Merhaba hocam, benim T bölgemde yoğun gözenek problemim var.Sizce Hydrafacial mı Dermapen mi yaptırmalıyım? Birçok cilt bakımı cihazlı uygulamanız var ben okuduklarım ile kendime en yakın Hydrafacial ve Dermapen uygulamalarını düşündüm.

Nemli bir cilt ve sağlıklı görünmek için cilt tipinize uygun olmayan cihaz işlemleri yarardan çok zarar getirir. Klasik, el ile yapılan, yanlış uygulamada cildin tahriş olmasına neden olabilen siyah nokta sıkma işlemi de cildin üst tabakası olarak bilinen epidermise zarar verir. Bunlara ek olarak, temizleme ve nemlendirme işlemi sırasında, ciltte var olan ölü deri kalıntıları da derinlenmesine temizlenmez ise cilt gözeneklerinin tıkanmasına, akne ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına sebep olur. Bu da en rahatsız olduğumuz konu yani gözeneklerin görünümünü çoğaltır.

Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için, deri gözeneklerinin açık olması oldukça önemli çünkü cilt hem rahatça hava alır hem de cildin nem oranı artar. Farklı cilt tiplerine kolayca uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı, cildin tüm bakım ihtiyacını tek seansta, el değmeden yapılmasını sağlar. Böylece cilt derinlemesine temizlenir, rahatça nefes alıp nemlenir. Gözenekleri derinlemesine temizlerken küçülmesi için gerekli olan asitleri de vakum başlığı sayesinde cilde yerleştirir. Dermapen de çok etkili bir uygulama olmakla beraber, gözenek tedavisi yerine daha çok skar izi, cilt yenileme gibi uygulamalar için kullanılır. Dolayısıyle problem eğer gözenek ise uygulanması gereken tedavi Hydrafacial’dır.

Doktor Hanım merhaba, ben pürüzsüz bir tene sahip olmak istiyorum. Yüzümdeki akne ve lekelerden şikayetim var. Bunun için tavsiye edeceğiniz yöntem hangisi? Hydrafacial mi? Dermapen mi?

Merhaba, şikayetler aynı olsa da tedavi yöntemleri kişiden kişiye değişir. Çünkü herkesin kendine özgü bir cilt yapısı vardır ve tedaviyi cilt tipine uygun olacak şekilde belirlemek gerekir. Bu analizleri yapmak ve doğru tedaviyi planlayabilmek adına öncelikle sizi kliniğimize davet etmek isterim. Sorunuza yönelik genel bir bilgi vermek gerekirse Hydrafacial işleminde amacımız cildi ve gözenekleri temizlemektir.

Dermapen’de ise cildi gençleştirmek amacıyla işlemimizi gerçekleştiririz. Belirttiğim gibi muayene sonrasında sizin için en etkili olacak tedaviyi belirleyebiliriz. Sevgiler…

Merhaba doktor hanım, cilt bakımı uygulamalarından olan Hydrafacial’ı mı yoksa Dermapen’i mi tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Merhaba, öncelikle bana danıştığınız için teşekkür ederim ancak sorunuza doğru yanıt vermem için öncesinde sizi muayene etmem gerek. Böylece neden bu cilt bakımlarını yaptırmak istediğinizi de anlamış olurum. O nedenle en kısa zamanda sizi kliniğime beklerim. Sevgiler.

Merhaba Leyla Hanım, cilt bakım için Hydrafacial mı yoksa Dermapen mi önerirsiniz? Teşekkürler.

Merhaba, bu soruyu doğru yanıtlayabilmem için sizi muayene etmem, cilt bakımı yaptırma nedeninizi öğrenmem gerekli. O nedenle kesin bir cevap vermem çok zor. Ancak her iki uygulamanın da oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Fakat Dermapen daha çok ileri yaştaki kişiler için cilt gençleştirme nedeniyle uygulanır. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, 21 yaşındayım. Güzel bir cilt için en etkili bakımı yaptırmak istiyorum. Hydrafacial mi? Dermapen mi? Öneriniz ne olur?

Merhaba, Dermapen bizim daha çok cilt gençleştirme için yaptığımız bir uygulama. Dolayısıyla bu açıdan sizin yaşınıza uygun olduğunu düşünmüyorum. Hydrafacial uygulaması ise cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir uygulama. Etkili bir bakım istiyorsanız öncelikle muayene için gelmenizi önereceğim.

Cilt tipinize bakalım, cilt sorunlarınızı analiz edelim. Çok bilinen uygulamalar haricinde etkili çözümler sunan birçok farklı bakım uygulaması mevcut. Sizin için en etkili olanı muayene sonrası belirleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben 19 yaşındayım. Cildimde yağlanma var ve siyah noktalarla ilgili sıkıntı yaşıyorum. Cildimin daha temiz görünmesini istiyorum. Hangi bakım işlemini önerirsiniz benim için? Hydrafacial mi? Dermapen mi? Teşekkür ederim.

Merhaba, kişiye özel olarak uygun bir işlem önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmem ve sorunlarınızla ilgili gerekli analizleri yapmam gerekli. Öncelikle bunu belirtmek isterim. Anlattığınıza yönelik genel bir bilgi vermem gerekirse, düzenli olarak Hydrafacial uygulamasını yaptırmak cildin derinlemesine temizlenmesini, siyah noktalardan arındırılmasını ve gözenekler ile ilgili sorunların çözülmesini sağlar. Bu konularda etkileyici sonuçları vardır ve cildin çok daha canlı ve arınmış bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur.

Dermapen uygulaması özellikle sizin yaşınız için pek uygun değildir. Bu uygulamayı cilt yenileme ve gençleştirme amacıyla gelen hastalarımıza öneririz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, cildim genel olarak sorunlu bir yapıya sahip, gözeneklerim çok açık ve cilt lekelerim mevcut aynı zamanda yüzümde ince çizgiler var. Cildimdeki bu sorunlara çözüm olacak bir cilt bakım uygulaması arıyorum. Sizce benim için Hydrafacial mi yoksa Dermapen mi daha uygun olur?

Merhaba, anladığım kadarıyla siz cildinizi temizleyecek ve canlı görünmesini sağlayacak bi cilt bakım uygulaması arıyorsunuz. Eğer isteğiniz bu doğrultudaysa düzenli olarak Hydrafacial uygulaması yaptırmanızı tavsiye ederim. Çünkü sivilce, siyah nokta, gözenek problemleri, ince çizgiler gibi sorunların tedavisinde Hydrafacial oldukça etkili bir sonuç verir.

Dermapen ise tamamen farklı bir uygulamadır. Cilt yenileme ve gençleştirme uygulaması olarak değerlendirilir ve amacı kolajen üretimini tetikleyerek cildin kendi kendini onarmasını sağlamaktır.

Leyla hanım merhaba, gözenekli bir cilt yapım ve yüzümde geçmişten kalma leke sorunu var. Kendime uygun bir cilt bakımı yaptırmak istiyorum ama karar veremedim sizce Hydrafacial mi, Dermapen mi?

Merhaba, iki uygulama aslında birbirinden çok farklı işlemlerdir; Hydrafacial cildi derinlemesine temizlemeyi, tıkanmış gözenekleri açmayı, ciltteki ölü deriyi temizlemeyi ve cildin canlanmasını sağlar. 4 aşamalı bir cilt bakımıdır, önce cilt temizlenir sonra peeling yani soyma işlemi yapılır, daha sonra cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineral takviyelerini sunacak olan serumlar sürülür ve son olarak da cildin yeteri kadar nemlenmesi sağlanır. İşlemden sonra gözenekleriniz açılacağı ve cildinizdeki ölü deri gideceği için cilt tonunuz eşitlenir ve leke görünümü azalır.

Dermapen ise daha çok cilt altındaki dokuyu canlandırmayı hedef alan bir uygulamadır. İsmini kullanılan cihazdan alınan Dermapen uygulamasında ucunda 12 iğne bulunan cihaz cilt yüzeyine batırılır ve mikro kanallar açılır. Yapılan uygulama sayesinde ciltte kolajen üretimi tetiklenir ve cildin kendi kendini yenilenmesi sağlanır. Uygulamanın genel amacı cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlamaktır. Bu nedenle sizin için Hydrfacial uygulamasının daha uygun olacağını düşünüyorum ama nihai bir karar vermeden önce tabi ki beklentilerinizi detaylı bir şekilde öğrenmeliyim.

İyi günler Leyla Hanım , kliniğinizin web sitesinde Hydrafacial ile Dermapen tedavilerini okudum. Bu iki uygulama çok dikkatimi çekti. Alın, burun ve çene bölgemde gözeneklerim büyük ve siyah nokta problemim var. Bana hangi uygulamayı önerirsiniz?Hydrafacial mi yoksa Dermapen mi?

İyi günler, günümüzde ileri teknolojilerle üretilmiş çok sayıda medikal cilt bakım ve estetik cihazı bulunmaktadır.Cilt üzerinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan akne, siyah nokta, sivilce gibi problemler kişinin cildini bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Benzersiz teknoloji ürünü Hydrafacial siyah nokta ve akne temizliğini vakum başlığıyla yapmaktadır. Aynı zamanda temizlenen sivilce oyuklarının küçültülmesini ve darlaştırılmasını sağlamaktadır. İşlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Cildin hem temizlenmesini hem de cilde anında parlaklık veren besleyici içerikler kullanmasıyla elastikiyetini de sağlamaktadır. Dermapen cihazıyla yapılan uygulamalar da son derece etkilidir. Dermapenin kullanım alanı cilt lekeleri, çatlak tedavisi, saç dökülme tedavisi gibi problemlerdir. Siz alın, burun ve çene bölgenizde siyah nokta problemleriniz olduğunu belirtmişsiniz. Yüzünüzdeki problem için uygun tedavinin Hydrafacial olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Merhaba Leyla Hocam, yanaklarımda ve özellikle burun bölgemde gözeneklerim büyük büyük. Çoğunun içi dolu. Hem bunları temizleyip hem de küçültücü bir tedavi olarak Hydrafacial mi Dermapen mi önerirsiniz? Ben tedavi cihazlarınız hakkında biraz bilgi sahibi oldum ama siz daha iyi bilirsiniz hocam, bana öneriniz ne olur?

Merhaba, cilt tedavilerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, cilt tipine ve cilt sorununa, uygun cihaz ve işlemlerle tedavi yöntemi uygulanmasıdır. Eski yöntemle sivilce sıkma işlemi hem cildin epidermis tabakasına zarar verir hem de cildi zedeler. Sivilce sıkma işleminde sivilcenin içindeki yağ doluluğu çoğunlukla tam çıkmaz ve dolayısıyla tam temizlenme de olmamaktadır.

Cilt ölü tabakadan temizlenmez ise akne, siyah nokta ve sivilce üretimi devam ederek cildin kapanmasına ve solgun ve cansız bir tabaka oluşmasına neden olur. Cildin parlak, ışıldayan taze ve nemli olması her zaman kişiyi daha genç ve daha fresh göstermektedir.

Hydrafacial gözeneklerin derinlemesine temizliği, gözeneklerin sıkılaştırılması gibi işlemleri tek seansta yapılmasını sağlamaktadır. Dermapen ise gözenek tedavisinden ziyade cilt yenileme gibi tedavilerde kullanılmaktadır. Bu bakımdan saydığınız problemlerin tedavisi için Hydrafacial tedavisinin uygulanması daha doğru olacaktır.