Plastik Cerrahi Ben Alır Mı?

549 görüntülenme
0

Leyla Hanım merhaba, benim çok sayıda benim var aldırmak istiyorum. Bunun için dermatolog mu yoksa plastik cerrahi ben alır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet. Plastik cerrahi uzmanları ben aldırma işlemi yapmaktadır. Aynı zamanda genel cerrahi ve dermatoloji de ben aldırma tedavisi ile ilgilenir. Beninizin konumlandığı yere ve ne derece sıkıntılı boyutta olduğuna göre ben aldırma işleminizi yaptırmanız gereken doktor değişir. Estetik amacıyla ben aldırma uygulatacaksanız estetik cerrahi uzmanı tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Sevgiler.

4 Cevap

0
Misafir

Yüzümdeki benleri aldırmaya karar verdim. Bu konuda kiminle konuşsam farklı bir doktora yönlendiriyor. Sizce bu işlem için kime gitmeliyim? Plastik cerrahi ben alır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben alım işlemi plastik cerrahi, genel cerrahi ve dermatolojinin uygulama alanına girmektedir. Ben alımı işlemleriniz için bu branşlardan hekimlerle görüşebilirsiniz. Eğer estetik ve görünüm amaçlı ben aldırmak istiyorsanız plastik cerrahlara uygulama yaptırmanızı tavsiye ederim. Özellikle uygulama teknikleri çeşidinin fazla olması ve iz kalmaması adına özenli çalışmaları memnuniyet verici sonuçlar sağlamaktadır. Ben aldırma işleminde hangi yöntemin uygulanması gerektiği benin niteliğine göre değişmektedir. Benler küçükse ve çok sayıda ise lazerle ben alma daha kolay ve etkili olacaktır. Benin büyük olması durumunda ise cerrahi işlemle uygulama yapılmaktadır. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Merhabalar Leyla Hanım, yüzümde ve vücudumdaki benleri aldırmak istiyorum. Ancak hangi bölüme gitmem gerektiğini bilemedim. Plastik cerrahi ben alır mı? Eğer almazsa, bu işlem için kime başvurmam gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet ben alma işlemi plastik cerrahlar tarafından da yapılmaktadır. Ayrıca benin özelliklerine ve bulunduğu bölgeye bağlı olarak genel cerrah, dermatoloji uzmanları ve estetik cerrahi uzmanları da ben alımı yapabilmektedirler. Büyük boyutlu ve incelenmesi gereken benlerin alımı için genel cerrahlar daha uygun olurken eğer kanser riski nedeniyle patolojik değerlendirme gerektirmeyen, yalnızca estetik amaçlı aldırılması talep edilen benler söz konusu ise en doğru adres estetik cerrahi uzmanlarıdır. Sevgiler.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, benim omzumda büyük kırmızı bir ben var. Ben aslında genel cerrahiden bu hafta içine bir randevu aldım ama emin de değilim. Alındıktan sonra da estetik bir görüntü olsun, dikiş izi vb iz kalsın istemiyorum. Acaba doğru yere mi randevu aldım. Size mi gelmeliyim? Plastik cerrahi ben alır mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben aldırma ile ilgili operasyonları farklı bölümler de yapabilir. Plastik cerrahi, genel cerrahi ya da dermatoloji birimlerinden randevu alıp muayene olabilirsiniz. Burada ilk aşamada yapılması gereken benin doğru bir şekilde incelenmesi, sağlık açısından risklerinin olup olmadığının belirlenmesi kısacası benin özellikleridir. Bu özellikler doğrultusunda bir tedavi planı hazırlanır. Siz belirlenen tedavi doğrultusunda uygulamayı yapacak birimi doğru seçmelisiniz. Herhangi bir risk taşımıyorsa beniniz ve sadece estetik kaygılar ile ilgili beni aldırmak istiyorsanız plastik cerrahi bölümü sizin için uygun olacaktır. Bu yüzden dilerseniz ilk randevunuza gidin ve beninizin özellikleri öncelikle bir tespit edilsin. Eğer sağlık açısından bir risk saptanmazsa o zaman kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz ve ben de tedavinin uygulanması konusunda size memnuniyetle yardımcı olurum. Görüşmek dileğiyle…

0
Misafir

Selamlar, bu sonbahar döneminde düğünüm olacak. Öncesinde yüzümdeki benleri aldırmak istiyorum. Birkaç hafta içinde işlemi yaptırabilirim. Yaşım 27. Benler ise kolumda ve yüzümde birkaç tane olmak üzere toplamda 10 civarında. Benlerin yapısı küçük ve kabarık olmayan şekilde diyebilirim. Bu operasyonu size yaptırabilir miyim? Plastik cerrah ben alır mı? Ve son olarak bana ne kadara mâl olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben aldırma işlemi için belli bir mevsimsel dönem yoktur. İşlem sonrasında tavsiyelerimize dikkat ettikten sonra ister yaz ister kış döneminde ben aldırma operasyonunu rahatlıkla uygulatabilirsiniz. Gelelim plastik cerrah ben alır mı sorunuzun cevabına. Plastik cerrahi uzmanları ben aldırma işlemi yapmaktadır. Dolayısıyla kliniğimizde hemen her gün pek çok hastamıza bu işlemi uygulamakta, insanları yeni görünümleriyle mutlu etmeye çabalamaktayız. Genel cerrah ve dermatoloji uzmanları da ben aldırma işlemini uygulayabilmektedir. Benin vücutta bulunduğu yer, yapısı ve ne derece sıkıntılı bir ben olduğu gibi unsurlara göre benlere müdahale etmesi gereken doktor değişebilir. Özellikle sizin gibi estetik kaygılarla ben aldırma işlemi yaptırmak isteyenler için en doğru tercih estetik cerrahi uzmanları olacaktır. Ben aldırma operasyonunun fiyatları ise uygulanacak işleme göre değişmektedir. Dilerseniz iletişim bölümümüzden bir randevu alın ve muayenenizin ardından hem tedavi protokolünüzü hem ücret bilgisini daha sağlıklı bir şekilde sizinle paylaşalım. Sevgiler…

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.