Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

1.47K görüntülenmeYüz Germe
0
1 Yorum

Leyla hanım merhaba ben yurtdışında yaşıyorum. 52 yaşındayım Türkiye ye ailemin yanına geleceğim. Aynı zamanda yüz germe operasyonunu da geldiğimde olmak istiyorum.Yaklaşık 5 ay kadar Türkiye de kalmayı planlıyorum. Yüz germe ameliyatında iyileşme süreci ne kadar zaman alır? Bu konuyu cevaplarsanız çok mutlu olurum. İyi çalışmalar teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Yüz germe ameliyatları çok ağrılı işlemler değildir. Hasta operasyon sonrasında hekiminin tavsiyelerine uyar ise eğer iyileşme sürecini oldukça konforlu şekilde tamamlayabilir. Hastalar operasyon sonrasında hafif dereceli ağrı duyabilir, genelde bize gelen hastalarımız ağrıdan ziyade gerginlik ve yanma hissi duyduklarını belirtmektedir. Fakat bu his ameliyat sonrası birkaç gün içinde geçmektedir. Zaten hekiminizin vereceği ağrı kesiciler ile bu süreyi rahat geçirebilirsiniz. Hastayı en çok operasyon sonrasında ki şişlik ve morluklar rahatsız etmektedir. Fakat bu komplikasyonlar yüz germe işlemi sonrasında çok normaldir.Bu durumda ortalama 7 ila 10 gün içerisinde geçmektedir. Ameliyat sonrasında hastanın 1 gece hastanede kalması gerekecektir. Dikişler yaklaşık bir hafta sonra alınır. Dikiş alındıktan sonrada normalleşme süreci başlar.Operasyon sonrasında hareket oldukça önemlidir. Kişi ameliyat sonrasında hafif egzersizler ve yürüyüşe başlayabilir. Böylece hasta kendisini daha dinç hissedecek ve iyileşme süreci hızlanacaktır.Tüm yüz ameliyatlarında olduğu gibi hastanın direk gelen güneş ışınlarında 3 ay kendisini korumalıdır.Hastanın ameliyattan beklentisi yani yüzün son şeklini alması kişinin cilt kalınlığına ve yapılan işlemlere bağlı olarak ortalama 3 ayı bulacaktır.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 66 yaşındayım. Yüzümdeki sarkmalardan çok rahatsız olduğum için yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Yüz germe ameliyatı iyileşme süreci ile ilgili bilgi alabilir miyim sizden? Çok meşakkatli bir süreç mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz germe ameliyatlarında gelişmiş teknolojili cihazları kullanarak işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu da şu anlama geliyor ki hem ameliyat hem de ameliyat sonrası iyileşme süreci hastalarımız için olabileceğin en konforlu şekliyle gerçekleşiyor. Yüz germe ameliyatı olduktan sonra, hastanede kalış süreniz doktorunuzun yaptığı muayene neticesinde 1 ya da 2 gün olur genellikle. Ameliyat sonrası yüzünüzde hafif oranda şişlikler meydana gelir ancak bu olağan bir durum, endişelenmenize gerek yoktur. 48- 72 saat arasında bu şişlikler yavaş yavaş inecektir. Ödem ise her geçen gün biraz daha azalır. Yüz germe ameliyatı sonrası günlük hayata dönme süresi kişiden kişiye değişebilmekle birlikte ortalama 7 ila 10 gün arasında olur. Muayene için gelebilirseniz sarkmaların oranına da bakalım. Tabi en net bilgiyi ancak muayene sonrası size aktarıyor olabilirim. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl geçiyor? Çok zorlu bir dönem olur mu? Ona göre yaptıracağım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yüz germe ameliyatı genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Operasyon sonrasında iki gün hastanede kalmanız gerekir. Bir müddet boyunca tedavi bölgesinde ödem, şişlik ve morarma gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Bunlar oldukça olağan ve geçici komplikasyonlardır. Ödemi daha kısa sürede atabilmek için düzenli buz kompres uygulaması yapılabilir. Genellikle bir hafta on gün içerisinde, en geç iki hafta içerisinde günlük yaşamınıza dönmeniz mümkündür. Sevgiler.

