İç Bacak Sarkması Nasıl Geçer?

1.23K görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Hücam, iç bacak sarkması nasil geçer? Ben denize gittim, çıktım pişik oldu bacak aralarım sürtüne sürtüne. İç bacak bölümlerinin sarkmaları gitsin istiyorum. Nolur bana yardım edin!

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Yerçekiminin negatif etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp verme de benzer deri sarkmasına yol açar. Eğer fazla kilo durumu da var ise yürürken bacak içlerinin birbirlerine sürtmesi sonucu kasıklarda pişik oluşumu gözlenebilir. Özellikle yaz aylarında cildi koruyan pantolon gibi giysiler kullanmadığımız için ten-tene direkt temas ile daha da negatif sonuçlara sebebiyet verir. Derinin sarkma durumu ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine muayenede karar veriyorum. Mutlaka ilerde oluşabilecek tekrarlama durumunu engellemek için liposuction işlemi ile kombine ediyorum. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alımı yapılır. Deri sarkması kasık bölgesi ile sınırlı ise iç çamaşırı ile gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Genel anestezi altında hastanede uyguladığım işlem sonrası 1 gece hastanede yatmanız gerekir. Minimal ağrılarınız olsa da reçete edeceğim ilaçlar ile hızlı ve konforlu şekilde iyileşme sürecinizi tamamlarsınız.

0

Merhaba hocam, geçirdiğim tüp mide ameliyatı sonrası vücudumda çok fazla sarkıklık meydana geldi. Özellikle iç bacaklarımda bu olumsuz etkiyi çok yoğun hissediyorum. Acaba iç bacak sarkması nasıl geçer? Ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tüp mide ameliyatı her ne kadar sizi sağlıklı kilonuza kavuştursa da vücut üzerinde sarkıklık gibi olumsuz etkiler de bırakabiliyor. Bu gibi durumlarda en etkili tedavi yöntemi olarak ise karşımıza bacak germe ameliyatı çıkıyor. Bacak germe ameliyatı daha çok ileri yaştaki hastalarımıza ve sarkma şiddeti yüksek olan hastalarımıza uyguladığımız bir işlem. O nedenle sizi muayene etmeden bu soruya net bir yanıt vermem oldukça zor.

0

Merhaba sevgili Leyla Hanım, kendimi bildim bileli düzenli olarak kilo alıp veriyorum. Bu durumun önüne bir türlü geçemedim. Bundan kaynaklı olarak iç bacaklarımda yağlanmaya ek sarkma da meydana geldi. Acaba bu durumu nasıl düzeltebilirim? İç bacak sarkması nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sağlıksız kilo alıp verme ve bu durumun yoğun olması bacaklarda sarkmaya neden olabilir. Ayrıca yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybeder ve bu durum vücudumuzda sarkmalara sebep olabilir. İç bacak da ince deri yapısına sahip olan bir alan olarak bu sarkmalardan daha kolay etkilenir. İç bacak sarkmasını ortadan kaldırmanın birçok yolu vardır. Ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemler ile iç bacak sarkması giderilebilir. Ancak sizin yaşınızı bilmediğimden ve sarkmanın derecesi hakkında bilgi sahibi olmadığımdan hangi yöntemin sizin için yararlı olacağına karar vermem çok zor. Henüz yaşınız genç ve sarkma şiddetiniz düşük ise spor ve ameliyatsız yöntemlerle bu durum çözülebilir. Ancak ileri yaştaysanız ve sarkmanın boyutu fazla ise germe ameliyatı ile bu durum etkili bir şekilde çözülebilir. O nedenle kesin bir şey diyebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekir.

0

Leyla Hocam iyi günler, ben 10 aydır sıkı bir diyet yapıyorum ve çok kilo verdim. Ancak bu vücudumda sarkmaya neden oldu. Özellikle bacak bölgemde. İç bacak sarkması nasıl geçer? Tedavisi nasıldır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yapılan diyetler neticesinde verilen yüksek orandaki kilolarda vücudun farklı bölgelerinde sarkmalar yaşanması oldukça normal. İç bacak da bu bölgelerden bir tanesi. Uygun tedavi yöntemini belirlemede etkili bazı faktörler var. Örneğin, ne oranda sarkma var, bölgedeki cilt elastikiyeti nasıl? Öncelikle bu soruların yanıtlarını bulmak lazım. Sonrasında eğer aşırı bir sorun görmediysek medikal yöntemler ile istediğimiz sonuçları alırız. Ama eğer bu yöntemlerin yeterli gelmeyeceğini tespit ettiysek germe ameliyatı yapmamız gerekebilir. Müsait olduğunuz bir vakitte muayene için gelebilirseniz mevcut durumu bir analiz edelim ve ihtiyacınızı tam olarak belirleyelim. Sonrasında sizin için en etkili ve konforlu tedavi yöntemini belirleyip uygulamaya geçebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben son 1 yılda çok fazla kilo verdim. Dolayısıyla vücudumun farklı bölgelerinde sarkmalar oldu. Ama beni en çok rahatsız eden iç bacaktakiler. İç bacak sarkması nasıl geçer? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüksek oranda kilo veren kişilerin bazı bölgelerinde sarkmalar oluşabilir. Bu son derece normaldir. Yağlar dolayısıyla gerginleşen cilt yağların vücuttan atılmasıyla birlikte boş kalan kısımlar dolayısıyla kendini salar. İç bacak bölgesi de bu sarkmaların en yoğun görüldüğü bölgelerden bir tanesidir. En etkili tedavi planını oluşturmak için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Çünkü sarkma seviyesi, cilt elastikiyeti gibi kriterler tedavi yönteminin belirlenmesinde önem taşır. Bazen medikal uygulamaları bazen de germe ameliyatlarını kullanarak sarkmaları giderilir. Yani şöyle ki rahatsızlığınız tedavisi olan bir durum. Sadece yöntemine doğru karar vermek lazım. Bunun için de bir analiz şart. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, kendimi bildim bile kilolu bir kadındım. Kilodan dolayı giydiğim hiçbir şey üzerime olmadığı için çok mutsuz bir kadındım. Bu durum psikolojimi ciddi bir şekilde etkilemeye başlayınca hayatımı baştan aşağı değiştirdim ve fazla kilolarımdan kurtuldum. Şu an zayıf bir kadınım, bu da beni çok mutlu ediyor ama maalesef bir sorunum var. Çok kilo verdiğim için bacaklarım sarktı, özellikle iç bacaklarım çok kötü görünüyor. Bacaklarımdaki bu sarkıklık görsel açıdan beni çok rahatsız ediyor. İç bacak sarkması nasıl geçer, bu durumdan nasıl kurtulurum?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çok kilo kaybeden kişilerin vücudunda sarkma olması maalesef kaçınılmaz bir durum ama bu durumdan kurtulmak elbette mümkün. Biz genellikle vücudunda sarkma olan hastalarımıza vücut germe uygulamalarını öneriyoruz ancak tabi ki kişi için hangi yöntemin uygun olacağına muayeneden sonra karar vermek gerekir. Çünkü cilt sarkmalarında vücut germe ameliyatları dışında kullanabildiğimiz ameliyatsız yöntemler de mevcut. Eğer cildinizdeki sarkma ameliyatsız uygulamalarla toparlanabilecek düzeydeyse vücut germe ameliyatı yerine ameliyatsız germe uygulamalarından biridir. Siz iç bacak sorununuzun olduğunu ve nasıl geçeceğini sormuşsunuz. Sizin durumunuzdaki gibi çok kilo veren hastalarıma bacak germe ameliyatı tavsiye ediyorum. Ama kesin bir karar vermeden önce sizi görmem daha uygun olacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar