatında fazla olan deriyi alıp göz hizasından ince ve estetik bir dikiş yapıyoruz. Özel dikiş kullandığımız için iz kalma ihtimali söz konusu değildir. Yaptırdığınız işlemin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra göz kapağı operasyonunu yaptırabilirsiniz. Lokal anesteziyle 1 saat içinde yapılan küçük bir cerrahi müdahale ile mükemmel gözlere sahip olabilirsiniz.

blank

Merhaba hocam, yaşımın genç olmasına rağmen göz kapağımda düşüklük var. Ben yaşlılıktan dolayı oluşabileceğini zannediyordum ancak düşüklüğün sebebini bilmiyorum ve biraz korkularım var. Nasıl tedavi edebiliriz ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 15, 2021

Merhaba, göz kapağı düşüklüğü çoğu kişide rastladığımız bir durumdur. Her yaştan insan yaşayabildiği için korkulacak bir durum yoktur. Göz kapağı düşüklüğü, göz kapağının 1 milimetreden daha fazla olacak şekilde göz bebeğini kapatmasına denir. Tek bir gözde görülebildiği gibi her iki gözde de görebiliriz. Genetik faktörlerden kaynaklandığı gibi herhangi bir sağlıksal problemin de habercisi olabilir. Hem sağlıksal açıdan hem de estetik açıdan sıkıntı yaratmaktadır. Göz kapağı ameliyatı genellikle 1 saat civarında sürer ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Üst göz kapağında açılan kesinin gözükmemesi için doğal kıvrım bölgelerinden yapılmasına özen gösterilir. Bu şekilde açılan kesi kapandıktan sonra estetik açıdan da rahatsız etmez. Göz kapağı düşüklüğüne sebep olan sarkmış bağ dokusunu aldıktan sonra göz kapağındaki kaslara da müdahale yapılabilir. Göz kapağındaki kaslar güçsüzse yapılan bu müdahale sonucu sarkmayı önlemiş oluruz. Bu basit cerrahi operasyondan sonra kişi daha canlı ve sağlıklı bir göz çevresine sahip olur.

blank

Merhaba hocam benim yıllardır göz kapaklarımda düşüklük var bu nasıl tedavi edilir ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba göz kapağı düşüklüğü çok önemlidir, düşüklüğünüz arttığında görme ile sorun yaşayabilirsiniz, göz kapağının en sık olan nedenlerden biri yaşla ilgilidir.Göz kapağındaki kaslar güçsüzleşince düşüklük oluşur .En iyi çözüm ameliyattır. Göz kapağı ameliyatında düşük olan deri kesilerek dikiş atılır. Dikişler 1-10 gün arasında alınır ve normal hayatınıza dönebilirsiniz

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar