Angel Lip Lifting

Lip lifting, dudak kaldırmayı ve dudakları şekillendirmeyi amaçlayan bir ameliyattır. Tedavi, dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu işlem enjekte edilebilir veya kalıcı dolgu maddeleri içermez. Tekrarlanan dolgu maddeleri enjeksiyonu sonucunda dudakları yukarı doğru değil, ileriye doğru büyüyen hastalar dolgu maddesi dışında alternatif çözüm arayışındadır. Doğal görünümlü dudak büyütme etkisi arayan kişiler için lip lifting harika bir seçenektir. Bu operasyonun sonucunda daha büyük üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha kadınsı bir görünüm elde edeceksiniz. Lip lifting, dudak dolgusu işleminden farklı olarak ömür boyu kalıcı bir etki sağlar.

Daha genç bir görünüm

Üst dudak kaldırma ameliyatı yani lip lifting, uzun süreli sonuçlar sağlayabilen ve dudak implantları ve dudak enjeksiyonları ihtiyacını ortadan kaldıran bir dudak büyütme prosedürüdür. Yaşlandıkça dudaklarımız dolgunluğunu yitiriyor, bu da yüzümüzün daha yaşlı görünmesini sağlıyor. Dudaklar zamanla hacmini kaybetmesinden dolayı sönük bir görünüme bürünebilir. Burun tabanı ile üst dudak arasındaki bu mesafe de zamanla uzar. Bazen üst dudak çok uzar, üst dişler üzerinde asılı kalır. Bazı kişilerde ise uzun ve ince üst dudak görünümü vardır. İster genç ister yaşlı olsun, dudak kaldırma ameliyatı kalıcı sonuçlar yaratır ve tekrar dudak dolgu enjeksiyonu ile dudak büyütme maliyetine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Lip Lifting ameliyatının dört farklı yöntemi vardır;

Bullhorn dudak kaldırma - her yaştan ünlüler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun tabanı arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz oranları dengelenir.

Corium - daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemine denir.

Gullwing dudak kaldırma - dudağın hemen üstündeki deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha geniş ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.
Köşe dudak kaldırma - ağzın köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Lip lifting kalıcı etkisi;

Daha belirgin üst dudak
Üst dudak ile burun mesafesinin azalması
Daha genç bir yüz
Dengeli yüz hatları
Daha görünür üst dişler

Lip lifting kimlere uygundur?

Lip lifting operasyonu hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Lip lifting yani üst dudağın kısaltılması işlemi dudaklarını daha kalkık göstermek isteyen kişiler için uygundur. Üst dudaklar ile burun arasındaki mesafesinin uzunluğundan mutsuz olan kişiler lip lifting ile bu mesafeyi kısaltabilir.
İyileşme dönemi;

Lip lifting ameliyatından birkaç gün sonra ödem oluşabilir, normaldir. Bir hafta sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Lip lifting ameliyatının iyileşmesi 5-7 gün arasında değişir. Genellikle üst dudak üzerinde soğuk kompresler ile kontrol edilebilen bölge ilk 72 saatte şişer. Ağrı, düşük dozlu ağrı kesici ilaçlarla kontrol edilir. Dikişler genellikle ameliyattan 5 gün sonra çıkarılır.

 Lip Lifting ameliyatı nedir?

Dudak kaldırma prosedürü daha geniş bir gülümsemeyi ortaya çıkarmak için sadece üst dudağı hedefler. Bu uygulama, yaşlandıkça örtülecek şekilde üst dişlerin çoğunu açığa çıkarır. Hem üst dudağın hacmini arttırır hem de çok ince bir üst dudağa sahip olanlar için alt dudakla daha iyi estetik bir orantı sağlanır. Bu uygulama sırasında, burnunuzun hemen altındaki geniş alandan kişiye göre belirlenecek miktarda cilt ve doku şeridi çıkarılır, kas sıkılaştırılır ve üst dudak yeni pozisyonda şekillendirilir. Prosedür yaklaşık 1saat sürer ve iyileşme süresi yaklaşık 5 ila 7 gündür.

Lip Lifting uygulamasına ihtiyacım var mı?

Lip lifting işleminden hem genç hem yaşlı hastalar fayda sağlayabilir. Daha genç hastalarda, prosedür genellikle dudak dolgusunun yarattığı yapay görünümden uzaklaşma amacındadır. Dudak kaldırma işlemi üst dudağa daha fazla hacim, daha yoğun diş görünümü ve daha estetik dudak yapısı sağlar. Yaşlı kişilerde ise hacmini kaybeden üst dudak toparlanır, dudakların üzerindeki çizgilenme ortadan kaldırılır.
Üst dudak kaldırma prosedürü sırasında, üst dudak bölgesinde, dikey uzunluğunu kısaltmak için fazla deri alınır. İstenen ölçümü elde etmek için, iki teknikten biri gerçekleştirilebilir. Birincisi, cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı kırmızı dudak sınırında (dudak silindiri) yapılan bir kesiden oluşur. Sonuç olarak, üst dudak yükselir ve kısalır. Bununla birlikte, bu teknik, bazı hastalarda iz kalmasına neden olabilir.
İkinci ve daha popüler teknik, üst dudağın birleştiği burun altında bir kesi yapmaktır. İzsiz olarak gerçekleştirilen bu işlemde kesi burnun tabanında olur. Bu kırmızı hatta açılan kesi sayesinde ameliyattan sonra görünür bir iz kalmaz. Bu teknik ile burnun hemen altındaki üst dudağın doğal konturu korunur.

Lip Lifting sonuçları

Burun ve dudaklar arasındaki dudak uzunluğunun kısaltılması
Geliştirilmiş denge, simetri ve üst ve alt yüz arasındaki oranlar
Üst dişlerin artan görünürlüğü
Dudakların alt orta yüzeyin algılanan uzunluğunun kısaltılması
Cupid's bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme
Pembe ve beyaz dudakların artan hacmi
Dudakların kırışıklığının iyileştirilmesi
Dudak köşelerinde ince iyileştirme
Dolgu maddeleri için azalan ihtiyaç

