Merhaba hocam sizce Ulthera mı yoksa Thermage mı yaptırmalıyım? Ameliyat olmaktan çok korkuyorum ve sitenizde ameliyatsız yöntemler hakkında açıklamalarınızı okudum, cildimde çok fazla sarkma da yok sizce benim için hangisi uygun olur?

Merhaba, her iki teknolojiyle yapılan işlem de cildin derin katmanlarındaki dokuyu uyarıp kolajen üretimini arttırarak cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar. Ultherapy ses dalgaları teknolojisi ile Thermage Cpt ise radyofrekans teknolojisi ile çalışır. Her iki uygulamada da tek bir tedavi ile, cildin rejenerasyon süreci hemen başlar, ama asıl sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün takibinde gözlemlenir. Bu işlemler arasında seçim yapmak gerçekten çok önemli, sebebi ise iki teknoloji arasındaki güç farkı.

Uygulamaların her ikisi de aynı amaca hizmet ediyor gibi gözükse de Ultherapy çok daha hafif sarkma sorunu yaşayan daha genç, yenilenmeye hızlı adapte olabilecek cilt kalitesine önerdiğim bir uygulama olmakla beraber etkisi Thermage kadar kalıcı olmayacaktır. Thermage CPT ise ulaşabildiği derinin alt tabakalarına kadar tüm Radyofrekans gücünü vererek hem sıkılaşma hem de gençleştirme etkisiyle daha uzun vadede kalıcılığı Ultheraya oranla yüksek olan işlemdir. Son kararımı ancak hastamın cildini muayene ettiğimde ve cildin neye ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimde verebilirim. Tüm bu bilgiler asla Thermage Ulthera’dan daha iyi demek değildir. En önemlisi cildin ihtiyacını hangisi karşılayabilecek sorusuna cevap aramak gerektiğidir.

Doktor Hanım merhaba, ben sizden tedavi yöntemi için öneride bulunmanızı rica ediyorum. Ulthera mı? Thermage mı? Yüz bölgem için istiyorum. Özellikle yanaklarımdaki sarkmalara. Yaşım 44.

Merhaba, Ulthera ve Thermage cilt sarkmalarını gidermek için kullandığımız etkili ve ileri teknolojili yöntemler. Thermage radyofrekans teknoljilerini, Ulthera ies HIFU dediğimiz yüksek frekanslı ses dalgalarını sarkmaları tedavi etmede kullanır. Bu noktada sizin için uygun cihazı ya da yöntemi önerebilmem adına öncelikle sizi muayene etmem gerek.

Cildinizdeki sarkma oranına, sarkmanın yoğunlaştığı bölgelere bakmalıyım. Uygun olduğunuz bir vaktinizde kliniğimize gelebilirseniz gerekli analizleri yapalım ve tedavinizi planlayalım. Sevgiler…

Merhaba hocam, yüzümde bulunan kırışıklık ve sarkıklıkları tedavi etmek için sizce ulthera mı yoksa thermage mı daha etkili? Teşekkürler.

Merhabalar, bahsettiğiniz iki uygulama da son derece başarılı sonuçlar verir. Her iki işlem de vücuttaki kolajen artışına destek vererek daha genç ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. İki operasyon arasındaki tek fark, ulthera’da yüksek frekanslı ses dalgalarından faydalanılırken; thermage uygulamasında ise radyofrekans teknolojisinden yararlanılır. Sevgiler.

Merhaba hocam, yüzümdeki kırışıklık ve sarkmaların önüne geçmek amacıyla ulthera veya thermage işlemi yaptırmak istiyorum. Ancak hangisi daha iyi bilemedim. Sizin öneriniz nedir?

Merhabalar, her iki işlem de vücudunuzda aynı işlevi görür. Hem ulthera hem de thermage işleminde amaç ciltteki kolajen üretimini artırmak ve cildi yenilemektir. Böylece cilt elastikiyet düzeyi artarak kırışıklık ve sarkmalar giderilir. Ulthera yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanırken, thermage radyofrekans teknolojisinden yararlanır. Sizi muayene etmeden hangisinin sizin için daha uygun olduğunu söylemem zor. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, 39 yaşındayım. Yüzümde hafif sarkmalar başladı. Tedavi için öneriniz nedir? Ulthera mı? Thermage mı?

Merhaba, bahsettiğiniz iki uygulamada da amaç ciltteki sarkmaların ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Hem Ulthera hem Thermage ciltte kolajen artışını tetikleyerek cildin kendini onarmasını ve buna bağlı olarak gençleşmesini sağlar. Tek fark, Ulthera, HIFU adı verilen yüksek frekanslı ses dalgalarını, Thermage ise radyofrekans teknolojisini bu amaç doğrultusunda kullanır.

Benim size özel bir öneride bulunmak için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Uygun bir zamanda merkezimize gelirseniz cildinizi bir inceleyelim, sarkmanın derecesine bakalım ve sizin için en etkili tedavi yöntemini belirleyelim. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben yüzümdeki sarkmalar için etkili bir tedavi yöntemi araştırıyorum. Ulthera mı? Thermage mı? Sizin öneriniz nedir? Teşekkürler.

Merhaba, aslında her iki uygulamada da amaç aynıdır. Ciltteki elastikiyet kaybına bağlı olarak oluşan sarkmaların ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldırılmasına yönelik olarak uygulanırlar. Her iki uygulama da vücuttaki kolajen üretiminin artırılmasına yöneliktir. Bu şekilde cildin kendini onararak yenilenmesini ve hem sıkı hem de daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

Ulthera, HIFU adı verilen yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanarak, Thermage radyofrekans teknolojisi ile kolajen üretimini tetikler. Her iki uygulama da cildi sıkılaştırmakta ve pürüzsüz bir görünüm kavuşturmakta oldukça etkilidir. Benim önerim uzman bir hekime muayene olmanız ve kendiniz için en uygun yöntemin ne olacağına gerekli tüm analiz ve değerlendirmeler neticesinde doktorunuzla birlikte karar vermeniz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba doktor hanım, ameliyatsız bir yüz gençleştirme uygulaması arıyorum. Yüzümdeki sarkmalar için sizce Ulthera mı yoksa Thermage mı tercih etmeliyim?

Merhaba, Ulthera da Thermage de oldukça başarılı sonuçlar veren uygulamalar olduğu için sizin beklentilerinizi öğrenmeden önce aralarında bir tercih yapmam söz konusu değil. Yüzünüzdeki sarkmalar için iki uygulamadan da faydalanabilirsiniz. İki uygulama arasındaki tek fark sahip oldukları teknolojidir.

Ulthera kolajen üretimini artırmak ve cildin sıkılaşmasını sağlamak için HIFU denilen yüksek frekanslı ses dalgaları kullanır. Thermage ise kolajen üretimini radyofrekans teknolojisi kullanarak artırır. İki uygulamadan hangisinin sizin için daha uygun olduğunu sizi muayene etmeden önce söylemem maalesef mümkün değil.

Merhaba hocam yüzümde oluşan sarkmalar için ameliyatsız tedavi yöntemlerini araştırırken Ulthera ve Thermage uygulamalarının yapıldığını öğrendim ancak aralarında bir seçim yapamadım Sizce hangisi Ulthera mı, Thermage mı?

Merhaba, her iki uygulama da ciltteki elastikiyet kaybı nedeniyle oluşan sarkmalarla mücadele eden medikal teknoloji uygulamadır ve vücuttaki kolajen üretimini tetikleyerek cildin onarılmasını ve sıkılaşmasını sağlarlar. Ulthera, HIFU denilen yüksek frekanslı ses dalgaları kullanarak cildin sıkılaşmasını sağlarken Thermage ise radyofrekans teknolojisinden faydalanır.

Aralarındaki en temel fark kullandıkları teknolojidir. Her iki uygulama da cilde derinlemesine nüfuz eder, cildi ısıtarak uyarır ve sıkılaşmasını sağlar. İki uygulama da cerrahi olmadığı için işlemden hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. İki uygulama arasında hangisinin seçileceğine karar veren sizin beklentileriniz ve doktorunuzun bu konudaki fikri olacaktır. Bu nedenle size bir tavsiye vermeden önce öncelikle sizi muayene etmeliyim.

İyi günler Leyla Hanım, adım Nermin, yüz bölgemde kırışıklıklar ve çizgiler var. Bunları yok etmek istiyorum ama ameliyat olmaktan da bir o kadar korkuyorum. Quartz Clinic web sayfanızda gezinirken Ulthera ve Thermage uygulamalarının yapıldığını okudum. Size göre benim hangi tedaviyi yaptırmam uygun olur, Ulthera mı termaj mı? Teşekkür ederim hocam.

İyi günler, Ultherapy ve Thermage uygulamalarının çalışma prensipleri temelde aynıdır. Her iki uygulamada da cilt sıkılaştırma, cilt yenileme, ameliyatsız yüz ve boyun germe işlemleri yapılmaktadır. Yine her iki tedavide de tek seanslık bir uygulama ile probleminize çözüm bulabilmektesiniz. Hem Ultherapy hem de Thermage uygulamasında cilt altına gönderilen dalga boyları ile kolagen üretimi tetiklenmektedir.

Burada iki işlemi birbirinden ayıran özellik Ultherapy uygulamasında ultrason dalgalarının hücreler üzerinde kontrollü travması sonucu hücre yenilenmesinin başlatılması, Thermage uygulamasında ise radyofrekans dalga boyunun daha fazla kolajen üretmesini sağlaması olmaktadır. Tek seanslık uygulama sonunda iki yöntemde de etkiler belli olmakta ancak üç ay kadar bir zaman sonra gözle görülür derecede olumlu dönütler alınmaktadır.

Ultherapy ile Thermage uygulamasının birbirinden farklı özellikleri de bulunmaktadır. Thermage uygulaması cildin en alt tabakalarına radyofrekans ile inebilmektedir. Ultherpy uygulaması Thermage uygulamasına nazaran biraz daha yüzeysel çalışmaktadır. yalnız bu kesinlikle thermage uygulaması, Ultherapy uygulamasından daha iyi demek değildir. Kliniğime gelerek hem detaylı yüz analizinizi yapabilirim hem de sizin cildinize ve ihtiyacınıza yönelik tedaviyi belirleyebilirim.

Merhaba Leyla Hocam, yüz bölgemde fazla bir sarkmam yok ama ben tedavilere her zaman önceden başlayıp yaşlılık belirtilerine geç yakalanmak isteyen birisiyim. Bu bakımdan da bazı tedavilerle ilgili sizden bilgi almak istiyorum. Sizce ben Ulthera mı yaptırsam yoksa Thermage mı yaptırsam, ulthera mı termage mı daha iyi olur hocam?

Merhaba, hem Ulthera hem de Thermage uygulamasının temelinde cildin sıkılaşması ve yenilenmesi yatmaktadır. Ultherapy ses dalgaları teknolojisini kullanırken Thermage uygulaması radyofrekans dalgaları ile çalışmaktadır. Her iki uygulamada da tek seans tedavisi olmaktadır ve tek bir seans ile probleminizden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Hem Ultherapy hem de Thermage CPT ile cildin yenilenme süreci ortaya çıkmaktadır ancak net olarak ortaya çıkma süreci yaklaşık üç ayı bulmaktadır.

Ultherapy hafif sarkma sorunu olan ciltler için uygundur. Thermage ise cildin en alt tabakalarına kadar radyofrekans ile ulaşabilmektedir. Sıkılaştırma ve yenileme özelliği ile uzun vadede Ulthera yönteminden daha uzun süre kalıcı olduğu söylenebilmektedir. Ultherapy’ de kullanılan ultrason dalgaları ve Thermage’ da kullanılan radyofrekans dalgaları; aslında bu iki tedavi de aynı amaçla çalışmaktadır. Ancak sizin cildinizin hangi tedavi yöntemine uygun olduğunu bu şekilde söylemem mümkün değildir. Bu iki uygulama arasında bir seçim yapmak zordur.

Ben burada sizi kliniğime davet ediyorum. Kliniğimde sizi muayene ettikten sonra sizin için uygun olan tedaviyi belirleyebilirim ve size özel uygulamayı gerçekleştirebilirim.