İyi akşamlar hocam normalde burun ile dudak arasındaki mesafe ne kadar olmalıdır? bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba, Burada bir aralık var aslında. Herkese göre mesafeler farklılık gösterdiği için yüzde mesafeler değişiyor. Burada önemli olan o altın oranı yakalayabilmek. Herkes için bu farklı. Aslında herkeste bir üfleme hareketi yapıldığı zaman veya gülündüğü zaman aslında belli oluyor ne kadar alınması gerektiği.

Bence burada diğer bir ölçüm ortadaki Eros yayının çıkartılması ve ona bağlı olarak kaldırılması. O mesafe kısaltılırken Fitral Kolonların inceltilerek yerine oturtulması önemli olan estetik görüşlerden bir tanesi bu. Bir diğer noktada köşelerin kaldırılması. Köşeler yeterli miktarda yukarı kaldırılmadığı zaman daha farklı bir görüntü meydana çıkabiliyor. Dolayısıyla simetrik olarak ve eşit miktarlarda da bu mesafenin kaldırılarak kısaltılması gerekiyor. Sevgiler.

Doktor Hanım merhaba, benim üst dudağım çok ince. Bıyık bölgesi sanki çok geniş yüzümde. Dudak ve burun arası kaç cm olmalı? Ne yapacağız bu ideal ölçüyü sağlamak için?

Merhaba, dudak ve burun ölçüsü şu ölçü olmalıdır diye size kesin bir ölçü veremem. Bildiğiniz gibi herkesin yüz hatları, yüz hatlarının birbirine orantısı farklı. Muhtemelen okuduğunuz kaynakların bazılarında bazı cerrahların 12- 15 mm ideal ölçüdür gibi söylemlerine rastlayabilirsiniz. Ancak benim fikrim bu ölçünün kişiye göre belirlenmesi.

Muayene için gelebilirseniz ideal ölçünüzü belirleriz. Sonrasında belki dudak dolgusu ile dudağı kalınlaştırır bu mesafenin daha kısaymış gibi görünmesini sağlarız ya da Lip Lift ameliyatı ile bölgedeki fazla deriyi alarak mesafeyi kısaltırız. Sevgiler…

Merhaba hocam, benim dudağım ile burnum arasında mesafe normal bir insana göre çok fazla. Bu durum haliyle beni rahatsız ediyor, Herhangi bir operasyona ihtiyaç var mı bilmiyorum. Acaba dudak ve burun arası kaç cm olmalı? Benim için uygun olan mesafe nedir? Teşekkürler.

Merhabalar, plastik cerrahların çoğu burun ile dudak arasındaki standart ölçünün 12 ila 15 mm arasında olması gerektiğini söyler. Ancak bu mesafe her insanda değişiklik gösterir. Sizin için en doğru mesafe oranını ancak sizi muayene ettikten sonra belirleyebilirim. Dudak ile burun arasındaki mesafeyi kapatmak için ise genellikle lip lift işlemi uygulanır. Sevgiler.

Leyla Hocam iyi çalışmalar, 55 yaşındayım. Burnumla dudağım arasında kalan bölge gitgide büyüyor. Bu da yüzümde hiç estetik olmayan bir görüntü oluşturuyor. Bu sorunu düzeltmek için ne yapmalıyım? Bir de dudak ve burun arası ideal aralık kaç cm olmalı?

Merhaba, burun ile dudak arasındaki mesafe yaş aldıkça genişler, bu oldukça sık karşılaştığımız bir durumdur. Hastalarımızın çoğu sizin gibi bu durumdan şikayetçidir. Bu rahatsızlığınızı düzeltmek için lip lift ameliyatı uyguluyoruz. Lip lift ameliyatı ile burun ile dudak arasında kalan bölgeden fazla deri alınarak dudak yukarı doğru kaldırılır. Böylece mesafe daralarak daha estetik bir dudak yapısına kavuşursunuz.

Lip lift ile ayrıca daha dolgun dudaklara da sahip olabilirsiniz. Burun ile dudak arasındaki ideal mesafe aralığı ise hastadan hastaya farklılık gösterir. Bu sayı herkes için farklıdır. Genellikle bu durum yüzünüzün sahip olduğu altın oran ile ilgilidir. Bu nedenle sizi muayene etmeden net bir sayı vermem doğru olmaz. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, ben 50 yaşındayım. Dudak ve burun arasındaki mesafe son yıllarda fazlalaştı yüzümü yaşlı gösteriyor. Dudak ve burun arası kaç cm olmalı? Bunun için burun ameliyatı mı olmalıyım? Teşekkürler.

Merhaba, burun ve dudak arasındaki ideal mesafe kişinin yüz yapısına bağlı olarak değişir. Bazı plastik cerrahlar bu mesafenin 12- 15 mm arasında olması gerektiğini söylüyor. Ama dediğim gibi bu sizin yüz hatlarınızın özelliklerine göre değişir. İlerleyen yaşlarda üst dudak kıvrımı azaldığı için burun ve dudak mesafesi birçok kişide açılır.

Bunun için muayene sonrası doktorunuz da gerekli görürse olmanız gereken ameliyat Lip Lift ameliyatıdır. Buradaki fazla deri bu ameliyatla alınır üst dudağa kıvrımı geri kazandırılır ve böylelikle aradaki mesafe de daralır. Ama aşırı bir boşluk yoksa belki sorun dudak dolgusu ile de giderilebilir. Net bir tedavi yöntemi belirlenmesi için muayene olmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Hocam merhabalar, benim sorum dudak ve burun arasındaki mesafe ile ilgili. Dudağım ve burnum arasındaki mesafe çok fazlaymış gibi geliyor ve hiç güzel durmuyor. Bir operasyon gerektirip gerektirmediğine emin olamıyorum. Dudak ve burun arası kaç cm olmalı? Teşekkür ederim.

Merhaba, birçok plastik cerrah tarafından burun ve dudak arası ideal ölçülerin 12- 15 mm arası olması gerektiği söylense de bu durum kişiye bağlı farklılık gösterir. Yüzünüzün genel yapısı, hatları çok önemli. Örneğin nasıl bir burun ya da dudak yapısına sahipsiniz, önce bunlara bakmak lazım.

Aradaki mesafenin ideal ölçüsünü de ancak sizdeki genel yapıyı analiz ettikten sonra söyleyebilirim. Eğer dediğiniz gibi aradaki mesafe ideal olanın üstünde bir şekilde fazlaysa Lip Lift yöntemi ile üst dudak kıvrımını belirginleştirerek ölçüyü standartlara yakın bir hale getirebiliriz. Ancak kesin bir şey demek için önce muayene olmanız şart.

Merhaba Leyla hanım, Lip Lift ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda da dudak ve burun arasındaki mesafenin çok önemli olduğunu duydum ancak ideal dudak ve burun arası mesafenin kaç cm olması gerektiğini bilmiyorum. Bu konuyla ilgili biraz bilgi verebilir misiniz?

Merhaba, ideal dudak ve burun arası mesafesi 12-15mm arasında kabul edilir fakat bu konuda önem arz eden başka faktörlerde var. Örneğin dudak ile burun arasındaki mesafenin kişiye uygun olması için yüz yapısıyla ve yüz hatlarıyla uyumlu olması gerekir. Ayrıca kişinin burun yapısı ve dudak yapısı da dudak ve burun arasındaki mesafenin ne kadar olması gerektiğini belirlerken önem arz eder. Ancak genel anlamda değerlendirildiğinde 12-15 mm arasında olmayan dudak mesafesi güzel görünmez.

Merhaba hocam, bana göre benim burnum ve dudağım arasındaki mesafe çok uzun, bu da estetik olmayan bir görüntü oluşturuyor. Dudak ve burun arası mesafe ne kadar olmalı? Bunun için belirlenmiş bir ölçü var mı?

Merhaba, burun ve dudak arasındaki mesafenin ne kadar olacağı yüzün yapısına, yüz hatlarına, kişinin burun ve dudak yapısına göre değişiklik göstermektedir. Ancak birçok plastik cerrah tarafından kabul görmüş ölçü, 12-15 mm’dir.

Burun ve dudak arasındaki mesafe, bu aralığın dışında olduğunda genellikle yüzde estetik olmayan bir görüntüye neden olur ve kişi bu görüntüden rahatsızlık duyar. Bu mesafenin uzun olduğu durumlarda en çok tercih edilen uygulama Lip Lift adıyla bilinen dudak kaldırma operasyonudur. Bu operasyon ile burun ve dudak arasındaki mesafe kısaltılarak daha estetik bir görünüm elde edilir.

İyi günler Leyla Hocam, son zamanlarda aynaya baktığımda dudak ile burnumun arasındaki mesafe gözüme çok uzun gelmeye başladı. Burun ile dudak arasındaki mesafe kaç santim olmalı? Bunun bir ölçüsü var mıdır? Neye göre burun ile dudak arasındaki mesafe uzundur ya da kısadır diyebiliriz?

İyi günler, tüm insanların yüzlerinde yapısal farklılıklar bulunmaktadır. Yüzdeki yapısal farklılıklara göre yüzdeki organlarının yerlerinde de mesafe farklılıkları bulunmaktadır. Burun ile dudak arasındaki mesafe de bunlardan biridir. Estetik ve plastik cerrahide burun ile dudak arasındaki uzunluğun 12 ile 15 milimetre arasında olması beklenmektedir.

Bu aralığın estetik olarak yüze uyumlu ve hoş göründüğü bilinmektedir. Yapılan operasyonlarda aslında yüzdeki altın oranı yakalayabilmek önemlidir. Dudak ile burun arasındaki mesafe yaş almaya bağlı olarak ve yerçekiminin etkisiyle aşağıya doğru düzleşip uzayabilir. Dudağa şeklini veren, burun ile dudak arasındaki Fitral kolonların kısaltılarak, dudak kenarlarının yukarıya çekilmesi ve dudakların daha simetrik, gülümser bir hale getirilmesi kişinin daha sağlıklı ve genç bir yüz ifadesine sahip olmasını sağlamaktadır.