29 Yorum
Saniye
İyi günler hocam, lip lifting ameliyatı hangi ameliyat ile kombine edilebilir? bilgi verirseniz memnun olurum teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lifting ameliyatını alın germe, yüz germe, burun estetiği, botoks, dudak dolgusu ve yüz dolgusu ile birleştirebilirsiniz. Yüzünüzde daha kalıcı ve etkili bir değişiklik arıyorsanız kombine ameliyatlar sizin için daha uygun ve ekonomik bir tercih olacaktır. Sevgiler.
Melek
Merhaba, Lip lifting ameliyatı olmadan önce dudak dolgumu eritebilir miyim? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lifting ameliyatından önce dudak dolgusu yaptırdınız ve sonuçlarını beğenmediyseniz önce dudak dolgusunu eritebilir, daha sonra lip lifting ameliyatı olabilirsiniz. Dudak dolgusu kendiliğinden eridiği için dilerseniz 4-5 ay bekleyebilirsiniz. Sevgiler.
Sevim
Merhaba Leyla hanım,ben dudak kaldırma ameliyatını olmak istiyorum ama, lip lifting estetiğini beğenmezsem eski haline dönebiliyor mu? bu konuda yardımcı olun lütfen çok teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lifting ameliyatından hemen sonra dudaklarınızda ödem oluştuğu için estetiğin gerçek sonuçlarını görmeniz imkansızdır. Gerçek ve doğal sonuçlar için en az 1,1.5 ay boyunca beklemeniz öneririz. Sürenin sonunda hala lip lifting ameliyatının sonucunu beğenmezseniz tekrar bir ameliyat yapılabilir. Sevgiler.
Nur
İyi günler hocam, dudak kaldırma ameliyatı yanaklarımda da kalkık bir görüntü yaratır mı? cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lifting yani dudak kaldırma ameliyatında dudak kenarları yukarı doğru kaldırıldığı için yüzün tamamında daha güleç ve genç bir ifade ortaya çıkar. Sarkan yanaklar da hafif bir şekilde yukarı doğru lifting etkisi gösterir. Fakat yanaklarınızda aşırı derecede bir sarkma varsa yüz germe ameliyatı sizin için daha uygun olacaktır. Sevgiler.
Demet
İyi günler hocam dudak kaldırma ameliyatı ile alt ve üst kontür bozulmuşsa dolgu ile düzeltme yapılabilir mi? Bilgi verin lütfen teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Dudak kontüründen bahsediyorsak evet düzeltilebilir. Ama asimetriler de dudak kaldırmanın yani angel lip liftin çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü dilediğimiz kadar kaldırabiliriz. Yani bir tarafta asimetri varsa eğer ona göre kaldırabiliriz.Sevgiler.
sinem
İyi günler hocam, Lip lifting operasyonu barkod çizgilerini gideriyor mu? bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Evet barkod çizgilerinin bir kısmı gitmiş oluyor. Ya da burna yakın olanlar gitmiş oluyor. Kontür hattında oluşturduğunu germenin etkisi ile biraz rahatlamış oluyor. Fakat çok derin olan barkod çizgileri için mutlaka başka tedavi seçenekleri gerek. Bunlar için dolguyu ben çok önermiyorum. Çünkü dolgu o bölgeyi kalınlaştırıyor. O bölgede doğal bir kalkmayı engelliyor. Dolayısı ile bu bölgede lazer tedavileri gibi ısı tedavileri daha iyi sonuç veriyor.Sevgiler.
Aylin
İyi günler hocam, Kalıcı melek dokunuşu operasyonunun herhangi bir zararı var mı? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Bu işlemin herhangi bir zararı yok. Ama hastanın keloid gibi bir sorunun olmadığından mutlaka emin olmak lazım. Eğer varsa mutlaka ona göre tedbir almak gerekiyor. Tabi ki yine yapılabilir ama mutlaka önlem almak gerekiyor. Onun dışında enfeksiyon ve yara açılması olabilir. Çünkü biz ameliyatı yaptıktan sonra hastanın da kendisine bakması ile alakalı.Sevgiler.
Aysun
İyi çalışmalar hocam, kalıcı melek dokunuşu estetiğini tavsiye eder misiniz? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Kalıcı melek dokunuşu lokal anestezi altında yaptığımız bir uygulama. Gelecek olan hastalarıma tavsiyem buna karşılıklı konuşarak karar vermek. Eğer uygunsa ona göre yapmak. Aslında burun ile dudak arasındaki mesafeye karar vermek daha doğru olur. Dudak asimetrileri olanlarda, üst dudak ve burun arası çok uzun olan genç hastalar olabilir. 40 yaşından sonra bu mesafe uzuyor zaten. O yüzden 40 yaş üstündeki herkese ihtiyaç var diye düşünüyorum. O yüzden gerçekten yüz germe ameliyatı olmuş gibi bir gençleşme etkisi oluyor. Sevgiler.
Berrak
İyi çalışmalar hocam, Melek dokunuşu yaptırmadan önce bilgisayarda sonucu görebiliyor muyuz? yardımınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Bilgisayarda gösterdiğim sonuçlar üç aşağı beş yukarı aslında aynı. Bunu genel olarak yapıyoruz. Ama ben uygulamadan önce hastanın kendisinde gösteriyorum. Bu uygulamayı isteyen hastaya ona ne kadar olabileceğini gösteriyorum. Sevgiler.
Yelda
Merhabalar hocam, ben Antalya’da yaşıyorum. Lip lifting operasyonu olmak istiyorum.İşlemi yaptırmak için geldiğimde aynı gün geri dönebilir miyim? Yanıtlarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Evet aynı gün geri dönebilir sadece dikişlerinizin bir hafta sonra alınması gerekiyor. Burada kalıcı dikiş kullanmıyoruz çünkü izin kalmaması için dikişlerin bir hafta sonra alınması gerekiyor. Ya bir hafta sonra gelebilir ya da orada bir hekim arkadaşımız ile irtibatlı oluruz dikişler orada aldırılabilir. Sevgiler.
 • Dudak Kaldırmada Yeni Trend (Lip Lifting)

  Dudak Kaldırmada Yeni Trend (Lip Lifting) Lip lifting, dudak kaldırma (asma) ameliyatı olduğundan daha genç görünen kalkık üst dudağa sahip olmak isteyenler için en ideal operasyondur. Olunduğundan çok daha genç ve güvenli bir gülümse ortaya çıkartmak adına üst dudağın daha yükseğe konumlandırılmasıyla iki amacı hedefler. Bu amaçlardan ilki üst dudak kaldırma, ikincisi ise dudakların köşesini kaldırmaktır

 • Dudak Kaldırma ile Gençlik Etkisi

  Dudak Kaldırma ile Gençlik Etkisi Yüz orantısı yalnızca dolgun dudak ve kalkık bir burunla tamamlanmaz. En ufak detaylar yüz güzelliği konusunda önemlidir. Yüz güzelliğinin tamamlayıcılarından bir tanesi ise burun ve üst dudak mesafedir. Bu mesafenin normalden daha fazla olması bireye somurtkan ve mutsuz yüz ifadesi katar. Burun tabanı ve üst dudak arasındaki bu mesafenin fazla olduğu en iyi fotoğraflardan görülebilir.

 • Angel Lip Lifting ile Dudak Kaldırma

  Angel Lip Lifting ile Dudak Kaldırma Dudaklarınızda melek kanadı dokunuşu ister misiniz? Cevabınız evet ise sizleri angel lip lifting estetiği ile tanıştıralım. Angel lip lifting ameliyatı üst dudak kısalığı sorununu tedavi ederek burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltır. Lip lifting ameliyatında burnun orta tabanı ile dudağın kırmızı-pembe olan kısmı arasındaki mesafenin kısaltılması amaçlanır.

 • Dudaklarınızda Melek Kanadı Etkisi

  Dudaklarınızda Melek Kanadı Etkisi Yüz orantısı sadece dolgun dudaklar, kalkık bir burun ile tamamlanmaz. En minik görünen detaylar bile yüz güzelliği için önemlidir. Yüz güzelliğinin en büyük tamamlayıcılarından biri de burun ile üst dudak arasındaki mesafedir. Bu alanın normalden daha uzun olması kişilere somurtkan ve mutsuz bir yüz ifadesi katar. Burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafenin uzun olduğunu en iyi fotoğraflardan anlarsanız.

 • Dudaklarınıza Kalıcı Melek Dokunuşu

  Dudaklarınıza Kalıcı Melek Dokunuşu Lip lifting yani dudak kaldırma ameliyatı daha genç ve kalkık üst dudak görünümü isteyen kişiler için ideal bir operasyondur. Daha genç ve güvenli bir gülümse yaratmak için üst dudağın pozisyonunu daha yükseğe çeken bu işlem iki amacı hedefler. Biri üst dudak kaldırma, diğeri de dudakların köşesini kaldırmaktır. Bugün sizlere üst dudak kaldırma ameliyatının inceliklerini açıklayacağız.

 • Kalıcı melek dokunuşu ile yüz hatlarınızı değiştirin

  Kalıcı melek dokunuşu ile yüz hatlarınızı değiştirin Burun tabanı ve üst dudak mesafesinin uzun olması kişilerin yüzünde asık bir hava oluşturabilir. Bu mesafenin uzunluğu kişinin cinsiyetine, yaşına ve yüz hatlarına bağlı olarak değişebilir. Fakat sebep ne olursa olsun bu mesafe yaşla birlikte uzamaya devam edecektir. Yaş faktörüyle birlikte sarkan cilt yapısı burun ile üst dudak arasındaki mesafeyi uzatacaktır.