0

Leyla Hanım iyi günler, yüzümdeki ve özellikle boynumdaki sarkıklıklardan çok şikayetçiyim. Aynaya bakınca kendimi hiç beğenmiyorum ve daha gergin bir yüze kavuşmak istiyorum. Yüz germe uygulamalarını araştırdım, aralarında en aklıma yatan daha uzun süreli olması nedeniyle yüz germe ameliyatı oldu. Ancak yüz germe ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci hakkında bilgim hala eksik. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba iyi günler, yüz germe ameliyatı anesteziye ihtiyaç duyulan cerrahi bir uygulama olması nedeniyle ameliyatsız işlemlere göre iyileşme süreci daha uzundur. Genellikle 2 ila 4 saat arasında süren operasyon sonrası 1 veya 2 gün hastanede kalmanız gerekebilir. İyileşme süreci hastadan hastaya farklılık gösterir. Genellikle yüz germe ameliyatından sonra tedavi bölgesinde ödem ve morarma gibi komplikasyonların görülme olasılığı yüksektir. Bu komplikasyonları en aza indirmek ve hafifletmek için düzenli buz uygulaması yapılmasını öneriyoruz. Ameliyat sonrasındaki ilk zamanlarda baş yukarıda olacak biçimde uyumak iyileşme sürecine katkı sağlar. Ayrıca ameliyattan sonraki ilk iki gün vücut su ile temas etmemelidir. Uzun süre aşırı sıcak ortamlardan kaçınmalı, yoğun güneş ışığına maruz kalmamalısınız. Eğer çalışıyorsanız 2. haftadan itibaren iş yaşamınıza ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Doktorun tavsiyelerine uymak iyileşme sürecini daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Daha önce örümcek ağı ile yüz germe işlemi yaptırdım. Etkili de oldu ancak 6 ay içinde eskiye döndü. Ancak ben daha gergin bir yüz istiyorum. Tek endişem Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle ağızdan ağıza çok yayılan ancak doğru olmayan bir bilgiye değinmek istiyorum. Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzdeki şişliklerin uzun bir süre inmeyeceği ve ciddi morluklar oluşacağı gibi söylentiler dolaşıyor. Bu bilgi kesinlikle doğru değil. Biz yüz germe ameliyatlarında teknolojik açıdan son derece gelişmiş yöntemler kullanıyoruz. İyileşme sürecine gelince, ameliyat sonrası 1 veya 2 gün hastanede kalmanız gerekli. Yüzünüzde elbette şişlikler olacak ancak bu şişlikler 48- 72 saat arasında kayboluyor, ödem de yavaş yavaş iniyor. Ortalama 1 hafta – 10 gün sonra da günlük hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Endişe etmenize gerek yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, ben yüzümdeki sarkmalardan dolayı yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Ancak operasyon sonrası sosyal hayatıma hızlı bir şekilde dönüş yapmalıyım. Yüz germe ameliyatı sonrasında iyileşmenin uzun sürebileceğini duydum, bu da beni endişeye düşürdü. Rica etsem yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Toplum arasında yüz germe ameliyatlarından sonra uzun süre şişliklerin inmeyeceği, büyük morluklar oluşacağı gibi yanlış bilgiler var. Ancak bunların hiçbiri doğru değil. Uygulama teknolojileri artık oldukça gelişti. Tam yüz germe ameliyatı sonrasında 1 ya da 2 gün hastanede kalmanız gerekiyor. Ameliyat sonrası yüzünüzde oluşan şişlikler oluştuysa 48- 72 saat arasında bu şişlikler ve varsa ödem yavaş yavaş ortadan kayboluyor. Sosyal hayatınıza dönüş süreniz ise ortalama 1 hafta ila 10 gün sürüyor. Bu da oldukça kısa bir iyileşme süresi anlamına geliyor. Endişe duymadan operasyon olabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı