İyi günler hocam, ben 35 yaşındayım göz kapağım düşmeye başladı. Gün geçtikçe arttığını düşünüyorum. Ameliyat olmak için çok gencim bence korkuyorum ameliyat olmaktan. Göz kapağı düşmesi için bitkisel çözüm önerebilir misiniz?

Merhaba, maalesef özellikle kadınlarda yaş ilerledikçe bağ dokunun gevşemesine bağlı olarak sarkmalar oluşabiliyor. Piyasada her ne kadar bitkisel çözümler sunulmuş olsa da maalesef bu çözümler işe yaramıyor. Sarkmış bir bağ dokusunu gerebilecek ya da kaldırabilecek bitkisel bir şey henüz ortaya çıkmadı. Bu durumla özellikle 30 yaş sonrası hastalarımda çok karşılaşıyorum. Tabii ki bunun tek sebebi yaşımızın ilerlemesi değil bunun pek çok sebebi olabilir.

Doğuştan göz kapağı düşük olan veya sonradan gelişen çok fazla hasta var. Bazı hastalarda tek gözde oluşabiliyor bazı hastalarda ise her iki gözde de sarkmalar ve düşüklükler oluşabiliyor. Bazı hastalarda görme kabiliyetine engel olurken bazı hastaları sadece estetik açıdan rahatsız etmektedir. Sizin durumunuzu yakından inceleyip teşhis koymam gerekir. 30 yaş sonrası bu ameliyatı yaptıran çok fazla hasta var. Bu yüzden yaşım çok genç diye endişelenmeyin. Çok basit ve kısa bir cerrahi girişimle bu sorunu çözebiliyoruz.

Merhaba, ameliyat olmaktan korkuyorum. Göz kapaklarımdaki sorunum başka bir yolla çözülür mü? Göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi?

Merhaba, göz kapağı düşmesi sorununun ne derecede görüldüğü ve çözüm yolunun ne olduğu ancak yapılacak muayene ile belirlenebilir. Bitkisel uygulamalar daha çok minimal sorunlarda ya da sorun oluşmadan önce etkili olmaktadır. Göz düşmesi oluşmuş birisi için kalıcı çözüm yolu ameliyattır.

Göz kapağı ameliyatı lokal anestezi ile ortalama 1-1,5 saat sürede gerçekleştirilen oldukça kolay bir ameliyattır. Ameliyatta hastanın göz kapaklarındaki fazla deri kesilerek alınır. Varsa yağlı doku çıkartılır. Lokal anestezi uygulandığı için hastanın bilinci açık olmakta ve anestezi etkisini sadece göz bölgesinde hissetmektedir. Bu nedenle ameliyat sonrası iyileşme süreci de hızlı olmaktadır. Kalıcı çözüm sağlayan göz kapağı ameliyatı sayesinde hem estetik bir görünüme ulaşılır hem de göz kapağı düşmesinden kaynaklanan görme sorunu giderilmiş olur.

Doktor Hanım merhaba, ben 36 yaşındayım. Özellikle sağ göz kapağımda düşüklük var. Ameliyat da bu yaşta pek istemiyorum açıkçası. Göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi?

Merhaba, göz kapağı düşüklüğünde ameliyat kararı için öncelikle düşüklüğün seviyesine bakmak lazım. Her deformasyonda mutlaka ameliyat kararı vermemiz gerekmiyor, farklı medikal tedavilerle de bu sorunu çözebildiğimiz durumlar mevcut. Sorunuza gelirsek, bitkisel çözüm göz kapağı düşüklüğünde ne yazık ki etkili olmaz. Bu tip yöntemleri denemek vakit kaybı ve hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Muayene için gelirseniz düşüklüğün oranına bir bakalım en azından ilk aşamada tedavinin uygunluğunu belirleyip değerlendirelim. Sevgiler…

Merhaba hocam, göz kapaklarımda düşüklük söz konusu. Özellikle son zamanlarda etkisini bir hayli hissettirmeye başladı. Araştırdığım kadarıyla bu durum ameliyata kadar ilerliyor ancak ben ameliyat olmak istemiyorum. Acaba göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi? Teşekkürler.

Merhabalar, göz kapaklarınızda düşme problemi baş göstermiş ise mutlaka en kısa sürede uzman bir hekime muayene olup sebebini öğrenmelisiniz. Göz kapağı düşmesi sorunu göz kapağı ameliyatı ve diğer ameliyatsız yöntemler ile çözüme ulaştırılır. Bitkisel bir çözüm yolu göz kapağı düşmesi sorunu için maalesef bulunmamaktadır. Boşuna vakit kaybetmiş olursunuz. Eğer düşüklük ileri düzeyde değilse ameliyata ihtiyaç duyulmayabilir. O nedenle en kısa zamanda muayene olup tedavi sürecine başlamanızı öneririm.

Leyla Hanım iyi günler, göz kapaklarımın her ikisinde de düşme sorunu yaşıyorum. İlk sol gözümde başladı şimdi de sağ tarafta hafiften kendini hissettiriyor. İnanılmaz rahatsız oluyorum ancak ameliyat da olmak istemiyorum. Acaba bitkisel yöntemler denesem bu sorunumu çözebilir miyim?

İyi günler merhaba, göz kapaklarınızın her ikisinde de düşme problemi ile karşı karşıyaysanız en kısa zamanda bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Böylece göz kapağı düşüklüğünün altında yatan sebebi tespit etmiş olursunuz. Bu doğrultuda bir tedavi yöntemi ile ilerleyebilirsiniz. Bitkisel formüller göz kapağı düşüklüğü rahatsızlığını tedavi etmez. Zamanınızı boşa harcamış olursunuz. Ayrıca bitkisel yöntemler kullanacaksanız da mutlaka doktor kontrolü altında ilerlemelisiniz.

Göz kapağı düşüklüğü için ameliyat korkunuz var ise ameliyatsız yöntemler de mevcut. Eğer düşüklük fazla ilerlemediyse ameliyatsız yöntemleri de deneyebilirsiniz. Ancak göz kapağı estetiği uzman bir cerrah tarafından uyguladığında oldukça sorunsuz geçen bir operasyondur. Korkulacak bir yanı yoktur. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, göz kapağımda düşüklük var. Ameliyat olmak istemiyorum. Göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi? Önerebileceğiniz bir şey var mı? Teşekkür ederim.

Merhaba, göz kapağı düşüklüklerinde bitkisel çözümler maalesef bir çözüm yolu değildir. Bu tip yöntemlerden sonuç almayı beklerseniz sadece vakit kaybı yaşarsınız. Ayrıca bitkisel tedaviler ile ilgili çok fazla bilgi olsa da bu yöntemleri hafife almayın ve bitkisel bir karışım kullanacaksanız mutlaka doktorunuzun kontrolünde ilerleyin.

Göz kapağı düşmesinde derideki fazlalığın oranı çok önemli. Eğer çok yoğun bir problem yoksa ameliyat olmazsınız, bunun için farklı medikal yöntemler var tedavi için. Ancak çok yoğun bir deri fazlalığı olduysa tek çare ameliyat olur. Net bir bilgi için muayene olmanız gerekli. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam selamlar, 32 yaşındayım. Göz kapaklarımda düşme başladı. Eskisi gibi dinç bir görüntüye sahip değilim. Bunun ilerlemesini durdurmak istiyorum. Bazı bitkisel karışımların işe yarayabileceğini duydum. Göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi?

Merhaba, göz kapağı düşüklüğü tedavilerinde düşüklük oranı çok önemlidir. Uzman bir doktorun sizi görmesi ve muayene etmesi bu oranın belirlenmesi için gereklidir. Bitkisel çözüm yolları ile ilgili söylenen çok fazla şey var ancak bitkisel çözüm yolları ne yazık ki göz kapağı düşmesini tedavi etmez. Ayrıca bitkiler ile ilgili tüm kullanımların da doktor kontrolünde olması lazım. Çünkü cildinizde farklı tepkimelere sebep olabilir.

Göz kapağı düşüklüğünde son çare olarak göz kapağı ameliyatına başvuruyoruz. Eğer düşüklüğünüz çok yüksek seviyede değil ise etkili olabilecek birçok medikal tedavi yöntemi var. Bu tedavi yöntemleri için doktorunuza başvurmanızı öneririm.

Merhaba hocam, göz doktorum göz kapağımda düşüklük olduğunu ve görüş alanımı kısıtlamaya başladığını söyledi. Şu an için ciddi bir durum yok ama göz kapağı düşüklüğü artabilir. İlerlememesi için önlem almak istiyorum. Bana bu konuda öneride bulunabilir misiniz? Mesela göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi?

Merhaba, göz kapağı düşüklüğü ya göz çevresindeki ve göz kapağındaki sarkmadan kaynaklanır ya da göz kapağını destekleyen kasların zayıflamasından kaynaklanır. Her iki nedenden dolayı oluşan göz kapağı düşüklüğünde de maalesef bitkisel çözüm işe yaramaz. Eğer göz kapağı düşüklüğü göz çevresinde oluşan sarkmadan kaynaklanıyorsa birçok medikal tedavi uygulaması bu konuda oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Merhaba Leyla Hanım, göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi? Yoksa göz kapağı düşüklüğünden kurtulmak için ameliyat mı olmamız gerekiyor?

Merhaba, göz kapağında oluşan sarkmalar, göz kapağınızı destekleyen kasların zamanla zayıflamasından kaynaklanır. Bu kasların zayıflamasıyla birlikte fazla yağlar, göz kapaklarınızda birikmeye başlar ve göz kapağında düşüklük meydana gelir. Düşük göz kapağı da kişiyi olduğundan daha yaşlı ve mutsuz gösterir. Bu nedenle düşük göz kapağı oluşan kişilerde özgüven eksikliği gibi psikolojik sorunlar ortaya çıkmaktadır. Düşük göz kapağı sorunu, genetik faktörlerden ya da çevresel faktörlerden dolayı oluştuğu için cerrahi müdahale dışında etkili olabilecek bir yöntem yoktur. Maalesef bu vb. sorunların bitkisel tedavi ile önlenebileceği söylense de göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçmez.

Göz kapaklarındaki kaslara etki edebilecek bir bitki yoktur, göz kapağı düşüklüğünün tedavisi için cerrahi müdahale gerekir. Göz kapağı düşmesi fazla deriden kaynaklanıyor ise deri alınarak çıkarılabilir. ancak kas zayıflığı için fazla bir şey yapılamaz. Bunun için göz doktorunuz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Merhaba hocam, iki çocuk annesiyim ve uzun zamandır fark etmiş olduğum göz kapağı düşüklüğünden rahatsızım. Şu an doktora gidebilecek imkanım yok, o yüzden evde göz kapağı düşmesini bitkisel çözümlerle geçirebilir miyim?

Merhaba, göz kapağı düşüklüğü çoğu kişide rastladığım bir durumdur. Sanıldığının aksine korkulacak hiçbir şey yoktur. Genellikle 30’lu yaşlardaki kişilerde karşılaştığım göz kapağı düşüklüğü, doğuştan da meydana gelebilir. Aile üyelerinizin birinde varsa genetik aktarım yoluyla sizde de olma ihtimali yüksektir.

Göz kapağı düşüklüğünün sebebi göz kapağındaki derinin sarkması sonucu oluştuğu için herhangi bir bitkisel yöntem uzun vadede size istediğiniz sonucu vermeyecektir. Sarkmış bağ dokusunu sıkılaştırıp eski formuna geri getiren doğal bir yöntem yoktur. Ancak operasyon ile göz kapağındaki sarkmış bağ dokusunu aldığımız takdirde göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırmış oluruz. Öncelikle göz kapağı düşüklüğünün neden kaynaklandığını tespit etmemiz gerekir.

Göz kapağı düşüklüğü oluşma şekline göre tedavi yöntemi seçerek istenilen sonuca ulaşabiliriz. Göz kapağı düşüklüğü bazen görme sıkıntısı da yaşatmaktadır. Eğer göz kapağı düşüklüğünüz görmenize engel oluyorsa derhal bir doktorla görüşmenizi tavsiye ederim. Görmeyi engelleyen göz kapağı düşüklüğünü bitkisel yöntemlerle geçiremezsiniz. Ciddi bir sağlıksal problem haline gelmektedir. Ancak önceden de söylediğim gibi korkulacak bir durum yoktur.

Göz kapağı ameliyatı oldukça basit ve kolay bir cerrahi yöntemdir. Hem kısa süre hem de fazla acı duymazsınız. Sarkmış deriyi oldukça kolay bir şekilde alıyoruz ve açtığımız kesiyi görmüyorsunuz. Göz kapağının doğal kıvrımlarına sakladığımız için estetik açıdan da sizi rahatsız etmeyecektir. Günümüzde çoğu kişi bu operasyonu geçirmektedir ve uzun vadede güzel sonuçlar almaktadır.

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Göz Kapağı Estetiği sayfamızı ziyaret ediniz.

Merhaba hocam göz kapağımda kırışıklık ve düşüklük var bunu bitkisel bir şekilde iyileştirebilir miyim?

Merhaba kesin çözüm düşünüyorsanız maalesef iyileştirilemez, bitkisel birden çok şey çıktı fakat kesin çözüm değildir. Göz kapağı düşüklüğü doğuştan ya da yaş ilerledikçe çıkan bir durumdur. En kalıcı çözümü ameliyattır. Göz kapağı altta ve üstte düşüklük olabilir. Bu ameliyatta gevşeyen düşük olan deriyi keserek dikiş atıyoruz. 1 hafta sonra dikişler alınır.