Lip Lift Ameliyatından Sonra Tam Sonucu Ne Zaman Görebilirim?

1.44K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

iyi akşamlar hocam ben 34 yaşındayım üst dudağıma daha önce dolgu yaptırdım ama geçici olduğu için şuan hiçbir etkisi kalmadı. Lip lifting dudak kaldırma ameliyatı olmak istiyorum size danışmak istediğim dudak kaldırma ameliyatından sonra sonuçlarını tam olarak ne zaman görebilirim. Cevaplarsanız sevinirim çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip lifting ameliyatından sonra her ameliyatta olduğu gibi şişlik ve ödem oluşur. Bu da ameliyatın gerçek sonuçlarını görmenizi bir süre erteler. Lip lifting estetiğinin en iyi sonucu 3 hafta sonra görebilirsiniz. 3 hafta sonra şişlikleriniz inmiş, dudak bölgesindeki morluklar tamamen geçmiş olur. Lip lifting estetiğinin etkisinin yüzünüze oturması ve doğal görüntüsü için 3 ay daha beklemenizi öneririz. 3.ayın sonunda dudaklarınız hiç olmadığı kadar kalkık ve çekici görünecektir. Lip lifting estetiğine gözünüzün alışması için birkaç ay yeterli olacaktır. Birkaç ay sonra hiç makyaj yapmadan bile daha genç ve seksi göründüğünüzü fark edeceksiniz. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben lip lift olmaya karar verdim. Size muayene için gelmek istiyorum. Ancak şöyle bir durum var. Benim haziran ayında nişan törenim olacak. Lip Lift ameliyatından sonra tam sonucu ne zaman görebilirim? Yetişir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle lip lift ameliyatı için uygunluğunuza bakmam gerekli. Gerçekten ihtiyacınız olan işlem lip lift ameliyatı mı bunu belirlemeliyiz. Dediğiniz gibi muayene için gelebilirseniz gerekli işlemleri yaparız. Varsayalım ki lip lift gerekli. Ameliyat sonrasında bölgedeki ödemin ve şişkinliğin geçmesi ortalama 48 ile 72 saat arasında gerçekleşir. İyileşme sürecinde dudak bölgesini dış etkenlerden korumak çok önemli. Çatal- bıçak kullanımından, sigara tüketiminden uzak durulmalı, sıvı gıdalarla beslenmeli ve pipet kullanılmalı. 1 hafta sonra kesi bölgesi iyileşir ama tam sonucun görülmesi ortalama 4- 6 hafta sürer. Bu sizin için kritik bir süre olur. Muayene için bir gelin soruna bir bakalım. Belki dudak dolgusu ile bir çözüm üretebiliriz. Nişan sonrası da lip lift ameliyatınızı yaparız. Böylelikle hem içinize siner hem de risk almamış olursunuz. Şimdiden tebrikler, sevgiler…

0

Merhaba hocam, lip lift ameliyatı olmak istiyorum ancak 2 ay sonra düğünüm var. Acaba lip lift ameliyatından sonra tam sonucu ne zaman görebilirim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba lip lift ameliyatından sonra tedavi bölgesinde ödem ve şişlik meydana gelebilir. Bu ödem ve şişliğin geçmesi genellikle 2-3 günü bulur. Uygulamadan sonra doktorun önerilerine mutlaka uymalısınız. Böylece iyileşme süreciniz hızlanır. Eğer sigara kullanıyorsanız iyileşme süresi boyunca ara vermeli, metal çatal bıçak kullanımından uzak durmalı, mümkünse pipet ile beslenmeye gayret etmelisiniz. Bu süre zarfında ameliyat bölgesini olası darbelerden ve yoğun güneş ışığından korumalısınız. Eğer tüm bu söylenenlere uyarsanız 4 ila 6 hafta arası bir süreç içerisinde tam olarak sonucu görmüş olursunuz.

0

Hocam iyi günler, daha önce dudaklarımı dolgunlaştırmak için dolgu yaptırdım ancak geçici bir işlem olması ve devamlı tekrar istemesi beni bu işlemden soğuttu. Bu yüzden lip lift ameliyatı bana çok çekici geliyor ancak iyileşme sürecinin çok uzun olduğuna dair bilgiler okudum. Acaba lip lift ameliyatından sonra tam sonuç ne zaman kendini belli ediyor? Cevaplarsanız çok sevinirim, sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatı cerrahi bir operasyon olduğu için iyileşme süreci dolgu gibi uygulamalara kıyasla daha uzun sürer. Genellikle çoğu cerrahi işlemde olduğu gibi lip lift sonrası da tedavi bölgesinde ödem ve morluk gibi komplikasyonlar görülebilir. Bu komplikasyonlar etkisini bir hafta içinde yavaş yavaş yitirecektir. Ancak tamamen geçmesi bir ayı bulabilir. Hastalarımızın çoğunda 4-6 hafta içerisinde işlem etkisini tamamen göstermektedir. Fakat yine de bu sürecin her hastada aynı etkiyi yaratmayacağını belirtmem gerekir. Ameliyat sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uyar, ameliyat bölgesine iyi bakarsanız iyileşme süreci de bir o kadar hızlanacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, benim üst dudağım ve burnum arasındaki boşluk çok fazla. Yorgun gösteriyor. 2 ay sonra özel bir programım var. Lip Lift ameliyatından sonra tam sonucu ne zaman görebilirim? Ameliyat olsam yetişir mi? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle Lip Lift ameliyatı için sizi muayene etmem gerek. Böylelikle bu ameliyat için uygunluğunuzu analiz edebilirim. Eğer uygunsanız Lip Lift ameliyatlarından sonra bölgedeki şişliğin inmesi ve ödemin atılması ortalama 48- 72 saat aralığında sürer. Operasyonun başarısında sizin ameliyat sonrasındaki özeniniz de çok önemli. Özellikle ilk hafta sıvı gıdalar tüketmeli, metal çatal- kaşıktan uzak durmalısınız. Pipet ile beslenme sağlayabilirsiniz. Sigara kullanıyorsanız ara vermelisiniz. Tüm bu önerileri dikkate alarak gerekli hassasiyeti gösterirseniz iyileşme süreciniz de hızlanır. Ortalama 4- 6 hafta sonra Lip Lift ameliyatından tam sonuç alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, Lip Lift ameliyatları ile ilgili bir videonuzu gördüm. Sanırım yüzümün ihtiyacı olan ameliyat tam anlamıyla bu. Zaten kısa süre içerisinde size muayene olmak için de geleceğim. Sadece merak ettiğim şey, Lip Lift ameliyatından sonra tam sonucu ne zaman görebilirim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift ameliyatlarından sonra operasyonlara bağlı şişlik ve ödemlerin atılması 48- 72 saat aralığında sürer. Operasyondan tam sonuçların alması hastanın da bölgeye özenle ve dikkatle yaklaşması ile alakalıdır. Özellikle ilk 1 hafta çok önemlidir. Bu 1 haftada sadece sıvı tüketmeli, çatal- kaşık gibi metal ürünler kullanmamalı ve sigara kullanımından uzak durmalısınız. Çünkü bu ve bunun gibi etkenler operasyondan alınacak sonuçları doğrudan etkiler. Eğer doktorunuzun önerilerine uyar ve ameliyat sonrası gerekli özeni gösterirseniz ortalama 4- 6 hafta içerisinde tam sonuçları gözlemler, hayal ettiğiniz dudak şekline kavuştuğunuzu görebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar