İyi günler Leyla Hanım, ben 55 yaşında emekli bir beyim. Ailemde herkeste olduğu gibi benimde gençlik yıllarımda saçlarım döküldü ve öylece kaldı. Bir türlü cesaret edip saç ekimi yaptıramadım. Ama artık yaptırmak istiyorum. Bide İnternette PRP isimli bir uygulama okudum. O da saç miktarını arttırıyormuş. Saç ekimi yaptırdıktan ne kadar zaman sonra PRP yaptırabilirim?

İyi günler, saç ekimi kişinin var olan saçlarının yoğunluğunu kaybederek seyrekleşmesi ya da tamamen dökülmesi sonucunda kişilerin taleplerinden ortaya çıkmıştır. Hastalar ilaç kullanımından, hormonal değişikliklerden ya da tamamen genetik faktörlerden dolayı saç dökülmesi yaşayabilirler.

Saç ekimi tedavisi ile saç kökü transferi yapılarak hastanın mağduriyeti giderilir. Erkeklerde saç dökülmesi ya da seyrekleşmesi genel olarak M harfine benzer bir yapıda görülür. Ancak saç çizgisi geriye doğru çekilme gösterebilir. Nadiren de olsa saçlarda dairesel ya da düzensiz kel bölümler de oluşabilir. Bilgisayarlı saç ekimi analizi ile saç dökülme oranlarına ilişkin bilgi toplanır. Saç ekimi yapılan bölgeye PRP tedavisi uygulanarak saçın deriye tutunması sağlanır ve saçın uzaması hızlandırılır. Uygulama saç ekimiyle eş zamanda yapılabilir. Bu uygulamada, hücre gençleştirici trombositten yüksek PRP aşısı çok ince uçlu iğneler ile saç köklerine uygulanır. Bu teknik acısız bir tekniktir ve yapılan uygulama sonucunda saç kökleri daha kalıcı olmaktadır.

Merhaba Saç ekimi yaptırırken prp de yapılır mı? Prpyi ne zaman yaptırmak en uygundur?

Merhaba, saç ekimi sağlıklı kıl köklerinin ihtiyaç duyulan noktalara kalıcı şekilde transfer edilmesi işlemidir. PRP tedavisi ise, dökülme yaşanan saçların kandan alınan trombositle beslenmesi, güçlenmesi, canlılık kazandırılmasıdır. Saç ekimi sonrası PRP tedavisi uygulanabilir. Saç ekimi gerçekleştikten sonra 6 ay-1 sene arası bir süreçte saçların ekilen bölgeden çıkması gerçekleşir. Bu süreç içerisinde ya da sonrasında PRP uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur. PRP tedavisi saç ekimine destekleyici olarak yapıldığında çıkacak saçlar daha sağlıklı, kalın ve canlı olacaktır. PRP tedavisinden alınacak sonuç, saç ekiminden sonra ne zaman ve kaç seans uygulanması gerektiği doktor muayenesinden sonra belirlenebilir.

Doktor Hanım merhaba, saç ekiminden sonra Prp ne zaman yapılır diye öğrenmek istiyorum. 1 yıl önce tepe bölgeme ve şakaklarıma saç ekimi yapıldı.

Merhaba, kişiden kişiye değişmekle birlikte saç ekimi sonrası en az 1 yıl kadar PRP tedavisi için beklemenizi öneririm. Çünkü tedaviye başlamak için saçların transfer edildiği ve ekildiği tüm bölgelerin iyileşmesinin beklenmesi gerekir. Tabii iyileşme süresi de kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu yüzden muayene için gelebilirseniz eğer sizdeki iyileşmenin durumuna bir bakalım ve PRP için uygunluğunuzu değerlendirelim. Sevgiler…

Doktor hanım merhabalar, daha önce saç ekimi yaptırdım ancak pek verimli sonuç alamadım. Bir de Prp tedavisini denemek istiyorum. Acaba saç ekiminden ne kadar sonra Prp yaptırmam doğru olur? Teşekkürler.

Merhabalar, eğer daha önce saç ekimi yaptırdıysanız etkilerini görmeniz 1 yılı bulabilir. Sizin ne kadar süre önce yaptırdığınızı bilmediğimden net cevap vermem zor. Fakat saç ekimi yaptıran hastalarıma Prp tedavisi için genellikle 1 yıl beklemelerini öneriyorum.

Leyla Hocam merhaba, 2 ay önce saçımın tepe bölgesine saç ektirdim. Şimdi saç kökleri için prp yaptırmak istiyorum. Saç ekiminden sonra Prp ne zaman yapılır? Ne kadar beklemeyi önerirsiniz? İyi çalışmalar.

Merhaba, PRP tedavisine başlamak için saç ekimi olan bölgenin ve saç transferinden etkilenen tüm bölgelerin iyileşmesini beklemek gerekir. Ayrıyeten, saç ekiminden beklenen sonuçların da görülmesini beklemek önemlidir. Bu süreç kişiden kişiye değişir ancak ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında sürer. Saç ekimi olduğunuz günden itibaren 1 yıl kadar beklemenizi öneririm PRP tedavisi için. 8 ay sonra muayene için gelebilirseniz duruma bakar gerekli tedavi planınızı ihtiyacınız dahilinde yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam, yaklaşık 5 ay önce saç ekimi işlemi yaptırdım. Fakat doktorum Prp ile bu işlemi destekleyebileceğimizi, daha tatmin edici sonuçlar alabileceğimizi söyledi. Saç ekiminden ne kadar süre sonra Prp yapılır acaba?

Merhaba, öncelikle saç ekimi sonrası sağlıklı saçların bütünüyle çıkması 1 yılı bulabilir. Bu süre geçmeden Prp tedavisi yaptırmanızı önermiyorum. O nedenle 1 yıl beklemeniz sizin için daha doğru olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben 15 gün önce saç ekimi yaptırdım. Sonrasında Prp yaptırırsam daha iyi sonuçlar alabileceğimi duydum. Saç ekiminden sonra Prp ne zaman yapılır? Bilgi aktarabilir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba, PRP tedavisi saçlarda saç dökülmesinin önüne geçmek ve dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlamak amacıyla yaptığımız medikal bir uygulamadır. Saç ekimi ise sağlıklı kıl köklerinin alınarak ihtiyaç duyulan bölgeye ekilerek transfer edilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Saç ekimi sonrasında öncelikle bu işlem sonrası iyileşmenin gerçekleşmesini ve işlemden alınan sonuçları görmeyi beklemek gerekir. Saç ekiminden sonra yeni saçların çıkması 6 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu süreçten sonra doktorunuzun da kontrolünde saç köklerini canlandırmak ve güçlendirmek için PRP tedavisi olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba leyla hanım, genetik yatkınlıktan dolayı saçlarımı erken yaşta kaybetmeye başladığım için saçlarım tam olarak seyrelmeden saç ekimi yaptırdım ama saçlarımın tekrar dökülmesini istemiyorum. Saç dökülmesini önlemek için PRP tedavisine başlamak istiyorum. Saç ekimi yaptırdıktan ne kadar zaman sonra Prp tedavisine başlanabilir?

Merhaba, saç ekiminden sonra saçların sağlıklı bir şekilde çıkması genellikle 6 ay ile 1 yıl arasında olur. Eğer kişi saç ekimi yaptırdıktan sonra PRP tedavisine başlamak istiyorsa saç ekiminden sonra sağlıklı saçların çıkmasını beklemelidir. Bu nedenle saç ekiminde sonra PRP yapılabilmesi için 6 ay ile 1 yıl gibi bir süre beklenmelidir.

Merhaba doktor hanım, yaklaşık 6 ay önce saç ekimi işlemi yaptırdım sonuç oldukça güzel oldu ama PRP ile saçlarımda oluşan gürleşmeyi desteklemek istiyorum ancak saç ekiminden sonra PRP ne zaman yapılır bilmiyorum, bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz?

Merhaba, saç ekimi işlemi saç dökülmesi nedeniyle saçları seyrekleşmiş kişilere uygulanır ve saçın olmadığı alanlara saç kökü yerleştirilir. Zaman içinde bu alanlarda saç çıkmaya başlar ve saçın gürleşmesi sağlanır. PRP ile saç tedavisinde ise kişinin vücudundan alınan bir miktar kan, platelet hücresi bakımından zenginleştirilir. Platelet, vücutta dokuların yenilenmesi görevini üstlenen hücrelerdir. Saç tedavisi için kullanıldığında da saç derisine enjekte edilerek buradaki dokuların yenilenmesini ve saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç ekiminden sonra yeni saçların çıkması 6 ay ile 1 yıldır. PRP uygulaması da yeni saçlar çıkmaya başladıktan sonra yapılması uygun olacaktır.

Merhaba hocam, başımın ön tarafında M harfi şeklinde bir açılma var. o bölgede hiç saç kalmadı genetik heralde, babamda da aynıydı. saç ektireceğim ama prp denilen bir uygulama varmış. bu şekilsiz görüntü canıma tak etti. beni yaşlı gösteriyor. ben karar veremedim. önce saç ektirsem sonra prp ne zaman yapılabilir?

Merhaba, erkeklerde görülen ve androjenik alopesi yani saç dökülmesinin M harfi şeklinde olması erkeklerin %80’inde karşılaştığımız genetik bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. PRP enjeksiyon tedavisinde polikliniğimize gelen hastadan yaklaşık 20 cc kan alıp santrifüj cihazında plazmasına ve trombositine ayrıştırmaktayız. Ayrıştırma işlemi yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürmektedir. Trombositten zengin kısım enjektöre alınır. Baş derisine uygulayacağımız PRP öncesinde baş derisine anestezik etkili krem uygulanmaktadır. Yine enjektör içerisine de lokal anestezik solüsyon alınarak uygulama sırasında ağrı hissedilmesinin önüne geçilmektedir. Saç ekim işlemiyle aynı anda yaptırabileceğiniz PRP işlemi saç ekilen bölgedeki saçların dökülmesini engellemekte, büyümesini ve sağlıklı uzamasını desteklemektedir. Bununla beraber doğal bir içerik kullanıldığı için herhangi bir alerjik duruma sebebiyet vermemektedir.

İyi günler Leyla Hanımefendi,bir ay sonra 60 olacağım. Bundan birkaç sene evvel saç ekimi yaptırmıştım, gayet memnunum ama biraz sanki cansız gibi görünüyor saçlarım. Sayfanızdan okuduğum kadarıyla saçları çoğaltan prp denilen bir işlem var. Benim evime de çok yakınsınız. Saç ekiminden sonra PRP ne zaman yapılır? İyi günler efendim.

İyi günler, erkeklerde görülen saç dökülmesi genetik faktörlere bağlı olduğu gibi geçirilen çeşitli hastalıklara ya da kullanılan ilaçlara da bağlı olabilmektedir. Saç çizgisi başın arka tarafına doğru çekilebilmekte ya da M harfine benzer şekilde bir açıklık oluşabilmektedir. Saç ekimi kişinin bu faktörlerden dolayı kaybettiği saçlarını geri kazanmasına olanak sağlayan bir uygulama şeklidir. Saç ekim tedavisiyle hastanın mağduriyeti giderilmektedir. Ancak yaşayan hücrelerden oluşan saç kökleri yıllara bağlı olarak güçsüzleşebilmektedir. Saç ekimi yaptırdığınız bölgeye PRP işlemi hemen yapılabilir. PRP işleminde hastadan alınan 20 cclik kan özel bir cihazda ayrıştırılmakta ve trombositten yüksek plazma tekrar kişinin baş bölgesine enjekte edilmektedir. PRP işlemiyle saç dökülmesi önlenmekte, saç büyümesi desteklenmekte, saçlarınıza parlaklık ve canlılık gelmektedir. Prp işlemi saç ekiminden hemen sonra yada düzenli aralıklarla istediğiniz zaman yapılabilir.