+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Angel Lip Lifting

Lip lifting, dudak kaldırmayı ve dudakları şekillendirmeyi amaçlayan bir ameliyattır. Tedavi, dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu işlem enjekte edilebilir veya kalıcı dolgu maddeleri içermez. Tekrarlanan dolgu maddeleri enjeksiyonu sonucunda dudakları yukarı doğru değil, ileriye doğru büyüyen hastalar dolgu maddesi dışında alternatif çözüm arayışındadır. Doğal görünümlü dudak büyütme etkisi arayan kişiler için lip lifting harika bir seçenektir. Bu operasyonun sonucunda daha büyük üst dudak elde edecek, yüz hatlarınızı dengeleyecek ve daha kadınsı bir görünüm elde edeceksiniz. Lip lifting, dudak dolgusu işleminden farklı olarak ömür boyu kalıcı bir etki sağlar.

Daha genç bir görünüm

Üst dudak kaldırma ameliyatı yani lip lifting, uzun süreli sonuçlar sağlayabilen ve dudak implantları ve dudak enjeksiyonları ihtiyacını ortadan kaldıran bir dudak büyütme prosedürüdür. Yaşlandıkça dudaklarımız dolgunluğunu yitiriyor, bu da yüzümüzün daha yaşlı görünmesini sağlıyor. Dudaklar zamanla hacmini kaybetmesinden dolayı sönük bir görünüme bürünebilir. Burun tabanı ile üst dudak arasındaki bu mesafe de zamanla uzar. Bazen üst dudak çok uzar, üst dişler üzerinde asılı kalır. Bazı kişilerde ise uzun ve ince üst dudak görünümü vardır. İster genç ister yaşlı olsun, dudak kaldırma ameliyatı kalıcı sonuçlar yaratır ve tekrar dudak dolgu enjeksiyonu ile dudak büyütme maliyetine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Lip Lifting ameliyatının dört farklı yöntemi vardır;

Bullhorn dudak kaldırma - her yaştan ünlüler arasında en popüler tekniktir. Üst dudak ve burun tabanı arasındaki mesafeyi azaltır. Sonuç olarak dudaklar gözle görülür şekilde büyütülür ve yüz oranları dengelenir.

Corium - daha önce çıkarılmış bir deri parçasını veya yara dokusunu hastanın daha derin dudak yapılarına yerleştirerek dudakları büyütme işlemine denir.

Gullwing dudak kaldırma - dudağın hemen üstündeki deri şeridini kaldırmaya dayanır. Dikiş sonrası dudak daha geniş ve daha dolgun görünür. Çok dar dudaklı hastalar için önerilir.
Köşe dudak kaldırma - ağzın köşelerini kaldırarak, yüzü daha neşeli hale getirir. Deri sadece dudakların dış köşelerinden çıkarılır.

Lip lifting kalıcı etkisi;

Daha belirgin üst dudak
Üst dudak ile burun mesafesinin azalması
Daha genç bir yüz
Dengeli yüz hatları
Daha görünür üst dişler

Lip lifting kimlere uygundur?

Lip lifting operasyonu hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Lip lifting yani üst dudağın kısaltılması işlemi dudaklarını daha kalkık göstermek isteyen kişiler için uygundur. Üst dudaklar ile burun arasındaki mesafesinin uzunluğundan mutsuz olan kişiler lip lifting ile bu mesafeyi kısaltabilir.
İyileşme dönemi;

Lip lifting ameliyatından birkaç gün sonra ödem oluşabilir, normaldir. Bir hafta sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Lip lifting ameliyatının iyileşmesi 5-7 gün arasında değişir. Genellikle üst dudak üzerinde soğuk kompresler ile kontrol edilebilen bölge ilk 72 saatte şişer. Ağrı, düşük dozlu ağrı kesici ilaçlarla kontrol edilir. Dikişler genellikle ameliyattan 5 gün sonra çıkarılır.

 Lip Lifting ameliyatı nedir?

Dudak kaldırma prosedürü daha geniş bir gülümsemeyi ortaya çıkarmak için sadece üst dudağı hedefler. Bu uygulama, yaşlandıkça örtülecek şekilde üst dişlerin çoğunu açığa çıkarır. Hem üst dudağın hacmini arttırır hem de çok ince bir üst dudağa sahip olanlar için alt dudakla daha iyi estetik bir orantı sağlanır. Bu uygulama sırasında, burnunuzun hemen altındaki geniş alandan kişiye göre belirlenecek miktarda cilt ve doku şeridi çıkarılır, kas sıkılaştırılır ve üst dudak yeni pozisyonda şekillendirilir. Prosedür yaklaşık 1saat sürer ve iyileşme süresi yaklaşık 5 ila 7 gündür.

Lip Lifting uygulamasına ihtiyacım var mı?

Lip lifting işleminden hem genç hem yaşlı hastalar fayda sağlayabilir. Daha genç hastalarda, prosedür genellikle dudak dolgusunun yarattığı yapay görünümden uzaklaşma amacındadır. Dudak kaldırma işlemi üst dudağa daha fazla hacim, daha yoğun diş görünümü ve daha estetik dudak yapısı sağlar. Yaşlı kişilerde ise hacmini kaybeden üst dudak toparlanır, dudakların üzerindeki çizgilenme ortadan kaldırılır.
Üst dudak kaldırma prosedürü sırasında, üst dudak bölgesinde, dikey uzunluğunu kısaltmak için fazla deri alınır. İstenen ölçümü elde etmek için, iki teknikten biri gerçekleştirilebilir. Birincisi, cildin küçük bir bölümünün çıkarıldığı kırmızı dudak sınırında (dudak silindiri) yapılan bir kesiden oluşur. Sonuç olarak, üst dudak yükselir ve kısalır. Bununla birlikte, bu teknik, bazı hastalarda iz kalmasına neden olabilir.
İkinci ve daha popüler teknik, üst dudağın birleştiği burun altında bir kesi yapmaktır. İzsiz olarak gerçekleştirilen bu işlemde kesi burnun tabanında olur. Bu kırmızı hatta açılan kesi sayesinde ameliyattan sonra görünür bir iz kalmaz. Bu teknik ile burnun hemen altındaki üst dudağın doğal konturu korunur.

Lip Lifting sonuçları

Burun ve dudaklar arasındaki dudak uzunluğunun kısaltılması
Geliştirilmiş denge, simetri ve üst ve alt yüz arasındaki oranlar
Üst dişlerin artan görünürlüğü
Dudakların alt orta yüzeyin algılanan uzunluğunun kısaltılması
Cupid's bow yani iki dudağın arasındaki yay çizgisini yukarı doğru döndürme
Pembe ve beyaz dudakların artan hacmi
Dudakların kırışıklığının iyileştirilmesi
Dudak köşelerinde ince iyileştirme
Dolgu maddeleri için azalan ihtiyaç

44 Yorum
Çiğdem
Merhaba hocam benim dişlerimin görünürlüğü çok az lip lift ameliyatı olmak istiyorum. Lip lift ameliyatından sonra dişler görünür olur mu?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Angel lip lift operasyonundaki amacımız öndeki iki dişi daha görünür yapmaktır. Çünkü hastanın alt dişleri göründüğünde daha yaşlı bir ifade oluşuyor. Lip lift ameliyatı sonrası ön iki diş daha görünür olur ve böylece kişi daha genç ve dinamik görünür.Zaten ameliyattaki amacımızda dişlerin daha görünür hale gelmesidir. Sevgiler.
Mukaddes
İyi akşamlar hocam ben lip lift ameliyatı yaptırmak istiyorum size danışmak istediğim ameliyat sonrasında dikişler alınıyor mu yoksa eriyen dikiş mi kullanıyorsunuz? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar,
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Angel lip lift estetiğinden 1 hafta sonra dikişler alınıyor. Burada emilen dikişler kullanmayı sevmiyoruz. Özellikle yüzde, göz kapağında alınan dikişler kullanıyoruz. Bunun nedeni bazen emilen dikişler ciltte reaksiyon gösterebiliyor. O yüzden emilen dikiş değil alınan dikiş tercih ediyoruz. İz kalmasın diye.. Sevgiler.
Beril
İyi akşamlar hocam, ben burun ameliyatı olmak istiyorum. Burun ameliyatı ile birlikte lip lift estetiği de yapılır mı? bu konuda bilgi verir misiniz.
Merhaba, Bazen aslında burun ameliyatı ile birlikte yapıyoruz. Özellikle burun kanatlarını daraltmak istiyorsak aynı ameliyatta hem burun kanatlarını daraltırken hem de dudak burun mesafesini kısaltabiliyoruz. Belki bazen iyileşme süresi biraz uzun sürebiliyor bu durumda. Normalde bir haftayken 15 güne kadar uzayabiliyor. Sevgiler.
Deniz
İyi akşamlar, benim burun ve dudak arasındaki mesafem fazla ama dudaklarımda normalde kalın.Kalın dudaklara lip lift ameliyatı yapıldığında daha kalın görünüyor mu? cevaplarsanız memnun olurum iyi çalışmalar.
Merhaba, dudaklar daha kalın görünebilir ama bu kesinlikle kötü durmuyor. Özellikle kalp şeklinden bahsettim. Çünkü kalp şeklinde dudaklarda yatay düzlemde değil de dikey düzlemde bir açı yapıldığı için özellikle o alanda daha güzel şekil verebiliyoruz aslında. Dolgularda alta doğru uzatmak daha kolay. Ama üst dudağa şekilde vermek biraz daha zor. O yüzden üst dudak orta hattında özellikle minimal bir kalınlaşma yapabiliyoruz. Bu aslında hem kalp şeklini veriyor hem eros yayını daha yuvarlak hale getiriyor hem de melek kanadı şeklinde her iki yanı da kaldırabiliyoruz. O yüzden daha güzel bir sonuç elde ediyoruz aslında.Sevgiler.
Müge
İyi günler hocam lip lift ameliyatında hangi anestezi kullanılıyor. Sedasyon ile lokal anestezi arasındaki fark nedir? bu konuda bilgi verir misiniz?
Merhaba, Biz bunu aslında lokal anestezi ile yapıyoruz. Sedasyon farklı bir şey. Bunu belki bir anestezi uzmanına sormak daha doğru olabilir. Sedasyona alacakaranlık anestezisi deniyor buna aslında. Nedeni de aslında damardan verilen bir anestetik ilacın bilinç açık olduğu halde hatırlamamanız. Sadece genel anestezi kadar komplikasyonları yok ve lokal anesteziden bir tık daha rahat olması. Sevgiler.
Neslihan
İyi günler hocam, benim dudağımda asimetri sorunu var. Hatta konuşurken arkadaşlarım dudağımın kaydığını söylüyor. Lip Lift sonrası asimetri sorunu olur mu? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
Merhaba, Özellikle Angel Lip Lift ile asimetri sorunu varsa bunu çözmek mümkün olabiliyor. Özellikle bazen yatmaya veya genetik nedenlere bağlı olarak bir taraf daha fazla kalkık olabiliyor. Bazen konuşurken dudağın kayması durumları olabiliyor. Bazen dudaklarda bir taraf daha ince olabiliyor. O zaman bu ameliyatla birlikte dudağa şekil vermemiz ve simetriye kavuşturmamız mümkün olabiliyor. O yüzden daha çok simetrik bir görüntü haline getiriyoruz.Sevgiler.
Asuman
Merhaba, Sadece botoks yaptırarak lip lifting etkisi yaratabilir miyim? bu konuda bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Dudak çevresine yapılan botoks uygulamaları dudakların daha dolgun görünmesini sağlamaz. Botoks sayesinde dudak çevrenizde ki kırışıklardan kurtulabilirsiniz ama dudaklarınızda daha kalkık bir etki için lip lift operasyonu yaptırmalısınız. Uzun yıllar kalıcılık sağlayan bu ameliyat ile dolgun ve kalkık dudaklara kavuşabilirsiniz. Sevgiler.
Pelin
Merhaba Leyla hanım, Benim dudaklarım genel olarak ince daha önce dolgu yaptırdım ama istediğim gibi olmadı. Angel lip lift ile üst dudağa müdahale ediliyor fakat ben alt dudağımın da büyümesini istiyorum bu mümkün müdür? bilgi verir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lift ameliyatı üst dudak ile burun tabanı arasındaki bölgede yapılır. Alt dudaklara angel lip lift ameliyatında dokunulmaz. Lip lift ameliyatında üst dudak kaldırıldığı için alt dudak da kendiliğinden daha kalkık ve dolgun görünecektir. Sevgiler.
Ece
İyi günler hocam benim 5 ay sonra düğünüm olacak. Üst dudağım çok ince daha önce dolgu yaptırdım ama etkisi geçti. Kalıcı olarak dudaklarımı kaldırmak için lip lift ameliyatı olmak istiyorum.Düğünden hemen önce lip lift ameliyatı yaptırmamı tavsiye eder misiniz? cevaplarsanız mutlu olurum.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lift ameliyatından sonra ödemlerin inmesi ve dudağınızın yeni şeklinin ortaya çıkması için ortalama 2 ay beklemenizi öneriyoruz. Bu nedenle düğününüzden ortalama 2 ay önce lip lift yaptırarak hayatınızın en özel gününde kusursuz görünmeyi sağlayabilirsiniz. Mutluluklar dilerim. Sevgiler.
Sinem
Hocam selamlar ben 34 yaşındayım şeker hastasıyım. Üst dudağımdan memnun değilim. Sizi de bir süredir araştırıyorum dudak kaldırma ameliyatlarınızı takip ediyorum. Size danışmak istediğim şeker hastaları lip lift yaptırabilir mi? bu konuda bilgi verin lütfen. İyi çalışmalar
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, Lip lift ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Bu nedenle kişilerin lokal anestezi şartlarına uygun olmaları gerekir. Şeker hastaları için lip lift yapılabilir fakat kişinin kan tahlili ve şeker hastalığı mutlaka kontrol edilmelidir. Sevgiler.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