Yüz Gerdirme Ameliyatlarında Yaş Sınırı Var mı?

1.39K görüntülenmeYüz Germe
0
1 Yorum

Leyla hanım merhaba benim annem yüz germe ameliyatı olmak istiyor. Ama bana göre yaşı daha genç ameliyat olmak için. 40 lı yaşlarının başında yüz germe ameliyatı için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba; Yüz germe ameliyatları genel sağlık durumu iyi olan herkese yapılabilir yani bir yaş sınırı yoktur. Fakat ideal yaşı soracak olursanız 45’li yaşlardan itibaren yüzdeki yaşlanma derecesine göre yüz germe girişimi yapılabilir.Yüz gençleştirme ameliyatları için en uygun yaş 50’li yaşlardır.Tabi şöylede bir durum var yüz germe operasyonu yaptırmak için iyice yaşlanmamayı beklememelisiniz. Yüz germe operasyonları kişinin kendisine yapacağı en güzel yatırımlardan biridir. O yüzden yüzünüzün ihtiyacına göre ne kadar erken dönemde yüz germe işlemi yapılırsa o kadar uzun süre genç ve dinamik bir yüzün keyfini sürebilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, 34 yaşındayım. Yüzümde deri sarkmaları var. Bizim ailede bu genetik. Bunun çözümü nedir? Ameliyat olmak istiyorum ama yüz gerdirme ameliyatlarında yaş sınırı var mı bilmiyorum. Öneriniz ne olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşı çok ileri olmayan hastalarımda benim tercihim ilk olarak medikal estetik yöntemlerini kullanarak tedaviyi gerçekleştirmekten yana. Ama kesin bir bilgi verebilmem ve size özel bir öneride bulunmam için sizi muayene etmem şart. Bazen yaş genç olsa da sarkmaların derecesi çok ileri olabiliyor. Bunu tespit etmek tedavi yöntemini belirlemede kritik. Söylediğim gibi öncelikle medikal yöntemlerin uygunluğu için bakarız, eğer ameliyat gerekli gelirse de ameliyat olabilirsiniz. Yüz germe ameliyatında yaş sınırı olmaz. Genel sağlık durumunuz uygunsa ameliyat olmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

0

Merhaba hocam, henüz 30 yaşındayım ancak yüzümde yaşıma göre çok fazla sarkma var. Cerrahi operasyon olmayı düşünüyorum. Acaba yüz gerdirme ameliyatlarında yaş sınırı var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz germe ameliyatında herhangi bir yaş sınırı bulunmaz. Yalnızca biz daha çok genellikle 50’li yaşlarda olan hastalarımıza bu operasyonu uygulamayı tercih ediyoruz. Sizin gibi yaşı henüz genç olan hastalarımızda öncelikli olarak medikal işlemler uyguluyoruz. Medikal işlemlerin yetmediği zamanlarda yüz germe ameliyatına ihtiyaç duyuyoruz. O nedenle kısa zaman içinde muayene olduğunuz takdirde sizin için en doğru tedavi planlamasını yapabiliriz. Sevgiler.

0

Hocam merhaba, 35 yaşındayım ve henüz erken olmasına rağmen oldukça solgun ve yaşlı görünüyorum. Daha genç görünmek ve cildimdeki sarkmalardan kurtulmak için yüz gerdirme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ancak kafamda bazı soru işaretleri var. Acaba yüz gerdirme ameliyatı için belli bir yaş sınırı var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz gerdirme operasyonu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır ancak daha çok 50 yaşını aşmış hastalarımız için tercih ettiğimiz bir gençleştirme yöntemidir. Zaman zaman 40’lı yaşlardaki hastalarımıza da uygulayabiliyoruz. Fakat yüzünüzdeki ve boynunuzdaki sarkmaların derecesine göre sizin yaşınızdaki bir hastaya da uygulanması mümkün. Bunun için yüz gerdirme işlemi öncesinde mutlaka kapsamlı bir şekilde muayene edilmeniz gerekir. Muayene sonucuna göre sizin için en uygun tedavi yöntemini birlikte belirleyebiliriz.

0

Leyla Hocam merhaba, 28 yaşındayım. Yanaklarımda sarkmalar var. Çok yaşlı görünüyorum bu yüzden. Yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Ama yaşım bunun için uygun mu emin değilim. Yüz gerdirme ameliyatlarında yaş sınırı var mı? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz gerdirme ameliyatlarında yaş sınırı bulunmamakta. Ancak biz genç hastalarımızda daha çok medikal estetik yöntemlerini öncelikli olarak tercih ederiz. Tabii hangi işlemin uygulanacağı ya da ameliyata gerek olup olmadığını muayene ile belirlememiz en doğru karardır. Yüzdeki sarkmaların boyutu ve derecesi karar vermede oldukça önemli. Muayenenizi yapalım. Medikal işlemlerin etkili olamayacağı bir boyuttaysa sarkmalar ve genel sağlık durumunuzla ilgili de bir problem yoksa yaşınız uygundur, ameliyat olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam selam, yaşım aslında çok genç ama yüzümün yaşıma göre çok sarktığını düşünüyorum. Sanki yanaklarım safi deri kalmış şekilde aşağı çekiliyor. İnanın artık özgüvenimi kaybetmeye başladım ve bu konuda ciddi yardıma ihtiyacım var. Yüz germe ameliyatları sadece ileri yaştaki kişilere mi yapıyorsunuz? Yüz gerdirme ameliyatlarında yaş sınırı var mı? Lütfen bana yardımcı olun. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz gerdirme ameliyatlarında yaş sınırı yoktur. Sarkmalar genellikle yaşın ilerlemesine bağlı yer çekimi etkisi ile yaşandığı için daha çok ileri yaşlarda bu operasyonlara ihtiyaç duyuluyor. Ancak yaşı genç olan bazı hastalarımızda da yüz germe ameliyatlarına gereksinim duyabiliyoruz. Tabii ki özellikle genç yaşlar için öncelikle medikal yüz germe uygulamaları ilk tercihimiz oluyor. Bu yöntemler ile halledemeyeceğimiz durumlarda genç hastalarımıza da yüz germe ameliyatı yapıyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar