İyi günler hocam doğum sonrası göbeğim oluştu. 5 tane sezeryanım var son doğumumu 15 yıl önce yaptım. 88 kiloyum bütün çocuklarımı 1 yıl emzirdim. Asistanınızla görüştüm ama benden fotoğraflarımı istedi eşim fotoğraf konusunda çok katı. Antepten yazıyorum sizden detaylı bilgi alabilirsem gelip muayene olmak isterim.

Merhaba, sizin durumunuzda olan hastalarıma genellikle karın germe ameliyatı öneriyorum. Çünkü doğum sonrası göbekte sadece yağlanma değil aynı zamanda çatlaklar ve sarkmalar da oluşuyor. Fotoğraf gönderen hastalarımı uzaktan muayene ederek kişiye özel bilgiler aktarıyorum. Fakat fotoğraf gönderemediğiniz için size genel bilgileri aktarmak isterim.

Karın germe ameliyatı, sık sık kilo alıp veren ve hamilelik sonrası oluşan sarkık görüntüden kurtulmak isteyen kişiler için uygundur. Karın germe ameliyatında fazla olan karın derisi alınır, bölgesel yağlar dışarı çekilir ve karın içindeki kas deformasyonu düzeltilir. Ameliyattan sonra düz bir karın görüntüsü oluşur. Bu ameliyat karın bölgesinde etkili ve kalıcı sonuçlar yaratır. Karın germe ameliyatı, vücudunuzdaki fazla yağın yoğunluğuna ve sarkma derecesine göre mini karın germe veya tam karın germe ameliyatı olmak üzere iki farklı operasyon ile yapılabilir.

Tam karın germe ameliyatında iç çamaşırınızın altına gizlenen belirgin bir iz kalırken, mini karın germe ameliyatında daha minimal bir iz kalır. Tam karın germe ameliyatı, Vaser Liposuction ile birlikte toplam 5-6 saat kadar sürebilir. Tabii bu süre kişiden alınan yağın miktarına ve karın bölgesindeki sarkmanın derecesine bağlı olarak değişebilir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir ve ameliyattan sonra iki gün hastanede kalmanız gerekir.

3 tane doğum yapmış biri olarak soruyorum: Doğum sonrası oluşan göbeğimden nasıl kurtulurum?

Merhaba, öncelikle size uygun tedavi yöntemini söyleyebilmemiz için göbek bölgenizi muayene etmemiz gerekir. Göbek bölgenizde yağlanma varsa Liposuction yöntemiyle fazla yağ alımı yapılabilir. Göbek bölgesinde sarkma görülüyorsa Tam Karın Germe ya da Mini Karın Germe Ameliyatları uygulanabilir.

Tam Karın Germe geniş yüzeyli sarkma yaşayan kişiler içindir. Mini Karın Germe göbek deliğinin alt kısmını kapsayan daha dar alandaki sarkmalara uygulanır. Her iki ameliyat da genel anestezi altında yapılır. Karnın gerilmesi ve fazla derinin kesilmesiyle karna şekil verilir. Karın germe ameliyatları gerekirse Liposuction, Annelik Estetiği, fıtık ameliyatı gibi farklı işlemlerle birlikte yapılabilir. Bu sayede düz, genç bir karın bölgesine kalıcı olarak kavuşmak mümkündür.

Doktor Hanım merhaba, ben 2 yıl önce doğum yaptım. Ama planladığım gibi kilo veremedim. Özellikle göbek bölgem hala çok kilolu. Doğum sonrası göbek nasıl gider acaba?

Merhaba, hamilelik ve doğum sonrasında birçok kadın bahsettiğiniz sorunu yaşıyor. Bu ve bunun gibi inatçı yağlanmalarda tedaviye karar verirken ben yağlanma oranına ve cildin elastikiyetine çok dikkat ediyorum. Eğer yağlanma fazla değilse ve cilt sıkıysa Liposuction oldukça etkili sonuçlar veriyor. Ancak yağlanmanın fazla olduğu durumlarda ve cilt elastikiyetinin düşük olduğu durumlarda önerdiğim tedavi yolu çoğu zaman karın germe ameliyatı ile Liposuction’ı kombine şekilde uygulamak. Uygun bir vaktinizde muayene için kliniğimize gelebilirseniz gerekli analizler sonrası bir tedavi planı oluşturabiliriz. Sevgiler…

Leyla Hanım selamlar, doğum sonrası göbek nasıl gider? 1 yıl önce doğum yaptım ancak hala gitmiyor bu göbek. Lütfen bana yardımcı olun. Teşekkürler.

Merhabalar, doğumdan sonra birçok kadında göbek oluşumu gözlenir. Bazı kadınlarda bu duruma sarkıklık da eşlik edebilir. Özellikle doğum sonrası vücudu toparlamak için yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmalı, düzenli egzersiz yapılmalıdır. Ancak birçok kadın böyle bir yaşam tarzına ayak uydurmakta güçlük çekmektedir.

Bu durumlarda estetik operasyonlar yardımınıza koşmaktadır. Liposuction ve karın germe gibi estetik işlemler göbek bölgesindeki fazla yağlanma ve sarkıklık gibi sorunlar için etkili çözümlerdir. O nedenle en kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm.

