İyi akşamlar hocam ben 2 ay önce botox yaptırdım. Ama hiç istediğim gibi olmadı çok pişman oldum. Bunun geri dönüşü var mıdır?

Merhaba, Botoks uygulaması uzman doktorlar tarafından yapıldığında oldukça doğal ve etkili bir sonuç yaratan işlemdir. Doğru botox işleminden sonra pişman olan hasta sayısı neredeyse sıfırdır. Bu nedenle botox yaptırırken mutlaka işinde uzman bir hekim seçmeniz önerilir. Botox yaptırdıktan sonra etkisini yok etmek mümkün değildir. Botoxun etkisi 4-6 ay arasında kendiliğinden geçecektir. 6 ay sonra cildinizde botoksun etkisi kaybolur. Botoxun sonuçlarını beğenmediysen mutlaka farklı bir hekimin fikrini almanız önerilir. Yanlış botox uygulaması yüzünüzde sahte bir ifadeye neden olabilir. Sevgiler.

Doktor Hanım merhaba, ben 1 hafta önce botoks yaptırdım pişman oldum, geri dönüş mümkün mü? Yüzümde yamulma oluyor konuşunca falan. Ne yapmam lazım?

Merhaba, botoks uygulaması çok sık yapıldığı için basit bir işlem gibi algılansa da gerçekten işinde uzman, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip bir doktor tarafından yapılması büyük önem taşıyor. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşabiliyor hastalar. Botoks ortalama 4 ila 6 ay kadar etkisi süren bir uygulama ve yapıldıktan sonra etkisinin geçmesini beklemekten başka bir çaresi ne yazık ki bulunmuyor. Ancak merak etmeyin, dediğim gibi en fazla 6 ay kadar kalıcı, ömürlük bir uygulama değil. Bu sürenin sonunda muayene için gelin lütfen, gerekli analizlerinizi bir yapalım. Sevgiler…

Sevgiler Leyla Hanım, 3 ay önce botoks yaptırdım ancak yüzüme hiç yakışmadı. Ya da uygulayan yer pek iyi değildi bilemiyorum. Kısaca memnun kalmadım. Bu nedenle yüzümdeki botoks etkilerini yok etmek istiyorum. Sizce bu mümkün mü?

Merhaba, botoks uygulaması mutlaka alanında uzman bir estetik uzmanı tarafından yapılmalıdır. Aksi halde yaşadığınıza benzer sonuçlar ile karşılaşma riskiniz var. Botoks uygulamasının etkileri 4-6 ay arasında devam eder. Botoksun etkileri geçene dek işlemi geri almak gibi bir olanak maalesef yoktur. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, geçen ay botoks yaptırdım pişman oldum, geri dönüş mümkün mü? Bütün ifadelerim kayboldu. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Teşekkürler.

Merhaba, botoks işlemlerinden sonra geri dönüş maalesef mümkün olmuyor. Botoks etkisi 4- 6 ay kadar sürer. Ne yazık ki bu süreyi geçirerek botoks etkisinin kendiliğinden kaybolmasını beklemeniz gerek. Botoks günümüzde sık uygulansa da aslında çok hassas ve mutlaka bir uzman tarafından yapılmalı. 6 ay sonra uygun bir zamanda merkezimize gelirseniz mevcut durumunuza bir bakalım ve sizi memnun edecek şekilde bir uygulama planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar, daha yeni botoks yaptırdım. Ancak sonuç hiç istediğim gibi olmadı. Sanki ifadem değişti ve mimiklerim kayboldu gibi geliyor. Hocam ne önerirsiniz? Botoksu geri almak mümkün mü?

Merhaba, botoks alanında uzman bir hekim tarafından doğru yöntem ile uygulanmadığında istenmeyen sonuçlar verir. Ancak işini bilen bir doktor tarafından yapılırsa memnuniyet oranı neredeyse yüzde yüzdür. Botoks uygulamasını geri almak söz konusu değildir. İşlemin etkileri 4 ila 6 ay sürer. Etkiler geçene dek beklemek zorundasınız. Botoks etkileri yüzünüzden gittiği zaman ise doğru bir hekim ile bu işlemi yeniden yaptırabilirsiniz.

Leyla Hanım merhaba, ben 3 ay önce botoks yaptırdım pişman oldum, geri dönüş mümkün mü? Yüzüm hiç istediğim gibi olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Merhaba, botox uygulamasından sonra geri dönüş ne yazık ki mümkün değildir. Sonuçlardan memnun değilseniz sonuçların kendiliğinden ortadan kaybolmasını sabırla beklemeniz gerekir. Botoksun etkisi 4- 6 ay sonra etkisini kaybetmeye başlar. Önerim sonuçların kendiliğinden geçmesini beklemeniz. Ve tekrar botoks yaptırmaya karar verdiğinizde mutlaka botoks konusunda uzman ve tecrübeli bir doktora başvurun. Emin olun o zaman aldığınız sonuçlar çok daha estetik olacak. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hocam, yüzümde ince çizgiler oluşmaya başladı. İnce çizgilerin derinleşmesini istemediğim için botox yaptırmaya karar verdim ama daha önce herhangi bir estetik operasyon geçirmediğim için biraz tereddütlüyüm. Botox yaptırdıktan sonra pişman olur muyum ve eğer bir sorunla karşılaşırsam botoxun geri dönüşü mümkün mü?

Merhaba, botox yaptırdıktan sonra maalesef botoxun etkisinin geçmesini beklemek dışında bir şey yapamazsınız. Bu etki yaklaşık 4-6 ay sürer. Ancak botox doğru miktarda ve botox yapılacak alandaki kasları tanıyan bir doktor tarafından yapılırsa herhangi bir sorun oluşmaz.

Merhaba Leyla hanım, yüzümdeki kırışıklıklar için botox yaptırmak istiyorum ama beklediğim gibi bir sonuç ortaya çıkmazsa diye de korkuyorum. Eğer botoks yaptırdıktan sonra pişman olursam geri dönüş mümkün mü?

Merhaba, botox sonrasında istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarsa beklemekten başka çözüm yok maalesef, yaklaşık 4-6 ay içinde botoxun etkisi kendiliğinden geçecektir. Ancak yüz kaslarını tanıyan alanında uzman bir hekime botox yaptırırsanız böyle olumsuz durumlarla karşılaşmazsınız. Çünkü botox için uygun doz miktarı belirlendiğinde ve doğru alanlara uygulandığında oldukça etkili ve doğal sonuçlar alınmaktadır.