İyi günler hocam ben daha önce göğüs estetiği oldum ama şuan formu bozuldu çok beğenmiyorum. İkinci kez göğüs estetiği olunur mu? bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

Merhaba, İkinci operasyon her ameliyatta olabilir. Protez içinde olabilir, dikleştirme için olabilir, küçültme için olabilir. Bütün meme ameliyatlarında belli bir süre sonra bu revizyonlar yapılabilir. Sadece orada amaçlanan neden ikinci bir ameliyata ihtiyaç olduğu. Çok kilo vermiş olabilir ve buna bağlı olarak sarkma olmuş olabilir. Özellikle tüp mide ameliyatlarından sonra zamanı gelmeden yapılan ameliyatlar revizyona en çok ihtiyaç olan ameliyatlardır. Sevgiler.

Doktor Hanım merhaba, ben 4 yıl önce meme büyütme ameliyatı oldum. Şimdi o ölçüyü biraz daha büyütmek istiyorum. Meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılır mı?

Merhaba, meme büyütme ameliyatları zaman içerisinde tekrar yapılabilir, bunda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak benim önerim gerçekten istek ve beklentilerinizin ne olduğunu iyi ve net bir şekilde analiz etmenizde yana olur. Meme büyütme ameliyatları düşük risk grubunda gerçekleştirilen operasyonlardır ancak biz zorunlu ameliyatlar dışında sürekli genel anestezi alınmasını önermeyiz. Bu operasyon öncesi gerçekten istediğiniz boyuttan emin olun. Sevgiler…

Leyla Hanım selamlar, ben yaklaşık 3 yıl önce meme dikleştirme ameliyatı oldum. Ancak bu süreçte ikiz bebeklerime doğum yaptım. O nedenle göğüslerim yeniden sarktı. Tekrar ameliyat olmak istiyorum ancak merak ettiğim bir nokta var. Acaba meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılır mı?

Merhaba, evet yapılabilir. Meme dikleştirme ameliyatı aynı hastaya ikinci defa uygulanabilir. Meme dikleştirme ameliyatının tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sevgiler.

Merhaba Leyla Hocam, yaklaşık 5 yıl önce meme dikleştirme ve meme büyütme operasyonu geçirmiştim. Fakat ameliyattan sonra doğum yaptığım için göğüslerim yeniden sarktı ve emzirme döneminde baya bir süzüldüler. Bu nedenle tekrar ameliyat olmak istiyorum fakat bir sakıncası var mı emin değilim. O nedenle size sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, doğumdan sonra birçok annede göğüs sarkması ve emzirmeye bağlı olarak göğüslerinin iç kısmının boşalması gibi sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bunun ne yazık ki önüne geçmez mümkün değil. Bu nedenle hastalarıma eğer yakın zamanda gebe kalma gibi bir düşünceleri varsa meme dikleştirme ameliyatını önermiyorum. Sonrasında sizin yaşadığınız gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Fakat şanslısınız ki tekrardan operasyon geçirmenizin hiçbir sakıncası yok. Gönül rahatlığı ile meme dikleştirme estetiğinizi yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, ben 10 yıl kadar önce Ankara’da bir başka doktora meme büyütme ameliyatı oldum. O zamanlar iri göğüsler yaptırmıştım fakat şuan bir tık küçültmek istiyorum. Meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılır mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, daha önce meme büyütme ameliyatı yaptırmış olmanız bu ameliyatı tekrar olmanıza engel değil. Bazen kişinin zevkleri ve istekleri zaman içerisinde değişiklik gösterebiliyor. Bu noktada bizim bakacağımız şey genel sağlık durumunuz. Eğer bununla ilgili herhangi bir sıkıntınız yoksa tekrar ameliyat olmanızda da bir sakınca olmaz. Buradaki en kritik nokta sizin istek ve beklentileriniz. İstediğiniz ölçüler konusunda ameliyat öncesinde net bir karar vermiş olmanızı öneriyorum. Gerçekten böyle bir değişiklik istiyor musunuz? Her ne kadar ameliyatta bir sakınca olmasa da neticede genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Ayrıca küçültürken sarkma olabilir, bu nedenle küçültmek de gerekebilir. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, bundan 6 yıl önce meme büyütme ameliyatı olmuştum. O zamanlar daha doğal bir görüntü istediğim için göğüslerimin çok fazla büyümesini istemedim. Ancak şimdi daha büyük bir görüntü istiyorum. Meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılır mı? Tekrar meme büyütme yaptırabilir miyim? Teşekkürler.

Merhaba, meme büyütme ameliyatları vücudu estetik formuna kavuşturmak için yaptığımız ameliyatlardır. Meme büyütme ameliyatlarında silikon ölçüsüne karar verirken hastamızın istek ve beklentilerini çok önemsiyoruz. İlaveten omuz genişliği, hastamızın boy ölçüsü, göğüs kafesinin ölçüleri de bizler için çok önemli. Bu hem sağlık olarak hem de estetik olarak hastamızın operasyon sonunda rahat etmesini sağlıyor.

Sorunuza gelince, evet, meme büyütme için ikinci defa operasyon olabilirsiniz. Eğer diğer tüm şartlar da elverişli ise daha büyük ölçüde silikonlar takarak sizi istediğiniz görüntüye ulaştırabiliriz. Benim önerim operasyon olmadan önce net bir şekilde kararlı olmanız. Meme operasyonlarında risk fazla değildir. Ancak genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlar olduğu için sıklıkla değişiklik önermiyorum. Sevgiler.

Merhaba leyla hanım meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak bazen ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabiliyor, meme estetiği yaptırdıktan sonra oldukça rahatsız edici görüntüler oluştuğuna şahit oldum. Böyle durumlarda meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılmasında herhangi bir sakınca var mı?

Merhaba, meme estetiği yaptıran birinin ikinci meme ameliyatı yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur. Eğer kişi meme ameliyatı yaptırdıktan sonra elde ettiği görüntüyü beğenmezse tekrar meme estetiği ameliyatı yaptırabilir, bu konuda tıbbı açıdan bir sorun yok. Ancak böyle sorunlarla karşılaşmamak için alanında uzman bir hekim seçmeniz gerekir.

Leyla hanım merhaba, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Daha önce meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılır mı, bundan yaklaşık 6 yıl önce meme dikleştirme ameliyatı oldum. Doktorum emzirme ve kilo alıp verme durumuna bağlı olarak tekrar sarkma oluşabileceğini söylemişti. 2 yıl önce ikinci doğumu mu yaptım maalesef göğüslerim tekrar sarktı. Şimdi meme dikleştirme operasyonunu tekrarlatmak hatta memeleri protez yardımıyla büyütmek istiyorum. Bu mümkün mü, kişi ikinci operasyonu yaptırabiliyor mu?

Merhaba, maalesef yaşın ilerlemesini engelleyemiyoruz aynı zamanda gebelik ve emzirme gibi süreçlerde kadınların hayatının bir parçası. Bu gibi faktörlerde birçok kadının fiziki görünümünden istemeyen sonuçlar oluşmasına neden olabiliyor. Ama bu estetik operasyonlar sayesinde artık mükemmel fiziklere sahip olarak çekici bir görünüm kazanabiliyoruz.

Memede oluşan deformasyonlar için de yardımımıza koşacak birçok estetik operasyon var. Meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ya da bazı durumlarda kombine edilmiş meme estetiği ameliyatları ile dik,dolgun ve çekici duran göğüslere sahip olabiliyoruz. Genellikle meme büyütme işlemleri protez yardımıyla yapıldığı için tekrarlamak gerekmez ama meme dikleştirme de olağandışı bazı faktörler nedeniyle ikinci ameliyata ihtiyaç duyulabilir. Ameliyatın tekrarlanmaması için herhangi gibi tıbbi engel yoktur. Kişi dilerse üçüncü ameliyatı dahi yaptırabilir, bu konu ameliyat yaptırmak isteyen kişinin isteğiyle doğru orantılıdır.

Merhaba hocam, ben 5 yıl önce meme estetiği operasyonuyla silikon taktırdım. Bu süre zarfında hamile kaldım ve bir kızım oldu. Şu anda kızım 2 yaşında ve emzirme dönemim bitti. Göğüslerimde sarkma var. Meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilir miyim? Meme ameliyatı olan birine ikinci ameliyat yapılır mı? İyi günler.

Merhaba, gebelikle beraber kadınlarda meme hacminde büyüme ve genişleme olur. İster kadının naturel göğsü olsun, isterse protezle büyütülmüş bir meme yapısı olsun, gebelik sürecinde süt kanallarının ve süt bezlerindeki büyümesiyle meme hacminde ve büyüklüğünde artış olur. Emzirme döneminde ise süt kanallarındaki sütün azalması ve bitmesi ile memelerde sarkma, meme içlerinde yumuşaklık ve meme içlerinin boşalması, , meme ucunun aşağı yöne bakması görülür.

Meme dikleştirme operasyonunun yapılabilmesi için emzirme döneminin bitmiş olması ve bir yıl süre geçmesi beklenir. Meme dikleştirme için süt kanallarının tamamen kapalı hale gelmiş olması gerekmektedir. Aksi halde memede operasyon sonrasında iltihap görülebilir. Meme ameliyatı olan birine ikinci bir operasyon yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sevgiler.