Leyla Hanım selamlar, doğumdan sonra göbek bölgem hızla genişledi ve neredeyse hamile olduğum zamanki kadar göbeğim var. Bu durum beni oldukça rahatsız ediyor. Acaba doğum sonrası göbek nasıl gider? Bana yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler.

Merhaba, doğumdan sonra göbek bölgesinde yağlanma ve buna eşlik eden sarkma birçok kadında görülen ortak bir problemdir. Ancak oldukça normal olan bu durum karşısında endişe duyulacak bir şey yoktur. Doğumdan sonra göbek bölgenizde oluşan fazla yağlar liposuction yöntemiyle rahatlıkla vücuttan atılır.

Eğer yağlanmaya sarkma da eşlik ediyorsa karın germe ameliyatı ile göbek bölgeniz toparlanır ve daha gergin hale getirilir. Böylece çok daha estetik bir forma kavuşmuş olursunuz. Eğer bu operasyonları yaptırmayı düşünüyorsanız en kısa sürede sizi muayene etmek için beklerim.

Leyla Hocam merhaba, 3 yıl önce ikiz bebek dünyaya getirdim. Ancak bu kadar süre geçmesine rağmen hala eski kiloma dönemedim. Doğum sonrası göbek nasıl gider? Tedavi önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, doğumlardan sonra bazı yağlar ne yazık ki inatçı yağlar olarak vücudumuzda kalır ve bu yağların spor ya da diyetle vücuttan atılması çok zor bir ihtimaldir. Burada kişiye uygun olan tedaviyi bulmada en etkili faktör bölgedeki yağlanmanın oranı ve cildin elastikiyet seviyesi. Eğer cilt elastikiyetiniz iyiyse Liposuction ile sorunu çözebiliriz. Ancak sarkma varsa bu işlemi karın germe ameliyatı ile kombine yapmamız lazım. Muayene için gelebilirseniz yağlanma ve sarkma oranını bir analiz edelim. Sonrasında doğru ve etkili tedavi yöntemine karar verelim. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım, ben 2 yıl önce doğum yaptım. Doğumdan sonra göbek bölgemde hem kilom kaldı hem de hafif sarkma oldu. Bir türlü düzelmedi. Doğum sonrası göbek nasıl gider? Yardımcı olur musunuz? İyi günler.

Merhaba, hamilelik esnasında gerilen göbek derisi doğum sonrasında şişkinliğin gitmesiyle kendini salar ve bu da sarkıklığa neden olur. Ayrıca doğumdan sonra bazı inatçı yağların da kalması normaldir. Öncelikle belirtmeliyim ki size özel olan ve uygun olan tedavi ile ilgili bilgiyi ancak muayene sonrası söyleyebilirim. Ancak sizin şikayetinizle gelen hastalarımda genellikle izlediğim yol kalan yağlanmayı Liposuction ile almak sonrasında da karın germe ameliyatı ile birlikte yok etmek oluyor.

Bu tedavi ile kesin ve hızlı çözümler almak mümkün ve sonuçları da oldukça memnun edici oluyor. Muayeneye gelirseniz tedavinizi planlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım yaklaşık 8 ay önce doğum yaptım. Doğumdan sonra, hamilelik sürecinde aldığım kiloları vermek için ne kadar uğraştıysam da tamamını veremedim. Özelikle göbek bölgemde yoğun bir yağlanma var. Giydiğim hiçbir kıyafet üzerime olmuyor. Doğum sonrasında oluşan bu göbek nasıl giderilir?

Merhaba, birçok kadın hamilelik sürecinde aldığı kiloları doğum sonrasında vermekte zorlanır. Özellikle genetik yatkınlıktan dolayı bazı kişilerde göbek, basen, bacak gibi alanlarda bölgesel yağlanma sorunu ortaya çıkar. Bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmak için öncelikle kişi beslenme alışkanlığını değiştirmeli ve hareketli bir yaşam biçimi benimsemelidir. Ama tüm bunlara rağmen kişi göbek sorunundan kurtulamayabilir. Böyle durumlarda genellikle bir estetik uygulamadan faydalanmak gerekir.

Göbek gibi bölgesel yağlanma sorununun olduğu alanlarda incelme sağlamak için en çok kullanılan yöntem Liposuction’dır. Siz de doğum sonrası oluşan göbeğinizden kurtulmak için Liposuction yaptırabilirsiniz.

Merhaba hocam, iki çocuk annesiyim, en son doğumumu iki yıl önce yaptım. İki doğumda da aldığım kiloların tamamını veremedim. Özellikle göbek bölgemde çok yağlanma var ama ben doğumdan önce zayıf ve göbeksiz bir kadındım. Doğum sonrası oluşan göbek nasıl gider? Bu konuda biraz bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Merhaba, doğum sonrası göbek oluşumu birçok kadının yaşadığı bir sorundur. Özellikle genetik yapısı kilo almaya müsait olan kişiler için daha büyük bir sorun haline gelmektedir çünkü bu kişiler doğum sonrası kilo vermekte daha çok zorlanırlar. Ancak sizin gibi öncesinde zayıf olan kişilerde doğumdan sonra aldıkları kiloların büyük bir kısmını verseler de eski fiziklerine kavuşamazlar.

Doğum sonrasında vücudun eski haline dönmesi için yapılacak çok şey var. Öncelikle kişi emzirme sürecini etkilemeyecek şekilde beslenmesini düzenlemeli; tuzlu, şekerli ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalı aynı zamanda da doğum sonrasında uygun bir zamanda egzersiz yapmaya başlamalıdır. Ancak birçok kadının doğum sonrası süreçte beslenmesine dikkat edemiyor ve egzersiz yapmaya fırsat bulamıyor bunlar yüzünden de aldıkları kiloları veremiyorlar.

Böyle bir durumda bana başvuran hastalarıma estetik operasyon öneriyorum. Siz de göbeğinizde yağlanma olduğunu belitmişsiniz. Eğer göbeğinizde sadece yağlanma sorunu varsa Liposuction ile bu yağları alabiliriz ancak yağlanma ile birlikte sarkma da oluşmuş ise liposuction ile beraber karın germe ameliyatı daha uygun olacaktır. Ancak sizin için hangi yöntemin daha uygun olacağına karar verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekiyor.

Merhaba hocam, 43 yaşında beş çocuk annesi bir kadınım. Son doğumumu 2013 yılında yaptım. Her hamileliğimde yaklaşık 20-24 kg aldım, doğumdan sonra aldığım kilonun yarısı gitti. Ama sonraları hep aynı şekilde çok kilo aldım ama az kilo verebildim. Şu anda 90 kiloyum. Özellikle göbek bölgemde çatlak ve sarkık bir deri var. Doğum sonrası göbek nasıl gider? bir çaresi var mı? Teşekkür ederim.

İyi günler, hamilelik sonrasında göbeğin alt kısmında çatlak, sarkık ve gevşemiş bir deri kalması özellikle sizin gibi fazla gebelik yaşayan kadınlarda normaldir. Çoğul hamileliklerde karın kasları ve karın kaslarını oluşturan bağ dokusu deformasyona uğrar. Bu Deformasyonun sporla ya da diyetle eski formuna dönmesi neredeyse imkansızdır.

Bu şekilde sarkık ve gevşeyen deri ancak Abdominoplasti yani karın germe operasyonuyla düzeltilebilmektedir. Karın germe operasyonunda karın içi kaslar da onarılır ve daha gergin bir yapı oluşturulur. Eğer karın bölgenizde çok fazla yağlanma varsa, ilk önce Vaser Liposuction yöntemiyle Fazla olan yağlar alınır. Daha sonra karnın alt kısmından kesi yapılarak fazla deri çıkartılarak atılır. Kalan deri gergin bir forma sokularak aşağıya doğru çekilir.

Bu operasyonda yeni bir göbek deliği de oluşturularak normal ve gergin bir göbek yapılır. Ameliyat steril hastane ortamında yaklaşık 4,5-5 saat süren bir operasyonla gerçekleşmektedir. Ameliyattan sonra hastanede iki gün boyunca kalmalı ve benim önereceğim korseyi en az 6 hafta boyunca takmalısınız. Bu estetik operasyonla yağlarınız da alınacağı için sarkık göbeğinizden kurtularak genç bir göbek yapısına kavuşursunuz.

İyi günler Leyla Hanım, iki tane çocuğum var, ikisinde de sezaryen oldum. Sezaryenden sonra hemen aldığım kiloları veremedim. İki çocuğumda da iki yıl boyunca emzirdim. Ev hanımıyım, hareketsiz bir hayatım var. Evde kendi kendime egzersiz yapsam da göbeğimi eritemiyorum ve çok sarkık bir göbeğim var.

Göbek sarkmasının sadece ameliyatla düzeltilebileceğini söyledi komşum. Doğumdan sonra göbek sarkması nasıl gider? Bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz?

İyi günler, genellikle doğumdan sonra alınan fazla kilolar cildin esnemesine ne elastik yapısını bozmasına neden olur. Karın ve göbek bölgesinde doğumdan sonra gevşeme ve sarkma kadınların sık karşılaştığı problemlerdendir. Bu problemin giderilmesi için tek çözüm karın germe ameliyatıdır.

Abdominoplasti de denilen karın germe ameliyatında ilk önce göbekteki fazla yağlar liposuction yöntemiyle alınır. Daha sonra göbek bölgesinin derisi kesilerek fazla deri çıkarılır ve o bölge gerginleştirilerek tekrar dikilir. Göbek bölgesindeki gevşek durumdaki kaslar onarılarak daha sıkı bir karın bölgesi oluşturulur.

Ameliyattan sonra iki gün hastanede kalınır. Ameliyatlı bölgeye en az bir buçuk ay boyunca takmanızı önereceğim bir korse olacak. Bu korseyle göbek bölgenizdeki dokular daha çabuk toparlanacak. Karın germe ameliyatıyla fazlalıklarınızdan kurtulmuş olarak dümdüz bir karna sahip olursunuz.