Merhaba hocam,45 yaşındayım bu yaşıma kadar yüzüme hiç estetik yaptırmadım botoxum bile yok ama yüzümde derin kırışıklıklar oluştu ve yaşlandığımı hissediyorum botoksla geçecek gibi durmuyor yüzdeki bu derin kırışıklıklar nasıl geçer?

Merhaba, yıllar geçtikçe yüzümüzdeki kırışıklıklar artmaya ve derinleşmeye başlar. Eğer gülmediğinizde ve kaşlarınızı çatmadığınızda bile kırışıklıklarınız görünüyorsa müdahale etmenin zamanı gelmiş demektir. Bu kırışıklıklar hayatın bir gerçeğidir fakat çözümü olmayan bir problem değildir. Yüzdeki derin kırışıklıklar için farklı farklı tedavilerimiz mevcut. Tabiki burada kırışıklığın derinliği çok önemlidir. İlk alternatifimiz botox enjeksiyonudur.

Botox uygulanması gereken bir bölge varsa botox enjeksiyonu yapmayı tercih ediyorum. Genellikle alın,kaş ortası ve göz çevresine uygulamayı tercih ediyorum. Her altı ayda bir tekrarlanması gereken bir uygulamadır. Eğer botox enjeksiyonunun etki etmeyeceği kadar derin kırışıklıklarınız varsa dolgu enjeksiyonunu öneririm. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile kırışıklıkların içini doldurarak hemen uygulama sonrası sonuç almanızı sağlıyoruz. Bazı durumlarda dolgu ve botox kombine bir şekilde uygulanabilmektedir. Dolgu ve botox enjeksiyonları dışında belli aralıklarla uygulayabileceğiniz lazer işlemlerimizde de çok güzel sonuçlar alıyoruz. Thilyum lazer, İğneli radyofrekans ve fraksiyonel lazer uygulamaları da cildin kolajen ve elastin üretimini arttırarak kırışıklıklarınızın hafiflemesine yardımcı olur. Tabii, her hastaya uygulanacak tedaviler değişkenlik gösterebilir. Sizin için en uygun tedaviyi konsültasyon sonrası belirleyebilirim.

Yüzümdeki derin kırışıklıklar için ne önerirsiniz? Bunlar nasıl giderilir?

Merhaba, yüz kırışıklıkları için pek çok etkili yöntem uygulamaktayız. Öncelikle muayene ederek kırışıklıklarınızın derecesi belirlenmelidir. Yüz kırışıklıkları başlangıç seviyesindeyse botoks uygulaması işlevsel olmaktadır. Botoks kısa ve pratik bir işlemdir. 10-15 dakika gibi bir sürede yüzün gerekli noktalarına enjektörle aktarılan botoksla kırışıklık görünümünden kurtulmak mümkündür. Kırışıklıklar daha derin bir seviyedeyse dolgu uygulanabilir. Dolgu 2 farklı şekilde yapılmaktadır. İlki hyalüronik asit içeriğinden oluşan dolgunun enjektörle yüze aktarılmasıdır. İkincisi kişinin kendi vücudundan liposuctionla alınan fazla yağın enjektör yardımıyla yüze aktarıldığı yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu botoks ve hyalüronik asit uygulamalarına göre daha uzun süre kalıcılığa sahiptir. Yüz bölgesindeki kırışıklar dolgu veya botoksla fayda sağlanamayacak derecedeyse çeşitli lazer uygulamalarıyla çözüm sağlanabilir. Bu uygulamalar Fraxel Dual Lazer, Altın İğne gibi uygulamalardır. Her iki uygulama da kolay ve pratik işlemlerdir. 3-4 seans uygulama sonrasında kırışıklık görünümü giderilmektedir. Yüzde kırışıklıkla birlikte sarkma gibi etkiler de oluşmuşsa Ulthera gibi uygulamalarla ameliyatsız olarak çözüm sağlanmaktadır.

Doktor Hanım merhaba, yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir? Ben müdahale için biraz geç kaldım. Şimdi ne yapsam bilemiyorum. Yaşım 47.

Merhaba, yüzde oluşan derin kırışıklıkların giderilmesinde çoğunlukla uyguladığımız yöntem hyaluronik asit bazlı dolgu uygulaması oluyor. Kırışıklık görüntüsüne sebep olan boşlukları bu dolgu ile dolduruyoruz ve cilde daha gergin bir görünüm kazandırıyoruz. Geç kalmış sayılmazsınız. Vakit kaybetmeden kliniğimize gelin, kırışıklıkları bir analiz edelim. Sonrasında da tedavinizi planlayalım. Sevgiler…

Merhabalar Leyla Hocam, yüzümde genç yaşıma rağmen derin kırışıklıklar belirdi. Aile geçmişimde de bu şekilde olduğundan önüne geçemeyeceğim gibi duruyor ancak yine de sormak istedim. Yüzdeki derin kırışıklıkları gidermenin bir yolu var mı? Varsa benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Merhaba, genellikle kırışıklık tedavisi için botoks dan yararlanılır. Fakat derin bir kırışıklık söz konusu ise botoks yeterli gelmeyebilir. Böyle durumlarda ise dolgudan faydalanırız. Dolgu uygulaması, içeriğinde insan vücudunda da hali hazırda doğal olarak bulunan hyaluronik asidi barındırır. Kırışıklıkların olduğu bölgeye enjekte edilen dolgu ile daha sıkı ve gergin bir cilde kavuşursunuz.

Leyla Hocam merhaba, 55 yaşındayım. Son 2- 3 yıldır yüzümde çok kırışma oldu. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir? Tedavi için önerilerinizi rica ediyorum. İyi çalışmalar.

Merhaba, yüzdeki derin kırışıklıkların giderilmesinde en etkili bulduğum tedavi yöntemlerinin başında dolgu uygulaması geliyor. Bu uygulamayı yaparken kırışıklıkların olduğu alanlara hyaluronik asit bazlı dolgu enjekte ederiz. Bu sayede çukur alanlar dolar ve cilt daha gergin bir görüntüye kavuşur. Uygun bir zamanda muayene için gelirseniz kırışıklıkları yakından göreyim. Yeni oluşma aşamasında olan kırışıklıklar için de derinleşmeden botoks uygulayabiliriz. Muayene sonrası planlama yapmak daha uygun olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam, yüzümde erken yaşlarda derin kırışıklıklar oluşmaya başladı. Sanırım genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıktılar zira ailemde de birçok kişide böyle. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir? Tavsiyelerinizi duymak isterim. Sevgiler.

Merhaba, kırışıklık tedavisi için çoğunlukla botoks uygulamasından faydalanırız. Ancak bahsettiğiniz gibi daha derin bir kırışıklıktan söz ediyorsak botoks tek başına yeterli olmayabilir. Bu noktada devreye dolgu uygulaması girer. İçeriğinde hyaluronik asit etken maddesi bulunan dolgu uygulaması ile kırışıklık olan bölgelere ilgili dolgu maddesi enjekte edilir. Böylece daha pürüzsüz ve gergin bir cilt görünümü elde edilir.

Leyla Hanım merhaba, ben 60 yaşındayım. Yüzümde çok derin kırışıklıklar var. Artık kendimi beğenmez oldum. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir? Tedavi için geç kalmadım değil mi? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba, biz genellikle yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde ve yeni kırışıklıkların oluşmasının engellenmesinde botoks uygulamasından faydalanıyoruz. Ancak yüzdeki bazı kırışıklıklar sizin de belirttiğiniz gibi çok derin olabiliyor. Bu tip derin kırışıklıklarda botoks yeterli gelmiyor. Uzun süre tedavi edilmemiş ve hiçbir uygulama yapılmamış bu derin kırışıklıkların tedavisinde dolgu yöntemi oldukça etkili. Bu tedavi yönteminde hyaluronik asit bazlı dolguyu kırışıklığın görüldüğü alanlara enjekte ediyoruz. Bu şekilde kırışıklık görüntüsüne sebep olan çukurlar doluyor ve cilt daha pürüzsüz görünüyor. Ayrıca hyaluronik asit bazlı bu dolgu maddesi içerisinde çeşitli vitamin ve mineraller de barındırıyor. Kırışıklıklarınızı tedavi eden bu yöntem ile aynı zamanda cildinizdeki lekelerden ve diğer hasarlardan da büyük oranda kurtulabilirsiniz. Tedavi için geç kalmış sayılmazsınız ancak daha fazla geciktirmemenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım erken yaşlarda yüzünde kırışıklık oluşan kişilerden biriyim ve maalesef bugüne kadar kırışıklıklarım için bir şey yapmadığım için derinleştiler. Yaşım daha çok ileri olmadığı için yüzümde oluşan bu derin kırışıklıklar beni çok rahatsız ediyor. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir, kırışıkların gitmesi için neler yapmak gerekir?

Merhaba, yüzdeki kırışıklıklar için genellikle botoxtan faydalanılır ancak derinleşmiş kırışıklıklarda botox yeterli olmayabilir. Botox, kırışıklık oluşumuna neden olan yüz kaslarının hareketlerini azaltarak yoğun mimik kullanımına olur ve yüzdeki ince çizgilerin oluşumuna engel olur. Ancak uzun süre müdahale edilmeyen durumlarda meydana gelen derin kırışıkların açılmasında botox yerine dolgu uygulaması tercih edilir. Kırışıklık tedavisinde kullanılan hyaluronik asit bazlı dolgu, derin kırışıklıkların olduğu alanlara enjekte edilir ve cildin pürüzsüz bir görüntü elde etmesi sağlanır. Hyaluronik asit bazlı bu dolgu maddesi vitamin, mineral vb. açısından oldukça zengin içeriği sayesinde cildin ihtiyacı olan her şeyi sağlayarak ciltte leke, kırışıklık vb. gibi hasarların oluşmasına engel olur.

Merhaba hocam, yüzümde botox ile açılmayacağını düşündüğüm derin kırışıklıklar var. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir, botox dışında kullandığınız bir uygulama var mı?

Merhaba kırışıklık tedavisinde en çok kullanılan yöntem botox tur ancak botoxun etkili olamayacağı derin kırışıklıklar da oluşabiliyor. Böyle durumlarda genellikle hyaluronik asit bazlı dolgu uygulaması kullanıyoruz. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi diğer dolgulardan farklıdır, içeriği vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Zengin içerik yapısı sayesinde cildin ihtiyacı olan nemi ve vitamin vb. karşılayarak ciltte pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm sağlar ve zaman içerisinde doku onarımı sağlar. Çizgi ve kırışıklık tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar veren bir işlemdir. Botox un açamadığı kırışıklıklar var ise dolgu uygulamaları yapılır. Dolgu ile derin kırışıklıklar düzeltilir.
Yaygın ince kırışıklığı olan hastalarda lazer uygulamaları cildin ihtiyacına göre planlanan yapılabilir.

Merhaba hocam, ben orta yaşlı bir kadınım, yüzümde kırışıklık oluşumları var, hatta bazıları daha da derin, yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl gider? Lütfen yanıtlayın.

Merhaba, yüzdeki kırışıklıklar yılların etkisiyle yavaş yavaş oluşmaya ve derinleşmeye başlamaktadır. Yüzdeki kırışıklıklar cildin nemini kaybetmesi ve yaş almaya bağlı olarak cilde yerleşir ve zamanla daha çok derinleşir. Yüz kırışıklıklarında tercih ettiğim bir yöntem olan Botoks uygulaması, botulinum isimli bakteriden üretilen bir toksindir. Bu toksin sinirler ile kaslar arasındaki iletimi durdurmaktadır. Etki süresi ortalama altı ay civarında olan bu uygulama alın , kaş ortası, göz kenarları gibi bölümlere uygulanmaktadır. Ancak botoks bazı durumlarda yeterli gelmeyebilir. Hyalüronik asit dolgusu ile derin kırışık oluşumlarının alt kısmını doldurabilmekteyiz. Hyalüronik asit ile botox işlemini birleştirerek de uygulayabilmekteyiz. Bu iki önemli madde cilt altına nüfuz ederek kırışıklıkları düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kliniğimdeki lazer uygulamalarıyla da kırışıklıkları onarmaktayım. Thilyum lazer, İğneli Radyofrekans ve fraksiyonel laser uygulamaları ile kırışıklıkları tedavi etmekteyim. Her kişinin cilt yapısı ve kırışıklık düzeyi farklı olduğu için kliniğimde yapacağım müdahale ile size uygun tedavi yöntemini belirlemekteyim.

İyi günler Leyla Hanım, 52 yaşındayım, ben hiç estetik yaptırmadım, bu yaşıma kadar sadece yüzümü temizledikten sonra günlük nemlendiricimi kullandım. Yüzümde derin kırışıklıklar var, yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir?

İyi günler, yaş almaya bağlı olarak yüz bölgemizde kırışıklıklar artmaya ve derinleşmeye başlar. Günlük nemlendirici kremler derin kırışıklık oluşumunu maalesef durdurmamaktadır. Hiçbir mimik ifadesi kullanılmadığı zaman bile yüzde kırışıklıklar belli oluyorsa tedavi edilmesi için uygun zaman gelmiş demektir. Kırışıklık tedavisinde genel olarak botoks tedavisi uygulanmaktadır. Botox enjeksiyonu, botulinum adlı bakteriden elde edilen bir çeşit toksindir. Sinirler ile kaslar arasındaki iletimi geçici olarak engelleyen bir etkisi bulunmaktadır. Genel olarak alın, iki kaş arası ve göz çevresindeki kaz ayaklarına uygulanmaktadır. Etki süresi yaklaşık altı ay olan botox uygulaması yılda iki kez tekrarlanması gereken bir işlemdir. Ancak burada kırışıklığın derinliği çok önemlidir. Bazı derin kırışıklıklarda botoks uygulaması yeterli olmamaktadır. Eğer kırışıklıklar çok derinse o zaman Hyalüronik asit ile dolgu işlemi yapılmalıdır. Hyalüronik asitin botox ile kombin edilmesi ise daha kalıcı sonuçlar verebilmektedir. Kliniğimde kırışıklık tedavisi için farklı uygulamalar mevcuttur. Uygun olduğunuz bir zamanda kliniğimize uğrayarak hem kırışıklık derinliğinizi kontrol edebilirim hem de size uygulanacak en iyi tedavi yöntemini önerip anlatabilirim.