Boyun bölgesinde başlayan yaşlılık izlerini silmeye hazır mısınız?

Boyun ve Gıdı estetiği ile daha sıkı ve genç bir görünüm kazanın.

Boyun gıdı estetiği uzman doktorun yönlendirmesi üzerine aynı zamanda kişinin yaşı da göz önünde bulundurularak vaser liposuction ile yada germe işlemi ile gerçekleştirilir. Bu kararı vermede hastanın yağ oranı ve cilt elastikiyeti çok önemlidir.

Boyun ve Gıdı Estetiği Nedir?

Sıkı ve genç görünen bir yüz yapısı kadınların en çok hayalini kurduğu görünümlerden biridir. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi birleşince boyun ve gıdı gibi yumuşak deri gevşemeye ve sarkmaya başlar. Her ne kadar bakımlı olsanız veya kozmetik kremler kullansanız da bu sarkmanın önüne geçemeyebilirsiniz. Sadece yaş faktörü değil, genetik faktör ve sık sık kilo alıp vermek de boyun ve gıdı sarkmasına yol açar. Boyun ve gıdı bölgesinde görülen sarkma ve gevşeme, yüz şeklinin bozulmasına neden olur. Yaş alınmasıyla birlikte deformasyonlar artmaktadır. Günümüz teknolojisi ile birleşen boyun ve gıdı operasyonları sayesinde artık bu görünümle yaşamak zorunda değilsiniz. Boyun ve gıdı estetiğinde fazla yağ ve deri alınarak sarkma ve gevşekliğin giderilmesi sağlanır.

ÇOK SORULAN SORULAR

Vücudumuzda ince deri ile kaplı olan bölgeler ilk olarak kırışan ve sarkan bölgelerin başında gelir. Hassas ve ince olan cilt derisi sarkmaya yatkındır. Vücutta yer çekiminin etkisiyle sarkan yerlerden bazıları, memeler, göz kapakları, yüz derisi, boyun ve gıdıdır. Boyun ve gıdı bölgesinde görülen sarkmanın sebebi genetik faktörler olabileceği gibi aşırı kilo alıp vermek de boyun ve gıdı bölgesinde sarkmaya sebep olur.

Boyun ve gıdı bölgesine Liposuction yapılırken oldukça ince olan kanüller kullanılır. Bu kanüllerle boyun ve gıdı bölgesindeki yağın dışarı çekimi yapılır. Dışarı atılan yağ sayesinde boyun ve gıdı bölgeniz daha ince görünür.

Boyun ve gıdı bölgesine Liposuction uygulaması ortalama olarak 1 saat sürer. Lokal anestezi altında gerçekleşen bu işlemden hemen sonra korse giyilerek derinin vücuda yapışması ve doğal bir iyileşme süresi yaşanması amaçlanır. Liposuction sonrası iyileşme süreci oldukça hızlı olarak ilerler. Liposuction’dan 2-3 gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Gıdı, çene altındaki dolgunluğa verilen isimdir. Gıdı ile ilgili bilinen yanlış bilgiler arasında, gıda ve kilo ilişkisi vardır. Genellikle kilolu olan insanların gıdılarının olduğu düşünülse de zayıf kişilerde de gıdı görünebilir. Aynı şekilde boyun bölgesinin de kilolu olmakla ilgisi yoktur. Boyun bölgesinde yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle deformasyonlar görülebilir. Bütün bu estetik dışı boyun ve gıdı görünümleri boyun ve gıdı germe estetiği ile ortadan kaldırılır. Yaş faktörü ile birlikte vücuttaki kolajen dokusu azalır bu da cildin elastikiyetini azaltır. Cilt kendini toparlayamadığı için gıdı ve boyun bölgesinde sarkma kaçınılmaz olur.

Boyun ve gıdı germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir.

Boyun ve gıdı germe estetiği kişilerin kırışıklarını yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Orta yaşlı hastalarda gözle görülecek kadar bir gençleşme sağlanabilir. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmadığı için kimse ameliyat olduğunuzu anlamayacaktır.

