Leyla Hanım merhabalar, burnumda ki etten dolayı nefes alırken çok zorluk çekiyorum. Bunun için ameliyat olacağım. Size sorum şu: Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetikte yapılabilir mi? Bir sorun oluşur mu? Teşekkür ederim.

Merhabalar. Hayır hiçbir sorun oluşmaz. Nefes alma probleminizin giderilmesi için yapılan operasyonda burnunuza estetik bir görünüm de kazandırılabilir. Sağlıklı günler dilerim…

Doktor Hanım merhaba, ben nefes almamda problem olduğu için ameliyat olacaktım. Aynı anda burun kemeri de düzeltilse. Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik de yapılabilir mi? Sorun yaşar mıyım?

Merhaba, söylediğiniz sorunların biri sağlığınız diğeri ise estetik görünümünüzle ilgili. Biz bu sorunlara ayrı ayrı müdahale edebildiğimiz gibi tek seferde kombine şekilde de uygulamalar yapabiliyoruz. Burada tek etki edici faktör ameliyattaki sürenin uzaması olur. İki ayrı işlemin tek seferde yapılıyor olmasından kaynaklı bir sorun yaşanmaz. Hatta iki operasyon aynı anda yapılırsa iyileşme sürecinizle ilgili de avantaj sağlanmış olur. İki ameliyat için iki iyileşme süreci yerine tek seferde tüm sorununuzu halledebilirsiniz. Muayene için gelebilirseniz genel sağlık durumunuzu da tespit edelim. Bir problem yoksa istediğiniz zaman ameliyat olabilirsiniz. Sevgiler…

Merhaba hocam, nefes alma sorunum için yakın zamanda ameliyat olmak istiyorum. Aynı zamanda kemerli burun yapısına sahip olduğumdan bunu da düzelttirmek için ameliyata ihtiyacım var. Fakat iki ayrı operasyona girmek istemiyorum. Acaba nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik de yapılabilir mi? Teşekkürler.

Merhabalar, normal şartlarda nefes alma problemi için yapılan operasyon ile estetik amaçlı yapılan burun ameliyatı farklı iki uygulama olarak gerçekleştirilir. Ancak iki operasyonun da tek bir çatı altında gerçekleştirilmesinde herhangi bir sorun bulunmadığından genel sağlık durumunuz elverişli ise bu iki işlemi de kombine şekilde uygulatabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Selamlar Leyla Hanım, uzun zamandır burnumdan nefes almakta güçlük çekiyorum. Özellikle uyurken çok düzensiz ve hızlı nefes alıyorum, eşim nefesimi de tuttuğumu söylüyor. Bu durumu çözmek için doktora gittim ancak o ameliyatı önerdi. Benim merak ettiğim ise şu, burnum kemerli olduğundan bunu da düzelttirmek istiyorum ama ayrı iki ameliyata girmek beni korkutuyor. Acaba nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik operasyon da olabilir miyim?

Merhaba, nefes alma zorluğunu gidermek için yapılan ameliyat kulak burun boğaz doktorları tarafından yapılır. Kemerli burun yapınızı ortadan kaldırmak ise estetik cerrahinin alanıdır. Normalde bu operasyonlar ayrı uygulanır ancak sizin gibi kombine ameliyat arzusuyla gelen hastalarımıza aynı anda iki işlemi de yapmaktayız. Eğer genel sağlık durumunuz da elverişli ise kliniğimize gelerek uygulamayı başlatabiliriz. Sağlıkla kalın.

Leyla Hocam merhaba, benim nefes alma ile ilgili sorunum var. KBB doktoruna gittim. Burun kanallarım darmış. Bunun için ameliyat olmam gerekirmiş. Zaten estetik de olmak istiyordum. Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik de yapılabilir mi? İkisini aynı anda olsam olur mu? Teşekkür ederim.

Merhaba, bu iki operasyonu uzman bir hekim kombine şekilde tek bir ameliyatta gerçekleştirebilir. Normalde nefes yollarının açılması ayrı bir operasyon, buruna estetik müdahale ayrı bir operasyondur ancak tek ameliyatta yapılmasında da sakınca yoktur. İki müdahalenin aynı ameliyatta olması ameliyat süresine etki eder. İyileşme sürecinde ya da farklı konularda olumsuz bir etki yaratmaz. Aksine tek seferde iyileşmek için de avantaj sağlar. Genel sağlık durumunuz ile ilgili bir sıkıntınız yoksa yaptırabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

İyi günler Leyla Hanım. Uzun süredir nefes alma ile ilgili problem yaşıyorum. Özellikle konuşurken ve de geceleri uyurken nefes almakta zorlanıyorum. Hatta bu bende horlamaya bile sebep oldu. Geceleri nefesim yüzünden aniden uyanıyorum hep ağzımdan nefes aldığımı fark ediyorum. Bununla ilgili gittiğim KBB doktoru burun kanallarımın dar olduğunu söyledi, ameliyat ile çözülebilirmiş. Kemerli bir burnum var. Ameliyat olacakken o da hallolsun diye düşündüm. Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik de yapılabilir mi? Teşekkürler.

Merhaba, nefes alma yollarının açılması ve burnun estetik olarak şekle sokulması iki ayrı operasyon olmasına rağmen uzman bir hekim tarafından kombine şekilde tek bir ameliyatta uygulanabilir. Bu aslında sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur. Hastalarımız nefes alma problemini çözmek için oldukları operasyonda daha sonra tekrar ameliyat olmak istemediklerinden varsa estetik bozuklukların da giderilmesini isterler. Bu kombine operasyonda hem nefes alma kanallarının açılması sağlanır hem de görüntüde bozukluk yaratan kısımlar düzeltilerek estetik bir şekle sokulur. Bu tip durumlarda operasyon süresi uzayabilir ancak iki operasyonun aynı anda yapılması iyileşme sürecinde herhangi bir farklılığa neden olmaz. Gönül rahatlığıyla hem nefes alma hem de estetik problemlerinizin çözümüne tek bir ameliyatta kavuşabilirsiniz.

Merhaba Leyla hocam, burnumda nefes alma sorunu var ve görünüşünden de hoşlanmıyorum. Nefes alma sorunum için doktorum ameliyat tavsiye etti. Kısa bir süre içerisinde nefes alma sorununu ortadan kaldırmak için estetik ameliyat olmak istiyorum ama aynı zamanda görünüşünün de düzeltilmesi istiyorum. Bu mümkün mü, nefes almak için yaptıracağım burun ameliyatında estetikte yaptırabilir miyim?

Merhaba, nefes alma problemini çözmek için yapılan burun ameliyatlarında estetik görünüşü düzeltmeye yönelik bir müdahale yapılmasında tıbbi olarak herhangi bir sakınca yoktur. Alanında uzman bir hekim bularak tek bir ameliyatla hem nefes alma probleminizden kurtulabilir hem de yüzünüzle uyumlu bir buruna sahip olabilirsiniz.

Merhaba Leyla Hanım, hem nefes almakta güçlük çekiyorum hem de burnumun görünüşünden memnun değilim. İki sorunum tek bir ameliyatla çözülebilir mi? Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetikte yapılabilir mi?

Merhaba, burun ameliyatını hem fiziksel görünümünüzü iyileştirmek hem de solunum güçlüğü probleminizi ortadan kaldırmak için tercih edebilirsiniz. Nefes alma güçlüğü için yapılan burun ameliyatı ile estetik amaçlı yapılan burun ameliyatı birbirinden farklılık gösterir fakat iki ameliyatı birleştirerek yapmak mümkündür.

Hocam merhaba, Benim yaşım 22 ama çok büyük nefes alma problemi yaşıyorum aynı zamanda sporcuyum bu tıkanmalar erken yorulmama sebep oluyor. Bunu çözerken aynı zamanda estetik düzeltme de yapılabilir mi? Nefes Alma Problemim İçin Yapılan Ameliyatta Estetikte Yapılabilir mi?

Nefes almaya yardımcı olmak için iç burun rekonstrüksiyonuna ihtiyaç duyan hastalar aynı zamanda estetik sonuçlar da isteyebilir. Bu oldukça gözlemlenen bir beklenti olmakla beraber elbette ki uygulanabilir işlemlerdendir. Burun yapısı, solunum yolları ve boşlukların hassas bir kombinasyonudur. Bu yapı biraz bile olsa değiştiğinde, nefes alma güçlüklerine katkıda bulunabilir ve hastanın yaşamdan zevk almasını büyük ölçüde azaltabilir. Hastalar burun yapılarına travma geçirmiş veya basitçe bir kusurla doğmuş olsunlar, hem sorun giderme hem de estetik amaçlarla bu işlemi tercih edebilirler.

Merhaba, Leyla Hocam, benim çocukluğumdan beri bir nefes alma problemim var. Nefes alma problemimi çözmek için yapılan ameliyatla beraber estetik ameliyatı da aynı anda yaptırabilir miyim?

Merhaba, nefes alma problemi ve estetik burun ameliyatları aynı gibi görünse de birbirinden tamamen farklı iki operasyondur. Kişide eğer nefes alma sıkıntısı varsa bu problemin çözümü Sektoplasti denilen burun kanallarına yönelik bir operasyondur. Sektoplasti operasyonunda burnun iç ve orta kanallarını kapsayan ve burun kemiği eğriliğinden kaynaklanan nefes alma problemini gidermeye yönelik bir operasyondur. Burundaki şekil bozukluğunun düzeltilmesi ise Rinoplasti ile mümkündür. Sektoplasti ve Rinoplasti birleştirilerek operasyon yapılmasına Septorinoplasti adı verilir.

Nazal operasyonlara oranla biraz daha uzun süren bu ameliyatın iyileşme süresi ise diğer iki operasyonla aynıdır. Bu estetik operasyonun sonuçları kalıcı olması bakımından uzman bir hekim tarafından titizlikle yapılması gerekmektedir. Fasiyal yüz analiziyle kişinin yüzü ayrıntılı olarak incelenerek hastaya bilgi verilir. Bu noktada hasta ile hekimin aralarındaki iletişimin kuvvetli olması, hastanın problemini ve istediği burun şeklini hekime ayrıntılı olarak ifade edebilmesi operasyondan sonra hasta memnuniyeti bakımından önemlidir. Hastaya özel kişiselleştirilmiş burun ameliyatları yüz formuyla tam uyumlu olarak tasarlandığı için hasta operasyondan sonra mutlu olmaktadır.

Merhaba hocam, 38 yaşındayım ben, geçtiğimiz ay kulak burun boğaz doktoruna nefes almakta zorlandığım için gittim. Yıllardır bu problemin sıkıntısını çekiyorum. Doktor bana burun kanallarımın çok dar olduğunu söyledi. Aslında yüzüme göre büyük sayılabilecek bir burnum var. Burnumun büyüklüğüne rağmen burun kanallarımın bu kadar dar olabileceğini hiç düşünmemiştim. Nefes alma problemim için yaptıracağım ameliyatta burnumun küçültülmesi için estetik de yaptırabilir miyim? Teşekkürler hocam.

Merhaba, burnunuzla ilgili şikayetinizi ve yaşadığınız durumu çok güzel ifade etmişsiniz. Nefes alma problemini Sektoplasti operasyonuyla çözmekteyiz. Siz aynı zamanda burnunuzun estetik olarak yüzünüze büyük geldiğini ve görünümünde değişiklik yapmak istediğinizi belirtmişsiniz. Burnun estetik olarak formunun değiştirilmesine Rinoplasti denilmektedir. Bu iki operasyonun birleşimine Septorinoplasti adı verilir. İki işlem birbirinden oldukça farklıdır.

Septoplasti operasyonu burnun orta ve iç bölmesinde, burun çatısına destek veren kemik duvarı eğriliklerinin düzeltildiği bir operasyondur. Rinoplasti ise şekil bozukluklarının düzeltilmesinde yapılan operasyonun ismidir. Bu iki operasyon birleştirilerek tek seferde yapılabilmektedir. Normal burun estetiği operasyonlarına nazaran daha uzun süren ameliyatta, iyileşme süresi diğer operasyonlarla aynıdır. Fasiyal bir analizle yüze uygun şekilde planlanan operasyonda kişinin yüz analizi ayrıntılı olarak incelenir ve yapılacak olan operasyon hakkında kişiye ayrıntılı bilgi verilir.