Saç Ekiminden Sonra Prp Ne Zaman Yapılır?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, ben 55 yaşında emekli bir beyim. Ailemde herkeste olduğu gibi benimde gençlik yıllarımda saçlarım döküldü ve öylece kaldı. Bir türlü cesaret edip saç ekimi yaptıramadım. Ama artık yaptırmak istiyorum. Bide İnternette PRP isimli bir uygulama okudum. O da saç miktarını arttırıyormuş. Saç ekimi yaptırdıktan ne kadar zaman sonra PRP yaptırabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 20, 2020

İyi günler, saç ekimi kişinin var olan saçlarının yoğunluğunu kaybederek seyrekleşmesi ya da tamamen dökülmesi sonucunda kişilerin taleplerinden ortaya çıkmıştır. Hastalar ilaç kullanımından, hormonal değişikliklerden ya da tamamen genetik faktörlerden dolayı saç dökülmesi yaşayabilirler. Saç ekimi tedavisi ile saç kökü transferi yapılarak hastanın mağduriyeti giderilir. Erkeklerde saç dökülmesi ya da seyrekleşmesi genel olarak M harfine benzer bir yapıda görülür. Ancak saç çizgisi geriye doğru çekilme gösterebilir. Nadiren de olsa saçlarda dairesel ya da düzensiz kel bölümler de oluşabilir. Bilgisayarlı saç ekimi analizi ile saç dökülme oranlarına ilişkin bilgi toplanır. Saç ekimi yapılan bölgeye PRP tedavisi uygulanarak saçın deriye tutunması sağlanır ve saçın uzaması hızlandırılır. Uygulama saç ekimiyle eş zamanda yapılabilir. Bu uygulamada, hücre gençleştirici trombositten yüksek PRP aşısı çok ince uçlu iğneler ile saç köklerine uygulanır. Bu teknik acısız bir tekniktir ve yapılan uygulama sonucunda saç kökleri daha kalıcı olmaktadır.

blank

Merhaba hocam, başımın ön tarafında M harfi şeklinde bir açılma var. o bölgede hiç saç kalmadı genetik heralde, babamda da aynıydı. saç ektireceğim ama prp denilen bir uygulama varmış. bu şekilsiz görüntü canıma tak etti. beni yaşlı gösteriyor. ben karar veremedim. önce saç ektirsem sonra  prp ne zaman yapılabilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 16, 2020

Merhaba, erkeklerde görülen ve androjenik alopesi yani saç dökülmesinin M harfi şeklinde olması erkeklerin %80’inde karşılaştığımız genetik bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. PRP enjeksiyon tedavisinde polikliniğimize gelen hastadan yaklaşık 20 cc kan alıp santrifüj cihazında plazmasına ve trombositine ayrıştırmaktayız. Ayrıştırma işlemi yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürmektedir. Trombositten zengin kısım enjektöre alınır. Baş derisine uygulayacağımız PRP öncesinde baş derisine anestezik etkili krem uygulanmaktadır. Yine enjektör içerisine de lokal anestezik solüsyon alınarak uygulama sırasında ağrı hissedilmesinin önüne geçilmektedir. Saç ekim işlemiyle aynı anda yaptırabileceğiniz PRP işlemi saç ekilen bölgedeki saçların dökülmesini engellemekte, büyümesini ve sağlıklı uzamasını desteklemektedir. Bununla beraber doğal bir içerik kullanıldığı için herhangi bir alerjik duruma sebebiyet vermemektedir.

blank

İyi günler Leyla Hanımefendi,bir ay sonra 60 olacağım. Bundan birkaç  sene evvel saç ekimi yaptırmıştım, gayet memnunum ama biraz sanki cansız gibi görünüyor saçlarım. Sayfanızdan okuduğum kadarıyla saçları çoğaltan prp denilen bir işlem var. Benim evime de çok yakınsınız. Saç ekiminden sonra PRP ne zaman yapılır? İyi günler efendim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, erkeklerde görülen saç dökülmesi genetik faktörlere bağlı olduğu gibi geçirilen çeşitli hastalıklara ya da kullanılan ilaçlara da bağlı olabilmektedir. Saç çizgisi başın arka tarafına doğru çekilebilmekte ya da M harfine benzer şekilde bir açıklık oluşabilmektedir. Saç ekimi kişinin bu faktörlerden dolayı kaybettiği saçlarını geri kazanmasına olanak sağlayan bir uygulama şeklidir. Saç ekim tedavisiyle hastanın mağduriyeti giderilmektedir. Ancak yaşayan hücrelerden oluşan saç kökleri yıllara bağlı olarak güçsüzleşebilmektedir. Saç ekimi yaptırdığınız bölgeye PRP işlemi hemen yapılabilir. PRP işleminde hastadan alınan 20 cclik kan özel bir cihazda ayrıştırılmakta ve trombositten yüksek plazma tekrar kişinin baş bölgesine enjekte edilmektedir. PRP işlemiyle saç dökülmesi önlenmekte, saç büyümesi desteklenmekte, saçlarınıza parlaklık ve canlılık gelmektedir. Prp işlemi saç ekiminden hemen sonra yada düzenli aralıklarla istediğiniz zaman yapılabilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar