Merhaba Doktor Hanım, göz altı ışık dolgusu sonrasında nasıl bir süreç yaşanır? Ödem nasıl atılır. Aktif iş yaşamı sebebiyle yüzümde ani değişikliğe sebebiyet verecek herhangi bir uygulamadan kaçınıyorum fakat gözlerimin altındaki morluklar beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Göz altı ışık dolgusu sonrası ödem nasıl giderilir?

Merhaba, göz altı ışık dolgusu yorgun, çökük ve mor yorgun yapıdaki göz altı problemlerine çok uygun bir tedavi olmakla beraber kullandığım göz altı ışık dolgularımız hyaluronik asit bazlı dolgulardır.

İçeriği çok hassas olan bu dolgular, çok ince olan göz altı derisine zarar vermeksizin işlem yapılmasını kolaylaştırır. Derinin bölgesel hassasiyeti sebebiyle de sadece bir iğne girişinden tüm bölgeye dolgu kanül yardımıyla yerleştirmiş olduğum dolgu işlemi sonrası çok hafif iğne girişi kızarıklığı olabilir. Maximum 4 günde tamamen iyileşme gösteren uygulama sonrası bol su içmek, yüksek yastıkla yatmak, alkol ve karbonhidrattan uzak durmak da ödeminizi hızlı atmakta fayda sağlayacaktır.

Öncesinde kullandığım anestezi kremi ve dolgunun içeriğinde de bulunan uyuşturma etkisi sayesinde işlem 15 dk da ve çok konforlu şekilde öğle yemeğinizde dahi uygulama yapmamı sağlıyor. Fakat anlaşılması gereken bir durum da var ki göz altı ışık dolgusu bütün göz altı sorunlarının tedavisi olamaz. Göz altı torbaları için belli bir yaşın üzerindeki hastalar için ve torba içi yağlanma da mevcut ise tek çözüm alt göz kapağı operasyonu olabilir.

Doktor Hanım merhaba, göz altı ışık dolgusu sonrası ödem nasıl atılır? 2 gün önce yaptırdım. Biraz şişlik oldu.

Merhaba, eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz bu etki normal sayılabilir. Çünkü hassas ciltlerde göz altı ışık dolgusu işlem sonrasında şişlik, ödem ya da kızarıklık gibi etkiler gözlemleyebiliyoruz. Buz kompres yapmayı sürdürün bölgeye. İşlem sonrası için doktorunuz krem önerisinde bulunmuştur diye tahmin ediyorum, düzenli kullanın. Üçüncü gün bittiğinde rahatsız edici oranda şişlik sürüyorsa o zaman doktorunuza mutlaka danışın. Sevgiler…

Merhaba doktor hanım, göz altı ışık dolgusu tedavisi sonrasında oluşan ödem vücuttan nasıl atılır? Önerileriniz neler? Teşekkürler.

Merhabalar, göz altı ışık dolgusu işlemi sonrasında çok şiddetli bir ödem meydana gelmez. Hafif şişlik ve kızarıklık ortaya çıkabilir. Ödemin çabuk geçmesi için bol su tüketmeli, çok tuzlu ve yağlı besinlerden uzak durmalı, bölgeye soğuk kompres buz uygulamalı ve düzenli masaj yapmalısınız. Bu şekilde oluşacak şişliği minimum düzeye indirebilirsiniz. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, ben bu hafta göz altı ışık dolgusu yaptıracağım. Sonrasında ödem oluştuğunu duydum. Göz altı ışık dolgusu sonrası ödem nasıl atılır? Bu konuyla ilgili bilgi rica ediyorum.

Merhaba, göz altı ışık dolgusu olduktan sonra cildi hassas olan kişilerde bazen şişlik, kızarıklık ya da ödem görülebilir. Bu etkiler 1- 2 gün sürüyorsa bu durum oldukça normaldir. Şişliklerin inmesi için buz kompres uygulayabilir, doktorunuzun önereceği kremleri kullanabilirsin.

Ayrıca bu sürede bol su içmeye, tuz kullanımından uzak kalmaya dikkat edebilir ve hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Eğer ki 3 günün sonunda bu etkiler devam ediyorsa alerjik bir reaksiyon oluşması riskine karşın hekiminizle iletişime geçmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam, göz altlarındaki morluk ve halkalanmalar için ışık dolgusu tedavisi yaptırmak istiyorum. Ancak uygulama sonrası şiddetli bir ödem oluştuğunu duydum. Bu durumda ödemden kurtulmak için ne yapmalıyım?

Merhaba, ışık dolgusu sonrasında sanılanın aksine şiddetli bir ödem oluşmaz. Hafif bir şişlik ve kızarma meydana gelebilir. Ödemi daha kısa sürede yok etmek için bol su içmeli, çok yağlı ve tuzlu besin tüketmekten kaçınmalı, tedavi bölgesine düzenli aralıklarla buz kompres uygulaması yapmalı ve masaj yapmalısınız. Böylece daha kısa sürede şişliği azaltabilirsiniz. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, ben dün göz altı ışık dolgusu yaptırdım. Ancak ödem oluştu ve çok endişelendim. Bu şişlikler iner değil mi? Göz altı ışık dolgusu sonrası ödem nasıl atılır? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

Merhaba, göz altı ışık dolgusu sonrasında özellikle hassas ciltli hastalarda bir miktar şişlik, ödem ve kızarıklık gözlemlenmesi oldukça normaldir. Bu durum, 1- 2 gün kadar devam edebilir. Bu ödemi azaltmada kullanılabilecek bazı kremler mevcut, uygulamanızı gerçekleştiren doktorunuzla iletişime geçerek size bir öneride bulunmasını isteyebilirsiniz. İlaveten şişliklerin azaltılmasında benim önerdiğim ve etkili bir yöntem olan buz kompresi yapabilirsiniz.

Bu süreçte bol bol su için, tuz kullanımından uzak durun ve hafif tempolu yürüyüşler yapın. Ödemin atılmasına fayda sağlayacaktır. 3. gün sonunda şişlik hiç azalmazsa alerjik bir reaksiyon oluşma riskine karşı doktorunuzla iletişime geçerek kendisini bilgilendirin. Ancak alerjik reaksiyon oldukça düşük bir ihtimal. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba, gözaltımda oluşan ve beni fazlasıyla rahatsız eden morluk şikâyeti için gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Sanırım uygulama sonrasında hassa yapılı ciltlerde ödem ve kızarıklık ortaya çıkabiliyormuş. Benim de cildim biraz hassastır, eğer gözaltı ışık dolgusu yaptırdıktan sonra cildimde ödem oluşursa bu ödemi nasıl atarım?

Merhaba. Evet, hassas yapılı ciltlerde bazen gözaltı ışık dolgusu uygulamasından sonra ödem ve kızarıklık oluşabilir ancak bu endişe edilmesi gereken bir durum değildir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kızarıklık ve ödeminiz geçer ama süreci hızlandırmak isterseniz yapabileceğiniz bazı şeyler mevcut. Öncelikle tuz ödemi tetiklediği için tuz tüketimini mutlaka azaltmalısınız ve gün içinde bol su içmelisiniz. Ayrıca aralıklarla yapılan buz kompresi de ödemin azalmasına yardımcı olur.

Merhaba Leyla Hanım, göz çevremdeki sorunlar için gözaltı ışık dolgusu yaptırmaya karar verdim. Ancak operasyondan sonra gözaltından ödem oluşuyormuş, gözaltı ışık dolgusu sonrası oluşan bu ödem nasıl atılır?

Merhaba, gözaltı ışık dolgusu, özellikle son yıllarda göz çevresinde oluşan şikâyetlerin tedavisinde oldukça sık kullanılan bir tedavi yöntemidir. Gözaltı ışık dolgusu yaklaşık olarak yarım saatte uygulanabilen kolay bir estetik prosedürdür.

Uygulamadan hemen sonra kişi günlük yaşamına dönebilir. Sadece operasyondan sonra gözaltında ödem oluşabilir çok nadiren de morluk oluşabilir. Bunlar oldukça normaldir, kısa süre içinde kendiliğinden geçer ancak kişi iyileşme sürecini hızlandırmak isterse ödem şikâyeti için bol su içebilir, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınabilir ve de gün içinde buz kompresi yapabilir.

İyi günler Leyla Hanım, 25 yaşındayım, gözlerimin altında morluklar ve çökmeler var. Aslında güzel bir kızım ama gözlerimdeki bu görünüm beni yorgun, bitkin, halsizmiş gibi gösteriyor. Gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Yaptırmak istediğim bu işlemden sonra bir ödem oluyormuş. Gözaltı ışık dolgusundan sonra ödem nasıl giderilir?

İyi günler, gözaltı ışık dolgusunun en önemli özelliği göz altında oluşmuş kararmaları, mor halkaları, boşluk oluşumu ya da çökme gibi durumları negatif durumdan pozitif pozisyona çevirmektir. Gözaltı ışık dolgusunda kullanılan Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmaktadır aslında. Bu asidin en önemli özelliği suyu hapsetme özelliğine sahip olmasıdır. Kullandığım dolgu içinde Hyalüronik asit bazlı formül bulunmaktadır.

Gözaltından çok ince bir kanül aracılığıyla girip bu dolgu malzemesini enjekte etmekteyim. İşlemin süresi herbir gözaltı için yaklaşık 15 dakika kadar sürmektedir. Göz çevresine sürdüğüm anestezik krem sayesinde hasta işlem sırasında acı duymamaktadır. İşlem sonrasında bol su içmek, bol sıvı tüketmek, tuzlu ve karbonhidratlı yiyeceklerden kaçınmak, alkol kullanmamak, yatarken yüksek bir yastık kullanmak işlemden sonra oluşacak ödemin çabuk kaybolmasını sağlamaktadır. Gözaltı ışık dolgusu içerdiği hyalüronik asit ve çağraz bağlı dolgu ile, cildin uzun süren yapılandırılma sürecinde cilde yardımcı olmayı sağlayan bir uygulamadır.

Merhaba Leyla Hanım, Göz altı ışık dolgusu yaptırdım. Daha 1 gün oldu, ödemim var. Göz altı ışık dolgusu sonrası ödemi nasıl atabilirim?

Merhabalar. Göz altı ışık dolgusu sonrasında bir miktar şişlik ve ödem görülmesi olası bir durumdur. Uygulamanın yapıldığı alan çok hassas ve ince yapılı olduğu için çoğu hastada bu şikayetlere rastlanır. Ben göz altı ışık dolgusu sonrasında ödemi azaltmak için hastalarıma Arnica adlı bitkisel kremi öneriyorum.

Aynı zamanda bol su içmelerini, ödem ve şişlik olan kısıma da buz kompresi yapmalarını önermekteyim. Zaten bu ödem bir kaç gün içinde geçmiş olacaktır. Sonrasında aydınlık göz altlarınızın keyfini çıkartabilirsiniz.

Hocam merhaba, gözlerimin altında mor halkalar ve çöküklükler var, iş arkadaşlarımdan komşularıma, herkesin her sabah şaka yollu soru sormaları beni rahatsız ediyor. Gözaltı ışık dolgusunu yaptırdıktan sonra ödem nasıl atılır?

Merhaba, gözaltı ışık dolgusu göz altlarında çeşitli sebeplerden dolayı oluşan mor halkalar, çöküklük ve bunun gibi göz altı problemlerini gidermeye yönelik bir tedavi şeklidir. Kullanılan özel hyaluronik asit bazlı dolgular sayesinde çok kısa bir sürede ince gözaltı derisine zarar verilmeden uygulanmakta ve yüzde yüz sonuç alınmaktadır.

Göz altına uyguladığım bu işlemde sadece bir kanülden içeri girmekteyim ve dolgu işlemini tek bir kanülden gerçekleştirmekteyim. Uygulamadan sonra yatma esnasında başı dik tutacak yüksek bir yastık kullanmak, bol su içmek, alkolden uzak durmak ve karbonhidrat içeren besinlerin tüketimini bu süre zarfında azaltmak gözaltında oluşan ödemin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması 15 dakika kadar kısa bir sürede uygulanmaktadır ve gözdeki şişlikler en fazla dört gün içerisinde iyileşme sağlanmaktadır. Bu işlemin kalıcılık süresi 1 ile 1,5 yıl arasındadır.