Liposuction ile boyun ve gıdı ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Boyun bölgesinde biriken yağlar ince kanüller yardımıyla dışarı çekilir. Klasik yöntemlerle boyun ve gıdı bölgesinden kilo vermek oldukça zordur. Bu bölgeden incelmek isteyen kişiler için Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Boyun ve gıdı bölgesinden yağ çekimi yapmak için Laser Lipoliz ile Vaser Liposuction teknikleri tavsiye edilir. Bu teknikler sayesinde tek seferde daha çok yağ çekimi yapılabiliyor. Aynı zamanda Vaser uygulamasıyla yağlar önce eritiliyor daha sonra dışarı çekiliyor. Böylece hasta için daha rahat bir operasyon oluyor. Vaser Liposuction’da ciltteki sarkan görüntü ısının etkisiyle daha sıkı bir hale getirilir. Eğer hastanın ileri derecede sarkması varsa kulak arkasından girilen minik kesilerle boyun askısı yapılabilir. Askılama yöntemiyle cilt yukarı kaldırılır. İple boyun asma estetiği lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 30 dakika kadar sürer.

Hastanın cilt elastikiyeti güçlü değilse boyun germe estetiği önerilir. Boyun germe estetiği genel anestezi altında 2-3 saat arasında sürer. Bu ameliyattan sonra 5 gün boyunca bandajlı gezmeniz gerekecektir.

Thermage veya Monopolar radyofrekans sistemi alternatif boyun estetiği yöntemlerindendir. Ameliyat dışı olan bu iki yöntem de cildin derin tabakasına etki ederek daha sıkı ve genç bir görüntü elde etmenizi sağlar. Sarkan gıdı bölgesindeki kolajen lifleri ısıtılır. Böylece cilt kendi kendini toparlayarak gerilir ve daha sıkı bir forma girer. Uygulama ortalama 45 dakika kadar sürer. Bu işlemler kalıcı olmadığı için mutlaka 4 ayda bir tekrar yaptırmanız önerilir. Thermage veya Monopolar radyofrekans uygulaması yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Vshape teknolojisi ultrason kullanarak yağ hücrelerini parçalar. Böylece uygulama yapılan bölge daha ince görünür. Vshape yüz şekillendirme, boyun, çene kontürü ve gıdı bölgesinde kullanılabilir. Yoğun kilo ve yağ birikiminden dolayı gıdı bölgeniz iyice sarkmaya başladıysa ve yüz şekliniz günden güne gıdıyla birleşiyorsa en kısa sürede Vshape yaptırabilirsiniz.

Vshape uygulaması ortalama 20 dakika sürer. Genellikle Vshape’i dört seans olarak öneriyoruz. İki seansın sonunda daha sıkı ve genç görünen boyun bölgesine kavuşacaksınız. Dördüncü seansın sonunda çok daha etkili bir sonuç alacaksınız.

Ultherapy, boyun ve gıdı bölgesine uygulanan lifting işlemidir. Ultherapy, ameliyat değildir bu nedenle hızlıca günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ultrasound etkisi ile boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmaları toparlayan ve kaldıran bu teknoloji oldukça pratik bir şekilde uygulanır. Uygulama başlığının hassas ucu, cildin 4,5 mm-3 mm- 1,5 mm altına odaklanır. Burada kontrollu bir şekilde termal hasar bırakır. Kendini tamir etmeye başlayan cilt dokusu bu işlemin sonunda daha genç ve dinamik bir boyun ortaya çıkaracaktır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Boyun ve Gıdı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Boyun ve Gıdı Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

BOYUN VE GIDI ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Boyun ve Gıdı estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Boyun ve Gıdı Estetiği Soru ve Cevapları

Boyun ve Gıdı Estetiği” İçin 14 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, boyun bölgemde fazla yağlanma var çok rahatsız oluyorum acaba boyun bölgesine liposuction yapılır mı? şimdiden teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Evet, eğer hastada sadece yağ fazlalığı varsa deride aşırı bir sarkma meydana gelmedi ise sadece liposuction uygulaması yapılır. Genelde genç ve orta yaş hastaların tercih ettiği bir operasyondur. Liposuction ile çok ince kanüller yardımıyla girilerek boyun ve çene altında oluşan yağlar dışarı atılır. Operasyon sonrasında hasta korse kullanır böylece boyun bölgesinde bollaşan deri toparlama sağlar. Yaklaşık olarak 45 dk süren bu işlem sonucunda etkili ve güzel sonuçlar alınır. Ayrıca iyileşme süresi de daha kısa olacaktır.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, Boyun ve gıdı estetiğinden sonra tekrar sarkma olur mu? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, İple yapılan boyun ve gıdı estetiği iki sene boyunca etkili bir şekilde sıkı ve genç görünmenizi sağlar. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisiyle iki sene sonra sarkmalar tekrarlamaya başlayabilir. Boyun ve gıdı germe estetiği ihtiyaç durumunda tekrarlanabilir.Sevgiler.

 3. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar hocam benim boynumda çizgiler ve yaş ilerlemesiyle belirgin bir sarkma var. Yurtdışında yaşıyorum ameliyat olmak için Türkiyeyi tercih edeceğim.Merak ettiğim, boyun germe estetiğinden sonra ne zaman iyileşirim? bilgilendirin lütfen teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Boyun ve gıdı germe estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Bu nedenle hastanın bir gece hastanede kalması önerilir. Ertesi günü hastaneden çıkış yapabilirsiniz. 10 gün boyunca dikişlerinizin üzerinde bandajlar olacaktır. 10.gün sonunda bandajları çıkarabilir ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.Sevgiler.

 4. Misafir dedi ki:

  İyi günler Leyla hanım ben 28 yaşındayım ama gıdı bölgemde sarkma var.Genç yaşta görülen gıdı sarkmasının nedeni nedir? yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Boyun ve gıdı sarkması genetik faktörlerden dolayı görülebilir. Eğer hastanın ailesinde erken yaşta sarkma ve kırışıklık varsa, hastanın genç yaşta boyun ve gıdı estetiği yaptırması önerilir. Genetik faktörün yanı sıra, çok fazla güneş altında kalmak ve çok sık kilo alıp vermek de erken yaşta boyun ve gıdı sarkmasına neden olur. Sevgiler.

 5. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler,boyun ve gıdı estetiği fiyatı nedir? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Öncelikle ne tip bir boyun germe operasyonunun yapılacağı önemlidir. Burada fiyatı belirleyen operasyon ve çeşididir. Tam boyun germe ve liposuction yapılacaksa farklı olacaktır. Ayrıca bazı hastalar için ek uygulamalar yapılmaktadır. Bunlar da fiyatı etkileyen unsurlardır. Bazı hastalarımızda kombine ameliyatları tercih edebilmektedir. Yüz germe yada göz kapağı estetiği ile birlikte boyun germede kombinlenebilir. Bu nedenle fiyat bilgisi için mutlaka doktor muayenesi şarttır. Bu konuda bize ulaşarak fiyat alabilirsiniz.Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Selamlar hocam benim gıdı bölgem çok yağlı bu durum beni çok rahatsız ediyor.Gıdı bölgesinden yağ alımı yapılır mı? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Aşırı kilolu kişilerde gıdı bölgesinde yağlar birikebiliyor. Bu durumda gıdı germe ameliyatından önce bu bölgedeki yağlar liposuction ile alınır, daha sonra boyun germe estetiği yapılır. Böylece kişinin boynu ve gıdısı daha ince görünecektir. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam İple boyun germe estetiği güvenli midir, ipler kopar mı? bilgilendirirseniz sevinirim çok teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, İple boyun germe estetiği tamamen güvenlidir. Bu estetik ameliyatta kullanılan ipler, medikal amaçlı kullanılan ipler olduğu için kopma ihtimali çok düşüktür. İki sene boyunca kişilerde sıkı ve gergin bir ifade bırakır. Boynunuzdaki kırışıkları toparlar, sarkmayı kontrol altına alır.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir