İyi günler hocam, ben kilo verdim ama hiç yüzümden gitmedi. Yüzümde olan fazla yağları aldırmak istiyorum. Yüz yağları alınarak yüzde V hattı sağlanabilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Merhaba, Tabi ki sağlanabilir. Çene ucu çok olmayan hastalarda yüzdeki yağlar daha fazla görülür. O yüzden bu yan bölgeye şekil verilebiliyor. Ama V şekli olabilmesi için çenenin de güçlü olması gerekiyor. O yüzden çeneye aldığımız yağlarla veya dolgularla transfer yaparak güçlendirmemiz gerekiyor. Eğer bunun için uygun bir adaysanız istediğiniz gibi yüz hatlarınız şekillenebilir. Sevgiler.

Selamlar Leyla Hanım, vücudum zayıf olmasına rağmen yüzüm çok şişman. Aslında kilolu olmamama rağmen yüz görüntüm nedeniyle ilk bakışta şişman gibi duruyorum. Bir arkadaşım yüzümdeki yağları aldırmam gerektiğini söyledi. Yüz yağları alınarak yüzde V hattı sağlanabilir mi? Bana ne önerirsiniz? Kolay gelsin.

Merhaba, bazı kişiler ne kadar zayıf olsalar da yanaklarındaki yağlar nedeniyle kilolu görünürler. Sizin gibi yüzünde zayıflama isteyen hastalarımıza yaptığımız muayene sonucu Bişektomi ameliyatı uyguluyoruz. Bişektomi ile yanaklarda olan fazla yağlar alınır ve bu yağlar gerekirse çene ya da elmacık kemiği bölgelerinde daha orantılı bir görünüm yaratmak adına dolgu olarak uygulanabilir. Bişektomi ameliyatı lokal anestezi ya da sedasyon uygulanarak gerçekleştirilir. Yanak iç kısmından 1 cm’lik kesi açılarak fazla olan yağ dokusu buradan dışarıya çıkartılır.

Bu işlem her iki yanağın da orantılı olacağı şekilde yapılmalıdır. Bişektomi ameliyatında amaçlanan hastanın yüz hattının V şeklinde olmasını sağlamaktır. Bu nedenle ameliyat başka estetik işlemlerle kombine edilerek tasarlanabilir. Bişektomi ameliyatı ile çene estetiği, elmacık kemiği ve çene dolguları hastanın ihtiyacına göre beraber yapılabilir. Ameliyat sonrası iyileşme ve yüz bölgesinin tam anlamıyla oturması 15-20 günü bulmaktadır. Sıklıkla uyguladığımız ve memnuniyet verici sonuçlar aldığımız bir operasyondur.

Merhaba hocam yüz yağlarını aldırmak hakkında bilgi verir misiniz? Bişektomi dışında Liposuction ile yanaklardaki yağlar alınabilir mi? bu konuda yardımcı olur musunuz. İyi çalışmalar.

Merhaba, Alt yanak dediğimiz alanda bir yağ birikmesi varsa ve yüzeyel bir yağ dokusu ile bunu Vaser Liposuction yaparak alabiliriz. Özellikle daha genç hastalarda bağ doku daha güçlü olacağı için alt yüzü küçültmek amacı ile kullanabiliriz. Bildiğiniz gibi Bişektomi de sadece belli alanda küçültme istediğimiz zaman yapıyoruz. Ama genel olarak bu alt alanda yaptığımızda olduğu gibi bir küçültme yapıyor. Sevgiler.