Saç Ekiminden Sonra Prp Ne Zaman Yapılır?

1.20K görüntülenmePRP
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, ben 55 yaşında emekli bir beyim. Ailemde herkeste olduğu gibi benimde gençlik yıllarımda saçlarım döküldü ve öylece kaldı. Bir türlü cesaret edip saç ekimi yaptıramadım. Ama artık yaptırmak istiyorum. Bide İnternette PRP isimli bir uygulama okudum. O da saç miktarını arttırıyormuş. Saç ekimi yaptırdıktan ne kadar zaman sonra PRP yaptırabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, saç ekimi kişinin var olan saçlarının yoğunluğunu kaybederek seyrekleşmesi ya da tamamen dökülmesi sonucunda kişilerin taleplerinden ortaya çıkmıştır. Hastalar ilaç kullanımından, hormonal değişikliklerden ya da tamamen genetik faktörlerden dolayı saç dökülmesi yaşayabilirler. Saç ekimi tedavisi ile saç kökü transferi yapılarak hastanın mağduriyeti giderilir. Erkeklerde saç dökülmesi ya da seyrekleşmesi genel olarak M harfine benzer bir yapıda görülür. Ancak saç çizgisi geriye doğru çekilme gösterebilir. Nadiren de olsa saçlarda dairesel ya da düzensiz kel bölümler de oluşabilir. Bilgisayarlı saç ekimi analizi ile saç dökülme oranlarına ilişkin bilgi toplanır. Saç ekimi yapılan bölgeye PRP tedavisi uygulanarak saçın deriye tutunması sağlanır ve saçın uzaması hızlandırılır. Uygulama saç ekimiyle eş zamanda yapılabilir. Bu uygulamada, hücre gençleştirici trombositten yüksek PRP aşısı çok ince uçlu iğneler ile saç köklerine uygulanır. Bu teknik acısız bir tekniktir ve yapılan uygulama sonucunda saç kökleri daha kalıcı olmaktadır.

0

Doktor hanım merhabalar, daha önce saç ekimi yaptırdım ancak pek verimli sonuç alamadım. Bir de Prp tedavisini denemek istiyorum. Acaba saç ekiminden ne kadar sonra Prp yaptırmam doğru olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, eğer daha önce saç ekimi yaptırdıysanız etkilerini görmeniz 1 yılı bulabilir. Sizin ne kadar süre önce yaptırdığınızı bilmediğimden net cevap vermem zor. Fakat saç ekimi yaptıran hastalarıma Prp tedavisi için genellikle 1 yıl beklemelerini öneriyorum.

0

Leyla Hocam merhaba, 2 ay önce saçımın tepe bölgesine saç ektirdim. Şimdi saç kökleri için prp yaptırmak istiyorum. Saç ekiminden sonra Prp ne zaman yapılır? Ne kadar beklemeyi önerirsiniz? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP tedavisine başlamak için saç ekimi olan bölgenin ve saç transferinden etkilenen tüm bölgelerin iyileşmesini beklemek gerekir. Ayrıyeten, saç ekiminden beklenen sonuçların da görülmesini beklemek önemlidir. Bu süreç kişiden kişiye değişir ancak ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında sürer. Saç ekimi olduğunuz günden itibaren 1 yıl kadar beklemenizi öneririm PRP tedavisi için. 8 ay sonra muayene için gelebilirseniz duruma bakar gerekli tedavi planınızı ihtiyacınız dahilinde yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, yaklaşık 5 ay önce saç ekimi işlemi yaptırdım. Fakat doktorum Prp ile bu işlemi destekleyebileceğimizi, daha tatmin edici sonuçlar alabileceğimizi söyledi. Saç ekiminden ne kadar süre sonra Prp yapılır acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle saç ekimi sonrası sağlıklı saçların bütünüyle çıkması 1 yılı bulabilir. Bu süre geçmeden Prp tedavisi yaptırmanızı önermiyorum. O nedenle 1 yıl beklemeniz sizin için daha doğru olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 15 gün önce saç ekimi yaptırdım. Sonrasında Prp yaptırırsam daha iyi sonuçlar alabileceğimi duydum. Saç ekiminden sonra Prp ne zaman yapılır? Bilgi aktarabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP tedavisi saçlarda saç dökülmesinin önüne geçmek ve dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlamak amacıyla yaptığımız medikal bir uygulamadır. Saç ekimi ise sağlıklı kıl köklerinin alınarak ihtiyaç duyulan bölgeye ekilerek transfer edilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Saç ekimi sonrasında öncelikle bu işlem sonrası iyileşmenin gerçekleşmesini ve işlemden alınan sonuçları görmeyi beklemek gerekir. Saç ekiminden sonra yeni saçların çıkması 6 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu süreçten sonra doktorunuzun da kontrolünde saç köklerini canlandırmak ve güçlendirmek için PRP tedavisi olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, genetik yatkınlıktan dolayı saçlarımı erken yaşta kaybetmeye başladığım için saçlarım tam olarak seyrelmeden saç ekimi yaptırdım ama saçlarımın tekrar dökülmesini istemiyorum. Saç dökülmesini önlemek için PRP tedavisine başlamak istiyorum. Saç ekimi yaptırdıktan ne kadar zaman sonra Prp tedavisine başlanabilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, saç ekiminden sonra saçların sağlıklı bir şekilde çıkması genellikle 6 ay ile 1 yıl arasında olur. Eğer kişi saç ekimi yaptırdıktan sonra PRP tedavisine başlamak istiyorsa saç ekiminden sonra sağlıklı saçların çıkmasını beklemelidir. Bu nedenle saç ekiminde sonra PRP yapılabilmesi için 6 ay ile 1 yıl gibi bir süre beklenmelidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı