Hocam Merhaba, Altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Yüzümde çok fazla skar izleri diye tabir ettiğiniz sivilce lekeleri var, önümüzdeki ay mezuniyet törenim var ve ömür boyu bakcağım bu fotoğraflarda tamamen pürüzsüz bir cildim olsun istiyorum altın iğne yazınızı okudum bana uygun bir tedavi olabilir mi?

Merhaba, Altın iğne bir diğer adıyla Scarlet, radyofrekans teknolojisinin desteği ile “micro golden needle” dediğimiz yani minik altın iğnelerin bulunduğu bir başlıkla cildin zarar görmüş dermis tabakasına ulaşmayı hedefleyen bir cilt yenileme tedavisidir. Birçok alanda önerdiğim altın iğne; çatlak tedavisi, sarkma ve kırışıklıklar, cillteki koyu lekeler ve elbette skar izi yani yara izi tedavisinde de severek kullanmaktayım.

Cihaz cilt yenilemeyi hedeflediği için cilde önce hasar bırakma mantığıyla yol alır bu sebeple 2 seans aralığında minimum 10 gün olmalıdır. 1 ay içinde toplam 2 maximum 3 seans uygulanabilir ki bu da neredeyse bir tedavi kürünü bitirmeye yakın olduğunuz anlamına gelir. Bu kadarıyla bile çok fazla yol katediceğinize eminim. Belki de cildin durumuna göre bakıldığında yeterli bile olabilir.

Altın iğne “Scarlet” tedavisinin hangi işlem için olursa olsun cildin kaş seansa ihtiyaç duyduğunu anlamam için mutlaka öncesinde muayene etmem gerekir. Kişiye özel başlık kullanılması sayesinde vücudun her alanına bir çok amaca hizmet etmesi üzerine sıklıkla tercih ettiğim cihazlarımın başında geliyor. Lokal Anestezi kremi uygulanarak acı hissetmemeniz sağlanmakta, işlem yapılan bölgeye göre 30 dk 1 saat aralığında seansların herbirini tamamlamak mümkün.

Aknelerimden kurtulmak istiyorum. Altın iğne ile fayda gören çok insan olduğunu duydum. Altın iğne yaptırınca ne zaman etkisi görülür?

Merhaba, Altın İğne tedavisinde uygulanan radyofrekans cilt altına altın uçlu iğnelerle iletilmektedir. Bu sayede deri altındaki hasarlı alanlar onarılır ve kolajen üretimi aktiflenir. Cilt yüzeyinde görünen akneler, kırışıklıklar, çatlaklar, yara izleri kaybolur. Cilt sağlıklı, genç, pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Altın İğne kişinin cilt durumuna göre 3-4 seans uygulanmaktadır.

Her seans arası 10-15 gün olmaktadır. Kişinin metabolizma hızına göre Altın İğne tedavisinin tam etkisi 3-6 ay arası gerçekleşmektedir. Uygulanması kolay ve konforlu bir işlem olduğu için cilt deformasyonlarında sıklıkla uyguladığımız bir işlemdir.

Merhaba Leyla Hanım, yazın yani yaklaşık olarak 7 ay sonra düğünüm olacak. Düğünden önce cildimde oluşan sivilce izlerinden kurtulmak istiyorum. Altın iğnenin bu konuda başarılı olduğunu duydum ama ne zaman yaptırmam gerektiğini öğrenemedim. Altın iğne ne zaman etkisini gösterir?

Merhaba, Altın iğne cildin genç bir görünüm kazanmasını sağlayan medikal bir tedavi yöntemidir. Radyofrekans dalgaları kullanan bir cihaz olan Scarlet S, uygulama başlığının ucundaki altın iğneler yardımıyla radyofrekans dalgalarını cilt altındaki dokuya ileterek buradaki dokuların yenilenmesini sağlar ve kolajen üretimini tetikler.

Cilt dokusunu iyileştiren bu uygulama genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar, ciltteki lekeleri tedavi eder, cilt tonu eşitsizliğini giderir. Sizde sivilce izlerinizden kurtulmak için altın iğne uygulamasından faydalanabilirsiniz. Ortalama olarak 3-4 seans uygulanması gereken altın iğne uygulamasında seansların arasında 3-4 hafta olmalıdır. Bu nedenle tedavisi süresi 3-4 ay gibi bir süreyi bulabilir. Aynı zamanda altın iğne uygulamasından sonra her seanstan sonra kolajen üretimindeki artış devam eder.

Kolajen üretimindeki artış devam ettiği için uygulamadan sonra sonucun tam anlamıyla görülebilmesi 6. ayı bulur. Bu nedenle uygulamaya geciktirmeden başlamanızı tavsiye ederim .

Merhaba Leyla Hanım, göz çevremde oldukça koyu renkte mor halkalar var, Altın İğne uygulamasını web sitenizde biraz okudum. Göz çevremdeki morlukların gitmesi için altın iğne yaptırsam etkisini ne zaman görebilirim?

Merhaba, Altın İğne başka bir adıyla Scarlet S, iğneli radyofrekans teknolojisi yani ‘micro golden needle’ ile cilt üzerine çok küçük delikler açmaktadır. Cildin yıpranmış dermis tabakasına ulaşan üzerinde minik altın iğnelerin bulunduğu başlıkla yapılan bir cilt yenileme tedavisidir.

Ciltteki koyu lekelenmeler, gözaltı ya da göz çevresi morlukları, çatlak-sarkma-kırışıklık tedavileri, skar izi gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılabilen bir teknoloji ürünüdür. Cilt yenilemeyi hedef alan uygulama yöntemiyle ilk önce cilt üzerinde bir miktar hasar bırakmakta ve cildin kolajen üretimini başlatmayı hedef almaktadır. Bu bakımdan seans aralıklarının en az 10 gün olması ve ayda toplam en fazla 3 seans uygulanabilir olması gerekmektedir. En ideal uygulama iki haftada bir yapılan seanslarla toplamda 3 seans alınması tedavi bakımından yeterli gelmektedir.

Tedaviye başlamadan önce kliniğimde detaylı olarak hastayı muayene ediyorum. Aynı şekilde sizi de muayene ettikten sonra sizin için cildinize ve probleminize uygun seans sayısını söyleyebilmekteyim. Altın İğne teknolojisinde vücudun her bölgesini tedavi edici özel başlıklar bulunmaktadır. Lokal anestezi uygulayarak tedavi edilecek bölgenin duyarlılığı minimuma indirilerek daha az acı hissetmeniz sağlanmaktadır. Bir seans uzunluğu tedavi edilecek bölgeye göre 30 dakika ile bir saat arasında değişebilmektedir.

Hocam merhaba, cilt gençleştirme tedavisi için Altın iğne yaptırmak istiyorum. Acaba bu işlem etkisini ne zaman gösterir? Teşekkürler.

Merhaba, Altın iğne cilt gençleştirme tedavisi için uygulanan etkili yöntemlerden biridir. Bu uygulama cilt altına radrofrekans enerjisi verilerek buradaki kolajen artışınının tetiklenmesi sağlanır. Kolajen üretimini hızlandırmak için 2 ila 6 ay arasında bir süre geçmesi gerekir. İşlem etkisini bu süre zarfında göstermeye başlar.

Doktor Hanım merhaba, altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Ben özellikle göz çevremdeki kırışıklıklar için tedavi olmak istiyorum.

Merhaba, altın iğne ile gözle görülür etkileri ortalama 3- 4 seanslık bir uygulama sonucunda alabilirsiniz. Bu da yaklaşık 3 ila 6 ay kadarlık bir zamana tekabül eder. Bu süre kişinin yapısına ya da sorunun oranına göre değişiklik gösterebilir.

Altın İğne, yüzdeki farklı bölgelerde oluşan ince kırışıklarda oldukça etkili. Ama tabii kırışıklığınızın oranına da bakmak lazım. Eğer yoğun bir kırışma söz konusuysa botoks da önerebilirim. Uygun bir zamanınızda kliniğimize gelebilirseniz analizlerinizi yapalım ve en etkili tedaviniz hangi uygulama olacaksa bu doğrultuda bir planlama yapalım. Sevgiler…

Doktor Hanım merhaba, ben altın iğne yaptırmak istiyorum yüzümdeki kırışıklıklar için. 1 ay sonra kızımın düğünü olacak. Altın iğne etkisini ne zaman gösterir acaba?

Merhaba, altın iğne ciltteki kolajen üretimini arttırmaya yönelik uyguladığımız, ciltte gerginlik ve gençleşme sağlayan, ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan bir uygulama. Ancak bu uygulamadan tek seans sonunda mucizevi sonuçlar beklemek doğru olmaz.

Bu uygulamada sonuçları 3 ila 4 aylık bir sürenin sonunda, 3- 4 seans uygulama yaptıktan sonra gözle görülür şekilde alabiliriz. Eğer kısa süre içerisinde bir çözüm yolu arıyorsanız botoks önerebilirim. Uygun bir zamanınızda kliniğimize gelebilirseniz mevcut durumunuzu bir görelim ve bu doğrultuda hızlı bir çözüm yolu üretmek adına tedavinizi planlayalım. Sevgiler…

Selamlar doktor hanım, altın iğne tedavisi düşünüyorum yüzümde yer alan kırışıklıkları gidermek için. Ne kadar sürede etkisini gösteriyor bu işlem, bilmek isterim. Sevgiler.

Merhabalar, altın iğne tedavisinde amaç ciltteki kolajen artışını desteklemektir. Bu da hemen gerçekleşen bir durum değildir. Etki süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte genellikle 3-6 ay arasında sürer. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam, yaza düğünüm var. Yüzümdeki kırışıklıklar için altın iğne tedavisi yaptırmayı düşünüyorum. Acaba altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Düğüne yetişir mi şimdi yaptırsam? Teşekkürler.

Merhabalar, altın iğne tedavisinde cilt altındaki kolajen üretimi uyarılır. Böylece daha genç ve canlı bir cilt görünümü elde edilir. İşlemin etkisini gösterme süresi kişiden kişiye değişmekle beraber genellikle 3 ila 6 arasında sürer. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, altın iğne etkisini ne zaman gösterir? 1 hafta önce yaptırdım. 44 yaşındayım. Teşekkürler.

Merhaba, Altın İğne oldukça etkileyici sonuçlar veren etkili bir uygulama. Ancak bu işlem, etkileyici sonuçlara ulaşmada biraz sabırlı olmayı gerektiriyor. Genel olarak şunu söyleyebilirim ki ortalama 3- 4 seans uygulama sonucunda etkili sonuçlar kendini gösterir. Bu uygulama ciltte kolajen üretimini tetiklemeye yöneliktir ve bunun sonucunu almak 3-6 ay kadarlık bir süre gerektirir. Tam etki ise 6 ayın sonunda ortaya çıkar. Biraz sabırlı olmanızı öneriyorum, beklediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam merhaba, ben ince kırışıklıklar için altın iğne tedavisi düşünüyorum. Size sorum ise altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Yanıtlamanızı rica ediyorum.

Merhaba, altın iğne tedavisinin etkili olması için öncelikle kişinin sorununa, ihtiyacına ve cilt tipi gibi faktörlere bağlı olarak ihtiyaç duyduğu seans sayısı belirlenmeli. Genellikle tedavinin sonuçları 3- 4 seans sonucunda görülmeye başlar. Ancak elbette ki tedavi etkisini ilk seans itibariyle gösterir.

Ciltte kolajen üretimini tetikleyen bu uygulama sayesinde cilt daha sıkı ve genç bir görünüm kazanır. İnce kırışıklıkların tedavisinde de etkilidir. Önerim bu kırışıklıklarınız derinleşmeden tedaviye ilk adımı atmanız. Ortalama 3-6 ay sonunda altın iğne tedavisinden gözle görülür sonuçlar almaya başlarsınız. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben cildimdeki ince kırışıklılardan rahatsızım. 30 yaşındayım. 3 ay sonra kız kardeşimin düğünü var. Altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Tedavi olsam düğüne kadar kırışıklıklar gider mi? Teşekkürler.

Merhaba, altın iğne tedavisinde amacımız cildi sıkılaştırmak, cildin gençleşmesini sağlamak, daha canlı, parlak ve ışıltılı bir görüntü elde etmektir. Tüm bu etkileri sağlamak için altın iğne uygulaması ile cilt altına radyofrekans dalgaları iletir ve kolajen üretimini tetikleriz. Çünkü kolajen üretiminin fazlalaşması hücrelerin kendini yenilemesini sağlar.

Bu tedavide kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 3-4 seans uygulama yapmak gereklidir. İlk seans itibariyle kolajen üretimi artmaya başlar ancak en etkili sonuçlar 3- 6 ay arasında görülür. Şu an yüzünüzdeki çizgilerin derinliğini bilmediğim için tam yorum yapamıyorum ancak uygulamaya vakit kaybetmeden başlanırsa 3 ay sonra düğüne kadar bir kısım sonuç elde etmiş olursunuz. Sağlıklı günler dilerim.

İyi günler Leyla hanım, cildimin biraz kendini toparlamasına yardımcı olmak için bir uygulama yaptırmak istiyorum çünkü gözeneklerim arttı ve cildimde ince çizgiler oluşmaya başladı. Altın iğne uygulamasının cilt üzerinde oldukça büyük etkileri oluyormuş ancak altın iğne yaptırdıktan ne zaman sonra etkisini gösterir?

Merhaba, altın iğne cildi sıkılaştıran, gençleştiren, daha canlı ve parlak görünmesini sağlayan ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Cilt üzerindeki bu etkilerin tamamını kolajen üretiminin artışını tetikleyerek yapar. Altın iğne uygulamasında çok ince olan altın iğnelerle radyofrekans dalgaları iletilerek cilt altı doku uyarılır ve kolajen üretimi artması sağlanır.

Ciltte oluşan hasara bağlı olarak uygulanacak seans sayısı değişkenlik gösterebilir ama genellikle 3-4 seans gerekir. Altın iğne ilk uygulandığı andan itibaren etkisini gösterir, cilt daha canlı görünmeye başlar ama derinlemesine etkiyi görebilmek için seansların bitmesi ve üzerinden biraz zaman geçmesi beklenmelidir. Çünkü ilk seanstan itibaren artmaya başlayan kolajen üretimi seansların sonrasında da devam eder.

Leyla Hocam merhaba, 33 yaşındayım, yüzümde akne izleri var çokça. Bir an önce tedaviye başlamak istiyorum. Altın İğne bütün yara ve akne izlerini hemen geçiriyormuş. Yaptırsam altın iğne ne zaman etki gösterir doktor hanım?

Merhaba, Altın İğne uygulaması akne izleri tedavisinde, cilt gençleştirme, boyun-dekolte bölgesi toparlama, ciltte lifting etkisi yaratma, geniş gözenekler, ince çizgiler ve çatlakların tedavisinde kullanılan muhteşem bir üründür. Cihaz başlığı üzerindeki mikro iğneler ciltte az oranda hasar oluşturmakta ve cildin hasarlanmış bölgesindeki hücrelere start verilmesiyle yenilenmesini sağlamaktadır.

0.5 ile 3.00 milimetre uzunluğundaki minik iğneler derinin dermis tabakasındaki kolajen lifleri öncelikle parçalamakta daha sonra üretimini başlatmakta ve cildin bu şekilde kendisini tamamlamasını sağlamaktadır. Altın İğne uygulamasında ciltte az da olsa hasar bırakıldığı için en az 10-15 gün aralığında seansların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bir, bir buçuk ay gibi bir zaman diliminde toplamda üç seans yapılan tedaviyle akne izlerinizden kolaylıkla kurtulabilmektesiniz.

Altın iğneyle beraber akne izlerinin derinliği azalır, ciltteki gözenekler küçülür, ciltte pürüzsüz ve canlı bir doku elde edilir. Seans sayısına kliniğimde yaptığım muayene sonrasında karar vermekteyim. Uygulama öncesinde akne izleri bulunan bölgeye lokal anestezi uygulamaktayım. Böylelikle hassas olan cilt bölgesindeki acıyı minimuma indirmekteyim.