Yüz Gerdirme Ameliyatlarında Yaş Sınırı Var mı?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhaba benim annem yüz germe ameliyatı olmak istiyor. Ama bana göre yaşı daha genç ameliyat olmak için. 40 lı yaşlarının başında yüz germe ameliyatı için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba; Yüz germe ameliyatları genel sağlık durumu iyi olan herkese yapılabilir yani bir yaş sınırı yoktur. Fakat ideal yaşı soracak olursanız 45’li yaşlardan itibaren yüzdeki yaşlanma derecesine göre yüz germe girişimi yapılabilir.Yüz gençleştirme ameliyatları için en uygun yaş 50’li yaşlardır.Tabi şöylede bir durum var yüz germe operasyonu yaptırmak için iyice yaşlanmamayı beklememelisiniz. Yüz germe operasyonları kişinin kendisine yapacağı en güzel yatırımlardan biridir. O yüzden yüzünüzün ihtiyacına göre ne kadar erken dönemde yüz germe işlemi yapılırsa o kadar uzun süre genç ve dinamik bir yüzün keyfini sürebilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.

blank

Merhaba Leyla Hanım, 28 yaşındayım ancak yüzümün yaşımı göstermediğini düşünüyorum. Daha önce başka bir doktora danıştığımda bana yüz gerdirme işlemi için 30 yaş sınırı olduğunu söyledi. Sizin bu konudaki fikrinizi rica edebilir miyim? Yüz Gerdirme Ameliyatlarında Yaş Sınırı Var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, yüz gerdirme ameliyatı en popüler cerrahi işlemlerden biridir. Yaşlanma belirtilerini azaltan bir yüz germe ameliyatı, bazı yüz gençleştirme prosedürlerinin bir parçasıdır. Yüz gerdirme ameliyatı tüm yüze yada bölgesel olarak üst yüz , orta yüz ve alt yüz germe olarak yapılabilir ve hangi bölgede problem varsa o bölge hedeflenir. Yüz gerdirme işlemi için genel olarak 30 yaş sonrası uygun olduğu düşünülür ancak yüzünüz, ameliyat için uygun bir aday olup olmadığınızı belirleyen en önemli faktördür. Öncelikle sizin için en uygun tedavinin belirlenmesi için konsültasyon yapılması gerektiğini söylemek isterim. Yüz gerdirme ameliyatından önce yapılabilecek bir kaç teknik te aynı etkiyi gösterebilir. Özellikle genç yaşta yüz gerdirmek isteyen hastalara ameliyatsız işlemleri daha çok öneriyorum. Anlattığınız durum ve yaşınıza istinaden şimdilik söyleyebileceğim, klasik yüz gerdirme işleminden daha yeni bir teknik olan endoskopik yüz germe de uygulanabilir. Bu teknik daha çok genç hastalara uyguladığımız bir yüz germe ameliyatıdır. Dediğim gibi yaşınızdan ziyade muayene sırasında belirleyeceğimiz tekniklerle tabii ki yüz gerdirme işlemi sizin için de uygundur. Sizi daha yakından tanımak ve ihtiyacınız olan tedavinizi belirlemek için, dilediğiniz zaman kliniğimizde görmekten mutlu oluruz. Sevgiler.

blank

Meraba Leyla Hanım, yüzümdeki hafif ince kırışıklıklar için yüz gerdirme yaptırmak istiyorum. 47 yaşındayım. Acaba yüz gerdirme için uygun aday mıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, yüz gerdirme operasyonlarını genel olarak genetik miras olarak alınan yüz kırışması yaşayan kişilere, sigara alkol kullanımından dolayı cilt deformasyonu bulunan kişilere ve yerçekimi ve yaş faktörü ile ciltte kırışmalar yaşayan kişilere uyguluyoruz. Kişinin yaşına göre ve cildin durumuna göre uygulayacağımız yüz gerdirme operasyonu da değişiklik gösterebiliyor. 25 yaşını tamamlamış herkese rahatlıkla uygulanan yöntem olan yüz germe operasyonlarında birkaç farklı teknik uygulanıyor. Medikal ipler kullanılarak yapılan işlemler daha çok yüzünde fazla kırışıklık bulunmayan, ağırlaşmamış ciltlerde kullanılıyor. Medikal ipler de yüzün kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor. Cildin ağır olması durumuzda daha kalın iplerle baş bölgesine sabitlenen ipler üzerinde bulunan küçük şemsiye çıtasına benzer yapıyla yüze gerginlik veriyor. Aynı şekilde yüzde daha az kırışıklık olma durumunda kullanılan ipler daha ince olabiliyor. İnce medikal iplerde de yine kalın iplerdeki gibi şemsiye çıtası şeklinde küçük çentikler bulunuyor ve bu çentikler sayesinde gerilen orta yüz, kaş, çene hattı ve gözler yüze dinamik bir efekt veriyor. Özetle yüz gerdirme operasyonu için uygun yaştasınız diyebiliyoruz. Tabii ki tam değerlendirme için kliniğimde ön muayene ile detaylı olarak inceleyip hangi yöntemin sizin için daha uygun olacağını söyleyebilirim. Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, ben 28 yaşındayım ve yüzümde gözle görülür bir şekilde sarkmalar meydana gelmeye başladı. Bu sarkmalar yüzünden özgüvenimi kaybettim ve insan içine çıkmaya çekiniyorum. Yüz gerdirme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum ancak yüz gerdirme ameliyatında yaş sınırı var mıdır ? 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, çoğu estetik operasyonlar için yaş sınırı 18’dir. Sağlıklı her birey ihtiyaçları doğrultusunda bu ameliyatı yaptırabilir. Genel kanı doğrultusunda yüz germe genellikle 45’li yaşlardan sonra yapıldığı görülse de daha erken yaşlarda da nadiren de olsa bu işlem gerçekleştirilmektedir. Genetik faktörler veya strese bağlı olarak daha erken yaşlarda da meydana gelen sarkıklıklar çoğu bireyi olumsuz etkilemektedir. Erken yaşta kırışıklıklarım ve sarkmalarım var diye olumsuz bir düşünceye girilmemelidir. Her yaşta görülebilen bu kırışıklıklar daha minimal tedaviler ile gözle görülebilir bir şekilde düzeltilerek, kişi normal yaşamına özgüvenli bir şekilde devam edebilmektedir. 20-30 yaşlarında bu operasyondan ziyade dolgu, botoks, thermage, fraxel yada ip askı gibi uygulamalar da etkin olarak faydalı olur. Yüz germe sonrası zamanla yer çekiminin etkisi ile tekrar sarkmalar olacaktır. Sürekli yüz germe ameliyatı yapılması tavsiye edilmez, bu nedenle belirli bir yaş sonrası yüz germe ameliyatı tavsiye edilir. Daha çok 50li yaşlarında da yüz germe ameliyatı olunmasını tavsiye ediyorum. Genç yaşta yüz germe ameliyatı olmak isteyen birçok hastam var ve çoğunluğu yetişkinlik dönemine geçerken oluşan kırışıklıklardan rahatsız olduğu için yüz germe ameliyatını tercih etmektedir. Bizim önceliğimiz hastanın şikayetlerini dinleyip buna bağlı olarak uygun çözümü sunmaktır. Sağlıkla kalın,

blank

İyi günler hocam, size Arabistandan yazıyorum. Benim yüzümde çok fazla kırışıklık var. Bu kırışıklıkların buradaki aşırı sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. 38 yaşındayım ve yüz gerdirme ameliyatı olmak istiyorum. Yüz gerdirme ameliyatında yaş sınırlaması var mı? Beni bilgilendirirseniz sevinirim çünkü ona göre işyeri iznimi ayarlayıp uçak biletimi alacağım. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, doğumsal faktörlere bağlı olarak genetik mirasımızda var olan kodlamaların yanı sıra güneş ışığının yakıcı ve yerçekiminin olumsuz etkisiyle beraber yüzde kırışıklıklar ve sarkmalar oluşabilmekte. Yüz kırışıklığının ve düşüklüğünde birçok medikal uygulama yapılabilmektedir. Botoks, yağ dolgusu, thermage gibi uygulamalar yüzdeki kırışıklıkları azaltmaya yönelik uygulamalardır ancak medikal uygulamaların hiçbiri estetik operasyon etkisinde ve kalıcılığında olmamaktadır. Bu işlemler yüz germe operasyonuyla kombine olarak uygulandığında çok daha fazla etki etmektedir. Yüz çizgilerinden, yüz sarkıklığından ve düşüklüğünden kurtulmanın en kesin çözümü ise yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatında sanılanın aksine herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Yüz germe operasyonunda yaşın 35 ya da 55 olması fark etmemektedir. Kısacası operasyon için 10 ya da 20 yıl beklemenize gerek yoktur. Cilt esnekliğini kaybetmemiş, sağlık problemi olmayan yüz ve boyun bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşan hastalar için ideal bir operasyondur. Estetik plastik cerrahide önemli olan nokta yüz germe ameliyatında yüzün estetik bakımdan oldukça doğal görünmesidir. Kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren kırışıklık ve yüz sarkmasını izlerinin silinmesini sağlayan yüz germe ameliyatı, sarkık ve kırışık yüz yapısından mustarip her birey için uygundur.

blank

Sayın Doktor Hanım, benim kızım 22 yaşında fakat yüz germe ameliyatı olmak istiyor. Ergenlik sonrası yanakları falan bi anda bıraktı çok rahatsız arkadaşlarının dalga geçtiğinden yakınıyor. Ben erken dedim ama en iyisi işin ehline sormak yüz gerdirme ameliyatında yaş sınırı var mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 5, 2020

Merhaba, günümüzde yüz germenin sadece yaş almış hastalara değil hatta genç kişilere yapıldığında çok daha etkili ve uzun ömürlü olduğunu belirtmeliyim. Herhangi bir yaş sınırı olmamakla beraber 18 yaşını tamamlamış ve yüzünde sarkma problemine sahip her kişi yüz gerdirme ameliyatı yaptırabilir. Yüz germe operasyonları kişinin yüzünüzün ihtiyacına göre ne kadar erken dönemde yapılırsa o kadar uzun süre gençliğini ve dinamikliğini koruyacaktır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar