+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Angel Lip Lifting

Lip lifting, dudak kaldırmayı ve dudakları şekillendirmeyi amaçlayan bir ameliyattır. Tedavi, dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu işlem enjekte edilebilir veya kalıcı dolgu maddeleri içermez. Tekrarlanan dolgu maddeleri enjeksiyonu sonucunda dudakları yukarı doğru değil, ileriye doğru büyüyen hastalar dolgu maddesi dışında alternatif çözüm arayışındadır. Doğal görünümlü dudak büyütme etkisi arayan kişiler için lip lifting harika bir seçenektir. Bu operasyonun sonucunda daha büyük üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha kadınsı bir görünüm elde edeceksiniz. Lip lifting, dudak dolgusu işleminden farklı olarak ömür boyu kalıcı bir etki sağlar.

Daha genç bir görünüm

Üst dudak kaldırma ameliyatı yani lip lifting, uzun süreli sonuçlar sağlayabilen ve dudak implantları ve dudak enjeksiyonları ihtiyacını ortadan kaldıran bir dudak büyütme prosedürüdür. Yaşlandıkça dudaklarımız dolgunluğunu yitiriyor, bu da yüzümüzün daha yaşlı görünmesini sağlıyor. Dudaklar zamanla hacmini kaybetmesinden dolayı sönük bir görünüme bürünebilir. Burun tabanı ile üst dudak arasındaki bu mesafe de zamanla uzar. Bazen üst dudak çok uzar, üst dişler üzerinde asılı kalır. Bazı kişilerde ise uzun ve ince üst dudak görünümü vardır. İster genç ister yaşlı olsun, dudak kaldırma ameliyatı kalıcı sonuçlar yaratır ve tekrar dudak dolgu enjeksiyonu ile dudak büyütme maliyetine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Lip Lifting ameliyatının dört farklı yöntemi vardır;

Bullhorn dudak kaldırma - her yaştan ünlüler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun tabanı arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz oranları dengelenir.

Corium - daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemine denir.

Gullwing dudak kaldırma - dudağın hemen üstündeki deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha geniş ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.
Köşe dudak kaldırma - ağzın köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Lip lifting kalıcı etkisi;

Daha belirgin üst dudak
Üst dudak ile burun mesafesinin azalması
Daha genç bir yüz
Dengeli yüz hatları
Daha görünür üst dişler

Lip lifting kimlere uygundur?

Lip lifting operasyonu hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Lip lifting yani üst dudağın kısaltılması işlemi dudaklarını daha kalkık göstermek isteyen kişiler için uygundur. Üst dudaklar ile burun arasındaki mesafesinin uzunluğundan mutsuz olan kişiler lip lifting ile bu mesafeyi kısaltabilir.
İyileşme dönemi;

Lip lifting ameliyatından birkaç gün sonra ödem oluşabilir, normaldir. Bir hafta sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Lip lifting ameliyatının iyileşmesi 5-7 gün arasında değişir. Genellikle üst dudak üzerinde soğuk kompresler ile kontrol edilebilen bölge ilk 72 saatte şişer. Ağrı, düşük dozlu ağrı kesici ilaçlarla kontrol edilir. Dikişler genellikle ameliyattan 5 gün sonra çıkarılır.

 Lip Lifting ameliyatı nedir?

Dudak kaldırma prosedürü daha geniş bir gülümsemeyi ortaya çıkarmak için sadece üst dudağı hedefler. Bu uygulama, yaşlandıkça örtülecek şekilde üst dişlerin çoğunu açığa çıkarır. Hem üst dudağın hacmini arttırır hem de çok ince bir üst dudağa sahip olanlar için alt dudakla daha iyi estetik bir orantı sağlanır. Bu uygulama sırasında, burnunuzun hemen altındaki geniş alandan kişiye göre belirlenecek miktarda cilt ve doku şeridi çıkarılır, kas sıkılaştırılır ve üst dudak yeni pozisyonda şekillendirilir. Prosedür yaklaşık 1saat sürer ve iyileşme süresi yaklaşık 5 ila 7 gündür.

Lip Lifting uygulamasına ihtiyacım var mı?

Lip lifting işleminden hem genç hem yaşlı hastalar fayda sağlayabilir. Daha genç hastalarda, prosedür genellikle dudak dolgusunun yarattığı yapay görünümden uzaklaşma amacındadır. Dudak kaldırma işlemi üst dudağa daha fazla hacim, daha yoğun diş görünümü ve daha estetik dudak yapısı sağlar. Yaşlı kişilerde ise hacmini kaybeden üst dudak toparlanır, dudakların üzerindeki çizgilenme ortadan kaldırılır.
Üst dudak kaldırma prosedürü sırasında, üst dudak bölgesinde, dikey uzunluğunu kısaltmak için fazla deri alınır. İstenen ölçümü elde etmek için, iki teknikten biri gerçekleştirilebilir. Birincisi, cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı kırmızı dudak sınırında (dudak silindiri) yapılan bir kesiden oluşur. Sonuç olarak, üst dudak yükselir ve kısalır. Bununla birlikte, bu teknik, bazı hastalarda iz kalmasına neden olabilir.
İkinci ve daha popüler teknik, üst dudağın birleştiği burun altında bir kesi yapmaktır. İzsiz olarak gerçekleştirilen bu işlemde kesi burnun tabanında olur. Bu kırmızı hatta açılan kesi sayesinde ameliyattan sonra görünür bir iz kalmaz. Bu teknik ile burnun hemen altındaki üst dudağın doğal konturu korunur.

Lip Lifting sonuçları

Burun ve dudaklar arasındaki dudak uzunluğunun kısaltılması
Geliştirilmiş denge, simetri ve üst ve alt yüz arasındaki oranlar
Üst dişlerin artan görünürlüğü
Dudakların alt orta yüzeyin algılanan uzunluğunun kısaltılması
Cupid's bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme
Pembe ve beyaz dudakların artan hacmi
Dudakların kırışıklığının iyileştirilmesi
Dudak köşelerinde ince iyileştirme
Dolgu maddeleri için azalan ihtiyaç

38 Yorum
Asuman
Merhaba, Sadece botoks yaptırarak lip lifting etkisi yaratabilir miyim? bu konuda bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Dudak çevresine yapılan botoks uygulamaları dudakların daha dolgun görünmesini sağlamaz. Botoks sayesinde dudak çevrenizde ki kırışıklardan kurtulabilirsiniz ama dudaklarınızda daha kalkık bir etki için lip lift operasyonu yaptırmalısınız. Uzun yıllar kalıcılık sağlayan bu ameliyat ile dolgun ve kalkık dudaklara kavuşabilirsiniz. Sevgiler.
Pelin
Merhaba Leyla hanım, Benim dudaklarım genel olarak ince daha önce dolgu yaptırdım ama istediğim gibi olmadı. Angel lip lift ile üst dudağa müdahale ediliyor fakat ben alt dudağımın da büyümesini istiyorum bu mümkün müdür? bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lift ameliyatı üst dudak ile burun tabanı arasındaki bölgede yapılır. Alt dudaklara angel lip lift ameliyatında dokunulmaz. Lip lift ameliyatında üst dudak kaldırıldığı için alt dudak da kendiliğinden daha kalkık ve dolgun görünecektir. Sevgiler.
Ece
İyi günler hocam benim 5 ay sonra düğünüm olacak. Üst dudağım çok ince daha önce dolgu yaptırdım ama etkisi geçti. Kalıcı olarak dudaklarımı kaldırmak için lip lift ameliyatı olmak istiyorum.Düğünden hemen önce lip lift ameliyatı yaptırmamı tavsiye eder misiniz? cevaplarsanız mutlu olurum.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lift ameliyatından sonra ödemlerin inmesi ve dudağınızın yeni şeklinin ortaya çıkması için ortalama 2 ay beklemenizi öneriyoruz. Bu nedenle düğününüzden ortalama 2 ay önce lip lift yaptırarak hayatınızın en özel gününde kusursuz görünmeyi sağlayabilirsiniz. Mutluluklar dilerim. Sevgiler.
Sinem
Hocam selamlar ben 34 yaşındayım şeker hastasıyım. Üst dudağımdan memnun değilim. Sizi de bir süredir araştırıyorum dudak kaldırma ameliyatlarınızı takip ediyorum. Size danışmak istediğim şeker hastaları lip lift yaptırabilir mi? bu konuda bilgi verin lütfen. İyi çalışmalar
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lift ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Bu nedenle kişilerin lokal anestezi şartlarına uygun olmaları gerekir. Şeker hastaları için lip lift yapılabilir fakat kişinin kan tahlili ve şeker hastalığı mutlaka kontrol edilmelidir. Sevgiler.
Aynur
Merhaba hocam, güldüğümde dişlerim hiç görünmüyor, lip lift ameliyatı ile dişlerimi daha belirgin bir hale getirebilir miyiz? bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler iyi çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Üst dudağın dişleri kapattığı durumlarda angel lip lift estetiği ile olumlu sonuçlar elde edebiliyoruz. Burun kanadının altından kesilen deri parçası sayesinde üst dudak yukarı doğru kaldırılıyor. Böylece üst dişler çok daha belirgin oluyor. Ve güldüğünüzde de dişlerinizin görünürlüğü artıyor aynı zamanda yüzünüze de daha genç bir hava katıyor. Sevgiler.
Mukaddes
Selamlar hocam, Angel lip lift ameliyatı yazın yapılır mı? yoksa farklı bir mevsimde mi düşünmeliyim. Yardımınızı rica ediyorum. Kolay gelsin .
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lift ameliyatının herhangi bir dönemi yoktur. Eğer dikişlerinizi ve ameliyat bölgenizi güneşten korumayı başarabilirseniz tabii ki yazın angel lip lift ameliyatı yapılabilir. Çok zor ve iyileşme dönemi uzun olan bir operasyon değildir. Bu nedenle ihtiyacınız olduğu takdirde her mevsim düşünebilirsiniz.Sevgiler.
Sevda
İyi akşamlar Leyla hocam, daha önce dudak dolgusu yaptırdım. Çok memnun kalmadım aslında üst dudağım çok ince daha dolgun dudak istiyorum. Acaba siz lip lift etkisini sadece dudak dolgusu ile yaratabilir misiniz? bana yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lift etkisini sadece cerrahi ameliyat ile elde edebiliyoruz. Dudak dolgusu dudaklarınızda geçici bir dolgunluk yaratacaktır. Angel lip lift estetiğinde ise üst dudağınız daha kalkık görünecek, dudak dolgusu olmadan dudağınızın tam ortası daha hacimli duracaktır.
Derya
İyi günler hocam, Lip lift ameliyatından önce nelere dikkat etmeliyim? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Her cerrahi işlem öncesinde olduğu gibi bir hafta önceden sigara tüketimini azaltmalısınız. 24 saat öncesinden kan sulandırıcı ilaç almamalı, bitki çayı gibi kanı sulandırmaya yol açacak şeyleri tüketmemelisiniz. Bu konuda operasyon öncesinde zaten detaylı bilgiyi hasta ile paylaşmaktayız.Sevgiler.
Mine
İyi günler hocam, dudaklarımın kenarları aşağı doğru sarkık göründüğü için hep mutsuz duruyorum, bunu nasıl düzeltebiliriz? yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, dudak köşelerinin aşağı doğru sarkması genetik sebeplerden olabildiği gibi yaş faktörü ve sigara tüketimi ile ilgili de olabiliyor. Lip lift estetiğinde dudak kenarları yukarı doğru kaldırılarak daha güleç bir ifade yaratabiliriz. Sevgiler.
Saniye
İyi günler hocam, lip lifting ameliyatı hangi ameliyat ile kombine edilebilir? bilgi verirseniz memnun olurum teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lifting ameliyatını alın germe, yüz germe, burun estetiği, botoks, dudak dolgusu ve yüz dolgusu ile birleştirebilirsiniz. Yüzünüzde daha kalıcı ve etkili bir değişiklik arıyorsanız kombine ameliyatlar sizin için daha uygun ve ekonomik bir tercih olacaktır. Sevgiler.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