Vaser Liposuction ile Klasik Liposuction'ın Farkı Nedir?

Liposuction en fazla merak edilen ve estetik cerrahide en çok talep edilen operasyonlardan birisidir. Liposuction'ın kelime anlamı ‘yağ çekme'dir. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu vücudumuzun her bölgesinde eşit yoğunlukta değildir. Hormonal ve genetik nedenlere bağlı olarak bu yoğunluklar değişebilmektedir. Normal ya da normalin üzerinde kilosu olan ancak bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposuction en iyi sonucu verir. Özellikle kadınlarda inatçı karın yağları, basen bölgesi, bacaklar ve kalça bölgelerinde, erkeklerde ise göbek ve bel bölgesinde tercih edilir.

Klasik Liposuction Nasıl Uygulanır?

Liposuction uygulanacak bölgenin uygun noktalarına 3-5 mm'lik kesiler açılır ve yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon enjekte edilir. Solüsyon yardımıyla parçalanan yağlar sıvı hale getirilir. Bu sayede kanama olmaksızın daha konforlu bir şekilde Liposuction yapılabilmektedir. Daha sonrasında vakumlu bir pompaya bağlı özel tasarlanmış kanüller aracılığıyla vücudun çeşitli bölgelerinden sıvılaştırılan yağlar alınır. Ameliyat kesi izlerinin görünmemesi için vücut kıvrım yerleri ile iç çamaşırı altında kalacak bölgelere operasyon uygulanır.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser cihazı ile yapılan Liposuction’da ise Klasik Liposuction’dan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile dışarı atılır; fakat Klasik Liposuction’da olduğu gibi buradaki kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar bulunmamaktadır. Dolayısıyla yağ alma işlemi sırasında sinir ve damarlara zarar verilmez, işlem sonrasında Klasik Liposuction’a oranla çok daha minimal düzeyde morarma, şişkinlik ve ödem görülür. Ayrıca Vaser’ın in V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma da sağlanır. Bu sayede, cildin sıkılaşmasını arttırılmış, sarkma olasılığı azaltılmış olur. Damarlar zarar görmeyeceği için kanama ve morarma son derece azdır. Sinirler hasar görmeyeceği için de kısa dönemde ağrı, ileri dönemde uyuşukluk son derece az olacak ya da hiç olmayacaktır bu sayede klasik Liposuction yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünümü de oluşmamaktadır.

Kimlere uygulanabilir?

18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. Normal veya normalin biraz üzerinde kilosu olan; fakat bölgesel yağları bulunan ve cilt elastikiyeti yüksek olan kişiler operasyon için idealdir.

Vaser Liposuction’ın Avantajları Nelerdir?

Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction sinir ve damarlara zarar vermez.

Vaser Liposuction’da kullanılan kanüllerde rende tarzı bıçaklar bulunmadığı için yağlar sinir ve damarlar tahrip edilerek alınmaz. Dolayısıyla ameliyat sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik görülür.

Vaser Liposuction’da vücuttaki yağın parçalanması için ultrasonik ses dalgaları kullanılır.

Vaser cihazının V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma sağlanır, bu sayede ciltte sıkılaşma artar, cildin sarkma olasılığı azalır.

Vaser Liposuction sonrası ciltte herhangi bir kesi izi oluşmaz, dolayısıyla ameliyat sonrası iz kalmaz.

Vaser Liposuction ile Klasik Liposuction'ın Farkı Nedir?

Lazer Liposuction uygulama sonrasında klasik Liposuction gibi sargıya ihtiyaç duyulmaz. Aynı zamanda klasik liposuctiondan bir diğer farkı ise, ağrısız – acısız olması ve iyileşme süresinin daha hızlı ilerlemesidir.
Vaser Liposuction’da; bölgesel yağlanmalar ultrasonik ses dalgaları ile sıvı forma getirilip dışarıya alınırken klasik liposuction ile parçalanarak dışarıya alınır.

Vaser Liposuction’da yağ aldırma işlemi daha pratik ve hızlıdır. Ayrıca bu yöntem sayesinde gereksiz kan kaybı önlenir, daha hızlı bir iyileşme süreci yaşanır ve sağlıklı bir cilt oluşumu geri kazanılır. Vaser Liposuction operasyonu sonrası yağ hücreleri canlılığını korur. Bu işlemde bağ dokusu hasarı oluşmaz, damarlarda bir hasar görülmez.

Hem Vaser, hem de klasik Liposuction yönteminden sonra korse giyilmesi önerilir. Vaser Liposuction sonrasındaki iyileşme süreci klasik olana çok çok daha hızlıdır. Ameliyattan bir hafta sonra kişide farklılık gözle görülür hale gelir.

Vaser Liposuction’ın en önemli farkı vücut şekillendirme stilidir. Klasik olan işlemde sadece yağlar çekilerek hastayı zayıflatmak amaçlanır. Fakat Vaser Lipostuction’da ise hastadan alınan yağlar, hastanın ihtiyacı olan diğer bölgelerine eklenebilir. Erkekler genellikle göğüs bölgesine yağ eklettirerek kaslı bir görünümü tercih ederken, kadınlar da popo ve ya göğüs bölgesine yağ ekletmeyi tercih etmektedirler.

Liposuction - Yağ Alma ile ilişkili diğer konular
  • The PowerX® Liposuction

    The PowerX® Liposuction Günümüz teknolojisi ile gelişen liposuction cihazlarının en yeni ve etkili uygulamalarından biri de PowerX oluyor. Diğer cihazlara göre daha hassas vücut şekillendirme imkânı sağlayan The Power X Liposuction hem minimal hem de büyük yüzeylerdeki yağl...

  • Bölgesel yağlarınızdan Liposuction ile kurtulabilirsiniz!

    Bölgesel yağlarınızdan Liposuction ile kurtulabilirsiniz! Egzersiz ve diyetle vücudunuzda olan fazla yağlardan kurtulamıyor musunuz? O halde Liposuction tam size göre. Bu yöntem ile bölgesel olarak depolanmış yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir görünüm kazandırmak hedeflenir.

  • Lazer Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır?

    Lazer Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır? Üçlü bir etki mekanizması vardır. İlk etkiyle; lazer enerjisi uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozar. Eriyen yağ hücreleri ve içeriği sıvı haline gelir.Klasik yağ çekme işlemlerine kıyasla daha fazla yağ kaybı, sıkılaşma oranı ve hızl...