İç Bacak Sarkması Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Hücam, iç bacak sarkması nasil geçer? Ben denize gittim, çıktım pişik oldu bacak aralarım sürtüne sürtüne. İç bacak bölümlerinin sarkmaları gitsin istiyorum. Nolur bana yardım edin!

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 24, 2020

Yerçekiminin negatif etkisi, derinin elastikiyetinin kaybı ve deri altı yağ dokunun azalmasına bağlı olarak özellikle uyluk iç kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Sık kilo alıp verme de benzer deri sarkmasına yol açar. Eğer fazla kilo durumu da var ise yürürken bacak içlerinin birbirlerine sürtmesi sonucu kasıklarda pişik oluşumu gözlenebilir. Özellikle yaz aylarında cildi koruyan pantolon gibi giysiler kullanmadığımız için ten-tene direkt temas ile daha da negatif sonuçlara sebebiyet verir. Derinin sarkma durumu ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine muayenede karar veriyorum. Mutlaka ilerde oluşabilecek tekrarlama durumunu engellemek için liposuction işlemi ile kombine ediyorum. Liposuctiondan sonra bol olan derinin cerrahi olarak alımı yapılır. Deri sarkması kasık bölgesi ile sınırlı ise iç çamaşırı ile gizlenebilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Genel anestezi altında hastanede uyguladığım işlem sonrası 1 gece hastanede yatmanız gerekir. Minimal ağrılarınız olsa da reçete edeceğim ilaçlar ile hızlı ve konforlu şekilde iyileşme sürecinizi tamamlarsınız.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 32 yaşındayım, iki yıl önce diyet ve  tüp mide ameliyatıyla 190 kilodan  85 kiloya  indim. Vücudumdaki yağların yarısı gitti. Kaybettiğim kilolardan dolayı üst bacak bölgemdeki derim aşırı derecede sarktı. Sanki bir torba gibi. Yürürken birbirine o kadar çok değiyor ki neredeyse yara olacak. İç bacak sarkmaları nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, iki yıl önce olduğunuz tüp mide ameliyatı ve diyetle aşırı kilolarınızdan kurtulmuşsunuz. Öncelikle sizi tebrik ederim. Yoğun kilo kaybına bağlı olarak deride gevşeme, deri içi boşalması, deri elastikiyetini kaybetmesi gibi durumlardan dolayı bacakların iç kısımlarında aşağıya doğru bir sakma gözlenir. Üst bacak derisi vücudumuzun diğer bölgelerine oranla daha ince bir deriye sahip olduğu için sarkması ve gevşemesi daha kolay olmaktadır. Cildin sarkma seviyesini ve yapacağım operasyonu kliniğimde sizi muayene ettikten sonra karar veriyorum. Deri sarkması şayet kasıklardan bacağın iç ve orta kısmına kadar sizin de belirttiğiniz gibi torba şeklindeyse bacak germe ameliyatı yapılması uygundur. Bu operasyon genel anestezi altında ve hastanede yapılır. Yaklaşık 3-4 saat süren ameliyatta hasta bir gece hastanede kalır. Ameliyat esnasında konulan drenler ertesi gün çıkarılır. Operasyondan iki gün sonra duş alabilirsiniz. Yaklaşık bir ay boyunca özel bir korse kullanmanız tavsiye edilir. Bacakların iç kısmında dikey bir iz kalır ve bu iz önden ya da arkadan bakıldığında belli olmamaktadır. Ameliyat sonrasında bir hafta boyunca varis çorabı giymeli ve daha sonra yaklaşık bir ay kadar ayaklarınızı kalp seviyesine gelecek şekilde tutulmalıdır. Operasyon sonrasında sizi rahatsız eden sarkmalardan ve bacaklarınızın birbirine değmesiyle yaşadığınız acı da gitmekte, daha konforlu bir hayat sürersiniz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 56 yaşındayım. Bu yaşa kadar sayısız kere kilo alıp verdim. Zayıflama kürleri spor ve egzersiz yapmaya çalıştım. Kilolarımın büyük çoğunluğunu verdim ancak bacaklarımın iç kısmındaki deriler sarktı. Bu sarkıklık hem beni görsel olarak rahatsız ediyor hem de yürürken birbirine değiyor. İç bacak sarkması nasıl geçer? Beni bilgilendirirseniz memnun olurum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

iyi günler hanımefendi, sık kilo alıp vermek, düzensiz yapılan egzersiz ve zayıflama kürleri , yer çekimi etkisi ya da sadece yaşa bağlı olarak vücutta sarkmalar oluşabilmektedir. Bacakların üst bölümündeki deri diğer bölgelere göre biraz daha incedir. Vücudumuzdaki sarkmalar ilk önce bacakların üst bölümündeki deride görülmektedir. İç bacaklardaki sarkma için ilk önce liposuction yöntemiyle bacaklardaki fazla yağ alınmaktadır. Operasyon genel anestezi altında, hastane ortamında yapılmalıdır. Daha sonra hastanın bacağındaki bollaşmış deri iç çamaşırı izinin altında kalacak şekilde toplanıp dikilir ve fazla deri kesilerek çıkartılır. Yapılan işlem iç bacak ortasından kasığa kadar gelmektedir. Önden ve arkadan bakıldığı zaman cerrahi müdahale izi görülmemektedir. Operasyondan sonra hasta bir gece hastanede kalmaktadır. Bir hafta boyunca varis çorabı giyilmeli ve bacaklar kalp hizasında tutulmalıdır. Operasyondan sonra sizi rahatsız eden ve hayat kalitenizi düşüren sarkmalarınızdan kurtulursunuz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar