Yüz Germe

Yüz Germe ile Yıllara Meydan Okuyun

yüz germe

Yüz germe estetiği ile genç ve güzel göründüğünüz yıllara dönebilirsiniz!

Yüz germe estetiği son yılların en popüler uygulamalarından birisidir. Hastanın cildindeki kırışıklıklara, sarkmaya ve sarkma derecesine göre farklı yüz germe işlemleri önerilebilir. Gelişen teknoloji ile birlikte her derecedeki yüz sarkması günümüzde tedavi edilebiliyor. Kişinin yüzü yaşını ilk yansıtan bölgedir. Bazı kişilerde görülen aşırı sarkma ve yoğun kırışık görünümü hastaların olduğundan daha yaşlı, yorgun ve bakımsız görünmesine neden olur. Eğer yüzünüzdeki kırışıklar sizi mutsuz ediyorsa, yüzünüzü gerdirerek daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

yüz germe Size en uygun yüz germe işlemiyle yaşlılık izlerini yüzünüzden silin!

Yüz germe estetiği cerrahi olarak yapılan, kalıcı olarak yüzünde gençlik etkisi görmek isteyen herkes için uygundur. Cildinizdeki kırışıklar arttıysa, çenenin iki tarafında da sarkmalar gözle görülür bir biçimde ise sizin için yüz germe ameliyatı zamanı gelmiş demektir. Bazen hastaların aklına donuk ve doğal olmayan, mimiksiz yüz ifadeleri geliyor. Doğru ve uzman bir hekime yüz germe ameliyatı yaptırdığınızda tamamen mimikler ile uyumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Ameliyat kişinin yüzündeki yaşlılık izlerine göre şekillenir. Eğer sadece yüzünüzün alt kısmında sarkma varsa alt yüz germe yapılır. Yüzünde genel olarak sarkma görülen kişilere tam yüz germe önerilir.

Tam yüz germe estetiğini, dilerseniz boyun ve gıdı germe ameliyatı ile birleştirerek vücudunuzda etkili bir gençlik etkisi yaratabilirsiniz. Yüz germe estetiğinde kesi izleri ameliyat sonrasında görünmez. Kesi izleri saç içine veya ağız içine gizlenir.

Orta yüz germe, yüzün ortasının yani yanakların bulunduğu bölgeyi yukarı doğru kaldırarak gerilmesini sağlar. Yüzün ilk olarak sarkan ve en çok kırışan bölgesi orta bölgedir. Bu nedenle orta yüzün bir anda daha genç görünmesine yardımcı olur. Ameliyattan sonra yüz dolgusu yaptırarak yüz hatlarınızın daha dolgun görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Mini yüz germe, işleminde yüzün sarkan ve kırışan bölgelerine minimal dokunuşlar yapılarak daha doğal bir görüntü sağlanır. Mini yüz germe işleminde fazla cilt dokusu kesilmez, sadece sarkan bölgeler gerilerek cildin dinamik görünmesi sağlanır. Yüzünde hafif ve orta dereceli sarkma olan kişiler için mini face lift uygundur.

Face lift -Tam yüz germe 

Face lift estetiği tam yüz germe ameliyatı olarak adlandırılır ve cildin gerilerek yüzün gençleşmesini sağlar. Orta yaşın üzerindeki kişiler ve cildinde ileri derecede sarkma olan kişiler için face lift uygundur. Face lift estetiğinde yüz kenarlarında veya çene altında minik kesiler oluşturulur. Bu kesilerden içeri girilerek yüz kaslarının üzerindeki kılıf ve yağ dokusu yukarı doğru çekilir. Gerdirme işleminden sonra yüz üzerindeki deri fazlalıklar da kesilerek atılır. Böylece cildin daha genç ve gergin görünmesi sağlanır. Face lift estetiği yüzün kişiye göre 10-15 yıl daha genç görünmesini sağlar. Mini face lift ise yüzünde aşırı dereceli sarkma olmayan kişiler için uygundur. Mini face lift estetiğinde cilt dokusu yukarı doğru kaldırılır fakat sarkan doku kesilmez. Sadece lifting etkisi yaratılır. Face lift estetiğinden sonra yanak bölgesinde düzleşme görülebilir. Bu nedenle face lift estetiğinden sonra yanak bölgelerine kendi yağınız kullanılarak dolgun görünüm sağlanabilir.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe teknikleri iyileşme sürecini minimum yaşamak, hızlı bir etki almak isteyen kişiler için uygundur. Günümüzde ameliyatsız germe teknikleri cihaz teknolojileri sayesinde oldukça ilerlemiştir. Ameliyatsız gençlik uygulamaları ile oldukça etkili ve hızlı bir sonuç alabilirsiniz. Size en uygun ameliyatsız yüz germe işlemleri için cildinizdeki sarkmanın derecesini ve taleplerinizi değerlendirmek gerekiyor.

yüz germe

 • Dolgu Uygulamaları

Yaşlanmanın etkisi ile birlikte ciltteki kolajen doku azalır, yağ dokuları erimeye başlar. Cildinizi genç tutan yağ dokuları azaldıkça yüzünüzde çökmeler gözlenir. Yanaklarınız eskisi kadar dolgun görünmez, göz altında koyu halkalar belirginleşir. Yaşlılık etkisi olarak görülen bu sonuçlar dolgu uygulamaları ile ortadan kaldırmak mümkün.

 • Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki çukur olan bölgeyi doldurmak amacıyla yapılır. Hyalüronik asit dolgusu diğer dolgulardan farklı olarak kemik üzerine uygulanır. Göz altı morluklarını ve göz altı torbasını yok eden bu dolgunun etkisi kişiden kişiye değişmekle beraber yaklaşık 1-1,5 yıl sürer.
 • Yanak dolgusu yaşlanmanın etkisiyle çöken veya genetik olarak zaten çökük olan yanak bölgesi, dolgu ile doldurarak cilde genç ve gergin bir görüntü kazandırılır. Yanak dolgusu ile 15 dakika içinde daha yuvarlak ve dolgun bir yüze kavuşabilirsiniz.
 • Botox Botoks işlemi derin ve orta dereceli kırışıkların devamlılığını durdurmak bugüne kadar gelmiş kırışıklıkları ortadan kaldırmak için yapılır. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları içinde botoks, en yaygın olarak uygulanan işlemdir. Botox iğnelerinin içeriği aslında proteindir. Clostridium botulinum bakterisinden elde edilen bu protein kasların gevşemesini sağlar. Botox uygulaması alın bölgesine, kaş arasına, dudak kenarlarına, göz çevresine ve boyun bölgesine uygulanabilir. Ameliyatsız yüz gerdirme yaptıracak kişilerin aklına ilk olarak botoks geliyor. Botoks uygulaması 15 dakikada tamamlanır ve etkisini 4 – 6 ay boyunca yüzünüzde görebilirsiniz. Botoks tekrar tekrar yaptırabilir.
 • Thermage ile Tek Seansta Gençlik Thermage ile cildinizde anında lifting etkisi görebilirsiniz. Ameliyatsız yüz germe işlemi yaptırmak isteyenler Thermage uygulaması ile etkili bir sonuç alabilir. Thermage ile cildin en alt katmanına gönderilen radyo frekans dalgaları cildin yeniden yapılanması sağlanırken cilt altı kolajeni uyararak harekete geçiren bu yöntem zaman içinde kendi kolajen üretimini hızlandırmak da oldukça faydalıdır. Thermage uygulaması cildin yukarı doğru kaldırılmasını sağlar, gıdıyı toparlar ve ciltteki kırışıkları azaltır. Thermage uygulamasından sonra kolajen üretimi tekrar hızlandığı için cildin yeniden yapılandığını gözle göreceksiniz. Thermage işleminin en etkili sonucunu 3 ay sonra görebilirsiniz.
 • Ulthera Uygulaması ile Yüz Germe Ulthera cildin yukarı doğru kaldırılmasını sağlar. Tamamen ağrısız, acısız ve kesisiz olarak gerçekleşen bu işlem hastaların daha genç ve taze görünmesini sağlar. Ultherapy, deep sea teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji cildin altında sıcak noktalar yaratır, böylece cilt kendi kendini onarma sürecine başlar. Yeni kolajen dokusu üretmeye başlayan cilt daha sıkı ve daha genç görünmeye başlar. Ulthera seansının etkisini 3 ayın sonrasında görebilirsiniz. Ulthera uygulaması ortalama 30 dakika sürer. Ameliyatsız yüz gerdirmek isteyenler için Ulthera harika bir alternatiftir.
 • İple yüz germe Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında en hızlı sonucu iple yüz germe estetiği ile de alabilirsiniz. İple askı yöntemi ciltte sarkma olan bölgelere uygulanır. İple kaş kaldırma, iple yüz askı, iple yanak kaldırma gibi uygulamalar yüzün daha gergin görünmesini sağlar. İple askı işleminden sonra yüzde herhangi bir iz kalmaz. Minik kesilerden içeri girilerek sarkan dokular iplerle yukarı doğru kaldırılır. İple yüz kaldırmada kullanılan medikal ipler mimiklerle uyumlu olduğu için ciltte donuk ve doğal olmayan bir görüntü yaratmaz. İple yüz gerdirme 30 lu yaşlardan itibaren önerilir.

Benzer Yazılar

Yüz Germe ile Yıllara Meydan Okuyun” İçin 2 Soru Soruldu

 1. Nida dedi ki:

  Thwrmage yada ulthera uygulamalarının fiyatını öğrenebilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.