Hocam Merhaba, Göğüslerdeki çatlaklar nasıl gider? Ben daha 19 yaşındayım ama göğüsümün üstündeki derilerim çatladı, ergenlik dönemimi daha tamamlayamadan zaten çatlamıştı meme üstlerim. Lütfen yardımcı olun bikini falan giydiğimde arkadaşlarımdan çok çekiniyorum hiç böyle gözükmesini istemiyorum. Var mı bi yolu?

Merhaba, çatlak oluşumunu aşırı kilo alıp verme, hormonlar, cildin elastikiyetini kaybetmesi gibi sebepler sonucu gözlemliyoruz. Cildin genç ve yaşlı olması farketmeksizin, özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan cilt çatlakları; cilt altı dermis tabakasının zarar görmesi anlamına gelir.

Cilt rengi ile doğru orantılı olarak pembe, beyaz veya daha koyu renkte yatay veya dikey olarak tespit edilebilir. Bu noktada yapılması gereken dermis tabakasını yenilemektir. Bu derinliğe ulaşabilen bir lazer yöntemi ile cildi önce zedeleyip kendini yenilemesine izin vermemiz gerekir. İşte tam bu noktada en çok tercih ettiğim lazer işlemi Fraksiyonel Lazer uygulamasıdır. Erken müdahale ettiğimizde çok daha etkili sonuçlar aldığımız bu lazerli cilt yenileme işlemi anestezi gerektirmez. Seans aralıkları cildin kendini toparlamasını da sağlamak için 4 haftada 1 şeklinde uygulanmalıdır.

Çatlakların boyutu ve durumuna göre seans sayısını muayene sonrasında belirliyorum. Yaydığı ısı teknolojisi ile cilt altı kollajeni kısaltır ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede cildin elastinini tetikleyerek cildin kendini yenilemesine olanak tanır. Çatlak görünümünde ciddi azalma gözlenen ciltte aynı zamanda yüksek oranda sıkılaşma görülür.

Göğsümdeki çatlaklardan şikâyetçiyim. Göğüsteki çatlaklara ne önerirsiniz?

Merhaba, göğüs bölgesindeki çatlak oluşumlarında Fraksiyonel Lazer tedavisiyle iyileşme sağlanabilir. Öncelikle kişi muayene edilerek çatlak derecesi belirlenmelidir. Çatlak ileri seviyede değilse Fraksiyonel Lazer tam anlamıyla çözüm sağlayabilir. Lazer tedavisinin uygulanması oldukça kolay ve rahattır.

Uygulama öncesinde anestezik krem sürülerek işlem alanı uyuşturulur. Lazer cihazıyla cildin alt ve üst katmanlarına mikroskobik kolon oluşumları gönderilir. Bu sayede hem hasarlı bölgeler onarılır hem de kolajen aktiflenerek cilt yüzeyinin gerginleşmesi sağlanır. İşlem sırasında kişi sadece sıcaklık hissetmektedir. Bu nedenle soğuk hava üfleme aparatıyla rahatlama sağlanır. Tek bir alan için 20 dakika civarında süren Fraksiyonel Lazer tedavisi 3-5 seans yapılarak tamamlanmaktadır. Seans araları kişinin ihtiyacına göre 2-4 hafta arası olmaktadır.

Göğüs bölgesindeki çatlaklar derinleşmiş ve ileri düzeydeyse Fraxel Dual Lazer uygulaması yeterli olmamaktadır. Böyle durumlarda lazer tedavisinin yanı sıra mezoterapi, krem tedavisi gibi uygulamalar yaparak iyileşme sağlanabilir.

Doktor Hanım merhaba, benim hamilelik sonrası göğüslerimde çatlaklar oluştu. Sanırım birçok kadının ortak sıkıntısı bu. Ben de bu sorun için tedavi olmak istiyorum. Göğüsteki çatlaklar nasıl gider?

Merhaba, hamilelik, doğum ya da emzirme gibi durumlar göğüsteki çatlak oluşumunu tetikleyici durumlardır. Tedavi sürecinde bizim en kritik noktamız, çatlaklarınızın oluşumundan bugüne dek ne kadar zaman geçtiği. Çünkü çatlak tedavisinde zaman çok önemlidir. Ne kadar erken tedaviye başlanırsa tedavi o kadar etkili olur ve kısa sürer.

Zaman ilerledikçe çatlakların rengi açılır ve beyaza kadar dönebilir. Bu durum bize tedavinin zorlaşacağını gösterir. Vakit kaybetmeden kliniğimize gelin, muayenenizi yapalım ve çatlakların mevcut durumunu görelim. Sonrasında da tedavinizi planlayalım. Özellikle 4-6 seans Fraxel Dual lazer uygulaması memnun edici sonuçlar verecektir. Sevgiler…

Merhaba hocam, göğsümdeki çatlakları nasıl yok edeceğim? İnanılmaz fazlalar. Teşekkürler.

Merhaba, çatlak izi tedavisinde önemli olan nokta çatlakların ne kadar süredir vücudunuzda barındığıdır. Aynı zamanda çatlakların rengi de tedavi sürecini belirleyen unsurlar arasındadır. Eğer çatlakların ortaya çıkmasının üzerinden uzun zaman geçtiyse ve çatlaklar çoktan mordan beyaz renge döndüdüyse, tedavi süreci daha zor ve uzun geçecektir.

Ancak endişe edilecek bir durum yoktur, her halükarda etkili sonuçlar alabilirsiniz. Fakat öncesinde sizi muayene etmem daha sağlıklı ilerlememize yardımcı olacaktır. Eğer kesin kararlı iseniz en kısa zamanda sizi kliniğimizde görmek isteriz. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, 2 yıl önce bebeğim oldu. Emzirmeyi yeni bıraktım. Ancak göğüslerimde çatlaklar oldu. Göğüsteki çatlaklar nasıl gider diye sizden yardım almak istiyorum. Tedavisi nedir? İyi çalışmalar.

Merhaba, doğum ve emzirme sonrasında göğüs bölgesi de dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde çatlakların oluşması çokça rastlanır bir durum. Buradaki en önemli nokta çatlakların ne aşamada olduğu. Çünkü çatlak tedavisinde zaman çok önemli. Çatlak oluşumundan sonra ne kadar erken sürede tedaviye başlanırsa süreç o kadar kolay ilerler.

Beyazlaşan çatlaklarda tedavi daha zordur. Tedavide benim önerdiğim uygulamaların başında Fraxel Dual lazer var. Ciltte kolajen üretimini tetikleyen bu uygulama, 4- 5 seans uygulandıktan sonra ciltte gözle görülür bir yenilenme oluyor. Muayene için gelebilirseniz çatlaklarınızın durumuna bakalım ve vakit kaybetmeden tedavinizi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla Hocam, göğüsteki çatlaklar nasıl gider? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kolaylıklar.

Merhabalar, çatlak tedavisinde çatlakların ne zaman oluştuğu çok önemlidir. Eğer yakın zamanda oluştuysa tedaviden çok daha başarılı sonuçlar almak mümkündür. Ancak çatlak oluşumunun üzerinden uzun zaman geçtiyse tedaviden etkili sonuç almak daha zor olacaktır. Ben çatlak tedavisinde fraxel dual lazer yönteminden faydalanıyorum.

Bu yöntem ile cilt altı kolajen üretimi uyarılarak yeni hücre oluşumuna destek verilir. Bu da çatlak izi görüntüsünü büyük oranda yok ederek daha estetik bir göğüs yapısına kavuşmanızı sağlar. En uygun tedaviye karar verebilmemiz için muayene olmanız gerekmektedir.

Leyla hanım merhaba, 3 yıl önce doğum yaptım. Emzirme sonrası göğsümde çatlak oluşumu meydana geldi. Çeşitli kremler denedim ama fayda etmedi. Göğüsteki çatlaklar nasıl gider? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, doğum sonrasında vücudun farklı bölgelerinde çatlak oluşumlarının gözlemlenmesi oldukça normaldir. Aynı problem ile karşı karşıya kalan çok sayıda hastam var. Öncelikle size ilk önerim vakit kaybetmeden tedaviye başlamanız olacak. Çünkü çatlak tedavisinde zaman çok önemlidir.

Çatlaklar ilk oluştuğunda mor- kırmızı arası bir renktedir. Zaman geçtikçe renk açılır ve beyaza kadar döner. Çatlakların rengi ne kadar açıldıysa tedavi o kadar zorlaşır. Benim çatlak tedavisi için en etkili sonuçları gözlemlediğim yöntemlerin başında Fraxel Dual lazer geliyor. İleri teknolojili bu cihaz ciltte kolajen üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini sağlıyor. En etkili sonuçlar için ortalama 4-5 seans gerektiren bu uygulamada %70- %80 oranında bir iyileşme gözlemleyebiliriz. Ancak tabi ki en doğru ve size en uygun bilgiyi sizi muayene ettikten ve analizlerimi yaptıktan sonra verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, yaklaşık 2 yıl önce doğum yaptım, hamileliğim sırasında göğüslerim çok büyüdüğü için çatlaklar oluştu. Çatlakların görünümü beni çok rahatsız ediyor, göğsümdeki çatlak izlerini nasıl giderebilirim, çatlak izlerinin tedavisinde nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz?

Merhaba, vücutta oluşan çatlakların görünümünü azaltmak için kullandığımız estetik uygulama lazer tedavisidir. Fraksiyonel lazer teknolojisi kullanan Fraxel Dual ile göğüslerdeki, kalçadaki, bacaklardaki ya da vücudun herhangi bir bölümündeki çatlakların görünümü iyileştirilebilir ancak bugüne kadar kullanılmış olan hiçbir yöntem çatlakların görünümünü tamamen yok etmemiştir.

Çatlak tedavisinde kullanılan yöntemler genellikle çatlak görünümünü % 80 oranında azaltabilir. Eğer siz de göğüslerinizdeki çatlakların yok olmasını istiyorsanız lazer tedavisinden faydalanabilirsiniz.

Merhaba hocam, göğsümde ergenlik döneminde oluşmuş çatlaklar var. Bu çatlaklardan nasıl kurtulabilirim? Kırmızı çatlaklar nasıl geçer, nasıl tedavi ediyorsunuz?

Merhaba, vücutta kötü bir görünüme yol açan çatlaklar genellikle ani kilo alıp verme durumundan ya da ergenlik, hamilelik gibi dönemlerde yaşanan hormonal değişimlerin etkisiyle oluşur. Cilt görünümünde oldukça kötü bir görüntü yaratan çatlakların neredeyse birçok kadının şikayetçi olduğu bir problemdir.

Çatlak oluşumu ilk fark edildiği an tedavi edilmelidir çünkü ilerleyen süreçte tedavisi daha zordur. Günümüz şartlarında henüz çatlakların görünümünü tam anlamıyla iyileştirebilen bir yöntem olmasa da çatlak görünümünü oldukça azaltabilen yöntemler vardır. Vücutta oluşan çatlakların ilk aşamasında çatlakların rengi kırmızıdır, zamanla kırmızı çatlakların rengi açılarak beyaza döner. Çatlaklara kırmızı renkteyken müdahale edilmesi daha doğrudur, tedavi sürecini olumlu etkiler. Vücuttaki çatlakların görünümünü düzeltmede etkili olan estetik uygulama Fraxel Dual’dır.

Fraxel Dual, fraksiyonel lazer dalga boyu sistemini kullanan bir cilt tedavisi yöntemidir, çatlakların yanı sıra ciltte oluşan kırışıklıkları ve lekeleri düzeltmek için de etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Sahip olduğu teknoloji sayesinde cilt dokusunun onarılmasını sağlar ve böylece cilt daha genç, daha pürüzsüz görünür. Siz de göğsünüzdeki çatlaklar için bu estetik uygulamasından faydalanabilirsiniz. Çünkü göğüsteki ya da vücuttaki çatlaklar nasıl gider sorusunun cevabı cildin onarılmasını sağlayan Fraxel Dual gibi çatlak tedavisi yöntemleridir.

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Çatlak Tedavisi sayfamızı ziyaret ediniz.

Merhaba hocam, benim iki göğsümün üstünde de çatlak var. Göğüslerdeki çatlaklar nasıl gider, kalıcı mıdır yoksa nasıl geçer?Aslında bende küçük yaşlardan beridir varolan bi problem bu. Alışmak ve bu çatlaklarla devam etmek istemiyorum. Bana yardım edin lütfen.

Merhaba, vücut çatlakları hızlı bir şekilde genişleyen derinin esnemeye karşı verdiği doğal tepkidir. Cildin ergenlik gibi büyüme hormonunun çok miktarda salındığı dönemlerde liflerinin ince ince kopması durumunda oluşan hasardır çatlaklar.

Cilt altındaki dermis tabakasının zarar görmesi ile oluşmaktadır. Bu noktada cildin kendisini yenileyip onarması için bir miktar hasar görmesi gerekmektedir. Bu işlemi yapan Fraxel Dual Lazer cihazıdır. Kliniğimde çatlak tedavilerinde yoğun olarak kullandığım bu cihaz sayesinde çatlakların görünürlüğünü % 70 oranında azaltabilmekteyim. Erken dönemde daha etkili sonuçlar aldığımız bu tedavi yönteminde her seans aralığı 1 ay olmalıdır. Fraxel Dual Lazerin yaydığı mikro lazer ısı kolonları ile deri altındaki kolajen kısalır ve cildin sıkılaşması sağlanır. Cildin esnek yapısı artırılarak daha genç bir görünümde olması sağlanmaktadır. Düzenli ve aralıklı uygulama ile %70e varan iyileşme söz konusudur.