Dudak ve burun arası kaç cm olmalı?

blank
1 Cevap

İyi akşamlar hocam normalde burun ile dudak arasındaki mesafe ne kadar olmalıdır? bilgi verirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Burada bir aralık var aslında. Herkese göre mesafeler farklılık gösterdiği için yüzde mesafeler değişiyor. Burada önemli olan o altın oranı yakalayabilmek. Herkes için bu farklı. Aslında herkeste bir üfleme hareketi yapıldığı zaman veya gülündüğü zaman aslında belli oluyor ne kadar alınması gerektiği. Bence burada diğer bir ölçüm ortadaki Eros yayının çıkartılması ve ona bağlı olarak kaldırılması. O mesafe kısaltılırken Fitral Kolonların inceltilerek yerine oturtulması önemli olan estetik görüşlerden bir tanesi bu. Bir diğer noktada köşelerin kaldırılması. Köşeler yeterli miktarda yukarı kaldırılmadığı zaman daha farklı bir görüntü meydana çıkabiliyor. Dolayısıyla simetrik olarak ve eşit miktarlarda da bu mesafenin kaldırılarak kısaltılması gerekiyor. Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam, son zamanlarda aynaya baktığımda dudak ile burnumun arasındaki mesafe gözüme çok uzun gelmeye başladı. Burun ile dudak arasındaki mesafe kaç santim olmalı? Bunun bir ölçüsü var mıdır? Neye göre burun ile dudak arasındaki mesafe uzundur ya da kısadır diyebiliriz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 27, 2020

İyi günler, tüm insanların yüzlerinde yapısal farklılıklar bulunmaktadır. Yüzdeki yapısal farklılıklara göre yüzdeki organlarının yerlerinde de mesafe farklılıkları bulunmaktadır. Burun ile dudak arasındaki mesafe de bunlardan biridir. Estetik ve plastik cerrahide burun ile dudak arasındaki uzunluğun 12 ile 15 milimetre arasında olması beklenmektedir. Bu aralığın estetik olarak yüze uyumlu ve hoş göründüğü bilinmektedir. Yapılan operasyonlarda aslında yüzdeki altın oranı yakalayabilmek önemlidir. Dudak ile burun arasındaki mesafe yaş almaya bağlı olarak ve yerçekiminin etkisiyle aşağıya doğru düzleşip uzayabilir. Dudağa şeklini veren, burun ile dudak arasındaki Fitral kolonların kısaltılarak, dudak kenarlarının yukarıya çekilmesi ve dudakların daha simetrik, gülümser bir hale getirilmesi kişinin daha sağlıklı ve genç bir yüz ifadesine sahip olmasını sağlamaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar