1 Haftada Selülit Nasıl Gider?

blank
1 Cevap

Hocam nolur bana yardım edin 1 hafta da selülit nasıl gider? benim kızımın haftaya düğünü var bacaktan basene doğru aşırı selülit problemi yaşıyor düğün öncesi diyet ve sporla çok fazla kilo verdi fakat ne yaparsa yapsın bu selülit problemini çözemedik. Sanırım düğün stresi sebebiyle daha da çok gözüne batıyor bu problemi.Lütfen 1 haftada buna çözüm yaratabilir misiniz? Kısa sürede selülitleri yok edecek bir yöntem var mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba, Selülit, deri tabakasını engebeli bir doku görünümüne sokan ve genellikle kalça hattı altında gözlemlenen cilt deformitesi durumudur. Selülit, özellikle kadınlar arasında fazlasıyla yaygın gözlemlediğim bir sorun. Selülitte cildin epidermis ve dermis adı verilen üst katmanlarının altında aşırı miktarda yağ hücresi depolanır. Collagen üretiminin de azalması ile cilt yüzeyinde yeni hücre üretimi azalır ve doku kendini yenileyemediği için görünüm genetik ve dış faktörler sebebiyle bozulur. Bu sorunu 1 haftada çözebilecek tek uygulama ise Thermage CPT cihazımızdır. Thermage Ameliyat gerektirmeksizin sıkılaşma ve doku yenileme sağlayan iyileşme süresi olmadan hızla sonuç odaklı çalışan bir cihazlı estetik uygulamadır. Uygulama sonrası hemen etkisini görmeye başladığınız gibi zaman aldıkça cilt altı kolajen üretimini de tetiklediği için 6 ay tamamlandığında mükemmel cilt sıkılaşması sağlanır. RF yani radyofrekans teknolojisinden faydalandığımız Thermage cihazını vücut şekillendirme ve kısa sürede sıkılaşma isteyen hastalarıma sıklıkla öneririm.

blank

Leyla hocam,  2 hafta sonra erkek arkadaşımla ilk defa tatile gideceğiz. Bacaklarımda olan selülitler beni çok rahatsız ediyor. Hızlı ve kolay selülit gideren bir şey varmıdır? 1 haftada selülit nasıl gider? Lütfen yardımcı olun

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, Selülit özellikle kadınlarda kalça altında bacaklarda bulunan aşırı yağ tabakalarının birikmesiyle oluşan cilt kusurudur. Collagen gibi bir cilt yenileyici ve gençleştirici hücrelerin azalması veya yok olmasıyla doku kendini yenileyemez ve bu durumda Selülit oluşur. Selülit genellikle kadınlar arasında bulunan ve kadınları oldukça rahatsız eden bir durumdur. Selülit için kliniğimizde uyguladığımız bir çok yöntem vardır. Tabi bazıları düzenli seans gerektirmekte ve belli bir zaman almaktadır. Ama siz kısa sürede etkili bir yöntem arıyorsanız Evet, 1 haftada Selülit gidermek elbette artık mümkün üstelik ameliyatsız bir şekilde yaza formda girebilirsiniz. Thermage CPT cihazı sayesinde ameliyatsız, sargısız bir şekilde cildinize yenilik, sıkılaşma, doku iyileştirmesi sağlanır. Uygulama biter bitmez hemen gözle görülür bir farklılık görebilirsiniz 6 ay gibi kısa bir süre içinde cildiniz toparlanır ve daha sıkı daha genç daha diri bir görünüme sahip olur. Sevgiler,

blank

Leyla Hanım iyi günler, yaklaşık 1,5-2 hafta sonra bir eventimiz olucak, kendime bej saten bir elbise aldım. Ancak basen ve bacak bölgemdeki selülit elbiseden belli oluyor. 1 haftada selülit nasıl gider? Bir hafta içinde buna çözüm bulabilir miyiz acaba? şimdiden teşekkürler…

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

İyi günler, selülit deri altı yağ dokusunun cilt üzerinde engebeli bir yapı oluşturmasından kaynaklanan metabolizmik bir rahatsızlıktır. Bir kişide selülit oluşması için kilo şartı aranmaz, ince vücut yapısına sahip kişilerde de görülebilmektedir. Selülit oluşumunda cilt yüzeyine yakın epidermis ve dermis tabakalarının alt katmanında fazla miktarda yağ depolanır. Az su tüketimi ve kolajen üretiminin de azalmasıyla beraber cilt dokusu esnekliğini kaybederek bozulmaya başlar. Size kısa bir sürede hızlı sonuç alabileceğiniz tek cihaz olan Velashape III teknolojisini tavsiye edebilirim. Velashape 3 hedeflenmiş ses dalgalarının cilt altına inerek doku sıkılaşmasına- yenilenmesine yardımcı ve cilt altında daha fazla kolajen üretimini sağlayan estetik bir cihazdır. Cerrahi bir müdahale gerektirmeden cildin sıkılaşmasını ve doku yenilenmesini sağlamaktadır. Seans sonrasında etkisini hemen gördüğümüz bir uygulama olup düzenli seanslarla 3 ay tamamlandığında pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır. Velashape 3 kısa sürede vücudunu şekillendirmek isteyen hastalar için idealdir.

blank

Merhaba Leyla hocam, işyerindeki izin tarihlerimiz değişti ve benim izin tarihim 1 hafta sonrasına çıktı. Uzun zamandır spor yapıyorum ama bi türlü selülitli bölgemi eritemedim. Selülitli bölgem portakal kabuğu gibi  görünüyor. Deniz kenarına gideceğim için hemen müdahale etmek istiyorum, nolur bana yardım edin hocam, 1 haftada selülit nasıl gider? bi çaresi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

Merhaba, selülit genel olarak karın, bacak ve kalça bölgesinde görülen, deri altı yağ dokusunun girintili çıkıntılı bir yapıya sahip olmasından kaynaklı metabolik bir bozukluk olarak tabir edilebilir. Yağ hücreleri genişleyerek küçük şişlikler oluşturur. Sıkı septa yağ dokusu ise büzülerek çukurluklara sebep olur. Portakal kabuğu görüntüsü bu şekilde ortaya çıkar. Kolajen üretiminin de azalmasıyla cilt üzerinde sarkıklıklar oluşabilmektedir. Bu da kişiyi olduğundan yaşça daha büyük göstermektedir.Bir haftada selülitlerinizin geçmesine yardımcı olacak tek cihaz Velashape 3 teknolojisidir. Velashape 3 cildin sıkılaşmasını ve dokuların yenilenmesimi sağlayan ve sonuç odaklı çalışan bir estetik cihazıdır. Uygulamaya başladığından itibaren sonuçlarını hızla görebileceğimiz vücut şekillendirme Velashape III uygulamasıyla 3 ay bitiminde cilt sıkılaşması mükemmel düzeyde olmaktadır. Velashape III uygulamasını selülit problemlerinden hızlı bir şekilde sonuç almak isteyen bütün hastalarıma öneririm.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar