Dolgu Uygulamaları, Dudak Dolgusu

Hyaluronik Asit Dolgusu

Hyaluronik Asit Dolgusu

Hyalüronik asit dolgusu, yüzde uygulanan tüm estetik dolgu işlemlerinde kullanılabilir. İnce dudaklar bazı kadınlar için rahatsız edici bir durumdur. Günümüz estetik algısında kalın dudak demek, çekicilik ve güzel bir yüz görünümü anlamına geliyor. Kişinin yüzünde ilk baktığımız yerlerden biri olan dudaklar, uyumlu ve bütün güzelliğin kilit noktalarından biridir. Dudakları ince olan kişiler dudaklarını ön plana çıkarmak için dudak kalemi ve rujlardan yardım alsalar da bu yöntem etkili ve kalıcı bir uygulama değildir. Daha kalın dudaklara ulaşmak isteyen kadınlar, Hyaluronik asit dolgusuyla doğal görünen dolgun ve çekici dudaklara kavuşabilir. Dudak kenarları belirsiz olan kişilerin kalın dudakları olsa dahi ön planda görülmez. Hyaluronik asit dolgusu sayesinde hem dudak çizgisi belirginleştirilir, hem de dolgun bir dudak görünümü yaratılır.

Hyaluronik asit dolgusu nedir?

Hyaluronik asit dolgusu, tamamen laboratuvar ortamında bakteriler aracılığıyla üretilir ve hayvansal protein içermeyen berrak jel görünümlü bir maddedir. Hacminin bin katı kadar su tutma özelliğine sahiptir. Teosyal dolgu maddesi içerisinde Hyaluronik asit bulundurur ve bu madde zaten insanda kıkırdak dokuda, kemik dokuda ve cildin diğer dokularında bulunan bir yapı maddesidir. Tamamen laboratuvar ortamında bakteriler aracılığıyla üretilir. Normal doğuma engel olmaz.
Dudağa hacim kazandırmak, dolgunlaştırmak, şekillendirmek ve dudak çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için gereksinim duyulur. Aynı zamanda bu dolgu maddesi dudak şekillendirip, kontur hattını belirginleştirir ve kırışıklıkları azaltır.

Hyaluronik Asit Dolgusu Kimler için uygun değildir?

Hamile veya emziren kadınlar, akne veya ağır cilt sorunları olanlarda Hyaluronik asit dolgularının yaratabileceği etkilere dair yeterince klinik çalışma bulunmaması nedeniyle kullanımı önerilmez.

Dudaklara hyaluronik asit dolgusu uygulaması nasıl yapılır?

Dudaklara hyaluronik asit uygulanmadan önce dudak çevresi kontrol edilmelidir. Dudak kenarları belirsiz olan kişiler için dolgudan önce botoks yapılabilir. Dudak çerçevesinde ki çizgiler ortaya çıkarıldıktan sonra dudak kası içine hyaluronik asit dolgusu uygulanır.

Dudak dolgusu yaptıracak olan hasta 40 yaşının üzerinde ise ağız köşelerine dikkat edilmelidir. İhtiyaç halinde botoks yapılarak buradaki çizgilenme ortadan kaldırılabilir. Dudak dolgusunda sonra düzenli olarak masaj yaparak dudaklarınıza daha doğal bir görüntü verebilirsiniz.
Dudak bölgesi vücudun en hassas noktalarından biri olduğu için dolgu sonrası dudaklarda kızarma ve ya morluk görülebilir. 7-10 gün içinde şişlik inecek ve doğal görünen dolguların keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

Hyaluronik Asit Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

En çok tercih edilen hyaluronik asit yapısında geçici dolgu uygulamaları vardır. Hyaluronik asit enjeksiyonunun tercih edilme sebebi; bu maddenin zaten cildimizde bulunması, cildin nemli ve gergin olmasını sağlamasıdır. Etki süresi ortalama 6-12 aydır. İkinci ve üçüncü uygulamalarda etki süresi uzar. İşlem sonrası kızarıklık, morluk ve ödem benzeri durumlar zaman zaman ortaya çıkabilir. Bunlar 2 ile 7 gün içerisinde ortadan kalkar.

Dolgu yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Dolgu yapılırken dikkat edilmesi gereken husus kişinin gerçekten dolguya ihtiyacı olup olmadığının anlaşılmasıdır. Dolgu miktarı ne kadar artarsa o kadar etki gösterir. Dolgu tam anlamıyla ihtiyaçları karşılamalı ve yüz orantısını bozmayacak düzeyde olmalıdır.

Benzer Yazılar

Hyaluronik Asit Dolgusu” İçin 12 Soru Soruldu

 1. Sibel dedi ki:

  Merhaba bende Lupus diye bi hastalık var ilaçlar kullaniyorum yüzüme hyaluronic dolgusu yaptırmak istiyorum mümkün mü?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, normalde yaptırabiliyor olmanız lazım ancak tavsiyem Lupus hastalığınızın tedavisini yapan doktorunuza sormanız.

 2. merve dedi ki:

  Hylüranik asit dudak dolgusunun fiyatını öğrenebilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, hyalüronik asit bütün dolguların içinde bulunur. Akışkanlık ve hyalüronik asitler arasındaki bağlara göre farklı isim ve fiyatlarda satılır. Dudak dolgusunda farklı markalar kullanıyoruz. Daha detaylı bilgi için 05424647433 ü arayabilirsiniz.

 3. Zehra dedi ki:

  İğnesiz Dudak dolgusu fiyatı alabilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kliniğimizde iğnesiz yapılan bir dolgu uygulaması bulunmamaktadır. Dilerseniz 546 889 55 24’nolu telefondan dudak dolgusu fiyatı alabilirsiniz.
   Sevgiler,

 4. Elle dedi ki:

  Hylüranik asit dudak dolusunun fiyat aralığı nedir acaba

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Gülçin dedi ki:

  Dudak dolgusunda hyaluronik asit Fiyatı nedir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Sara dedi ki:

  Dudak dolgusu asit hyaluronik le fiyatini ogrenmek osterdim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba mail ile bilgi verilmiştir.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.