İple Boyun ve Gıdı Germe Yöntemi

Yaşımız en çok yüz bölgesinden ve gıdıdan belli oluyor. Boyun bölgesindeki derimiz yüzümüze oranla daha ince ve hassas olduğu için kolayca kırışabiliyor. İlerleyen yaş ve genetik faktörler de boyun ve gıdı bölgesinin sarkmasına, gevşek görünmesine yol açıyor. Kadınların daha genç ve güzel görünme arzularının en büyük engellerinden biri de sarkan gıdı ve gevşek görünen boyun bölgesidir. İlerleyen teknoloji sayesinde gıdı probleminden kurtulmak için mutlaka uzun saatler süren ciddi bir operasyon geçirmenize gerek yok. İple gıdı ve boyun germe yöntemi sayesinde bu görünümden kurtulacak, genç ve kusursuz görünümün kapısını aralayacaksınız.

İple gıdı germe nedir?

Gıdı oluşumu boyun hatlarının bozulmasına neden olarak boynun genç görünümünü olumsuz yönde etkiler. İşte bu sorunlar gelişen teknolojik yöntemler sayesinde lifting (kaldırma)etkisi sağlayarak boyunda sıkı ve gergin bir cilt sağlayabilir. Gıdı toparlama tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri de iple askı uygulamasıdır. Diğer bir deyişle ameliyatsız yüz germe işlemi de denilebilir.

Polidiaxanon ve Polilaktik Asit materyalinden oluşan ipler kullanılarak iple gıdı asma tedavisi gerçekleşir. Bu operasyonda kullanılan iplerin özelliği kalp ameliyatında kullanılan iplerin olmasıdır.

Ciltte güvenle kullanılan, cilde zarar vermeyen bu ipler ortalama 1 – 2 yıl süreyle cilt altında kalabilmektedir. Bu sürenin sonunda cilt altında tamamen erirler. Bu nedenle iple gıdı germe işlemi kalıcı bir operasyon değildir.

İple gıdı germe işlemi nasıl yapılır?

İşlemden önce uygulanacak bölgeye anestezi uygulanarak işlem daha rahat hale getirilir. İple gıdı ve boyun germe işleminde boyun ve gıdı bölgesine 2 + 2, 3 + 3 adet ip sarkan deri alanlarına takılır ve deri gerginleştirilir. İşlemden sonra uygulama yapılan bölgelerde kısa süren minik kanamalar, hafif kızarıklık, morluk, şişlik görülebilmektedir. İşlemden sonra 1 hafta boyunca ip takılan bölgeye masaj yapılmamalı, yan veya yüz üstü yatmamalı, sıcak su ile temastan kaçınılmalı, hamam veya sauna gibi sıcak ortamlardan ve kese benzeri işlemlerden uzak durulmalıdır. 1 hafta süre ile önerilen antibiyotik tedavisinin kullanılması gerekir.

Lifting (kaldırma)etkisi hemen iple gıdı germe işleminden sonra görülebilir. Fakat yaklaşık 1 ay içerisinde tam etki izlenir.

İple gıdı germe işlemi için en uygun zaman nedir?

Yaz mevsimi de dahil her mevsim rahatlıkla yapılabilen İp Askı yöntemi cilt sıkılaşması, gerginleşmesi, lifting ve gıdı toparlanması gibi gençleşme etkilerini başarıyla sağlayabilmesi nedeniyle boyun estetiğinde sık tercih edilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir