Merhaba Hocam, Ben 17 yaşındayım dudak dolgusu çok istiyorum fakat ailem izin vermiyor reşit olmadığım için de yaptıramıyorum şuan benim sorum şu evde, doğal yöntemlerle dudak dolgunlaştırmak mümkün müdür? Nane yağı kullanın yazan yerler var denedim fakat çok faydasını göremedim. Nasıl sonuç alabilirim?

Merhaba, Öncelikle ailenizin doğru kararlarından ötürü kutlarım çünkü bir ferdin gelişimini tamamlamadan aile izni olmadan bu tür kararları tek başına almasını tasvip etmiyorum. Dudak dolgusu hyaluronik asit bazlı enjeksiyon işlemidir. Dudağa hacim ve volüm sağlarken aynı zamanda yüksek oranda nemlendirme etkisini de hissettirir.

Fakat dudakları evde dolgunlaştırmak sadece anlık sonuçlar yaratır, kalıcı bir sonuç elde edilemez. İnternet üzerinde dolaşan bal, tarçın, nane yağı, limon gibi çözümler cilt kalitenize destek olup nemlendirme oranını arttırdığı için dolgunluk sağlar fakat bu birkaç saatlik kan dolaşımı hızlandırdığı için yansıyan etkidir. Bir maksimum iki saat içinde bu etki tamamen yok olur. Dudak eğer ince ise hyaluronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu yapılmadan doğal yöntemler ile karşılaşmak o cildin hacmini açmak ve volüm kazandırmak neredeyse imkansızdır.

Doktor Hanım merhaba, ben dolgun dudak çok beğeniyorum. 20 yaşındayım. Dudaklarım daha dolgu istiyorum. Evde dudak dolgunlaştırma mümkün mü? Ne yapabilirim?

Merhaba, evde uygulanan hiçbir yöntem dudakları etkileyici ve kalıcı şekilde dolgunlaştırmada etki sağlamaz. Dolgun dudaklara sahip olabilmenin en önerdiğim yolu kesinlikle dudak dolgusu. Bu işlem ile hem istediğiniz dolgunlukta hem orantılı hem de daha uzun süre kalıcı dolgunluğu yakalamanız mümkün. Sevgiler…

Merhaba hocam, ben dudak dolgunlaştırmak istiyorum ancak bunu kendi yöntemlerimle yapmayı düşünüyorum. Acaba evde dudak dolgunlaştırma mümkün mü?

Merhaba, evde kendi yöntemlerinizle dudak dolgunlaştırma mümkün değildir. Eğer dudak dolgunlaştırmak istiyorsanız mutlaka alanında uzman bir hekimi ziyaret etmeli, size en uygun estetik işlemi tercih etmelisiniz. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, benim dudaklarım çok ince, dolgunlaşsın istiyorum. Dudak dolgusundan da acılı olabilir diye korkuyorum. Evde dudak dolgunlaştırma mümkün mü? Öneriniz var mı? Teşekkürler.

Merhaba, dudakların dolgun bir görüntü kazanması için benim önerim kesinlikle dudak dolgusu. Acıdan korkmanıza gerek yok. Uyuşturucu kremler ile işlem önce hissedilen acının en alt seviyeye düşmesini sağlıyoruz. Evde dudak dolgunlaştırmak kalıcı bir şekilde mümkün olmaz. Sadece kısa bir süreliğine dudakta bir miktar daha bir şiş görünüm olmasını sağlar. Benim size önerim kesinlikle çekinmeden dudak dolgusu yaptırmanız. Sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar, evde kendi çabalarımla dudak dolgunlaştırma mümkün müdür Leyla Hanım? Yoksa estetik bir müdahale şart mıdır?

Merhabalar, dudak dolgunlaştırmak için en etkili yöntem estetik dokunuşlardır. Dudak dolgusu, yağ enjeksiyonu, lip lift ve ameliyat bu yöntemler arasında yer alır. Maalesef evde tek başınıza dudak dolgunlaştırmak için uygulayacağınız bir yöntem yoktur. Kalıcı olarak dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız mutlaka uzman bir hekim tarafından en uygun operasyonu yaptırmalısınız.

Leyla Hanım merhaba, ben 23 yaşındayım. Dudaklarım daha dolgun görünsün istiyorum. Ancak şu an medikal bir işlem için yeterli bütçem yok. Evde dudak dolgunlaştırma mümkün mü? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Merhaba, evde yapılacak tüm uygulamalar çok kısa süreliğine dudakta dolgunluk hissi yaratabilir. Örneğin dudağa sürülen bitkisel kremler birkaç saat kadar dudakta biraz daha şiş bir görüntü sağlayabilir. Ancak bu tip yöntemler ile uzun süreli kalıcı sonuçlar elde etmek ne yazık ki mümkün değil. Dudak dolgunlaştırma için benim tavsiyem kesinlikle dudak dolgusu. Yaşınız oldukça genç, ilerleyen sürelerde hem sağlıklı bir yöntem olarak hem de alacağınız sonuçlardan memnun kalacağınız bir yöntem olarak dudak dolgusu yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, estetik yaptırmak için yaşım çok küçük ama ben dudağımın ince olmasından çok şikayetçiyim, kalınlaşmasını istiyorum. Evde dudak dolgunlaştırmak için yapabileceğim bir şey var mı?

Merhaba, evde yapacağınız herhangi bir uygulama dudağınızın kalıcı olarak dolgunlaşmasını sağlamaz. Ancak dudağa sürülen nane yağı gibi bazı bitkisel yağlar, dudakta kısa süreliğine dolgunluk hissi yaratabilir. Bitkisel yağlar sürüldüğü alandaki kan akışının hızlandırdığı ve cildi nemlendirdiği için dolgunluk hissi verir ancak bu etki çok kısa sürer. Bu nedenle dudağınızı dolgunlaştırmak için dudak dolgusu yaptırmanızı tavsiye ederim.

Merhaba Leyla hanım, genetik yapımdan ötürü dudaklarımın ince bir görünüşü var, bense kalın ve dolgun dudaklar istiyorum. Ancak herhangi bir estetik uygulama yaptırmaya çok sıcak bakmıyorum. Dudakları doğal yöntemlerle evde dolgunlaştırma mümkün mü?

Merhaba, çeşitli bitkisel yağlar yardımıyla dudağın görünümünde kısa süreli değişikliğe yol açmak mümkün ama bu gözle görülür bir sonuç olmayacaktır. Bu yağlar yapıları itibarıyla dudağı nemlendirir ve dudaktaki kan akışını hızlandırır. Bu nedenle dudağın görüntüsünde anlık olarak bir canlılık görülebilir. Ancak herhangi bir doğal yöntemle kalıcı olarak dudak dolgunlaştırma elbette ki mümkün değildir. Dudaklarınızı tek seferde görünümünü çekici bir görünüm istiyorsanız Lip Lift uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Lip Lift, dudağın cerrahi yöntemle yukarı kaldırılması ve dışa dönük bir biçimde yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Kişinin daha çekici bir gülümsemeye ve dudak yapısına kavuşmasını sağlar. Dudaklarınızı şekillendirebileceğiniz bir diğer yöntem ise dudak dolgusudur, oldukça kolay gerçekleştirilebilen kısa bir uygulamadır. Yaklaşık olarak yarım saat içinde dudağınıza dilediğiniz dolgunluk verilebilir. Uygulamanın kalıcılık süresi de ortalama 15- 18 ay arasındadır.

Merhaba, ben lise bire gidiyorum. arkadaşlarım dudaklarını acıbiberli kremlerle, rujlarla dolgunlaştırdıklarını söylediler. ben de yaptım ama çok yandı dudaklarım. ailem çok kapalı. Böyle bir şeye asla izin vermezler. açıkçası onların dediğinden de çıkmak istemem. Evde dudak dolgunlaştırmak mümkün mü?

Merhaba, reşit olmayan gençlerimizin öncelikle aile kurallarını uygulamaya öncelik vermeleri ve ebeveynleri ile beraber gelerek işlem hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Evde uyguladığınız acı biber içerikli kremler, jeller ya da rujlarla dudaklarınızda kalıcı bir dolgunluk sağlamanız neredeyse imkansızdır. Bu ürünler dudaklarınızı yakarak şişmesine neden olur.

Kliniğimde uyguladığım dudak dolgusu uygulamasında FDA onaylı hyalüronik asit bazlı dolguyu kullanmaktayım. Uyguladığım dudak dolgunlaştırma işleminde A+ dudak dolgusu sayesinde 17-18 ay kadar bir süre dolgun dudaklara sahip olunmaktadır. Daha sonra tekrar edilen dolguyla, yapılan işlemin kalıcılığı artmaktadır. İçeriğini bilmediğiniz ürünleri güzelleşmek için sürmeniz cildinizde istemediğiniz alerjilere ya da görüntülere sebep olabilmektedir.

Merhaba, adım Nur, bir modaevinde yeni işe girdim. 26 yaşındayım, Modaevine gelen kadınlar çok güzeller. Benim dudaklarım çok ince ip gibi, dudaklarımın büyük olmasını istiyorum. .Babam çok sinirlidir, böyle birşeye kesinlikle izin vermez. Evde dudaklarımı bardak yöntemiyle dolgunlaştırmaya çalıştım ama olmadı, evde dudakları dolgunlaştırma mümkün mü?

Merhaba, günümüzde her yaştan kadının daha dolgun dudaklara sahip olmak istemesi günümüzün estetik anlayışının bir getirisidir. Dudak dolgusuyla dolgun dudaklara sahip olunur ve kişinin özgüveni artmaktadır. Çünkü yeni bir kişiyle tanıştığımızda ya da yeni bir sosyal ortama girdiğimizde yüzümüzde bakılan ilk yerler gözler ve dudaklardır.

Evde yapacağınız işlemlerle kendi canınızı acıtabilir, dudak çevrenizde morarmalara neden olabilirsiniz. Dudak dolgusu içinde hyalüronik asit içeren bir dolgu çeşididir. Klinikte kullandığım A+ dolgularla yaklaşık 18 ay dudaklarınızı dolgun kullanabilmektesiniz. Evde yapacağınız herhengi bir uygulama ya da işlemle maalesef kalıcı sonuçlar almanız imkansızdır. Dudak dolgusu işlemi için kliniğime beklerim.